Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

Végigolvastam a topic-ot és így egyben látva az elmúlt 4 éveteket több dolgot is felfedeztem! Egyik és legfontosabb, hogy kitaláltok valamilyen elméletet, nagyjából utánaszámoltok aztán elkezditek élesben is alkalmazni. Véleményem szerint előbb vissza kellene ellenőrizni pár évre visszamenőleg és ha látnátok, hogy profitot termelt volna nektek akkor belevágni! De  ennek hiányában a legtöbb elképzelés bukásra van ítélve alapból, aztán jönnek is szépen a vesztő szériák. Másik fő probléma, hogy sokan egyszerűen nem tartják magukat az előre elhatározott stratégiájukhoz. Pár fogadással a vége előtt nem bírják már idegekkel és kiszállnak egy szép kis veszteséggel!

Konklúzió: Nem szabad restnek lenni és utána kell ellenőrizni az elképzelésnek mielőtt belevágna az illető!  :)

Idézetet írta: hurkabalint Dátum március 08, 2010, 09:11:16
Sziasztok!

Végigolvastam a topic-ot és így egyben látva az elmúlt 4 éveteket több dolgot is felfedeztem! Egyik és legfontosabb, hogy kitaláltok valamilyen elméletet, nagyjából utánaszámoltok aztán elkezditek élesben is alkalmazni. Véleményem szerint előbb vissza kellene ellenőrizni pár évre visszamenőleg és ha látnátok, hogy profitot termelt volna nektek akkor belevágni! De  ennek hiányában a legtöbb elképzelés bukásra van ítélve alapból, aztán jönnek is szépen a vesztő szériák. Másik fő probléma, hogy sokan egyszerűen nem tartják magukat az előre elhatározott stratégiájukhoz. Pár fogadással a vége előtt nem bírják már idegekkel és kiszállnak egy szép kis veszteséggel!

Konklúzió: Nem szabad restnek lenni és utána kell ellenőrizni az elképzelésnek mielőtt belevágna az illető!  :)

Azt hiszem az első hsz-eddel leírtad a komoly igazságot. Tudod én is ilyenen gondolkodtam, hogy visszamenőleg megfigyelni a trendeket a bajnokságokban, melyik szakaszban mennyi gól esik, mennyi az ikszek száma, stb, de tudod szinte lehetetlen 10 évre visszamenőleg bevinni az adatokat egy olyan stratégia reményében ami lehet nem is működik. Mert a bevitel a sok, utána excelben csak rádob az ember pár függvényt és annyi, de egy hétig tartott volna kábé egy bajnokság bevitele, szóval marad a kis pénzes tesztelés. A stratégiákkal meg szerintem az a baj, hogy jó fogadónak elég egy BM, a rossz fogadó pedig persze, hogy megszegi, nem véletlenül tart ott, ahol..

Nem a múlt, hanem a jelen hordozza magában a jövőt. Múlbeli eseményekből következtetni jövőbeni eseményekre persze lehet, de ezzel koránt sem biztos, hogy közelebb kerülünk a célhoz. Tudjuk jól, a statisztika olyan, mint a bikini. Sok mindent megmutat, de a lényeget eltakarja. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy a statisztikák elemzésére fordított idő valaha is megtérülne. Persze aki időmilliomos, csinálja. Aztán vagy megtérül a munkája, vagy ugyanott fog tartani, mint aki naponta szumma 10-20 percet szán sportfogadásra.

Idézetet írta: Gery185 Dátum március 08, 2010, 12:15:02
Azt hiszem az első hsz-eddel leírtad a komoly igazságot. Tudod én is ilyenen gondolkodtam, hogy visszamenőleg megfigyelni a trendeket a bajnokságokban, melyik szakaszban mennyi gól esik, mennyi az ikszek száma, stb, de tudod szinte lehetetlen 10 évre visszamenőleg bevinni az adatokat egy olyan stratégia reményében ami lehet nem is működik. Mert a bevitel a sok, utána excelben csak rádob az ember pár függvényt és annyi, de egy hétig tartott volna kábé egy bajnokság bevitele, szóval marad a kis pénzes tesztelés. A stratégiákkal meg szerintem az a baj, hogy jó fogadónak elég egy BM, a rossz fogadó pedig persze, hogy megszegi, nem véletlenül tart ott, ahol..

