Tenisz kedvelő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#15 május 26, 2016, 12:48:50, Nolan
Roland Garros 2016
Eugenie Bouchard - Tímea Bacsinszky
(4-6 4-6)

Tippem: Bacsinszky
Odds: 1.50

Éledezik a kanadai reménység, mondjuk volt honnan visszajönnie.
Idén már verte Kerbert és Jankovicot, illetve megszorongatta Begut is salakon.
Gőzerővel keresi korábbi önmagát és a helyes utat, könnyen lehet hogy meg is találja, de kétlem hogy ez ma fog bekövetkezni Bacsinszky ellen.
Bouchard-nak minimálisra kéne redukálnia a ki nem kényszerített hibáinak a számát, ha ma érdemben hozzá akar szólni a témához.
Timi hoz egy konstans megbízható formát idén, működik a fonákja, Rabat-ban tornát nyert, Madridban Halep, Rómában Muguruza búcsúztatta.
Jelenlegi TOP10-es versenyzőről van szó, akinek meg kell tudnia állítania az erőlködő kanadait.
Az első kört mindketten simán vették, számomra meglepő volt hogy Bouchard legázolta Siegemundot (6-2 6-2).
Én a kiegyensúlyozottabb Bacsinszkyra szavazok.

#16 május 26, 2016, 18:55:16, Nolan
Roland Garros 2016
Marcos Baghdatis - Jo-Wilfried Tsonga
(7-6 6-3 3-6 2-6 2-6)

Tippem: over 32.5
Odds: 1.80

Megláttam ezt a határt és nem hittem a szememnek.
Nekem ez nagyon alacsonynak tűnik, még akkor is ha az egymás ellenijük egyhangú francia fölényt mutat.
Az Ausztrál Openen is találkoztak, ott 4 szettben nyert Tsonga.
A két játékos kvalitásait ismerve ez most is bőven benne van, nem titkoltan ez a mai vezér tippem.
Jól kezdtek mindketten, sokat nem időztek a nyitányon.
Tsonga Struff ellen is produkált 29 játékot, Baghdatis pedig egy más kategória, mint a német és nincs is rossz formában, tudtommal sérüléssel sem bajlódik.
Nálam ez over.

#17 május 26, 2016, 23:21:50, Nolan
Indoklás nélkül:

Pauline Parmentier - Irina Falconi (6-3 6-1)
Tippem: Parmentier
Odds: 1.33

Elina Svitolina - Taylor Townsend (6-3 6-0)
Tippem: Svitolina
Odds: 1.36

Virgine Razzano - Daria Kasatkina (6-3 1-6 3-6)
Tippem: Kasatkina
Odds: 1.33

David Ferrer - Juan Monaco (6-7 6-3 6-4 6-2)
Tippem: over 35.5
Odds: 1.83

#18 május 26, 2016, 18:54:04, Nolan
Roland Garros 2016
Venus Williams - Louisa Chirico
(6-2 6-1) lesz ez még így se...:)

Tippem: over 21.5
Odds: 1.80

A múlt és a jövő találkozója?!
Chirico nem rég töltötte be 20.életévét és úgy tűnik végre kinőtte a kisebb ITF tornákat és magasabbra tör
(jelenleg 78. a világranglistán).
Amennyire tudtam korábban is követtem a szerepléseit, eredményeit, úgy gondolom sokra viheti még.
Itt a selejtezőből jött, tehát már 4 meccs óta veretlen Párizsban, Madridban elődöntőzött (szintén a kvaliból jőve).
Jól szervál, bátran játszik, kemény alapütései vannak.
Venus-tól én már nem várok semmi extrát, még itt van, gyűjti a pénzt, néha becsúszik egy komolyabb győzelem, de konstans már nem tud jól játszani.
A szervájából él, illetve püföli a tenyerest amíg lehet, lomha és kevésbé ambíciózus mint fiatal honfitársa.

Eredetileg Chirico győzelmet akartam húzni, de aztán belegondoltam hogy még beremeghet Williams nevétől és a nagy lehetőségtől, így aztán inkább egy szoros mérkőzésre szavazok.
Chirico a jövő..?!

Szia :)

Tetszenek a tippjeid, sok hasznos infót megosztasz , ezért köszi ( én is leginkább a tenisz világában tippelek ) . Lehetne egy olyan kérésem hogy írnál valami elszámolást az eddigi sikerességedről (mérk szám, tallati arány, roi) előre is kösz, éstovábbi sok sikert :)

Idézetet írta: norbika2589 Dátum május 26, 2016, 18:20:12
Szia :)

Tetszenek a tippjeid, sok hasznos infót megosztasz , ezért köszi ( én is leginkább a tenisz világában tippelek ) . Lehetne egy olyan kérésem hogy írnál valami elszámolást az eddigi sikerességedről (mérk szám, tallati arány, roi) előre is kösz, éstovábbi sok sikert :)
Szia!

