Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Erre nem is gondoltam benson, köszi a felvilágosítást  :ok: :)

Én úgy is értelmezem, hogy 10 egység tétre nyersz 4 egységet az 40% profit. 20 egység tétre nyersz 6,6 egységet az 33% profit. Egységre többet nyersz utóbbival, de az elsőnek jobb a profitja. Egyrészt kevesebbet kockáztatsz vele, plusz annak a 1,4-es szorzósnak jönnie kel mindenképp a nyeréshez, akkor már szerintem elég csak arra rakni.

Idézetet írta: BetInvest Dátum november 10, 2008, 00:46:46

Helló.
Szoftverfejlesztő és fogadás szervezőként dolgoztam egy fogadó irodánál.
Tudok pár tanácsot adni, hogyan fogadjatok inkább és hogyan ne, de természetesen a tippelésen múlik a siker.

Vágjunk a közepébe. A sorozat szisztémák ott buknak meg, hogy eleve mi számít egy eseménysornak és annak a sorozatnak valójában mi az eleje és vége...Egy matematikailag felállított sorozatot nem lehet egy sportesemény sorozatra "átrakni".

Vegyünk példákat, pénzfeldobásból indulok ki: fej vagy írás

Az esély, hogy fej vagy írás lesz az 1/2 vagy 1/2 = 50%
Az hogy  két fej vagy írás lesz egymás után: az 1/2*1/2 = 1/4 = 25%

Mi az esélye, hogy tízszer egymás után lesz pl. írás?
1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2*1/2= 1/1024

Nagyon kicsi látszólag, aztán sokan ezt átrakják arra, hogy annak az esélye hogy pl. kosármeccs végeredménye páros/páratlan-nál vagy rulettben  piros/fekete-nél az ugyanennyi.

Aztán jönnek a nagy bukták ! és a Martingale féle szisztémák kérdőjelei.

Miért?
Az igaz, hogy hosszútávon közel lesz 50-50% ban mindkét kimenetel , viszont azt, hogy esetleg egymás után lehet e valamelyik többszöri kimenetel és hányszor azt csak mindig az előttünk álló eggyel tudjuk számolni !!! és miért? mert ami még nem történt meg az tényleg szó szerint nem történt még meg ,de ami igen az akkor 100%, hogy bekövetkezett !

Vagyis ha páldául ötször egymás után volt fej, akkor ezután azt számoljuk, hogy mennyi az esélye annak, hogy hatodszorra megint fej lesz!  De ! Mielőtt nem dobom fel a pénzt , mennyi az esély, hogy fej vagy írás lesz? 50%, de ha már tudom a kimenetelt akkor az már 100% és nem marad 50% !!!
A képlet ezután így nézne ki öt feldobás után és a hatodik előtt:: 1*1*1*1*1*1/2 = ? = 1/2
vagyis öt feldobás után is 50% az esély mindkét kimenetelre és ez mindig is 50% akár hányszor dobjuk is fel és akár hányszor is elkezdjük !, rulettben is piros/fekete-nél ugyanez.

Odamegyek valakihez az utcán és előveszek egy pénzérmét , megkérdem feldobásnál mi az esélye hogy írás lesz? mit válaszol? rávágja hogy 50% , teljesen mindegy mi a végeredmény. De mi van ha én ezután azt mondom neki , hogy én ezt az érmét 10 perccel ezelőtt már feldobtam 20-szor? Mi a sorozat kezdete ? Vagy ha ezt tudja, akkor elkezd számolgatni?

Azt, hogy én otthon a szobában feldobtam 100-szor a pénzérmét az nem azt jelenti, hogy a kosármeccseken  és kaszinóban ugyanígy lesz az eseménysor mert az egy másik esemény ! Ha fogadok egy nap három olasz kosármeccsen, hogy páros/páratlan akkor ennek eredményeit  és azok tudatában ezt az eseménysort, nem vihetem át a holnapi spanyol kosármeccsekre hasonló fogadásokra , mert az nem ugyanaz az esemény.

