Söprű a mélyvízben

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Soha rosszabb napot!Csak igy tovabb sopru!


#47 július 23, 2011, 16:33:05, söprű
Írhatnék a mai napról, de túl sok lenne benne a basz.

Úgyhogy nem is állok neki, viszont, hogy nehogy azt lássátok, hogy csak sírok-rívok itt állandóan a naplómban, bemásolom a nap handjét. Ez igazán jólesett...

A csávó szisztematikusan szúrta tökön magát, bár nem is tudtam, hogy flopon még ő volt elől...


Everest Poker — Hand Details
Hand ID: 6948172891
Table ID: -162094876
Play Mode: Summit Points
Tournament Table: 48130946-0
Game Type: Hold'em
Blinds: 40/80
Stakes: 80/80
Starting Date: 2011-07-23 GMT
Starting Time: 13:14:56 GMT



Seating Arrangement:

memineee is at seat 1 with 2140.
italia18.06 is at seat 2 with 1485.
cfrdes is at seat 3 with 3695.
Hammer50 is at seat 4 with 3800.
balcer76 is at seat 5 with 490.
SolidusNubik is at seat 6 with 1765.
maestro2222 is at seat 7 with 190.
Soprucsavo is at seat 10 with 1435.

Post Blinds:

The button is at seat 1.
italia18.06 posts the small blind of 40.
cfrdes posts the big blind of 80.

Deal Pocket Cards:

memineee: -- --
italia18.06: -- --
cfrdes: -- --
Hammer50: -- --
balcer76: -- --
SolidusNubik: -- --
maestro2222: -- --
Soprucsavo: Ac Ah

Pre-flop:
Hammer50 calls 80.
balcer76 folds.
SolidusNubik folds.
maestro2222 folds.
Soprucsavo raises 360.
memineee folds.
italia18.06 folds.
cfrdes folds.
Hammer50 calls 280.


Flop (7s 9c Kd):
Hammer50 checks.
Soprucsavo checks.


Turn (7s 9c Kd Ad):
Hammer50 raises 360.
Soprucsavo calls 360.


River (7s 9c Kd Ad Kh):
Hammer50 raises 1560.
Soprucsavo calls 715.


Showdown:
Hammer50 shows 9d 7d.
Hammer50 has 9d 9c Kd Kh Ad: Two Pair
Soprucsavo shows Ac Ah.
Soprucsavo has Kd Kh Ac Ah Ad: Full House


Pot Summary:
845 is returned to Hammer50 (uncalled).
Total Pot: 2990
Soprucsavo wins 2990.
No Rake is taken for this hand.

Tegnap egy hullámvölgy után mintha helyrebillent volna a játékom, visszatornáztam magam 40 dollár fölé a nap végére, a jó formát pedig sikerült átmenteni mára.

Ma amellett, hogy hosszú idő után úgy érzem, hogy végre ismét úgy játszottam, ahogy kell, fontos pillanatokban a szerencse is mellém állt sem hagyott cserben. Amikor kellett, jött a coin flip, csak néhányszor javultak le, a magasvakos Ax pushcsatákban pedig sikerült egyszer-egyszer borítani is a papírformát.

Elindultam tehát fölfelé, remélem a holnapi legalább ilyen sikeres nap lesz...

#49 július 27, 2011, 16:39:20, söprű
A ma délelőttöt - kora délutánt az MTT-knek szenteltem, két bemelegítő egydollárossal indulva, majd egy 2.20-as rebuyra is beültem. Itt valami még nagyon hiányzik, egy icipici plusz, ami bevisz a pénzbe, ugyanis 1-2, illetve 3 hellyel maradtam le a fizetős helyekről mindhárom esetben (40, 49, illetve 92 résztvevő volt az egyes versenyeken, érezhető, hogy több játékos van a teremben: a $250 GTD rebuy verseny pénzalapja tegnap is meg ma is meghaladta a $450-t).

A biztos tudat azért megnyugtat, hogy előbb-utóbb meglesz ez, tény, hogy Everesten régen játszottam már többasztalos versenyt (és akkor sem sokat), így kell egy kis idő, amíg az én irányomba fognak majd eldőlni a fontos partik.

Természetesen így kevesebb duplázóra maradt időm, hatból hatot behúztam azért, illetve egy shorthanded háromasztalos turbó sziten negyedik helyre értem oda kilenc dollárért. Roppantul sikeres szakaszában vagyok most a játéknak, csak remélni tudom, hogy nem fordul a szél és Mary itt marad még egy ideig.

