NBA 2020/21

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


LAC - UTA 131-119

Sajnos úgy tűnik, hogy nekem véget ért az idei szezon. A végeredményeket továbbra is figyelem majd, de ennél mélyrehatóbban nem fog érdekelni egyik párharc sem. Az Utah volt az utolsó csapat, akivel szimpatizáltam.

Nagyon sajnálom őket, mert ebben a sérülésektől tizedelt rájátszásban ők is kaptak egy esélyt egy nagyon jó szezonzárásra. Ráadásul azt gondolom, hogy a LAC után a Phoenix legyőzése talán egy kicsivel könnyebb lett volna, és a döntőben is láttam volna esélyt a mostanában elképesztően hektikusan játszó keleti csapatok ellen. Ráadásul ez volt a Utah számára az utolsó év, amikor valami nagyon alkothattak volna. Ha jól emlékszem, akkor az egyik közvetítésben épp arról volt szó, hogy ha így marad a Jazz, akkor jövőre elég nagy luxusadót kell majd fizetniük, éppen ezért várhatóan valakit el kell majd passzolniuk. Márpedig a Utah így képez egy komplett csapatot. Ha ez megbomlik, akkor az már nem lesz az igazi.

Pedig ezen a 6. meccsen is megvolt az esély a győzelemre. Az első félidőben úgy játszottak, ahogy kell, remekül koncentráltak, jól védekeztek, mindenki tudta, hogy nem hibázhatnak, és ennek fényében 59%-kal dobtak mezőnyből és 63%-kal tripláztak. Így nem is volt meglepő a 72 dobott pontjuk.

Aztán szünet után kijött a Clippers, és összehoztak egy olyan második félidőt, amivel bárkit megvertek volna. Hihetetlen számok. 71,4% mezőnyből (30/42), és közte 73,7%-os triplamutató (14/19). Alig volt rossz dobásuk. Vagyis a 22 ponttal elveszített első félidő után 34-gyel nyerték a másodikat.

Nekem az idei rájátszás részben erről marad majd emlékezetes, vagyis hogy mennyire sok 20 pont feletti leolvadást láttunk a meccseken. A PHI +26-ról kapott ki pár napja, most a Utah +25-ről, és még sorolhatnánk.

Mitchell hatalmasat játszott ebben a párosításban (6 mérkőzés, 35 pontos átlag, fájós bokával), de el kell ismernem, hogy megérdemelt a LAC továbbjutása. Leonard kiesése után is mindig elő tudtak húzni a kalapból valakit, aki a hátán vitte a csapatot. Mann mai produkciója magáért beszél. Úgy tudom, hogy az NBA-ben elég nagy hangsúlyt fektetnek az ún. +/- mutatókra. Nos, Terance Mann-nél ez a mutató az első félidőben -20 volt (az egész mezőnyben a legrosszabb), a második félidőben pedig +28. Ennél szélsőségesebb csak Reggie Jacksoné volt, aki -19-es első félidő után hozott egy +34-es második félidőt. Hát igen, a számok nem hazudnak.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy a folytatásban a (Leonard nélküli) LAC tudja-e majd hozni a Phoenix ellen is ezt a fantasztikus teljesítményt, de vannak kételyeim. A Denver is csak addig tudott jól játszani, amíg kiverték az egyik kedvencemet (Portland), és félek, hogy a LAC is csak addig vitézkedett, amíg búcsúztatták a Utah-ot.