Köszönöm, hogy egyetértessz velem.  :) Valóban nem azt kell, hogy statisztikák alapján kitalálni egy szisztémát, én sem ezt mondtam, hanem, hogy kitalász egy szisztémát és visszaellenőrzöd. Kb. ingyen, csak idő és energiabefektetéssel megtudod, hogy van-e realitása a dolognak és meg van-e a kellő előnyöd a sportfogadóoldalak felett. De mint tudjuk, több szem többet lát! Csapatban érdemes szerintem rendszert fejleszteni, sporthoz és elemzéshez értők egyaránt kellenek a megfelelő tapasztalattal, így rengeteg idő megspórolható. De a legfontosabb, amit korábban én is sokszor majdnem (de aztán sosem) megszegtem, hogy mindenképpen tartsuk magunkat az előzetes elképzelésünkhöz és merjük rátenni a nagyobb pénzt a mérkőzésre! Elhihetitek, hogy vesztes meccsek után nekem is piszok nehezemre esik a 70$-t felpakolni a csapatra aki a szisztémámba illik, de megéri!

Én teljesen egyetértek hurkabalint-tal, de van sok olyan stratégia is aminél szinte képtelenség visszaszámolni (ellenőrizni) a szisztéma helyességét mert ahhoz tudni kell az aktuális oddsokat is.
Persze lehet rosszul gondolom. :D

Én azért azt mondom, hogy hosszútávon ne stratégiákban gondolkozzatok, inkább a tippek minőségén és a találati arányon múlik a profit. Oké, pár ezer forinttal el lehet kezdeni ezt-azt, de nem abból fog jönni a profit. Tétemelős stratégiákban van fantázia, de valami nagyon átalakított formájában, az, hogy 2-es odds, tétet duplázunk tuti bukó lesz egy idő után. A tétemelősnek akkor lehet értelme, ha jól meg van határozva a tétemelés mértéke és időben ki tudunk szállni és persze, ha megvan a kellő tipparány, de ezt itt már eleget vitatták, hogy szórás meg hasonlók :). Első a tipparány, második a stratégia, viszont a bankrollmanagementet sose szabad figyelmen kívül hagyni.

Tudjátok mire jöttem rá?  Egy ember mondja legyintesz, ha tíz ember mondja, akkor elkezdesz rajta gondolkodni ,ha száz ember mondja már el is hiszed (pedig nem is úgy van)...  Valami ilyesmi van a fogadásban is.

Sziasztok!Valaki esetleg tudna segiteni,a forumon olvastam,ez már 1 régebbi bejegyzés,hogy van egy ugynevezett 1.40 stratégia,hogy ez végülis müködőképes dolog,és ha igen akkor,hogy kell konkrétan használni,annyi lejött hogy a nyeremény 80% val folytatjuk a sorozatot,de azt nem vágom,hogy ezt lehet-e kombinácios szelvényeken is,sikeressen alkalmazni.Minden segitséget megköszönnék! :great:

Idézetet írta: juve 75 Dátum március 10, 2010, 17:34:18
Sziasztok!Valaki esetleg tudna segiteni,a forumon olvastam,ez már 1 régebbi bejegyzés,hogy van egy ugynevezett 1.40 stratégia,hogy ez végülis müködőképes dolog,és ha igen akkor,hogy kell konkrétan használni,annyi lejött hogy a nyeremény 80% val folytatjuk a sorozatot,de azt nem vágom,hogy ezt lehet-e kombinácios szelvényeken is,sikeressen alkalmazni.Minden segitséget megköszönnék! :great:

Üdv,

Jaas írta le ezt részletesen. Persze, hogy lehet kombival is. Lehet 1,4 feletti is, szóló vagy kombi. Például két 1,2-es szorzó és meg is van min 1,4.  Itt tulajdonképpen az a lényeg, hogy lehetőleg zsinórban nyerj a szelvényekkel, mivel a nyert összeg nagy részét is felrakod utána a következőre....működőképes ez is csak jó tippekkel lesz.

