OTP Bank Liga 2021/22

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Azért nem mindenki jut el arra a szintre, hogy mennyei pályákon rohangáljon, respekt, hogy neki valóra váltotta az álmát  8)

Idézetet írta: robmiller Dátum október 27, 2021, 13:34:07
Azért ennek a Magyar Kupának is megvan valahol a maga bája. Megmosolyogtató például a Chelsea FC-t is megjárt Marko Marint a tököli mennyei megyei pályáján rohangálni!  ;D

Ez a szép  Debrecen - Honvéd első félidő : 1:3
végeredmény 5:3
Debrecen kapuralövések : 5  kaput eltaláló 5   
Erre mondják, hogy 100% -os helyzetkihasználás.
Azt, hogy esetleg mást használtak ki, abba bele sem kell menni.

Nem a Fradi ellen írom, de az ilyen gólokat meg kéne adni. (Várda egyenlítés az első félidőben). Nem vonalat kéne használni, hanem vastag csíkot, ami a pályán 20-40 centit jelentene. Ennyi ráhagyást simán hagyni kéne.

Nem nagy előny a csatároknak, de aki nagy előnynek tartja, annak meg azt mondom, ezzel a 20-40 centivel támogassuk a támadó focit.

Idézetet írta: zbking Dátum november 07, 2021, 17:03:37
Nem a Fradi ellen írom, de az ilyen gólokat meg kéne adni. (Várda egyenlítés az első félidőben). Nem vonalat kéne használni, hanem vastag csíkot, ami a pályán 20-40 centit jelentene. Ennyi ráhagyást simán hagyni kéne.

Nem nagy előny a csatároknak, de aki nagy előnynek tartja, annak meg azt mondom, ezzel a 20-40 centivel támogassuk a támadó focit.

1., Az interneten kering egy fotó, melyen húztak két csíkot bizonyítandó, hogy jól döntöttek. Ha valaki azon 100%-os biztonsággal meg tudja mondani, hogy melyik a Prenga lába....
2., Sokkal kardinálisabb kérdés nálam a kiállítás, melyről úgy hallottam, hogy a stúdióban már Bozsik is sokallta. A helyszínen azt lehetett érzékelni, hogy a játékvezető is csak hosszas rábeszélés után állította ki Leonit. Én Kisvárda szurkolóként el tudom fogadni a döntést, annak tudatában is, hogy abban a pillanatban már egy másik mérkőzés kezdődött. Azt viszont nehezen tudom elfogadni, hogy pár meccsel ezelőtt, véletlenül éppen zöld-fehérben játszó játékosnál egy ugyanilyen szituáció nem végződött piros lappal. Megint ott vagyunk, hogy a Bognár György 350 ezres kifakadása igaznak minősül.

Nálunk teljesen értelmetlen dolog volt a VAR bevezetése, mert nemhogy csökkentette volna a vitás eseteket, hanem inkább növelte. Ennek egyértelműen a játékvezetők és a játékvezetői felfogás a felelőse. Hiába költözött a kupleráj új épületbe, ha a kurvák maradtak.

De lesznek itt még a válogatott meccsek miatti szünet alatt nagyobb hírek is.  :)


A kiállítást 10-ből 8 bíró nem ítélte volna meg. Szerintem sem volt az. Látszódott, hogy miután elérte a lábát, vissza is akarta húzni azt. A les, az inkább fújható volt. Egyébként a VAR-t én eltörölném, nemcsak itt vannak vele furcsa ítéletek. A manchesteri derbin is a 88. percben simán felrúgták Gabriel Jesust a 16-oson belül, vissza sem nézték.
A szép még az lesz, ha bevezetik a partjelző nélküli meccseket(ezt olvastam múlt héten egy cikkben).

A les nekem is lesnek tűnt már elsőre is.
A kiállítás az már necces, adható is volt, meg nem is. Mondjuk ja, a spori arca sokat elárult, ahogy kullogott vissza a pályára, és ő már tudta, hogy piros lesz, de közben látszott az arcán, hogy baromira nem biztos benne, hogy jó döntést hozott. Meg eleve srácok, ilyen esetben, ilyen piros lapos esetben, akkor a spori csak sárgát d és kihívják, általában elég egyszer visszanéznie az esetet a játékvezetőnek. Itt most nézte hosszasan...

Itt szerintem nem arról van szó, hogy a Fradit kell helyzetbe hozni, mert a Fradi ilyen kerettel előbb-utóbb megelőzi a Várdát. Viszont szerintem fenn attól féltek, hogy a Várda van olyan jó, hogy a Vidit és főleg a Puskást megelőzi...
Én ha ennyire nem volt egyértelmű a szitu, nem adtam volna pirosat.

Viszont ami szintén egész fura volt, az Leoni reakciója. Egy tizedmásodpercig sem reklamált  :o Hát ilyet mikor láttunk piros lapnál utoljára??? Elfogadta a döntést, és lement zokszó nélkül. Most vagy úgy érezte, hogy jogos a piros, vagy tudta, hogy bármit mond, úgyis le kell mennie, felesleges a duma. De tényleg fura, hogy valaki ilyen simán elfogadja a pirosat.