Gondolom mindenkinek dögunalom már a naplóm így, hogy mindennap írok bele, de nekem nagyon nagy segítség, hogy vezetem, higgyétek el.

Ha még van olyan aki olvassa, annak tisztelettel ismét igénybe venném a játéktudását és a tapasztalatát egy hand erejéig. Szóval:

Cutoffban ülök egész tekintélyes stackemen, az asztal meglehetősen laza, de passzív, elég sok limpelés megy, Truditól láttam már korábban eldugott prémiumlapot, chriscrox elég keveset tud erről a játékról, gyengébb lapokkal is bentmarad, akár emelt potban is. A kilences játékos félig-meddig tilten van.

Nem akartam az egyszínű QJ-től igazán semmit, úgy gondoltam, hogy megpróbálok nézni vele egy flopot, ha valaki belerondít, eldobom. Ez nem történt meg, négykezes maradt a játék flopon, ami párosodott és a színhúzó + két overcard adott nekem 16 outot (ha jól számoltam), ami hatvan százalék körüli a párral szemben és 30% körüli a drillel szemben (Ha rosszul számoltam, elnézést, ezeket a százalékokat csak érzem, ritkán jutok el odáig, hogy pontosan ki is számoljam).

Az ellenfélről alkotott képet, most nem részletezném, maradjunk annyiban, hogy amikor potot hívott, nagyjából kizártam, hogy tizese legyen, mögöttem még Nataschánál lehetett, de ő a stackmérete miatt indifferens, a sidepot úgyis akkora lesz, ha lesz, hogy kompenzál érte. Szóval gyönyörűen kirajzolódott chriscrox handje, amely vagy A7-re vagy 88, 99 lapok valamelyikére szükült, ott tehát mindenképpen egy párral számoltam.

Ti mit tettetek volna? Dobás nyilván kizárva, a kis emelésnek nem látom értelmét, mert eldobni nem fogja, viszont turnre nagyjából pot commited lesz, így tehát szerintetek megadás a helyes, vagy borítsuk rá az asztalt?

Becses véleményeteket előre is köszönöm.



Game Type: Hold'em
Ante: 40
Blinds: 200/400
Stakes: 400/400
Currency:
Starting Date: 2011-07-27 GMT
Starting Time: 10:10:04 GMT



Seating Arrangement:

venividivi68 is at seat 1 with 10387.
sega222 is at seat 2 with 14910.
natascha32 is at seat 3 with 1998.
chriscrox is at seat 4 with 6785.
roccazockaa is at seat 5 with 6168.
Trudi48 is at seat 6 with 12364.
Soprucsavo is at seat 7 with 11567.
Kniffelrunde is at seat 8 with 2310.
V4T69 is at seat 9 with 4036.

Antékat-vakokat betesszük, Kniffelrundénél a gomb.

Deal Pocket Cards:

venividivi68: -- --
sega222: -- --
natascha32: -- --
chriscrox: -- --
roccazockaa: -- --
Trudi48: -- --
Soprucsavo: Qh Jh
Kniffelrunde: -- --
V4T69: -- --
natalie2727: -- --

Pre-flop:
venividivi68 folds.
sega222 folds.
natascha32 folds.
chriscrox calls 400.
roccazockaa folds.
Trudi48 calls 400.
Soprucsavo calls 400.
Kniffelrunde folds.
V4T69 folds.
natalie2727 checks.


Flop (7h 10h 10s):
natalie2727 checks.
chriscrox raises 2200.
Trudi48 folds.

SÖPRŰCSÁVÓ:  - call?
                       - push all-in?



Néha van úgy, hogy a fasz jó oldalára kerülünk, ez ad erőt, hogy méltósággal viseljük a másik oldalt....   ;D
(Bobibobek néven futok a teremben.)