Köszi,kiprobálom aztán majd meglátjuk :cya:

hy szerintetek ez mire utal?
megrakom a benficát mert kifogtam 2 0-0 8meccsből ami nem lett az tehát össz 10ből már ez se semmi
és mikor gólt szereztek vártam 80.perc kékhalált kap a gép reset visszalépek 1-0 megint kékhalál(előtte sose)visszatölt a gép, elmegy a net és mire visszajön és belépek 1-1 igy buktam mindent.
Ez miért van?       ::) ::) ::) :'( :'( :bash:

Először egy Windows reinstallt ajánlok, és aztán pár nap pihenőt!
Remélhetőleg közben ez meg volt, és már visszajött a szerencséd.

GL mindenkinek!

Idézetet írta: whitedragon Dátum március 11, 2010, 23:17:00
hy szerintetek ez mire utal?
megrakom a benficát mert kifogtam 2 0-0 8meccsből ami nem lett az tehát össz 10ből már ez se semmi
és mikor gólt szereztek vártam 80.perc kékhalált kap a gép reset visszalépek 1-0 megint kékhalál(előtte sose)visszatölt a gép, elmegy a net és mire visszajön és belépek 1-1 igy buktam mindent.
Ez miért van?       ::) ::) ::) :'( :'( :bash:
Hirtelen tipp: processzor túlhevülés, memória hiba. Nekem hardver hibának tűnik.

Egy kezdetleges stratégia. Az 1,4-es oddsú stratégia továbbfejlesztése. Ehhez viszont nagyon jó tippeket kell adni, tehát az 1.4-es oddsnak be kell jönnie mindenképpen. A lényeg: 2 kombi fogadás, mindkettőben ugyanaz az 1.4-es oddsú meccs/ek szerepelnek. Ezt az 1.4-es oddsot megfűszerezzük mindkét fogadásban egy over-underrel. Gondolok én kosár over-underre, mert ott a határok akár lehetnek olyan jól belőve, hogy 1.9 az over és 1.9 az under értéke is. Ha bejön az 1.4-es odds akkor mindenképpen nyersz, mert az over-under tipp csak kiegészítő. Írok rá gyorsan egy példát.

1. szelvény:

over 125.5  - 1.9
xyz -  1.4
össz odds: 2.66
tét: 10 egység

2. szelvény:

under 125.5 - 1.9
xyz - 1.4
össz odds: 2.66
tét: 10 egység

Ha bejön az 1.4-es odds akkor tuti nyerő és a profit akkor: 10*2.66 - 20 = 6.6 egység
Ha bukod az 1.4-es oddsot akkor - 20 egység.

Viszont ha csak simán tennéd az 1.4-es meccsed 10 egységgel akkor csak 4 egység profitot tudnál szerezni.

Ez a stratégia talán azért rossz, mert hiába nagyobbat tudsz nyerni, nagyobbat is buksz ha elmegy az 1.4-es tipp.
De egy 1.4-es oddsot összerakni biztosra nem a legnehezebb dolog,  az 1.01 is elmehet, de nem lehetetlen annyi fogadási formából kiválasztani a megfelelő 1.4-es oddsot.
3 nyertes tipp kell ahhoz, hogy kijavíts egy esetleges bukott tippet.  Vagyis 10-ből 8-at el kell találnod, hogy pluszba legyél, ez a hátráltatója a dolognak, de nagyon jó tippekkel esetleg kivitelezni lehet.
Ez csak egy röpke felvetés volt, nem tudom, hosszútávon mennyire lenne okos dolog ezt csinálni, az mindenesetre biztos hogy nagyon fix tippek kellenek a profitáláshoz.

#779 április 02, 2010, 15:38:15, benson
Számold át még egyszer, benikun. A leírt módszerrel 20 egységet kockáztatsz 6,6 profitért. Ha ezt a 20 egységet simán feltennéd az 1,4-es szorzóra, akkor szintén 20-at kockáztatnál, de nem 6,6, hanem 8 profitért. Vagyis a kockázat megegyezik, a profit viszont utóbbinál a magasabb.

Azzal, hogy megjátszod egy meccs mindkét kimenetelét (pl. under/over), csak a buki nyer, mivel az odds 2 alatti.