Köszönöm a véleményedet és hogy olvasod az írásaimat! ;)
Majd írok összesítést a beírt tippekről, de ez még korai lenne.
Ahogy a napló bevezetésében is írtam, ide a saját megérzéseimet írom le, hogy utána okulni tudjak az elkövetett hibákból.
Ezt a pár napot visszanézve, annyit bizonyosan mondhatok, hogy a "szimpátia" tippeket el kéne felejtenem, mert többnyire azok húznak csőbe... :-X :)

Helyedben a női részér mindenképp hanyagolnám :)

Meg még egy észrevételem van, de lehet tévedek : Ha a nap eleje nem úgy sikerül, akkor picit mintha a nap végére utolsó meccsekre kicsit kényszerből fogadnál, hogy jöjjön vissza ne zárj - ban aznap. Olyan mérkőzések ha azok a meccsek nap elejiek lennének szerintem biztos hogy nem fogadnál rá, mert 100szor jobbakat ki tudsz nézni ahogy nézem. De lehet én néztem ezt be :D

Igen, ezt jól látod, gyakran próbálok kozmetikázni...és abból sokszor újra hiba kerekedik.
Erre (is) figyelnem kell, köszönöm az észrevételeket! ;)

#24 május 27, 2016, 15:26:04, Nolan
Roland Garros 2016
Jack Sock - Albert Ramos-Vinolas
(7-6 4-6 4-6 6-4 4-6)

Tippem: over 38.5
Odds: 1.83

Ebből jó kis szenvedés lehet akár.
Sock legjobb GS eredménye pont a tavalyi 4.kör az RG-ről, gondolom legalább azt szeretné megismételni vagy akár túlszárnyalni.
Ebben jelenleg a salak játékosnak mondható spanyol Ramos gátolhatja meg, akinek az idei RG szereplése egyben karrierje legjobb GS eredménye is.
Jó lehetőség ez mindkettejük számára egy 4.körre...onnan meg már minden ajándék.
Azt sem mondhatni hogy bármelyikük fáradt lenne, Sock az 1.körben ugyan megszenvedett Haase ellen (3-2), de utána Brown ellen nem kellett megszakadnia (3-0).
Ramos Zeballos-t (3-1) és a Cilic-et kiejtő Trungelliti-t (3-0) verte komolyabb problémák nélkül.
Az irodák Sock-ot tartják esélyesebbnek, de ez most a 28 éves Ramos nagy lehetősége hogy villantson valamit, ráadásul egyértelműen ez a kedvenc borítása.

Sock-ról tudni hogy nem az igazi az erőnléte, pláne ha nagy a hőség, többször volt már hogy elkészült az erejével.
Ramos püfölni fogja a labdát, játssza a salakos sablont, mellé van egy egész jó kis tenyerese, küzdeni fog a végsőkig.
Sock jó szervával rendelkezik és az alapvonalról is stabilabb, de jellemző rá a hullámvasút, ritkán tud végig ugyanazon a szinten koncentrálni.

Kiélezett párharcra számítok, kétlem hogy 3 szettes mérkőzés lenne.



#25 május 27, 2016, 15:08:05, Nolan
Roland Garros 2016
Milos Raonic - Andrej Martin
(7-6 6-2 6-3)

Tippem: over 28.5
Odds: 1.83

Alapesetben ez egy sima párosítás, Raonic (9.) is nyilván örül a 3.fordulós ellenfelének.
A kanadai arra fog törekedni hogy minél hamarabb lerendezze a szlovákot és mehessen pihenni.
Azt nem is állítom hogy ez nem egy 3-0-ás meccs lesz, de szerintem nem lesz tükörsima.

Martin (133.) szerencsés vesztesként került a főtáblára és ha már itt van, akkor rendetlenkedik egy kicsit.
A 2.körben a hazaiak reménységét, Pouille-t verte 3-ban, ami már önmagában meglepetés.
A Lucky Loser Martin a salakos Challangereken szocializálódott, ez a terepe, de semmi komoly eredmény.

Raonic más kategória, immáron stabil TOP10-es, egyre érettebb a játéka, de a salak a leggyengébb borítása.
Kezdésként a sérülésből visszatérő Tipsarevicet majd Mannarino-t verte 3-ban.

Minden szempont a kanadai sima győzelmét sugallja, de a szlovák élete tornáját futja, és ez a 2 főtáblás győzelem önbizalmat is adhatott neki, nem lesz ma semmi vesztenivalója, nyomás és elvárás nélkül játszhat.

Alacsony a határ, szerintem jó esély van rá hogy le is jön.

