Segítségkérés sportfogadás kimenetének értelmezésére

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

Egy minap történt fogadásommal kapcsolatban szeretném segítségeteket kérni.

A fogadásomat a tippmixpro oldalon tettem meg a Dél-Korea - Portugália mérkőzés - kapura tartó gólszerzési kísérletek száma 25,5 (hosszabbítással) fogadási ajánlat Kisebb mint 25,5 kimenettel.

A fogadásom nem nyertnek minősítette a Szerencsejáték Zrt..

A fifa.com és az eredmények. com oldalon azonban ezzel ellentétes eredményeket láttam. (Mindkettőn 12-12 volt a kapura lövések száma)
Még több oldalt megvizsgálva már számtalan egymásnak ellentmondó számokat találtam az eredménnyel kapcsolatban.

Megkerestem a SZRZrt-t, honnan az alábbi választ kaptam

Társaságunk hivatalos oldala a tippmix.hu, valamint a tippmixpro.hu, azonban az eredményközléshez hivatalos hírforrások szükségesek.

Erről a Tippmix és Tippmixpro Részvételi Szabályzatunk így rendelkezik:

,,Az SzZrt. a fogadási esemény kimenetelét (eredményét) minden esetben először a Sportradar AG-től, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaságtól és a Reuters Limitedtől (az ún. elsődleges eredmény forrásokból) kísérli meg beszerezni. Az SzZrt. a fogadási esemény kimenetelét (eredményét) véglegesnek tekinti, ha azt a fenti három szervezet közül kettő azonos kimenetellel jelentette meg.
Amennyiben bármilyen oknál fogva a fentebb megjelölt három szervezet által megjelentetett adatok alapján a fogadási esemény kimenetele (eredménye) véglegesen nem állapítható meg, az SzZrt. a fogadási esemény kimenetelét (eredményét) akkor tekinti véglegesnek, ha azt egy elsődleges eredmény forrás és egy hírügynökség, hírszolgáltatással hivatásszerűen foglalkozó szervezet (pl. médiaszervezet) vagy sportszervezet, vagy két különböző hírügynökség, hírszolgáltatással hivatásszerűen foglalkozó szervezet (pl. médiaszervezet) vagy sportszervezet internetes portálja azonos kimenetellel jelentette meg."

Amint a két hírügynökség által azonos módon közölt eredmény rendelkezésünkre áll, a fogadás kiértékelésre kerül. A jelzett mérkőzés kiértékelése Részvételi Szabályzatunk értelmében helyes.

Ez eddig rendben is lenne és kértem, hogy az adatsorokat küldjék meg számomra, amit sajnos nem tettek meg még ezidáig.

Kérem tanácsotokat, hogy hogyan kell értelmezni ezt a fogadási ajánlatot "kapura tartó gólszerzési kísérletek száma" és esetleg tudnak-e olyan nyilvános adatbázist (a sportradartnál,a reutersnél és a Duna Médiaszolgáltatónál  természetesen nem találtam meg az adatokat), ahol ezt ellenőrizni tudom a lelkem megnyugtatása végett.

Csak érdekességként, Ronaldonak volt két probálkozása (lövése), de egyik sem ment a kapu irányába.

Előre is köszi a segítséget.

Idézetet írta: Bigyike Dátum december 08, 2022, 15:22:32Sziasztok!

Egy minap történt fogadásommal kapcsolatban szeretném segítségeteket kérni.

A fogadásomat a tippmixpro oldalon tettem meg a Dél-Korea - Portugália mérkőzés - kapura tartó gólszerzési kísérletek száma 25,5 (hosszabbítással) fogadási ajánlat Kisebb mint 25,5 kimenettel.

A fogadásom nem nyertnek minősítette a Szerencsejáték Zrt..

A fifa.com és az eredmények. com oldalon azonban ezzel ellentétes eredményeket láttam. (Mindkettőn 12-12 volt a kapura lövések száma)
Még több oldalt megvizsgálva már számtalan egymásnak ellentmondó számokat találtam az eredménnyel kapcsolatban.

Megkerestem a SZRZrt-t, honnan az alábbi választ kaptam

Társaságunk hivatalos oldala a tippmix.hu, valamint a tippmixpro.hu, azonban az eredményközléshez hivatalos hírforrások szükségesek.

Erről a Tippmix és Tippmixpro Részvételi Szabályzatunk így rendelkezik:

,,Az SzZrt. a fogadási esemény kimenetelét (eredményét) minden esetben először a Sportradar AG-től, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaságtól és a Reuters Limitedtől (az ún. elsődleges eredmény forrásokból) kísérli meg beszerezni. Az SzZrt. a fogadási esemény kimenetelét (eredményét) véglegesnek tekinti, ha azt a fenti három szervezet közül kettő azonos kimenetellel jelentette meg.
Amennyiben bármilyen oknál fogva a fentebb megjelölt három szervezet által megjelentetett adatok alapján a fogadási esemény kimenetele (eredménye) véglegesen nem állapítható meg, az SzZrt. a fogadási esemény kimenetelét (eredményét) akkor tekinti véglegesnek, ha azt egy elsődleges eredmény forrás és egy hírügynökség, hírszolgáltatással hivatásszerűen foglalkozó szervezet (pl. médiaszervezet) vagy sportszervezet, vagy két különböző hírügynökség, hírszolgáltatással hivatásszerűen foglalkozó szervezet (pl. médiaszervezet) vagy sportszervezet internetes portálja azonos kimenetellel jelentette meg."

