Premier League 2018/19

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Vajon van-e abban a hírben valamennyi igazságtartalom, miszerint Maurizio Sarri menedzser napjai meg vannak számlálva a Chelsea-nél és helyette az Europa Liga döntője után Frank Lampard lesz az új tréner? Vagy ez a hírszerű akármi is csak egy újabb "kacsa" a sok közül?

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem ezt az FA-kupa döntőt nézve felfordul a gyomrom. Hányok az olyan csapatoktól, mint ez az olajmágnás City. Nagyon szorítottam a Watfordnak, de megintcsak a pénz nyert...remélem egyre többször látunk majd olyan csodákat, mint pl. a francia kupában a Strasbourg-féle siker a PSG felett.


#154 május 18, 2019, 19:59:17, butyi
Manchester City történelmi triplázás:  :great: :great: :great: :redchug:

Idézetet írta: robmiller Dátum május 18, 2019, 19:31:18
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem ezt az FA-kupa döntőt nézve felfordul a gyomrom. Hányok az olyan csapatoktól, mint ez az olajmágnás City. Nagyon szorítottam a Watfordnak, de megintcsak a pénz nyert...remélem egyre többször látunk majd olyan csodákat, mint pl. a francia kupában a Strasbourg-féle siker a PSG felett.

Premier League Transfer Spending - Summer 2018



;D

Hatalmas gratula a Citynek a triplázáshoz!  :beerchug:

Idézetet írta: robmiller Dátum május 18, 2019, 19:31:18
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem ezt az FA-kupa döntőt nézve felfordul a gyomrom. Hányok az olyan csapatoktól, mint ez az olajmágnás City. Nagyon szorítottam a Watfordnak, de megintcsak a pénz nyert...remélem egyre többször látunk majd olyan csodákat, mint pl. a francia kupában a Strasbourg-féle siker a PSG felett.
Manchester City - Watford 6-0  :beerchug: :redchug:

Robi nem akarlak elkeseríteni, de szerintem erre egyre minimálisabb lesz az esély a jövőben. Oké, néha becsúszik egy Rennes, Strasbourg vagy Leicester siker, de ahogyan gazdag a csapatok egyre komolyabb befolyásra tesznek szert, úgy lesz nagyobb és nagyobb a szakadék.

Minden dolgot meg lehet most már kerülni, hiába az FFP, Neymar vagy Griezmann kivásárolja magát és oda megy, ahová akar. Pár csapat gyakorlatilag fel fogja vásárolni a piac minőségi "termékeit", még egy közepes költségvetésű klub sem tudja megtartani a legjobbjait, ha valamelyik gigász úgy gondolja, hogy leigazolja. Akkor lehet esélye egy klubnak, ha egy olyan fiatal mag összejön, mint mondjuk az Ajaxnál vagy épp a Monacónál pár éve. Akkor képesek egyszezonos csodára, de ennyi (ehhez viszont egy olyan edző is kell, aki tökös..). Bajnoki címek szempontjából viszont érdemes megfigyelni, hogy mi történt az elmúlt 10 évben a top ligákban:
LaLiga: Barcelona 7, Real Madrid 2, Atlético Madrid 1
Premier League: Manchester City 4, Chelsea 3, Manchester United 2, Leicester 1
Serie A: Juventus 8, Milan 1, Inter 1
Bundesliga: Bayern München 8, Borussia Dortmund 2
Ligue 1: PSG 6, Monaco 1, Montpellier 1, Lille 1

Négy ligában egyeduralkodás van egy jó ideje, néha megtörik az adott csapat lendületét, de összességében ezek a bajnokságok maximum kétismeretlenesek. Guardiola érkezésével és "beérésével" jó eséllyel a City is dominálhat, de talán az még kicsit megosztottabb bajnokság. Azt azért remélem nem felejtik el, hogy a City a tavalyi nyarat megelőző három nyári szezonban 700 millió euró költött, most már nem volt hova költeni, tele voltak a posztokon. Ha jön majd az a BL, amit terveznek (bérelt helyek, bár így is azok vannak..), akkor el is lehet felejteni, hogy valaha változzon ez a helyzet és az elmúlt évek tendenciája megforduljon. 

Véleményem szerint ezért lesz egyre több kiégett fiatal játékos is, mert gyakorlatilag 1-2 évet töltenek kisebb csapatokban, már 18-20 évesen felkapják őket, elviszi valamelyik sztárcsapat, ha pedig nem fut be, akkor mehet isten hírével. Nincsenek felépítve karrierek, 20 évet alig betöltött játékosoktól várják, hogy éretten viselkedjenek, jó formát állandósítsák. Azt látja egy Jovic, hogy van jó 5-8 hónapja és egyből ad érte 50-70 millát egy Real Madrid szintű csapat, ahol horribilis összegeket kereshet. Ott azonban van egy rosszabb periódusa, máris mehet a francia középosztályba, vagy éppenséggel az angol kiscsapatokhoz.

Nem egy jó tendencia, de sokat nem lehet rajta változtatni. Zsoldos csapatok lesznek, mármint a legjobbakból, míg a többiek vergődnek kiégett vagy középszerű játékosokkal. Ezt segíti elő a legjobb csapatok tömörülése is, gyakorlatilag pár év múlva tényleg csak Liverpool - Bayern München vagy Real Madrid - Manchester City mérkőzéseket nézhetünk (hála a már említett BL-terveknek). Ez csak azért lesz probléma, mivel, ha tényleg nem igazán lesz "kieséses" rendszer, évente max 1-2 csapat kerülhet fel (jobb esetben), akkor gyakorlatilag megvalósul az, mint a major ligákban, unalmas lesz az "alapszakasz". Hiába lesz hype, fokozatosan válik majd érdektelenné a sorozat.