Mint ahogy, ha ma játszottam 1 órát ruletten, akkor holnapi játéknál új esemény sor kezdődik. És azért mert tegnap több piros volt akkor ma  fekete lesz több?
Az, hogy a Nap felkel minden nap az egy esemény, és mindig bekövetkezik, ehhez nem kell matek képlet. De olyan képlet sincs, ami megmondja azt nekem és teljesen meggyőz engem arról, hogy a rulett asztalon most úgy fognak jönni a számok, hogy jó lesz, mert már muszáj és épp martingale-ezek is.


Bet Invest 150.000-ért kínálja oktatását, amit mi ingyen teszünk!

Sziasztok! Régen találtam itt a fórumon egy olyan stratégiai lehetőséget,mely szerint egy bizonyos eseményre különböző irodáknál megfogadod ugyanazt a végkimenetelt kisebb odds-béli különbséggel és jól ki lehet jönni belőle,viszont nagyobb tőke kell hozzá. Erre van egy külön oldal,ami ezeket a sporfogadási esemémyeket feltünteti,de nem emlékszem a nevére. Ha vki emlékszik rá kérem segítsen mert elég ésszerűnek tűnik,de kiment a fejemből hogy hívják ezt a stratégiát.

Az odds compare stb. oldalakon nincsenek ilyenek

Köszce

Idézetet írta: pattanjonazajo Dátum április 20, 2010, 16:50:14
Sziasztok! Régen találtam itt a fórumon egy olyan stratégiai lehetőséget,mely szerint egy bizonyos eseményre különböző irodáknál megfogadod ugyanazt a végkimenetelt kisebb odds-béli különbséggel és jól ki lehet jönni belőle,viszont nagyobb tőke kell hozzá. Erre van egy külön oldal,ami ezeket a sporfogadási esemémyeket feltünteti,de nem emlékszem a nevére. Ha vki emlékszik rá kérem segítsen mert elég ésszerűnek tűnik,de kiment a fejemből hogy hívják ezt a stratégiát.

Az odds compare stb. oldalakon nincsenek ilyenek

Köszce

Szia.

Itt: http://www.oddsportal.com/sure-bets/ pl. találsz ilyeneket, de ha surebet néven keresed, találhatsz net-szerte több ilyen oldalt.

Idézetet írta: pattanjonazajo Dátum április 20, 2010, 16:50:14
Sziasztok! Régen találtam itt a fórumon egy olyan stratégiai lehetőséget,mely szerint egy bizonyos eseményre különböző irodáknál megfogadod ugyanazt a végkimenetelt kisebb odds-béli különbséggel és jól ki lehet jönni belőle,viszont nagyobb tőke kell hozzá. Erre van egy külön oldal,ami ezeket a sporfogadási esemémyeket feltünteti,de nem emlékszem a nevére. Ha vki emlékszik rá kérem segítsen mert elég ésszerűnek tűnik,de kiment a fejemből hogy hívják ezt a stratégiát.

Az odds compare stb. oldalakon nincsenek ilyenek

Köszce

Ezt a surebet dolgot már többször kitárgyaltuk. Nagyon nehéz, mert sok különböző irodánál kéne számlát nyitni, sőt az irodák bármikor változtathatják szorzókat. Hiába nézed a surebet gyűjtő oldalakat, mert mire a bukinál is megnézed már lehet más a szorzó.
Szerintem ez élő fogadásnál sokkal jobban működhet és előnyösebb is.

Sziasztok.

Véleményetekre lennék kiváncsi.:)

Nézegettem itt a fórumot, néztem pár "nagy nevet", és azok stratégiátit. És megakadt a szemem ezen az 1,4-es összodsú, továbbbefektetős stratégián.

Ezen agyalgatva, kicsit átdolgozva (lehet valaki már jutott ilyen végeredményre, nem mondom, hogy bármit is kitaláltam volna :laugh:Ö) arra jutottam, hogy mi lenne akkor, ha 2 lépés után zárnánk a sort, és kezdenénk előröl. Véleményem szerint  (de remélem megtiszteltek a hozzászólásotokkal, és elmondjátok ha tévednék) 1,4-es odds-t elég magabiztosan össze lehet szedni (persze tudom, hogy tuti nincs) akár 2 db 1,2-esből is.

Kicsit részletezve.

tét pl.: 20000 jó magyar forint. Első nyerés után az ~28000 jó magyar forint. Nahmost itt nem képezni tartalékot, hanem ezt újra megforgatni, és a második lépés végén persze ha bejön, akkor  39200 forint. És itt abbahagyni, kezdeni előröl 20-al.

Várnám a véleményeket, észrevételeket.


Nah, nemám mindenki ezt kezdte el játszani, csak nekem nem mondja.... :D

Idézetet írta: dagadt Dátum május 04, 2010, 09:02:34
Sziasztok.

Véleményetekre lennék kiváncsi.:)

Nézegettem itt a fórumot, néztem pár "nagy nevet", és azok stratégiátit. És megakadt a szemem ezen az 1,4-es összodsú, továbbbefektetős stratégián.

Ezen agyalgatva, kicsit átdolgozva (lehet valaki már jutott ilyen végeredményre, nem mondom, hogy bármit is kitaláltam volna :laugh:Ö) arra jutottam, hogy mi lenne akkor, ha 2 lépés után zárnánk a sort, és kezdenénk előröl. Véleményem szerint  (de remélem megtiszteltek a hozzászólásotokkal, és elmondjátok ha tévednék) 1,4-es odds-t elég magabiztosan össze lehet szedni (persze tudom, hogy tuti nincs) akár 2 db 1,2-esből is.

Kicsit részletezve.

tét pl.: 20000 jó magyar forint. Első nyerés után az ~28000 jó magyar forint. Nahmost itt nem képezni tartalékot, hanem ezt újra megforgatni, és a második lépés végén persze ha bejön, akkor  39200 forint. És itt abbahagyni, kezdeni előröl 20-al.

Várnám a véleményeket, észrevételeket.



Nem rossz elgondolás. Sokan szoktuk ezt játszani hasonló formában, de lényegében ugyanezt. Jól működhet akkor ha bónuszt szeretnél kiforgatni. De a jó stratégia kulcsa a szokásos: a találati arány. Ha nem egy mérkőzésből akarod összerakni az  1.40-et,  akkor igen nagyon magasnak kell lennie, hogy nyereséges legyen! A másik kulcs a tétválasztás, semmiképp nem javaslok többet a bankod 10%-nál, de csak ezt is akkor, ha kockáztatni akarsz. Ezért jó ez a játék leginkább akkor, ha a bankod egy része bónuszból áll. És egyébként is teljesítened kell minimális szorzófeltételeket.
Van még egy harmadik befolyásoló tényező is ami jelentős. Ez pedig a szórás. Ez az amiért sokan nem szeretik. Hiába lesz a téted a bankod 10%-a, hiába lesz a találati arányod bőven 50% felett, ha a szórás miatt csak minden második szelvényed nyer = nyenyó  :crying:
Összességében ez akkor működhet, ha az alacsony szorzóknál jó megérzéssel vagy általában és igen magas benne a találati arányod. Nem százalékosítom, de bőven 60 felett. Mivel 60-70%-nál is inkább "helyben topogni" látod a bankod! Ami demoralizál, elbizonytalanít, elkedvetlenít, türelmetlenségre, hülyeségre késztet.
Szóval a lényege hogy legyél jó "papír-tippekből"!