További jó szurkolást mindenkinek, én most mély gyászba vonulok.  ;D

Idézetet írta: HT Dátum június 19, 2021, 08:08:49
Pont most láttam én is az nba.com oldalán, és rögtön a tegnapi beszélgetésünk jutott eszembe.  :)
Így viszont tényleg nem tudom, kire lehetne cserélni Porzingist.  ;D

Clippers nagyot ment hajnalban, felálltak a padlóról, kár a Jazzért, sajnálom őket. Ez elvileg félidőben eldőlt, de képtelenek voltak megtartani a hatalmas előnyt. Mann szerintem élete meccsét játszotta, nagyon akarja ezt a gyűrűt a LAC, talán ők küzdenek érte a legtöbbet. A Philly meccsről meg annyit: Cuban jól tetted, hogy elboltoltad Seth Curryt... Ja, nem.  ::)

A Phoenix ezzel óriási esélyt kapott: kipihentek, nincsen Kawhi a másik oldalon, de mi lesz Chris Paul sorsa? Meddig lesz még karanténban? Elvileg koronavírusos, miközben már hónapokkal ezelőtt beoltották. Állapotáról sok infót nem adtak ki.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 09, 2021, 22:01:58
Lehetséges, hogy ez a Clippers egyik terve: fárasztani a franciát. Minél többet van komfortzónán kívül, annál nagyobb a hibázási esély, ez volt a Memphis elleni első meccsen is, mikor végül megkapta a 6. személyi hibáját és csak 24 percet volt pályán. Ha Gobert és Favors kiesik, akkor valószínűleg bedőlne a Jazz játéka.

Pontosan ez volt a Clippers terve, kifárasztani a franciát, ment a small-ball, nem lehetett ilyen szerkezet ellen a pályán tartani, főleg akkor, ha triplák sem úgy esnek.

Idézetet írta: curpy82 Dátum június 13, 2021, 11:04:04
Innen már csak Clippers siker lesz-szerintem! 2-4

2-1-nél már sejtettem ::)

Idézetet írta: HT Dátum június 19, 2021, 08:12:20
LAC - UTA 131-119

Sajnos úgy tűnik, hogy nekem véget ért az idei szezon. A végeredményeket továbbra is figyelem majd, de ennél mélyrehatóbban nem fog érdekelni egyik párharc sem. Az Utah volt az utolsó csapat, akivel szimpatizáltam.

Nagyon sajnálom őket, mert ebben a sérülésektől tizedelt rájátszásban ők is kaptak egy esélyt egy nagyon jó szezonzárásra. Ráadásul azt gondolom, hogy a LAC után a Phoenix legyőzése talán egy kicsivel könnyebb lett volna, és a döntőben is láttam volna esélyt a mostanában elképesztően hektikusan játszó keleti csapatok ellen. Ráadásul ez volt a Utah számára az utolsó év, amikor valami nagyon alkothattak volna. Ha jól emlékszem, akkor az egyik közvetítésben épp arról volt szó, hogy ha így marad a Jazz, akkor jövőre elég nagy luxusadót kell majd fizetniük, éppen ezért várhatóan valakit el kell majd passzolniuk. Márpedig a Utah így képez egy komplett csapatot. Ha ez megbomlik, akkor az már nem lesz az igazi.

Pedig ezen a 6. meccsen is megvolt az esély a győzelemre. Az első félidőben úgy játszottak, ahogy kell, remekül koncentráltak, jól védekeztek, mindenki tudta, hogy nem hibázhatnak, és ennek fényében 59%-kal dobtak mezőnyből és 63%-kal tripláztak. Így nem is volt meglepő a 72 dobott pontjuk.

Aztán szünet után kijött a Clippers, és összehoztak egy olyan második félidőt, amivel bárkit megvertek volna. Hihetetlen számok. 71,4% mezőnyből (30/42), és közte 73,7%-os triplamutató (14/19). Alig volt rossz dobásuk. Vagyis a 22 ponttal elveszített első félidő után 34-gyel nyerték a másodikat.

Nekem az idei rájátszás részben erről marad majd emlékezetes, vagyis hogy mennyire sok 20 pont feletti leolvadást láttunk a meccseken. A PHI +26-ról kapott ki pár napja, most a Utah +25-ről, és még sorolhatnánk.