#26 május 28, 2016, 00:00:19, Nolan
Roland Garros 2016
Jeremy Chardy - Stan Wawrinka
(4-6 3-6 5-7)

Tippem: over 35.5
Odds: 1.80

Papíron nem okozhat gondot a címvédőnek Chardy legyőzése, Wawrinka az abszolút favorit.
Ugyanakkor, az RG előtt 2 nappal Stan még játszott Genfben és tornát nyert, majd rá másfél napra 5 szettre kényszerült Rosol ellen, ahol igencsak rezgett a léc.
Taro ellen már hozta 3-ban, de itt is került break hátrányba és bizony csak a japánon múlt hogy nem lett ebből is túlóra.

Chardy hazai pályán szerepel, élvezheti majd a közönség bíztatását és eddig mondhatni gond nélkül vette az akadályokat, a salakmenőnek számító Leo Mayer-t búcsúztatta nyitányként (3-1), majd Pavlasek nem volt számára konkurencia (3-0).

Stan-t nem kell bemutatni, ha van kedve és sül a keze, akkor ez 3 szett és kapáltak az over-nak.
Az utóbbi napok szenvedéseinek köszönhetően nyilván arra fog törekedni, hogy 3 szettben lerendezze a franciát.
DE egyelőre nem tűnik úgy, hogy nagy formában lenne, sokat hibázok.

Chardy jó lehet egy szettre, ha elkapja a fonalat és sül az adogatás+tenyeres kombináció, még izgalmak is lehetnek.
A tavalyi 4.kör a legjobbja, nincs különösebb teher rajta, ha kikap senki nem szólja meg, ha megizzasztja Stan-t akkor pedig neki fog tapsolni mindenki.

Az egymás elleni mérlegük egyhangú, de legutóbb 3 éve találkoztak, így nem különösen mérvadó, tekintve Stan jelenlegi formáját és erőnléti állapotát (?).

A hazai légkör és Stan hibái hozhatják meg az over-t, vagy akár a meglepetést is...?!

#27 május 29, 2016, 11:18:32, Nolan
Roland Garros 2016
Borna Coric - Roberto Bautista-Agut
(2-6 3-6 3-6)

Tippem: over 37.5
Odds: 1.90

Az irodáknál Bautista a párharc favoritja és eddigi két salakos találkozójukat nyerte is, mindkétszer sima 2 szettben.
A horvátot a Tour egyik nagy tehetségének tartják, a munkabírása kivételes, de egyelőre nincsenek "gyilkos" ütései.
Kezdésként Fritz-et verte simán, majd Tomic ellen már szettet vesztett, de aztán megtalálta az ausztrál játékának az ellenszerét.
Bautista Tursunov-ot és Mathieu-t verte 3-ban, a papírformának megfelelően.

Mindketten alapvonal játékosnak mondhatók, gyakoriak a hosszú labdamenetek a mérkőzéseiken, pláne salakon.
Egyikük sem panaszkodhat fáradtságra, így kiélezett csata lehet, a spanyolt pedig nem tartom annyival jobbnak hogy ezt 3 szettben lerendezze.
Bautista későn érő típus, 28 éves korára lett stabil TOP20-as játékos, a mindössze 19 éves Coric pedig ki tudja még hol áll meg...
A horvátnak győzelme esetén ez lenne eddigi legjobb GS szereplése, míg Agut-nak az RG-n kívül már minden GS-en volt 4.fordulója.

Játékstílusukból következtetve számítok szoros mérkőzésre, az egymás ellenit azért nem gondolom mérvadónak mert Coric folyamatosan fejlődik és nagyon motivált (no persze a spanyol is az).

Benne lehet egy brusztolós meccs a pakliban, de ne feledjük: egyelőre a spanyol tart előrébb.

#28 május 29, 2016, 11:17:51, Nolan
Roland Garros 2016
Pablo Cuevas - Tomas Berdych
(6-4 3-6 2-6 5-7)

Tippem: Cuevas
Odds: 2.37

Nálam jó kis szorzó ez a kiégett cseh veretésére.
Cuevas salakmenő, de mégsem jutott el soha a 4.körig az RG-n, hát most itt a sansz.

A darabjaira hullott cseh óriás az ellenfél, aki a torna előtt edzőjétől is megvált, hajdanán GS sikereket jósoltak neki, de az évek alatt láthattuk, hogy mentálisan nem tartozik a legjobbak közé.

Jelenleg stabilabbnak és motiváltabbnak érzem az uruguay-it, ráadásul Cuevas elpötyög az alapvonalról bármeddig, jobb a lábmunkája is.

Az eddigi fordulókat viszonylag simán hozták, ugyanakkor Cuveas Kamke, míg Berdych Jaziri ellen bukott szettet.

Ez egy jó lehetőség a 30 éves Cuevas számára élete legjobb GS eredményére, lehet belőle egy maratoni csata is, én most az uruguay-i salakmenőt érzem erősebbnek.

#29 május 30, 2016, 00:27:02, Nolan
ÉLŐ 1-0-nál
Milos Raonic - Albert Ramos-Vinolas (2-6 4-6 4-6)

Tippem: over 34.5
Odds: 1.83