Már a jelenlegi BL kapcsán is azt vettem észre, hogy kevésbé van meg a csoportkör kapcsán az a lelkesedés, mint mondjuk a 2000-es években. Pénz szempontjából jobb, több meccs, nagyobb bevétel, de nézők részéről jobb lenne egy NCAA-féle March Madness.. Az pedig már csak hab a tornán, hogy a bajnokságokat úgy akarják elnyomni, hogy a leendő elit liga meccseit hétvégére raknák.

#158 május 18, 2019, 20:27:25, robmiller
Idézetet írta: butyi Dátum május 18, 2019, 19:55:33
Manchester City - Watford 6-0  :beerchug: :redchug:

Hatalmas bravúr...kb. amikor a 8-os megveri az elsőst. Amikor hozzá hasonló cipőben játszó csapatokkal van - lásd BL - semmit sem tudnak elérni. Ennyit erről. Befejeztem, mielőtt kirobbantanám a III. vh-t...bocsánat, ha valakinek a lelkületébe belegázoltam a véleményemmel.

Ezzel egyetértek Pozz, de hányok ettől a tendenciától. Sajnos ez manapság nemcsak a sportban mutatkozik meg, hanem az élet sok területén. De megint kilyukadnánk oda, ahova egy éve, amikor a futball-globalizmuról stb. irogattunk vitaindítókat. :) Mindegy, aki szerint ez normális és jó dolog - lásd pl. butyi - az örüljön, aki szerint nem - lásd én - az keseregjen.  :beerchug:

Ja, és igen: Greipel, faszán idelinkeltél egy nyári átigazolási időszakot, amikor történetesen nem a City volt a nagybevásárlás élén...de nézd meg az elmúlt 10 évet összességében. És itt félreértés ne essék, nekem nem kimondottan a Cityvel van bajom, hanem a Real, City, PSG, Bayern stb. féle oligarcha-csapatokkal...


Top ten fastest speeds in the Premier League 2018/19 season

10. Patrick van Aanholt (Crystal Palace)
Top Speed: 34.96 km/h

9. Sergio Rico (Fulham)
Top Speed: 35.01 km/h

8. Divock Origi (Liverpool)
Top Speed: 35.04 km/h

7. Felipe Anderson (West Ham United)
Top Speed: 35.11 km/h

6. Gerard Deulofeu (Watford)
Top Speed: 35.13 km/h

5. DeAndre Yedlin (Newcastle United)
Top Speed: 35.17 km/h

4. Leroy Sane (Manchester City)
Top Speed: 35.18 km/h

3. Ruben Vinagre (Wolverhampton Wanderers)
Top Speed: 35.20 km/h

2. Kyle Walker (Manchester City)
Top Speed: 35.27 km/h

1. Timothy Fosu-Mensah (Fulham - Man Utd loanee)
Top Speed: 35.32 km/h


Mindenki így City meg úgy Liverpool, de azért nagy szezont futott a Wolverhampton is újoncként. Le a kalappal előttük! :beerchug:

Nem tudom, hogy mennyire kacsa, de szinte folyamatosan látom, hogy Nicolas Pépé a Liverpool játékosa lehet nyáron. Mégis hova érkezne? Elől ott a nagy trió, mögöttük Shaqiri, Origi. Lehet arra gondol Klopp, hogy folyamatosan rotálni fog? Gondolom 60-80 milláért nem a cserepadra fog hozni egy ilyen képességű játékost, mint Pépé. Az pazarlás lenne. Elfigyelve a kezdőt, többségük 26-27 éves játékos. Esetleg már tudják, hogy valaki távozik nyáron (Mané)?

Idézetet írta: Pozzato Dátum május 30, 2019, 17:37:19
Nem tudom, hogy mennyire kacsa, de szinte folyamatosan látom, hogy Nicolas Pépé a Liverpool játékosa lehet nyáron. Mégis hova érkezne? Elől ott a nagy trió, mögöttük Shaqiri, Origi. Lehet arra gondol Klopp, hogy folyamatosan rotálni fog? Gondolom 60-80 milláért nem a cserepadra fog hozni egy ilyen képességű játékost, mint Pépé. Az pazarlás lenne. Elfigyelve a kezdőt, többségük 26-27 éves játékos. Esetleg már tudják, hogy valaki távozik nyáron (Mané)?
Amennyiben tényleg érkezni is fog Nicolas Pépé, akkor maximum cserejátékos lehet majd. Ám szerintem ilyesmire viszonylag kevés esély van.
Viszont köztudomású, hogy átigazolási időszakokban nem igazán érdemes foglalkozni a hírekkel, mert jobbára csak arra valók, hogy az "uborkaszezonban" ne pártoljanak el bizonyos online és/vagy offline újságoktól a fociszurkolók. Ilyenkor előfordulhat, hogy az egy adott focicsapatról szóló híreknél már csak a 4-5-6 csapatra való focisták érkezéséről szóló hírek után kezdenek el gyanakodni egyesek.
Azt azért mégis el tudom képzeli, hogy a Sturridge, Shaqiri, Origi trióból eligazol majd valaki. Vagy valakik.