Mitchell hatalmasat játszott ebben a párosításban (6 mérkőzés, 35 pontos átlag, fájós bokával), de el kell ismernem, hogy megérdemelt a LAC továbbjutása. Leonard kiesése után is mindig elő tudtak húzni a kalapból valakit, aki a hátán vitte a csapatot. Mann mai produkciója magáért beszél. Úgy tudom, hogy az NBA-ben elég nagy hangsúlyt fektetnek az ún. +/- mutatókra. Nos, Terance Mann-nél ez a mutató az első félidőben -20 volt (az egész mezőnyben a legrosszabb), a második félidőben pedig +28. Ennél szélsőségesebb csak Reggie Jacksoné volt, aki -19-es első félidő után hozott egy +34-es második félidőt. Hát igen, a számok nem hazudnak.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy a folytatásban a (Leonard nélküli) LAC tudja-e majd hozni a Phoenix ellen is ezt a fantasztikus teljesítményt, de vannak kételyeim. A Denver is csak addig tudott jól játszani, amíg kiverték az egyik kedvencemet (Portland), és félek, hogy a LAC is csak addig vitézkedett, amíg búcsúztatták a Utah-ot.

További jó szurkolást mindenkinek, én most mély gyászba vonulok.  ;D

A baj az, amiről beszéltünk: gyors és pörgős csapat ellen ez a játék nem működik, amit a Jazz csinál. Az alapszakaszban tökéletes, de mikor védekezni kell, mikor futni kell, mert az ellenfél folyamatosan fáraszt, akkor ott bizony küzdeni kell. Nincsen Mitchell mögött olyan legit második opció, akire lehetne váltani. Én nagyon örültem volna, ha döntőznek, tényleg minden esélyük megvolt rá, de Snyder nem tudott váltani a PO-ban, azt hitték, elég, ha jönnek a triplák.

Jövőre a pénzügyi helyzet nem lesz jó a Jazznél, teljesen egyetértek azzal, hogy ez volt az utolsó lehetőségük. Minden a kezükre játszott - Conley és Mitchell sérülései nem, de a többi csapat is bajlódott hasonlóval -, ilyen szezon újból nem valószínű, hogy lesz számukra. Nekem van egy sanda gyanúm, hogy Snyder is menni fog, mint Stotts vagy Carlisle.

Idézetet írta: Pozzato Dátum június 19, 2021, 09:05:42
Így viszont tényleg nem tudom, kire lehetne cserélni Porzingist.  ;D

A Kemba-ügyletnek egy apró pozitív hozadéka mindenképpen van a Dallas-szurkolók számára, méghozzá az, hogy ha K. Walkert (akinek ugyanolyan max.-os szerződése volt 2024-ig, mint Porzingisnek) sikerült lepasszolni egy másik csapathoz, akkor reménykedhetnek a Dallas szimpatizánsai, hogy talán a lettet is elviszi valaki. Nálam egyébként a két játékos kicsit hasonló kalibert képvisel (még akkor is, ha Porzingis sérülékenyebb is Walkernél). Mind a ketten nagyon hektikusak. Bármikor képesek 30 pont feletti teljesítményre (megvan hozzá a tudásuk), de ugyanúgy képesek meccsekre eltűnni.

Az Oklahománál egy fiatal csapatot kezdtek el építeni. Várható volt, hogy idén ebből még nem lesz rájátszás, de azt gondolom, hogy Gilgeous-Alexanderrel és Dorttal egy egész jó úton indultak el. Éppen ezért meglepő nekem a 31 éves Kemba Walker 4 éves idehozatala. Szerintem egy ilyen szerződéssel (4 év, 140 millió) hozhattak volna egy fiatalabb és stabilabb teljesítményt nyújtó játékost is.

Sajnos az angol tudásom hagy némi kívánnivalót maga után, de ha jól láttam, akkor az OKC-nak 19 első körös cetlije van az elkövetkező 7 évre. Ez nagyon komoly. Kíváncsi leszek, hogy ebből mennyire jönnek majd ki jól, de az biztos, hogy így azért lehet építkezni.