***** Hand History for Game 10946421081 *****
$2 USD NL Texas Hold'em - Monday, October 03, 10:44:00 CEST 2011
Table Table  201162 (No DP) (Real Money)
Seat 4 is the button
Total number of players : 9/9
Seat 6: Bobibobek ( $1.98 USD )
Seat 5: DrKifKroker ( $0.94 USD )
Seat 3: JeggerI ( $1.85 USD )
Seat 4: MrGigasz ( $1.83 USD )
Seat 9: ShurikBoroda ( $2 USD )
Seat 2: XBergFrank ( $3.66 USD )
Seat 7: ginago ( $1 USD )
Seat 8: mag2012 ( $2.03 USD )
Seat 1: sebas19681 ( $2.87 USD )
DrKifKroker posts small blind [$0.01 USD].
Bobibobek posts big blind [$0.02 USD].
** Dealing down cards **
Dealt to Bobibobek [  3s 5s ]
ginago raises [$0.06 USD]
mag2012 folds
ShurikBoroda folds
sebas19681 folds
XBergFrank folds
JeggerI folds
MrGigasz calls [$0.06 USD]
DrKifKroker folds
Bobibobek calls [$0.04 USD]
** Dealing Flop ** [ 5h, 4s, 2s ]
Bobibobek checks
ginago bets [$0.06 USD]
MrGigasz raises [$0.18 USD]
Bobibobek calls [$0.18 USD]
ginago folds
** Dealing Turn ** [ 6s ]
Bobibobek checks
MrGigasz bets [$0.43 USD]
Bobibobek calls [$0.43 USD]
** Dealing River ** [ 2h ]
Bobibobek checks
MrGigasz bets [$0.70 USD]
Bobibobek is all-In  [$1.31 USD]
MrGigasz is all-In  [$0.46 USD]
MrGigasz shows [ 2c, 2d ]four of a kind, Twos.
Bobibobek shows [ 3s, 5s ]a straight flush, Six high.
Bobibobek wins $0.15 USD from the side pot 1 with a straight flush, Six high.
Bobibobek wins $3.61 USD from the main pot with a

Szép :) jól behúztad MrGigaszt :)

Eltűntem pár hétre a színről, ismételten megpróbáltam összekapni magam távol a sportfogadás világától, hogy újult erővel térjek vissza.

Egyelőre azonban csak a pókerszíntérre, ugyanis itt kellene végre valamit alkotni, mert a pályafutásom története egyelőre csak az újrakezdések története. Az év végéig hátralévő időszak a bizonyítás ideje, ha nem tudom összekapni magam, nem annyira anyagilag, mint lelkileg és játékilag akkor jövőre lehet, hogy keresek valami hasznosabb időtöltést.

Remélem nem bánjátok, ha ismét ez a blog lesz a szelep, ahol kijön aminek ki 'kiköll'.

Nagyképűen hangzik, mindazonáltal tény, hogy a Sunday Millionra gyúrok igazából.   8)

Az úgy volt, hogy maradt 133 pontom miután a múltkor cashoutoltam a teremből valami elmebeteg ötlettől vezérelve, hogy majd máshol építek ragyogó sportfogadó-pókeres kombókarriert. A pénz nincs meg, de semmi más sem, maradt a gründolás ismét az Everesten, ami ugyancsak lélekromboló tud lenni, ha újra és újra elölről kell kezdeni filléres alapon.

Amellett, hogy komoly badbeat időszak jött, nem is játszottam jól (a két dolog kéz a kézben jár ez egyértelmű, de a gödör alján az ember sokszor csak azt látja hogy milyen kurva magasan van a kijárat, akármekkorát ugrok mindig visszaesek és még a szél is lefelé fúj, ahelyett, hogy elkezdene kapaszkodók után keresgélni odalenn).

Szóval a gödör legalján visszatelepítettem a Starst és megnéztem, hogy a 133 FPP-m mire is elég: a step ranglétra legaljára. Turbó verseny 100 résztvevővel, negyedik helyen zártam, tikett a STEP 1-re, ahol a negyedik helyezett kap valami másfél dollárt. Amikor odaértem toltam is szarra-húgyra az all-int, de lemákoltam egy kicsit nagyobb stacket, aki így a következő körben kiesett. Hát pénz innentől már nem volt a pakliban, meg aztán az étvágyam is megjött, szóval pár nap múlva már egy Step 4-es tikett birtokosa voltam és vagyok.

Sunday Million szerencsére éppen nem volt ebben az időszakban az online világbajnokság miatt, így még egyelőre rágyúrok a versenyre mielőtt elindulnék rajta. Tisztában vagyok az esélyekkel, illetve az esélytelenségemmel, de miután soha még csak hasonló mezőnyben sem indultam soha, azt akarom, hogy a maximumot játszam ki magamból, amikor elindulok majd rajta.

Jelenleg azonban messze vagyok a legjobb formámtól mégha igyekszem is.

Összegründoltam 11 dollárt az Everesten és átjöttem vele, el is vesztettem három darab háromdolláros verseny és némi cashgame-nek köszönhetően, így tehát újrakezdődött a gründolás amott, ami jelenleg is tart, de az új fejlemények ismeretében némileg háttérbe fog szorulni.


