Kézi-Aréna

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


A 7méteres.com következő interjújának alanya Vladan Matic, a Celje vezetőedzője, aki többek között a BL továbbjutásról, a szlovén fiatalokról és Lékai Mátéről is beszél.

Vladan Matic interjú a 7méteresen

Alakul a spanyol légió Szegeden is.  8)
Sztárigazolások Szegeden

Idézetet írta: Lufu Dátum március 07, 2013, 00:50:15
Alakul a spanyol légió Szegeden is.  8)
Sztárigazolások Szegeden

Ha legalább a BL-ben indulhatna a Szeged meg is érteném ezeket az igazolásokat, de egy García Parrondónak (a másik két játékost nem láttam még) nem tudom milyen kihívás van egy magyar bajnokságban és az EHF kupában. Emiatt nagyon meglepne, ha az atleticos a Tisza-parton kötne ki.

Idézetet írta: rosco Dátum március 07, 2013, 10:20:05
Ha legalább a BL-ben indulhatna a Szeged meg is érteném ezeket az igazolásokat, de egy García Parrondónak (a másik két játékost nem láttam még) nem tudom milyen kihívás van egy magyar bajnokságban és az EHF kupában. Emiatt nagyon meglepne, ha az atleticos a Tisza-parton kötne ki.
Mindegia a spanyol válogatott kezdő irányítója lehet éveken belül, Nenadic meg szerb válogatott, mindketten abszolút húzóemberek csapataikban, az ASOBAL góllövőlistáján is első 20-ba vannak, úgy hogy heteseket se lőnek.
A BL-re amúgy még több esélye is van a Szegednek -azon kívül, hogy bajnokok lesznek vagy BL győztesek -. Ha a Veszprém megnyeri a BL-t, akkor automatikusan indul a magyar második, valamint ott a wild-card selejtező, ahol el lehet indulni. Ott csak a német csapat lehet majd ellenfél, de ha sikerül elérni a hazai rendezést, akkor meglehet ennek a Szegednek a csoportkör. Az erősítéseiknek pedig még korántsincs vége.
Az EHH Kupa is nívós lett már, így, hogy összeolvasztották a KEK+EHF duót, a csoportkör is sokat dob rajta. Meg elég komoly csapatok vannak ott is: Löwen, Magdeburg, Göppingen, Kolding, La Rioja, Plock, Koper stb...
A spanyol liga egyébként is haldoklik, nem biztosítottak a feltételek. Anyagilag biztosabb az NB1, meg jövőre nagyon komoly bajnokság lehet a magyarból. A Veszprém mellé felnő a Szeged, és Csurgón is hatalmas tervek vannak. Már ők is igazoltak egy spanyol szélsőt nyártól, és most hétvégére várható egy nagy bejelentés náluk... Szóval lesz 3 nagyon jó csapatunk, aztán a Bányász, Füred, FTC-PLER triótól is várható még fejlődés.

Idézetet írta: Lufu Dátum március 07, 2013, 10:30:03
Mindegia a spanyol válogatott kezdő irányítója lehet éveken belül, Nenadic meg szerb válogatott, mindketten abszolút húzóemberek csapataikban, az ASOBAL góllövőlistáján is első 20-ba vannak, úgy hogy heteseket se lőnek.
A BL-re amúgy még több esélye is van a Szegednek -azon kívül, hogy bajnokok lesznek vagy BL győztesek -. Ha a Veszprém megnyeri a BL-t, akkor automatikusan indul a magyar második, valamint ott a wild-card selejtező, ahol el lehet indulni. Ott csak a német csapat lehet majd ellenfél, de ha sikerül elérni a hazai rendezést, akkor meglehet ennek a Szegednek a csoportkör. Az erősítéseiknek pedig még korántsincs vége.
Az EHH Kupa is nívós lett már, így, hogy összeolvasztották a KEK+EHF duót, a csoportkör is sokat dob rajta. Meg elég komoly csapatok vannak ott is: Löwen, Magdeburg, Göppingen, Kolding, La Rioja, Plock, Koper stb...
A spanyol liga egyébként is haldoklik, nem biztosítottak a feltételek. Anyagilag biztosabb az NB1, meg jövőre nagyon komoly bajnokság lehet a magyarból. A Veszprém mellé felnő a Szeged, és Csurgón is hatalmas tervek vannak. Már ők is igazoltak egy spanyol szélsőt nyártól, és most hétvégére várható egy nagy bejelentés náluk... Szóval lesz 3 nagyon jó csapatunk, aztán a Bányász, Füred, FTC-PLER triótól is várható még fejlődés.