A magyar és külföldi oldalakon volt egy jó teória, miért kell Kemba Walker, illetve ennyi draftcetli. Tényleg rengeteg van nekik (18-19 első és 18 második körös  :o ;D), emlékeim szerint a Boston és a Philadelphia volt hasonló helyzetben pár éve. A 18 db második körössel én nem számolnék, mert azok nem érnek szinte semmit.

Nagyon jól alakul náluk minden, túlságosan is jól.  ;D  Olyan meseszerű az egész, mint Phillyben volt. A 2022-es nyár már fontos lehet számukra, hiszen Kemba Walker 37 millájával, összesen 50 milliónál állnak. Keretben van még Kemba mellett Shai és Dort, illetve pár kiegészítő. Addigra valószínűleg lesz két top5-ös választottjuk, alábbiakra gondolok:
- 2021-es draft: Cade Cunningham vagy Jalen Suggs. Utóbbit láttam sokszor játszani, nagyon jó kis irányító lesz, utóbbi pedig hazai pályáról jönne, az Oklahoma egyetemről. Valószínűleg Cade lesz a draftelső, lehet felcserélnek érte.
- 2022-es draft: Itt is látok egy top5-ös húzást, ha mázlijuk van és jön a first pick, akkor Chet Holmgren egyértelmű húzás. A Gonzaga óriása, aki rendkívül vékony, de mindenhol szuperlatívuszokban beszéltek róla. Holmgren mellett én megfontolnám Jabari Smith vagy Paolo Banchero draftolását.

Az érdekesség: Suggs és Holmgren csapattársak voltak középsuliban, így érdemes rájuk egy "csomagként" tekinteni (ezért is ment Suggs után Holmgren a Gonzagához). Jó haverok, ismerik egymást, meg is lenne a pick and roll alapanyag. Gyakorlatilag 65-70 millió környékén lennének, mindezt úgy, hogy van négy stabil AS-potenciál kezdőjük. A másik opció, hogy jön Cade + Smith/Banchero. Utóbbival lenne egy igazi atletikus palánk alatti játékosuk, aki small-ball esetén is alkalmazható, mert lepattanókat is jól szedi. Kiválóan lát a pályán, nem rekedt meg a klasszikus palánk alatti magasember szintjén, igaz, még sebességben van hová fejlődnie. 

Két kiváló lehetőség a drafton, majd itt jönne a képbe maradék cetli és Kemba Walker. Walker 37 milliójához pattintanak két első köröst, elhozni egy minőségi magasat. Ezzel meg is van a kezdőjük 65-70 millióból. Ez még nem elég, ugyanis, ha jól számoltam, akkor még 4-5 cseréjük van, közülük Maledon és Roby használható szerintem. Maledon egy tökéletes 3. opció irányító poszton (másodiknak sem rossz), Roby pedig igazi agresszor. Palánk alatt jó második PF/C lehet. Neki a sérülések a problémái, de ha egészséges és kap lehetőséget, egy rendkívül motivált játékost láthatunk. Ő volt az, aki le akarta ütni Draymond Greent (illetve nem sokkal előtte áthúzta őt).  ;D

Gyakorlatilag 7-8 minőségibb játékosuk lehetne. Az igazán komoly rész, hogy a 2022-es szabadügynök piac egészen elborult: James Harden, Kevin Durant, Russell Westbrook, Steph Curry, Jimmy Butler, Bradley Beal, Kawhi Leonard és Zach LaVine... Ha ezek közül 2-3 játékos hajlandó kevesebb pénzért aláírni, akkor össze is állt egy potenciális bajnokcsapat 2023-ra. Harden és Durant az OKC-ben fejezhetné be a pályafutását (de még kis túlzással Westbrook is beférne a sapka alá), de ha ők nem (mert mindegyikük játékosopciós 2023-ra), akkor is ott van Kawhi, Butler, LaVine vagy Beal, mint free agent...

Minden adott, hogy Oklahomában összerakjanak egy olyan csapatot, amivel már 2023-ban a bajnoki címért mehetnek. Ehhez tényleg nem kell extra húzásokat csinálni, "mindössze" annyi a feladat, hogy hozni a papírformát, illetve szerencse a drafton (bár ennyi cetliből még egy esetleges 6. helyről is simán felcserélnek).


A kommenteknél olvasható két hozzászóló fejtegetése az OKC-vel kapcsolatban, akik nálam sokkal jobban benne vannak a Thunder "hátországában", én őket egészítettem még ki pár infóval most: http://kezdo5.hu/nba/hirmorzsak-a-celtics-elcserelte-kemba-walkert-al-horford-ujra-bostonban-46804


Amikor szezon előtt írtam, hogy ez az Atlanta sima rájátszás (nálam minimum elődöntőbe a PO-ban), akkor voltak azért kételyek, főleg, ahogyan kezdték a szezont (teljesen jogos volt, hogy kritizálták őket). Jó visszaolvasni a szezon eleji jóslatokat, mert gyakorlatilag meglépték azokat, amikkel ott lehetnek a Keleti főcsoportdöntőben. Szép munka volt!

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 21, 2020, 00:35:45
Egy biztos, hogy Trae Young mögé kell egy rutinos, jól védekező irányító. Véleményem az, hogy ezt megpróbálják megoldani a szabadügynök piacról, egyre több a pletyka, hogy Rondo hozzájuk ír alá - így, hogy jött helyére Schröder -, vele biztosítva lenne az Atlanta masszív perimétere. SG-nek érkezhet Bogdan Bogdanovic, róla volt szó feljebb, hogy mire képes. Cam Reddish és De'Andre Hunter lefedik az SF (és SG) posztot, gyakorlatilag itt is kész a csapat. Ha jól számoltam, akkor Bogdanovic 18 milliójával, illetve Rondo pár millájával, legfeljebb 85 környékén lesznek, tehát 25 milliójuk maradt még. Egészesen zseniális. Csapat érdemi része meg is van, sok jól triplázó játékos, magasak is tudnak jól triplázni (Collins és jobb napjain Dedmon is), talán ide hoznék egy embert, de akkor meg már tényleg nagy lesz a tumultus ezeken a posztokon, valaki cserélni kéne (Dedmon jut eszembe). 

Ha valaki húzni akar majd valami stabilabb long term fogadást, akkor Atlanta Hawks rájátszás, ami saccra 1.75 környékén lesz (már ez is karcsú, de ebben még lehet érték).

Idézetet írta: Pozzato Dátum november 22, 2020, 20:54:00
Atlanta nem lesz semmi a keleti főcsoportban. Bogdanovic aláírt, mostantól a Kings térfelén pattog a labda, hogy tartják-e, vagy elengedik. Rondo is aláírt hozzájuk, szóval eléggé mély az Atlanta hátvédsora (Rondo, Trae Young, Dunn, Huerter, Gallinari és Bogdanovic). Gallo mehet SF-be is, ahol ott van Reddish és Hunter. Ennyire mély keretet, hitetlen. Felsőbb posztokról beszéltem, ezzel a kerettel, ha McMillan jól segít Pierce munkáját, még az alapszakasz top3 sem elképzelhetetlen a főcsoportban. Itt már minden az edzői stábtól függ.

Milwaukee? Fogalmam sincs mit csinálnak, de a legnagyobb keleti esélyesből odáig fognak bukni, hogy következő nyáron Giannis távozik. Nagyot változott a világ pár nap alatt.


Idézetet írta: curpy82 Dátum június 25, 2021, 01:28:36
Persze lehetett volna erősebb a keret, de azért ez is elég lehet az aranyra:
https://m.nemzetisport.hu/tokio-2020/tokio-2020-harden-nelkul-megy-az-olimpiara-az-amerikai-valogatott-2834555

Ez még így is bőven a legerősebb csapat lehet, mondjuk még négy válogatott helye kiadó az olimpiára. Következő héten lesz az utolsó négy csoport selejtezője.