#54 október 18, 2011, 13:13:26, söprű
Történt ugyanis tegnap, hogy a PS számlán még megmaradt hetvenvalahány centtel beültem egy huszonötcentes versenyre (45 indulós SNG), aholis a harmadik helyre értem oda, két dollár fölé tornázva a pénzemet. Ma reggel pedig beültem még egyre (ez már kilencven fős volt 15 perces vakokkal).

Rosszul kezdődött a dolog, ugyanis egy másik hazánkfia megadta az emelésem (JJ volt kézben) majd szépen jött velem minden utcán riverig, ahol már én is csak csekkoltam, bár fölélap egyáltalán nem volt a bubiknak, és sem sor sem flöss nem volt az asztalon), hogy aztán megnézzek egy 58o két párt (itt teszem hozzá, a turn és a river volt az öt és a nyolc). Szóval már az első vakszinten harmadoltam a kezdőstacket és mérgemben beültem egy 1.50-es egyasztalos szitre. Persze ez hiba, főleg, hogy korábban elterveztem, hogy csak ezeken a huszonötcenteseken fogok indulni egy jódarabig. Közben az MTT-n a harmadik szinten már ismét a kezdőstack fölé sikerült menni, úgyhogy még jobban bosszantott, hogy megnyitottam azt az 1.50-es asztalt...

Mostmár rövidre fogom, megnyertem mindkét versenyt és hirtelen lett tizenkét dollárom, igyekszem jobban megbecsülni, mint amikor az Everestről hoztam.

És hogy mikor lesz a Sunday Million? Nem tudom, egyelőre csak abban vagyok biztos, hogy még az idén.

Legutóbbi jelentkezésem óta cashgame-mel múlattam az időt a Starson. Két asztalon napi 3-4-szer egy-egyórás szeánszok, lassú nyugodt gyarapodás NL2-n. Jelenleg 21 dolláron áll a bankrollom. Persze nem akarom az MTT-t sem félretenni, hiszen a nagy meccs ott lesz majd, így azt találtam ki, hogy hat beülőnyi cashgame-es gyarapodás után egyet beáldozok, hogy elinduljak egy ilyen versenyen is, de ettől eltekintve feszesen igyekszem tartani magam az NL2-es pénzes játékhoz.

Ami a versenypókert illeti, a reggel nyolckor kezdődő $2.20-as versenyt néztem ki a jelenlegi bankrollhoz. Nincs garantált nyeremény, ennek megfelelően különösebben nagy érdeklődés sincs, százhetven körüli résztvevővel megy minden nap, ezért nem megy rá az egész napja az embernek, akkor sem, ha esetleg sikerül mélyre ásni a pénzbe. A main pl már a döntő asztalt játszák háromnegyed tizenegykor, teljesen korrekt.


Elég szépen sikerült zárnom a hetet, végülis a pillanatnyi bankroll több, mint 25 dollárt, ami kábé 6 dollárral haladja meg azt, amit a legszebb álmaimban reméltem. Így tehát a jövő hetet kezdhetem a kétdolláros MTT-vel.

A csatolt fájl mutatja, hogy hogyan is alakult ki ez a dolog, tegnap előtt kezdtem vezetni az eredményeket a következetesség jegyében. Egy sor egy-egy asztalt jelent, az alapbeülő két dollár minden asztalnál, az ennél magasabb összeg értelemszerűen azt jelenti, hogy kellett még vinnem pénzt oda ($1.90 alatt már vissza szoktam tölteni). Az asztalnál töltött idő általában egy óra, de előfordult egy-egy asztalnál, hogy odébb kellett állnom előbb, mert lefogyott a létszám.

Csendes kis napon vagyok túl, lejátszottam a kétdolláros versenyt. Sikerült pénzbe érni, talán össz ennyi jót lehet elmondani róla, meg annyit, hogy megítélésem szerint jól játszottam, azt hiszem ebben ennyi volt és nem több. Az utolsó három asztalon már be kellett vállalnom egy 40-60-at, aholis nem sikerült megfordítani az esélyeket és véget is ért a móka.

A cashgame is nagyon lapos volt ma, nem voltak kalandvágyók az ellenefelek, a legtöbb jó lapomból nem sokat tudtam kihozni, de az egész napot tekintve egy dollár körül van a nettó nyereség itt is, ami végülis eredmény, ha nem is világrengető.

Elégedetlen vagyok a mai nappal, helyenként kifejezetten rosszul játszottam, sokszor javultak vagy éppen donkoltak le, de hát tudjuk, az esetek nagy részében mi tehetünk erről is ha hagyjuk, hogy ez előforduljon. Hogy mégis pozitív lett a nap? Hogy őszinte legyek ez teljesen érthetetlen, ám rendkívül örömteli.  :ok: