Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Idézetet írta: sunik29 Dátum január 05, 2020, 15:01:54
Addig megy a médiában az amcsi propaganda amíg   mindenki azt hiszi h Amerika az áldozat . Nem tudom h miért jó minden államba beleszólni , destabilizálni es aki ellen áll azt fenyegető ellenségnek kiáltani . Ahova eddig bementek sehol nem lett jobb , hazugságokkal háborút indítottak , senki nem vonta felelősségre őket .
ahova bementek otthagyták a katonai bázisukat, tobb mint 950 usa katonai bázis van nekik kulfoldon (4-5000 katona  bázis, komoly haditechnika)....
szerintem igy készultek fel a nagy csatára, hogy mindenhol otthagyták a bázisokat. lmás okból nem rakhattak volna le támaszpontokat, és ez volt a cél
ha irán ellen háboru lesz, akkor az egész világ égni fog :(

Idézetet írta: sunik29 Dátum január 05, 2020, 15:01:54
Addig megy a médiában az amcsi propaganda amíg   mindenki azt hiszi h Amerika az áldozat . Nem tudom h miért jó minden államba beleszólni , destabilizálni es aki ellen áll azt fenyegető ellenségnek kiáltani . Ahova eddig bementek sehol nem lett jobb , hazugságokkal háborút indítottak , senki nem vonta felelősségre őket .
Mind a három nagyhatalom ezt csinálja (USA, Kína és Oroszország), ha az érdekük úgy tartja. Vajon Hszi Csin-ping véletlenül épített stadionokat Afrikában az ANK-ra és szállt be a torna kommunikációs üzletébe? Dehogyis, Putyin is véletlenül építgeti a kapcsolatait Közel-Keleten vagy épp támadta meg Ukrajnát? USA sem erőfitogtatásból háborúzgatott eddig kedvére, szóval mind a három hatalom egykutya, semmivel sem jobb az egyik a másiknál, saját érdekükben cselekednek, mindössze az a kérdés, hogyan tudják ezt "eladni" a médiában. Ha ügyesek, akkor áldozatként tálalják majd a dolgokat, ha nem, akkor jönnek a további gondok. Putyinnak sem jött rosszul anno a beszláni túszdráma, ahogyan kis Bush sem bukott bele a háborúba, sőt, 2004-ben óriási volt a támogatottsága a republikánus párton belül, pedig akkor már javában ment Afganisztán és Irak. Nem véletlen dolgok ezek egyik nagyhatalomnál sem.

Az mennyire normális, hogy erről a háborús helyzetről csak úgy ömlenek a mémek? Minden előkerül, Hitlertől kezdve Sztálinig, röhögni kellene még a franciákon és lengyeleken is, konkrétan minden népből poént csinál az internet, és erre a többség nyomja a röhögös szmájlikat.

Idézetet írta: TiB Dátum január 06, 2020, 10:15:41
Az mennyire normális, hogy erről a háborús helyzetről csak úgy ömlenek a mémek? Minden előkerül, Hitlertől kezdve Sztálinig, röhögni kellene még a franciákon és lengyeleken is, konkrétan minden népből poént csinál az internet, és erre a többség nyomja a röhögös szmájlikat.
megszokták hogy a cnn kozvetiti a háborúkat, arra nem is gondolva hogy a kovetkezo részt náluk kamerázzák majd

Természetesen azt vallom, hogy mindenkinek jogában azt hinni, amit gondol és akar. Jól van ez így, hogy mindenki azt hiheti, amit akar, hiszen a világnak ezen a nyugatabbi részén a vélemény szent és sérthetetlen. Ellentétben ezzel, például, keleten ott vannak a perzsák és az arabok, ahol sok országban célszerűbb nem mondani semmit és célszerűbb kussolni.

Én ezekben a napokban nagyokat vigyorgok azok erőfeszítésein, akik ellentmondásba kerültek saját magukkal, ám mostan mégis azon erőlködnek és próbálkoznak, hogy másoknak tűnjenek, mint amilyenek valójában. Arról szól ez az "ellentmondásba kerültek saját magukkal", hogy eddig hangosan és harciasan bizonygatták, hogy Donald Trump kormányzása mennyire rendben van és Donald Trump amerikai elnök mennyire helyénvaló dolgokat cselekszik, ám ezek a mostanra saját magukkal ellentmondásba került emberek már nem igazán tudják megmagyarázni maguknak azt az egyszerű tényt, hogy éppen az általuk magasztalt Donald Trump amerikai elnök személyesen adta ki a parancsot Kászim Szulejmáni iráni tábornok megölésére.

Szerintem nagyon jól tette az USA, hogy Kászim Szulejmáni személyében likvidálta egy terrorszervezet egyik fontos tisztviselőjét. Sőt, ezt már sokkal korábban meg kellett volna tennie, mert ez esetben nagyon sok ember értelmetlen halála megelőzhető lett volna. Persze, az teljesen természetes dolog, hogy ez az erőszakos cselekedet, mármint az iráni Forradalmi Gárda al-Kudsz nevű különleges egysége parancsnokának likvidálása, egyáltalán nem tetszett az iráni vezetőknek és felháborodva tiltakoztak a szerintük az igazságért harcoló Kászim Szulejmáni likvidálása miatt. Ez teljesen érthető dolog és - szerintem - rendben is van. Ám a másik szemszögből - nem az irániból, hanem az amerikaiból - ez úgy néz ki, hogy az USA az általa évek óta terrorszervezetként számon tartott csoportosulás egyik fő terroristáját ölte meg Donald Trump amerikai elnök parancsára.

Naná, hogy ez a likvidálás nem tetszett és nem teszik az iráni vezetőknek, hiszen ők inkább ahhoz vannak hozzászokva, hogy ők maguk kövessék el az erőszakos cselekedeteket, ám azt már nem szeretik, ha éppen rajtuk követnek el erőszakos cselekedetet. Hát, most megtapasztalták, hogy milyen érzés a "szerszám" másik végén lenni.

És mivel ez a portál egy sportfogadási weblap, íme egy sport jellegű hasonlat arról, ami az előbb említett ember és még nagyon sok egyéb másik ember erőszakos elhallgattatásának kiinduló oka:
Adott két labdarúgó, például Lionel Messi és Cristiano Ronaldo. Az egyik olyan országban, ahol nem érdemes véleményezni a dolgot, hanem inkább kussolni célszerű, kinyilvánítják, hogy Lionel Messi jobb, mint Cristiano Ronaldo. Nem érdemes ezzel ellenkezni, mert akiknek másik véleményük van, s azt merészelik mondani, hogy szerintük márpedig ez nem igaz, mert Cristiano Ronaldo jobb, mint Lionel Messi, azok az emberek szó szerint az életüket kockáztatják. Nem egyezik véleményük a velük közölttel, s azért, mert véleményük eltér a hivatalos véleménytől, azért nekik pusztulniuk kell. Dögöljenek meg - mondják.

Idézetet írta: csabax Dátum január 09, 2020, 12:49:39
Természetesen azt vallom, hogy mindenkinek jogában azt hinni, amit gondol és akar. Jól van ez így, hogy mindenki azt hiheti, amit akar, hiszen a világnak ezen a nyugatabbi részén a vélemény szent és sérthetetlen. Ellentétben ezzel, például, keleten ott vannak a perzsák és az arabok, ahol sok országban célszerűbb nem mondani semmit és célszerűbb kussolni.

Én ezekben a napokban nagyokat vigyorgok azok erőfeszítésein, akik ellentmondásba kerültek saját magukkal, ám mostan mégis azon erőlködnek és próbálkoznak, hogy másoknak tűnjenek, mint amilyenek valójában. Arról szól ez az "ellentmondásba kerültek saját magukkal", hogy eddig hangosan és harciasan bizonygatták, hogy Donald Trump kormányzása mennyire rendben van és Donald Trump amerikai elnök mennyire helyénvaló dolgokat cselekszik, ám ezek a mostanra saját magukkal ellentmondásba került emberek már nem igazán tudják megmagyarázni maguknak azt az egyszerű tényt, hogy éppen az általuk magasztalt Donald Trump amerikai elnök személyesen adta ki a parancsot Kászim Szulejmáni iráni tábornok megölésére.

Szerintem nagyon jól tette az USA, hogy Kászim Szulejmáni személyében likvidálta egy terrorszervezet egyik fontos tisztviselőjét. Sőt, ezt már sokkal korábban meg kellett volna tennie, mert ez esetben nagyon sok ember értelmetlen halála megelőzhető lett volna. Persze, az teljesen természetes dolog, hogy ez az erőszakos cselekedet, mármint az iráni Forradalmi Gárda al-Kudsz nevű különleges egysége parancsnokának likvidálása, egyáltalán nem tetszett az iráni vezetőknek és felháborodva tiltakoztak a szerintük az igazságért harcoló Kászim Szulejmáni likvidálása miatt. Ez teljesen érthető dolog és - szerintem - rendben is van. Ám a másik szemszögből - nem az irániból, hanem az amerikaiból - ez úgy néz ki, hogy az USA az általa évek óta terrorszervezetként számon tartott csoportosulás egyik fő terroristáját ölte meg Donald Trump amerikai elnök parancsára.

Naná, hogy ez a likvidálás nem tetszett és nem teszik az iráni vezetőknek, hiszen ők inkább ahhoz vannak hozzászokva, hogy ők maguk kövessék el az erőszakos cselekedeteket, ám azt már nem szeretik, ha éppen rajtuk követnek el erőszakos cselekedetet. Hát, most megtapasztalták, hogy milyen érzés a "szerszám" másik végén lenni.

És mivel ez a portál egy sportfogadási weblap, íme egy sport jellegű hasonlat arról, ami az előbb említett ember és még nagyon sok egyéb másik ember erőszakos elhallgattatásának kiinduló oka:
Adott két labdarúgó, például Lionel Messi és Cristiano Ronaldo. Az egyik olyan országban, ahol nem érdemes véleményezni a dolgot, hanem inkább kussolni célszerű, kinyilvánítják, hogy Lionel Messi jobb, mint Cristiano Ronaldo. Nem érdemes ezzel ellenkezni, mert akiknek másik véleményük van, s azt merészelik mondani, hogy szerintük márpedig ez nem igaz, mert Cristiano Ronaldo jobb, mint Lionel Messi, azok az emberek szó szerint az életüket kockáztatják. Nem egyezik véleményük a velük közölttel, s azért, mert véleményük eltér a hivatalos véleménytől, azért nekik pusztulniuk kell. Dögöljenek meg - mondják.
a nyugatbarát Szaud Arábiához képest Irán egy liberális tábor, ezt hogy lehet kozos nevezore hozni? meg a parasztvakítás, érdekek meg célok vannak, aztán van a média, ott meg félrevezetik az embereket, pl izraelnek 350 feletti atomrakétája van, vagy Németország teruletén 80-nál tobb USA atomrakéta van (gyarmat), de a média irán esteleges atomjától fél

#216 január 09, 2020, 14:45:27, sportbettorpro
Én nem tudom, mit tett Irán, de az biztos, hogy eltörpül Amerika sok-sok millió áldozatához képest a világháború óta, és valószínűleg Szaúd-Arábia és hasonló országok is több embert öltek meg Iránnál. Trump barátja, Észak-Korea is megölt már pár millió embert... Na meg az okot sem kellene felcserélni az okozattal. Egy sportpéldával élve:
Messi évtizedek óta megtiltja az összes topligás futballcsapatnak, hogy leigazolják CR-t, aki így a magyar NB1-ben ontja a gólokat, de a kutya se ismeri, nem igazolhatják le, azt mondják, terrorista, szuperfegyvert akar gyártani, utálja Isten népét, amely jámbor módon épp bekebelezi Ciszjordániát vagy a Golán-fennsíkot - amikor épp nem egy másik országot bombáz. Mindez csak amiatt történik, mert CR anno kirúgta az ügynökét, aki Messi ügynöke is volt, de CR több pénzt akart, nem akarta leadni a fizetése és a kertjében talált olajkút bevételeinek 50%-át az ügynökének, aki Messi embere volt. Erre CR nyilatkozatokban támadja Messit és legközelebbi barátait, ezt-azt keresztbe tesz nekik, apró dolgokat, pl. megakadályozza, hogy Higuaint leigazolja az Inter. Ezt végül megelégeli Messi, elcsalja egyik barátjához a békülésről tárgyalni, majd ott szilánkosra töreti a lábát. Ennek nagyon örül a média, mondván, a rinyagép megkapta, amit megérdemelt a sok kavarása után. Messiék szerint épp valami nagyon gonosz tettre készült CR, szerencsére ezt megakadályozták. A szurkolók is nagyon örülnek CR nyomorékká verésének. Cr bosszúból petárdákat dobat a Barca-szurkolók felé, de nem sérül meg senki.