Így már más a szituáció. :ok: A spanyol kézi ligák haldoklásából elég sokat nyernek a magyar klubok, ilyen klasszisok, ekkora számban egyébként nem érkeznének hozzánk. Örülök neki, hogy a klubvezetők kihasználják ezt a lehetőséget és szépen építgetik a csapatokat. Kézilabdában, a focival szemben jelentősen kisebb pénzből lehet nemzetközileg ütőképes csapatokat építeni és nálunk el is adható ez a sport (lsd a tömött arénákat Veszprémben, Szegeden, Győrött, Érden stb.). Hiába van magyar szinten elég jó foci csapat Győrben (itt még ráadásul a stadion is szép), Fehérváron a hazai meccsekre átlagban kimegy kb 2000 néző, semmi hangulat nincs, és még a játék is nagyon sokszor messze van a nézhető kategóriától (nem a nyugat-európai szintről, csupán az élvezhető szintről beszélek), míg kéziben teljesen más a szituáció. Én örülök ennek a kibontakozó új iránynak a kézilabdánkban és remélem nem lesz nagy megtorpanás a közeljövőben.

Idézetet írta: rosco Dátum március 07, 2013, 11:00:11
Így már más a szituáció. :ok: A spanyol kézi ligák haldoklásából elég sokat nyernek a magyar klubok, ilyen klasszisok, ekkora számban egyébként nem érkeznének hozzánk. Örülök neki, hogy a klubvezetők kihasználják ezt a lehetőséget és szépen építgetik a csapatokat. Kézilabdában, a focival szemben jelentősen kisebb pénzből lehet nemzetközileg ütőképes csapatokat építeni és nálunk el is adható ez a sport (lsd a tömött arénákat Veszprémben, Szegeden, Győrött, Érden stb.). Hiába van magyar szinten elég jó foci csapat Győrben (itt még ráadásul a stadion is szép), Fehérváron a hazai meccsekre átlagban kimegy kb 2000 néző, semmi hangulat nincs, és még a játék is nagyon sokszor messze van a nézhető kategóriától (nem a nyugat-európai szintről, csupán az élvezhető szintről beszélek), míg kéziben teljesen más a szituáció. Én örülök ennek a kibontakozó új iránynak a kézilabdánkban és remélem nem lesz nagy megtorpanás a közeljövőben.
Persze hogy jobban érdeklődnek iránta, mert szerintem alapból sokkal látványosabb sport a kézi, mint a láblabda... Itt nincsenek nagy színészkedések, heverészések a füvön, időhúzások, köpködések, nagyképűsködések... Nincsenek 0:0-as lebeszélt meccsek, egy percen belül akár 2-3 gólt is láthatnak a nézők. Főleg ha mondjuk egy gyors csapat, pl. Kiel meccsét nézzük. Férfias küzdelmet láthat a közönség, hiszen kő keményen védekeznek és előre törnek a játékosok. Nálam itt kezdődik a sport. Én egyébként küzdősportolok évtizedek óta, magyar bajnok is voltam, a focit valahogy nem tudom értékelni. Főleg tudván hogy mennyit keresnek azok a nyámnyila kis ejakulátumok... Nem is értem hogy került ilyen helyzetbe a foci, hogy a legnézettebb a világon. Biztos a sok sörhasú asszonyt verő paraszt emberek miatt. Egyébként a kézilabda sokkal látványosabb. Néznék is az emberek, ha nem az Eger-MTK meccseket nyomnák folyamatosan mindenhol... Na de egy szónak is száz a vége lényeg, hogy nálam a kézi a favorit. Innentől nevezhető valami sportnak.


Idézetet írta: Lufu Dátum március 07, 2013, 10:30:03
Csurgón is hatalmas tervek vannak. Már ők is igazoltak egy spanyol szélsőt nyártól, és most hétvégére várható egy nagy bejelentés náluk...
Ahogyan az várható volt, Barys Pukhouski Csurgóra igazol! A fehérorosz válogatott irányító az SKA Minsk csapatától érkezik a nagy terveket szövögető somogyiakhoz.

Komoly erősítés! Ráadásul nagyon jó korban is van (26).

Idézetet írta: Lufu Dátum március 09, 2013, 09:52:24
Ahogyan az várható volt, Barys Pukhouski Csurgóra igazol! A fehérorosz válogatott irányító az SKA Minsk csapatától érkezik a nagy terveket szövögető somogyiakhoz.
Tegnap jelentették be Csurgón Pukhouski érkezését, a 7méteres pedig máris készített vele egy interjút, és be is mutatja a fehérorosz játékost.
A porondon Barys Pukhouski, interjúval

A somogyiak másik új igazolásával, a spanyol Alberto Aguirrezabalagavál is sikerült riportot készítenünk, és természetesen őt is bemutatjuk.
Alberto Aguirrezabalaga a Csurgó új jobbszélsője

Nem is tudom,melyik topicban lenne ennek a kérdésnek a helye, de talán ide befér:

Szóval csak nekem tűnik ízi máninak a Issy 1.22-es odds a Vác ellen??? Mit gondoltok a meccsről?

Idézetet írta: oakland23 Dátum március 14, 2013, 11:25:54
Nem is tudom,melyik topicban lenne ennek a kérdésnek a helye, de talán ide befér:

Szóval csak nekem tűnik ízi máninak a Issy 1.22-es odds a Vác ellen??? Mit gondoltok a meccsről?

Én hendikepes Vác sikerre fogok fogadni (valószínűleg). Igazándiból a Vác kiszámíthatatlan csapat. Bárkitől képes kikapni és nála jobbakat is képes megverni. Lásd Podravka. Az ő keretük sokkal erősebb és mégis túljutottak rajtuk. Az Issy egy Stabaeket győzött le, aki a Csabánál éppen hogy jobbnak bizonyult . Szvsz a viharsarkiak átléphettek volna a norvégokon, mert nincs rossz keretük...

De éppenséggel jöhet a tipped, mert otthon nem rosszak a franciák! A Hypo-Dinamo inkább tűnik easy moneynak. Bár az osztrákok annyira tönkreverték az oroszokat, hogy nem biztos, hogy meg fognak szakadni. Bár szerintem a győzelem meglesz, hisz ezt az évet maximum egy KEK-serleggel tudnák megmenteni. Most már csak a győzelem lesz elfogadható Némethéknek, akik egyébként toronymagas esélyesei a trófeának.


Idézetet írta: oakland23 Dátum március 14, 2013, 11:25:54
Nem is tudom,melyik topicban lenne ennek a kérdésnek a helye, de talán ide befér:

Szóval csak nekem tűnik ízi máninak a Issy 1.22-es odds a Vác ellen??? Mit gondoltok a meccsről?

Nekem is úgy tűnik. Kamper és Mayer mellett most Tápai se fog játszani betegség miatt.

Idézetet írta: anarsia Dátum március 14, 2013, 13:45:47
Nekem is úgy tűnik. Kamper és Mayer mellett most Tápai se fog játszani betegség miatt.

Megmondom őszintén, hogy Tápai betegségéről nem tudtam. Ha ő sem játszhat, akkor nem igen lesz esélye a Vácnak :(

Győri Audi ETO - Randers hazai 1.10
Ademar León - MKB Veszprém vendég 1.28
Silkeborg - Barcelona vendég 1.10
odds: 1.5488
*13.000 Ft
= 20.135 Ft
Vélemények?

Idézetet írta: Botika Dátum március 16, 2013, 12:44:42
Győri Audi ETO - Randers hazai 1.10
Ademar León - MKB Veszprém vendég 1.28
Silkeborg - Barcelona vendég 1.10
odds: 1.5488
*13.000 Ft
= 20.135 Ft
Vélemények?

Nagy rizikót nem vállaltál :)