Amint a két hírügynökség által azonos módon közölt eredmény rendelkezésünkre áll, a fogadás kiértékelésre kerül. A jelzett mérkőzés kiértékelése Részvételi Szabályzatunk értelmében helyes.

Ez eddig rendben is lenne és kértem, hogy az adatsorokat küldjék meg számomra, amit sajnos nem tettek meg még ezidáig.

Kérem tanácsotokat, hogy hogyan kell értelmezni ezt a fogadási ajánlatot "kapura tartó gólszerzési kísérletek száma" és esetleg tudnak-e olyan nyilvános adatbázist (a sportradartnál,a reutersnél és a Duna Médiaszolgáltatónál  természetesen nem találtam meg az adatokat), ahol ezt ellenőrizni tudom a lelkem megnyugtatása végett.

Csak érdekességként, Ronaldonak volt két probálkozása (lövése), de egyik sem ment a kapu irányába.

Előre is köszi a segítséget.
Itt meg tudod nézni:
https://www.whoscored.com/Matches/1632124/MatchReport/International-FIFA-World-Cup-2022-South-Korea-Portugal

Ez alapján 13-13 lövés volt, az a hivatalos, ez alapján értékelik ki a tippmixnél is.

Itt külön látod, hogy kinek mennyi lövése volt, mennyi ment kapura, stb, ez alapján Ronaldónak valóban két lövése volt, kaput egyik sem találta el. Szóval vagy mellé ment, vagy blokkolt lövés volt, vagy kapufa. Nem számít kaput eltaláló lövésnek az sem, ha az alapvonalon egy védő tisztáz, és nem a kapus védi. Hülye egy szabály, de sajnos ez van. Kiveéve akkor, ha a mezőny játékos a kapus mögött helyezkedik, de ez már megint más lapra tartozik.

Kedves oakland23!

Köszi a választ. Ezek alapján úgy kell venni, hogy a "kapura tartó gólszerzési kísérletek"-be beletartozik az olyan lövés is, ami nem megy a kapu irányába. Pont Ronaldo esetében volt az, hogy a 41. percben a fejesénél a labda a kaputól kifele ment és nem az irányában. És ez is benn vann ebben a 13-ban.

Szóval kicsit  csalodott vagyok, de ez van.

Szép napot mindenkinek!


Idézetet írta: Bigyike Dátum december 09, 2022, 08:56:58Kedves oakland23!

Köszi a választ. Ezek alapján úgy kell venni, hogy a "kapura tartó gólszerzési kísérletek"-be beletartozik az olyan lövés is, ami nem megy a kapu irányába. Pont Ronaldo esetében volt az, hogy a 41. percben a fejesénél a labda a kaputól kifele ment és nem az irányában. És ez is benn vann ebben a 13-ban.

Szóval kicsit  csalodott vagyok, de ez van.

Szép napot mindenkinek!

Persze, az említett Ronaldo-szituáció benne van. Helyesbítek, mert a 42. percben volt (az az időszak, ami a 41:00-tól 41:59-ig tart, az számít a 42. percnek) az említett Ronaldo fejes előtt egy Vitinha lövés, amit a kapus kitolt, és Ronaldo próbált reflexből csukafejessel gólt fejelni. Ott Vitinha lövése és Ronaldo fejese is beleszámít a 13-ba.

Sok olyan szituáció van, amikor egy akción belül akár 5-6 másodperc alatt mondjuk 3 'gólszerzési kísérlet' is előfordulhat, tán a japán kapus mutatott be hasonlót a németek ellen, ahol vagy 10-12 másodperc alatt volt a németeknek 4 lövésük.

Az is számít, amikor egy játékos olyan pocsékul találja el a labdát, hogy bár egyértelműen kapura szánja, az bedobásra megy ki. Számít a blokkolt lövés, amikor egy társba rúgja, vagy a védőbe, számít a kapufa, szóval ezek is. Nem számít viszont az olyan öngól, amikor pl. egy szélső az alapvonalról beadja a labdát, és egy védőről vagy kapusról vágódik a kapuba. Hiába gól, nem számít bele. De beleszámít büntető, szabadrúgás, még ha valaki szögletből tekeri rá, az is.

Persze vannak kétes szituációk is, amikor mi magunk sem tudjuk eldönteni a TV előtt, hogy ez akkor most lövés vagy beadás akart-e lenni. Ez esetben rá vagyunk bízva a szerencsére, attól függ, minek írják be a statisztikusok. De a szituációk 99,5 százalékánál azért el lehet dönteni.