Lehet mondani, hogy kötözködöm, de basszus. Itt egy cikk, miszerint Amerikai katonák bázisát támadták meg.
http://hvg.hu/vilag/20200112_Amerikai_katonak_legitamaszpontjat_erte_tamadas_Irakban?fbclid=IwAR3ly4qnwP399TB5qXYPZfFLi5RZz8GzEnaW53ER3u5nj0heSblmusQl2To

Erre fel a cikk bemutatóképén egy brit katona van. DDPM brit álcaruhában. Hogy nem lehet erre figyelni....  :-\

az a médiafogysztó, aki benyalta powelnek hogy nukleáris anyagot egy uvegkapszulában tart csak ugy, az bármit elhisz:

#219 január 12, 2020, 23:45:33, vmlinuz
Idézetet írta: afrikailajos Dátum január 12, 2020, 20:45:17
az a médiafogysztó, aki benyalta powelnek hogy nukleáris anyagot egy uvegkapszulában tart csak ugy, az bármit elhisz:


The uranium in yellowcake is almost exclusively (>99%) U-238, with very low radioactivity. U-238 has an extremely long half-life, over 4 billion years, meaning that it emits radiation at a slow rate. This stage of processing is before the more radioactive U-235 is concentrated, so by definition, this stage of uranium has the same radioactivity as it did in nature when it was underground, as the proportions of isotopes are at their native relative concentration. It has a short biological half-life, 15 days.[4] Yellowcake is as radiologically harmless as natural potassium-carrying minerals or thorium-oxide mantles used in paraffin fuel lanterns.

https://en.wikipedia.org/wiki/Yellowcake

Igen, simán meg lehet fogni.

Amúgy meg a kép eredeti felirata: "Powell holding a model vial of anthrax while giving a presentation to the United Nations Security Council in February 2003."

Csak, hogy ne legyen fake news.

Idézetet írta: afrikailajos Dátum január 12, 2020, 20:45:17
az a médiafogysztó, aki benyalta powelnek hogy nukleáris anyagot egy uvegkapszulában tart csak ugy, az bármit elhisz:


Huh, pont azon gondolkoztam a múltkori üzenetedet olvasva, hogy ha lenne konteo-világbajnokság, ahol a lehető legkevesebb karakterben a lehető legtöbb félinformációt, félreértést és csúsztatást kéne belesűríteni, akkor ezt a hozzászólásodat nevezném magyar színekben:

én egyszeru halando tudom hogy Irán a nagy célpont már évek óta.
ha iránnal usa harcba lép akkor orosz, kína se marad tétlen, én  hivatalosan megindul a 3.vh
természetesen irán izraelt fogja azonnal bombázni, azért is van MO-ra megcsinálva a kiskapu a háború elol.
amit rogán antika elvett a devizahitelesektol, meg a sok uj lakás nekik van rezerválva

Idézetet írta: Knapp Dátum január 13, 2020, 18:22:18
Huh, pont azon gondolkoztam a múltkori üzenetedet olvasva, hogy ha lenne konteo-világbajnokság, ahol a lehető legkevesebb karakterben a lehető legtöbb félinformációt, félreértést és csúsztatást kéne belesűríteni, akkor ezt a hozzászólásodat nevezném magyar színekben:

én egyszeru halando tudom hogy Irán a nagy célpont már évek óta.
ha iránnal usa harcba lép akkor orosz, kína se marad tétlen, én  hivatalosan megindul a 3.vh
természetesen irán izraelt fogja azonnal bombázni, azért is van MO-ra megcsinálva a kiskapu a háború elol.
amit rogán antika elvett a devizahitelesektol, meg a sok uj lakás nekik van rezerválva

ha lenne pavlovi reflex vb, oda meg téged neveznélek, egyszeru oka van, nem a saját véleményed irod, hanem egybol konteo, meg a hasnlo klisék
én egy szemuveges alakot látok, aki mutat egy uvegcsét, utánna megindul egy háború, egy háború, nem egy dopping minta vagy ilyesmi, hanem sok ember szemved ott miatta.
ha jártál egyetemre, bármilyen hipotézist ha 1 oldalról, 1 mintával tudod bizonyítani, akkor mehet a levesbe....
nagyjából erre akartam utalni,

Csak nehogy véletlenül hirtelen gyíkemberek milliói költözzenek be a ciszjordániai illegális telepekre, mert az kognitív disszonanciát okozna a konteózókban.

2020-as amerikai elnökválasztás győztese

Donald Trump - 1.75
Bernie Sanders - 6.00
Joe Biden - 6.50
Michael Bloomberg - 15.00
Kanye West - 501.00
Dwayne Johnson, a Szikla - 501.00

A teljes kínálatot az Unibetnél találod, a Politika - USA - Választások fül alatt!


Lehet hülye kérdés, de a Brexit befolyásolni fogja vajon az Angliába induló repjegyek árát? ::)