Ahogy az egyik kommentelő is írja, ott mostantól visszajön az a kifejezés, hogy :"Szemüveget a bírónak!"
Szemből meg nem hallótszódik át úgysem az obszcén beszéd,mi? Marhák! :bash:
https://m.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/ftc-a-klub-szamuzi-a-tragar-beszedet-a-csaladi-szektorbol-2861229

Meginoghat a pad Stöger alatt

Vasárnap délután a forduló előtt még listavezető Ferencváros a Fehérvár csapatát fogadja! Olvasd tovább


@Várda64 mester hát mi lesz itt, jön Mutu? Csak bírjátok droggal tömni.

Idézetet írta: TiB Dátum november 24, 2021, 20:59:40
@Várda64 mester hát mi lesz itt, jön Mutu? Csak bírjátok droggal tömni.

Jézus Mária, csak ő NE!!!  :bash:

Idézetet írta: TiB Dátum november 24, 2021, 20:59:40
@Várda64 mester hát mi lesz itt, jön Mutu? Csak bírjátok droggal tömni.

Nálunk szerintem mindegy ki az edző, lásd az eddigi fogyasztásunkat az NB I-ben. Edzők jönnek, edzők mennek, de a BOSS marad és ezen múlik minden.

u.i.: Joao-t azért annyiban sajnálom, hogy emberileg talán a legfaszább volt mind közül.

Idézetet írta: Várda64 Dátum november 25, 2021, 08:00:54
Nálunk szerintem mindegy ki az edző, lásd az eddigi fogyasztásunkat az NB I-ben. Edzők jönnek, edzők mennek, de a BOSS marad és ezen múlik minden.

u.i.: Joao-t azért annyiban sajnálom, hogy emberileg talán a legfaszább volt mind közül.

Kis kulisszatitkokat megtudhatunk? Milyen volt, közvetlen 'jóarc'? Várdán élt, Nyíregyen vagy máshol?

Idézetet írta: Latzka Dátum november 25, 2021, 08:52:45
Kis kulisszatitkokat megtudhatunk? Milyen volt, közvetlen 'jóarc'? Várdán élt, Nyíregyen vagy máshol?

@firgabácsi tudna erről többet mondani, mert Ő többször is beszélt vele.

Idézetet írta: Várda64 Dátum november 25, 2021, 17:07:45
@firgabácsi tudna erről többet mondani, mert Ő többször is beszélt vele.

Én gyakorlatilag csak jót tudok mondani róla mind emberileg mind szakmailag. A távozása szinte biztos volt, szerintem Révész számára még egy rossz szereplésnél és alkalmatlan edzőnél is kellemetlenebb volt egy ilyen figura, aki szakmailag ott van, nagyon jól szerepel + az egész városban mindenki kedveli.
Nyilvánvalóan egy olyan narcisztikus, despota vezetőnek mind Révész az fekszik ha folyamatosan magát tolhatja előtérbe, szerepelhet stb.
Ha van egy edző aki elhomályosítja az nemigen fekszik egy ilyen típusú embernek. Én ezt kívülről így láttam legalábbis.
Várdán gyakorlatilag nincs edző aki fél szezonnál többet lenne ( na jó, max. 1 szezon ), szerepléstől függetlenül és ez elgondolkodtató.
Amúgy Révész egy borzasztó ellentmondásos figura, régebben totál negatívan láttam, de azt el kell ismerni, hogy a csapatért megtesz dolgokat, odafigyel a részletekre, foglalkozik az igazolásokkal, személyesen is megnéz játékosokat, képes elutazni külföldre, nem csak "biztosan jó lesz ez nekünk mert a menedzser azt mondta" (lásd pl. Tőzsér Dani a Lokinál ). Emberileg viszont nagyon gáz Révész, az tény.
Visszatérve Janeiróra, neki a játékosainál nagy respektje volt, elismerték szakmailag, így megvolt az egység és nagyon jó kis csapatot kovácsolt a sok légiósból.
Én beszélgettem vele Debrecenben is a Katar - Portugália válogatott meccs után, aztán Várdán is, ott elég hosszan egy kávé mellett a Poncsákban ( ami egy cukrászda és a törzshelye volt ). Mit mondhatok róla, egy nagyon nyitott, barátságos, de határozott ember, határozott, világos elképzelésekkel a futballról, taktikáról, játékrendszerekről.
Intelligens fickó, talán mondhatom az összes edző közül akivel beszéltem valaha ő tette rám a legjobb benyomást, de legalábbis ottvan a top3-ban.
Rendkívül őszinte volt egyébként, válaszolt mindenre, nem udvariassági beszélgetés volt, beszélt  családról, a gondjairól, nehézségeiről is, a Szegeden eltöltött időről ahol amúgy egy meglehetősen gyenge keretből sokat kihozott (azóta sokkal erősebb játékosállomány van ott).
Mondják róla hogy mindenkivel ilyen nyitott, barátságos volt így nagyon megkedvelték őt Várdán és ugye ami a lényeg egy edzőnél, ami az egyetlen objektív fokmérő, hozta az eredményeket is.
Nagyon nem akarom magasztalni, de nekem nagyon pozitív benyomásom van róla.
aztán hogy a DAC-al mit ér el az egy új fejezet.



Az oddsok az Unibet fogadóirodától származnak, s a következő időpontban voltak érvényesek: november 26., 13:00CET