Valószínűleg a Kaunasban megrendezett csoportban Litvánia - Szlovénia döntő lesz a kijutásért. Az nagyon érdekes meccs lehet. Doncic visszatért a szlovénekhez, teltház várta (azt hiszem 3-4 éve nem játszott a válogatottban, de ezt nem ártana megnézni). Kiosztott laza 17 gólpasszt, dobások nem ültek, de így nyertek a horvátok elleni felkészülésin. A litvánok aláztak a felkészülés során, Sabonis - Valanciunas páros erős lesz a festékben. A litvánoknak rossz a periméterük, míg a szlovénok palánk alatt gyengék. Ha lesznek arra a döntőre speciális fogadások (játékos lepattanók stb.), érdemes rá fogadni. Hazai pálya sokat segíthet a litvánoknak, ott sok múlik Doncicon.

A belgrádi csoportban óriási szerencséje van a szerbeknek. Dominikának ugyanis ott van a Horford - Towns duója, de egyikük sem vesz részt a kvalifikációs tornán. Nekem Karl-Anthony Towns viselkedése kissé visszás. Rémlik egy olyan interjú, ahol elmondta, mennyi fontosak neki a gyökerek, majd most kihagyja ezt a lehetőséget (ha jól tudom, akkor édesanyja elvesztését továbbra sem feldolgozni). A szövetségi kapitány azt mondta, hogy elvileg további 3 magasembere sem bevethető, gyakorlatilag minőségi erőcsatár/center nélkül utaznak Belgrádba. A szerb torna másik csoportjában az olaszok szintén gyengébb kerettel jönnek, engem ez a csapat nem győzött meg. Szenegál és Puerto Rico szintén gyenge. Nikola Jokic nem lesz a selejtezőben, de ezt simán meg kell oldaniuk, minimum 10-15 ponttal kell nyerniük a meccseiket.

A horvátországi csoport szerintem a legnagyobb kérdőjel. Itt bármi megtörténhet, mert a szlovénok elleni játék, amit a horvátok mutattak, nem biztos, hogy elég lesz a németek vagy az oroszok ellen a kijutáshoz. A németeknél körülbelül 1 órája dőlt el, hogy Schröder nem lesz ott a kvalifikáción, de ez a csapat még okozhat kellemetlen pillanatokat. A brazilok sötét ló, kevésbé technikásak, viszont fizikálisan megnehezíthetik a horvátok dolgát. A papírforma a horvát kijutás, de én nem lennék meglepve, ha ez borulna.

Maradt a végére a kanadai csoport: Görögország, Kanada és Törökország. Elnézést a többi országtól, de szerintem esélyük sincsen. Kanada képes egy minőségi alacsony szerkezetet összerakni: Dort - Joseph - Barrett - Wiggins - Powell. Ezzel okozhatnak gondokat az európaiaknak, de hiába a hazai pálya, nem ők a favoritok (ha lenne Shai...). A görögöknél ott a rutin, hiába nincsen Giannis, de a Sloukas - Calathes duó periméteren erős, eldönthetnek egy-egy rangadót. A törökök számora olyanok, hogy minden azon múlik, milyen napja lesz Shane Larkinnak. Ebbe a csapatba ugyanis simán benne van, hogy kijutnak, periméteren sem rosszak, Larkin pedig van akkora faktor, hogy egy megőrülése esetén szór 30+ pontot és nyernek. Számomra ez lesz a legizgalmasabb csoport.


És akkor az eddigi kvalifikált csapatokról:
Franciaország: Gobert, Batum, Heurtel, Ntilikina és a többiek. Ez a csapat védekezésben lesz jó, de ha találkozónak egy jó napot kifogó csapattal, nagy bajban lesznek. Nincsen meg bennük támadásban az a potenciál, amivel 100+ elérhetnek, pedig ez kelleni fog egy Team USA ellen.
Ausztrália: Új edző és egy nagyon fura csapat. Valószínűleg végig small-ball lesz náluk, rendkívül alacsony a keret, sok a labdabiztos, de kevésbé jól dobó hátvéd. Szerintem ezzel a sokat futó csapattal a védekezés nem jelenthet gondot, de nem látom azt, hogy támadásban kiszakad a zsák és dobálják a pontokat.
Spanyolország: Mi a franc?  ;D Ez valami retro csapat lesz? Két Gasol, Llull, Ricky Rubio, Sergio Rodriguez, Rudy Fernández, Abrines... Hát maradjunk annyiban, nem a sebességük lesz az erősségük. Ez egy rendkívül lassú csapat lehet, viszont a legnagyobb rutin náluk lesz és ismerik egymást maximáliosan. Valószínűleg Scariolo mester is ezért döntött mellettük, azt hiszem csak Garuba az igazán nagy név a fiatalok közül, aki lehetőséget is kaphat. Ez egy ilyen utolsó nagy dobás, tudván azt, hogy az amcsik nem a legerősebb kerettel jönnek.
Argentína: Periméteren jók lehetnek, de ez a csapat szerintem közel sem olyan erős, mint a korábbi években. Inkább a sok passzra helyeződhet a hangsúly, olyan játékosaik vannak (Laprovittola, Campazzo), akik ebben jók.

Legyünk őszinték: Popovich mesterrel a padon, ez kötelező win a Team USA számára. Van 2-3 jól védekező magasuk, gyors játékhoz is adott a szerkezetük, small-ball szintén nem okozhat gondot. Minden azon múlik: tudnak-e küzdeni és kell-e nekik az arany? Ha igen, akkor 10-20 ponttal fogják nyerni a meccseket. Valószínűleg tanultak a 2019-es vb-ből, de ott szerintem sokan számítottak rá, hogy az a szedett-vedett társaság leszerepelhet. Ez a keret jóval erősebb, vannak benne igazi vezérek (Lillard, Booker és talán Durant), meglepetés lenne, ha gondba kerülnének.

Mégsem olyan kókler edzők?

A leggyengébb edzőknek tartották őket, mégis döntőt játszhatnak?  Olvasd tovább


Eléggé tr(a)é helyzetben az Atlanta

Mindeközben a Phoenix 28 év után újabb döntőre készülhet? Jöhet az első bajnoki cím?  Olvasd tovább


Nap meglepetése: újabb sérülés...  ::)

Most Giannis Antetokounmpo, valószínűleg ki is dőlt a rájátszás hátralévő részére. Alig marad a végére bevethető játékos. Young sem tudott játszani, nyert viszont simán a Hawks, nem bírta a Milwaukee a görög kiesését. Innentől megint egy új párharc kezdődik. Nehéz így bármit mondani, mert szinte ez dönti el a rájátszást, ki az, aki bevethető. Ismételni tudnám csak magam, hogy semmi értelme nem volt ennek az összesűrített másfél szezonnak, ráadásul most olimpia, majd újabb szezon. Nem fogják bírni a játékosok.

Phoenix Suns döntős, megérdemelték. Örülök neki, Chris Paul hatalmasat játszott, sorsdöntő meccsre (is) odatette magát. Megmondom őszintén, bekerülhet bárki a Keletről - pedig egy Atlanta bajnoki címet nagyon adnék -, de a Sunsnak fogok szurkolni bárki ellenében. Szimpatikus csapat, valamit visszahoznak a régi kosárlabdából azzal, hogy még a klasszikus posztok megvannak náluk. Védekezés is egyben, szóval nem ez a small-ball és szétdobunk mindenkit elv.

Tyronn Lue kapcsán megkövetem magam, kóklernek neveztem, de szimplán csak lassú és megfontolt ember, ami előny is számára. Jó pedagógus, ért a motiváláshoz, ebből a keretből pedig a létező legtöbbet kihozta. Ennyi sérüléssel nem lett volna bennük több. Paul George előtt szintén le a kalappal, nem hittem volna, hogy képes erre, de küzdött és jól játszott, ez becsülendő. A Clippers jövőre egy egészséges kerettel sok fejtörést fog okozni a rájátszásban.

https://www.youtube.com/watch?v=JMLP_M0nbFc