Ellenben ha vállalsz egy kis kockázatot és úgy választassz szorzót, hogy a kombid ne 1.4-re jöjjön ki, hanem 2 fölé, akkor hosszú távon többre juthatsz, mint az 1.4-esekkel, mert kissebb találati aránynál is gyarapodsz. Bár ez megint emberfüggő, hogy tudsz e magasabb szorzókat biztonságban kiválasztani. Nekem például nem sokkal jobb az 1.4-es szorzók között a találati arányom, mint az 1.85-ösösk között. Sajnos... Ennél fogva nálam például értelmetlen ilyen közepes szorzókat összehozni. Vagy easy-money 1,01-1,10-ig , vagy tolom a bőven kettő feletti kombikat egy magasabb szorzót belerakva...

Még valami hasznos lehet: az első néhány tíz fogadásodnál ne duplázz. Ne tedd fel a nyereményt a következőre. Csinálj így egy hónapot és számold ki, mi lett volna ha az eredeti tervek szerint játszol. Ebből kiderül, hogy van-e értelme nálad annak , hogy a nyertes szelvény után rögtön felteszed az egészet. Ha nem tippelsz nagyon rosszul, a bankod nem vész el. Ha nagyon rosszul tippelsz, akkor így is, úgy is elmegy. Ha jól megy akkor meg úgy is gyarapodsz, legfeljebb nem annyival...

Köszönöm a hozzászólásodat.

ahogy elnézegettem a statisztikákat, kétesélyes fogadásokban gondolkodom, pl, 1X focinál stbstb. (persze ezekre alacsonyabb az odds).

A meccsválasztásnál arra jutottam, hogy van itt a fórumon, 1-2 emberke akik elég jól megtippelik a meccseket, és ezeket önzetlenségből, még meg is osztják.:)

Hát majd meglátod mire jutsz. Sok szerencsét hozzá! Ha valahonnan érdemes tippet lopni az pedig tényleg itt van, de azért légy óvatos mások megyőződésével...

Sziasztok!

Végre sikerült ide írnom is:) Régóta tag vagyok, de gondoltam megosztom veletek az én "fogadási stratégiáma".

Szóval a hét elején (kedden) kezdtem 5.000 Ft-tal. Teniszre fogadok élőben, Martingale módszerrel, dupla profitért. A lényege:

Minden game-re fogadok, azon belül is csak break-re. Mivel nőknél elég gyakori, ezért ott már a meccs elejétől. Sajnos itt elég kicsik az oddszok, így kicsi a várható nyeremény. A férfi meccseken már elég nagy oddsokkal lehet játszani, de itt várok 2-2ig. Ha addig nem vette el senki a másik adogató játékát, akkor indul a móka. A mai meccsem Wawrinka - Isner volt. Itt a breakre 8 és 4,9 volt a szorzó. Úgy emelem a tétet, hogy ha mégsem lesz break a szettben, akkor a bankom fele az utolsó tét. Ma ezen a meccsen elég jól kerestem, hála Isnernek, aki mind a két szettben 5-6-nál brékelt. Így az első szettben 8000 a másodikban 8400 Ft-ot nyertem. Ha duplázódott a bank, akkor 25%-kot félreteszek. Úgy gondolom, hogy a tornák elején érdemes játszani, akkor több az elvett adogatás. Nem annyira gyakori egy meccsen, hogy ne lenne egy break a szettben. Bár a héten már előfordult többször is, de sikerült visszahoznom magam pár meccs alatt. Eddig bevált nekem, remélem, hogy sokáig tudom folytatni.

Mellékeltem egy kis táblázatot, ami a tétemelést mutatja.

Várom a véleményeiteket.


sziasztok!

bleah-nak volt itt http://www.sportfogadas.org/cikk-Strategia_es_moneymanagement-123.html egy olyan stratégia felvetése, hogy 1.03-as oddsokat 3-as kötésbe összerakni, majd az egészet újra vissza és így tovább...
ez okés, csak mi a helyzet bukó esetén? (mert nyilván eljön egyszer...)
csak a nyeremény egy részét forgassam vissza? vagy egy bizonyos kör után felezzem meg a tétet?
hogy lehet ebből jól kijönni?

köszi,

csan

Közben látom, hogy rosszul tettem fel a táblázatot.

Itt a jó!