Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Idézetet írta: pachuca Dátum június 15, 2010, 12:09:56
Szerintetek mennyi annak az eselye hogy egy nap ket 1,10-es szorzoju meglepetes kimenetelu esemenybe is beletalaljak?
A mai tippem pl. Brazilia-Eszak-Korea 1    1,10

Hosszútávon biztosan bejön egyszer!  A kérdés csak az, hogy mennyi lesz a hosszútáv. ha mondjuk két hónapon belül bejön akkor lényegében nem nyertél semmit. Ennek mi lesz az értelme akkor?

#811 június 15, 2010, 23:27:41, pachuca
Koszi az infokat,tanacsokat,de ez akkor azt jelenti h hosszu tavon lehetetlen biztos nyero strategiat kitalalni?csak a valoszinuseg szerinti szerencset maximalisan kihasznalni.Ezt azert mondom mert a fogadoirodak mindig egy lepessel elonyben vannak(mint egy sorozatgyilkos a nyomozok ellen)lehet hulyesegeket hordok ossze vagy regisegeket ami mar elhangzott itt de csak a velemenyemet mondom es kivancsi vagyok a tietekre es az ellenervekre is.Eben az ervemben az oddsokbol indulok ki es nem az esemenyekbol,pl az 1,1 es oddsu esemenyekhez ugy valasszak ki az esemenyeket h azoknak hosszu tavon az a valoszinusege h ezen esemenyek minimum minden 11. esemeny meglepit adjon ekkor lenne az ember 0-an,ehez 91%os talalati arany kell.de szerintem a fogadoirodak nem ennyit tartanak meg maguknak.szerintem van kulombseg a megadott oddsok es a realis valoszinuseg kozt,pl az 1.1-es oddsokhoz csatolnak ojan kimenetelu esemenyt is aminek nem a minden 11. meccsnel van valoszinusege a meglepihez hanem mongyuk minden 8-9.-nel ami ugye mar biztos minusz hosszutavon.Es ezt ugyanigy le lehet kovetni barmijen oddsal pl a 2-es oddsal olyan esemenyeket jelolnek ki aminek aza valoszinusege h hosszu tavon tobb mint minden masodik meccs mas kimenetelu lessz,tehat 50%+1 a vesztett meccsek szama es akkor mar minuszban vagyunk,pl 10 meccsbol 4 bejon es 6 nem vagy 15 mecsbol 7bejon es 8 nem az mar tuti minusz,es hiaba van egyszer jo szeria mert ugy is lessz rossz szeria is mert hosszu tavon a matek es a valoszinuseg igazolja magat ezert vannak elonyben a fogadoirodak mert ok hatarozzak meg az oddsokat ok tudjak az esemenyek realis valoszinusegi kimenetelet es ahoz kepest alacsonyabb oddsokat adnak meg h hosszu tavon ok nyerjenek.pl az dontetlennel is azert a szorzo 3 koruli mert a bajnoksagok legtobbjeben atlagban minden 3. vagy 4. meccs kerul ki dontetlenre tehat ha 3-as szorzokkal jatszom akkor csak hosszutavon csak minden 3. vagy 4. szelvenyem lessz nyero ami azt jelenti h vagy 0-an leszek vagy minuszban.Nem bonyolitom tovabb de szerintem ez minden szorzora igaz.valszthatunk barmilyen szorzot az elony a fogadoirodanal van.remelem ertitek mit akartam mondani es nem hordtam ossze tul sok zagyvasagot.

Biztos nyerő stratégia NINCS. Ha csak az odds-okat nézed, akkor szerintem bele se kezdj komolyan. Nálam úgy működik a fogadás, hogy elkezdem nézegetni a meccseket, ha egy meccsre van egy tippem, elkezdek utánajárni, utána belövök magamnak egy oddsot, hogy ez milyen oddson érné meg, ha az iroda odds-a több, akkor mehet, ha kisebb akkor felejtős, még akkor is, ha jó tippnek gondolom. Ha oddsokban gondolkodsz és szeretnél pénzért izgulni, akkor javaslom a rulettet, de leginkább semmit se, mivel az is tuti bukó. De a sikeres fogadáshoz elengedhetetlen utána nézni a háttérinfóknak.

Egyetértek. Még annyit hozzátennék, hogy valamikor még az se ér semmit, ha több órán át böngészed a statisztikákat, és a háttérinfókat, no de ez már nem rajtunk múlik.  8)

Egyetertek h nincs biztos nyero strategia csak jo tipp kivalasztas van amivel a valoszinu szerencsenket maximalisan kihasznalhatjuk.De te hogyan szamolod ki a sajat oddsodat amivel osszehasonlitod a fogadoiroda altal adottat?mert abban is egyetertek h sokszor a bukmeker sokszor alacsonyabb vagy magasabb oddsot ad a realisnal h megtevessze a fogadokat.

#815 június 16, 2010, 08:57:08, pachuca
Ertelek h ne nezzem csak az oddsokat henem a hatter infokat is,de amikor elkeztem fogadni meg anno 2001ben hamar rajottem h van es jo a statisztika de csak bizonyos szazalekban adhatja meg a valoszinuseget eletem elso bukasa a AS Roma-AS Bari volt a Roma bajnok volt es a Bari utolsokent kieset abban az evben es megis 1-1 lett.Ez ugy megmaradt bennem akkor.Ami meg legutobb volt h kifogtam pl Federer 30 meccses veretlensegi sorozatanak a megszakadasat kis szorzoval nagy tettel.En csak azt akarom mondani h az oddsok pl egy csapat szamara ugy vannak megadva egy egesz szezonra tehat egy 38 meccses sorozatra h ha minden forduloban raksz rajuk ugyanannyi tetet akkor a szezon vegere szinte lehetetlen plusszba jonni.
Utananeztem az utobbi szezonnak pl vettem az Intert.1 eu-val szamoltam h egyszeru legyen,ha a gyozelmeire fogadtam volna ami 24 db. volt akkor azt jelenti h 14-szer uszott a tettem,es a 24 nyert meccsebol csinaltam volna13,29 profitot tehat meg a 0-at sem ertem volna el,vegyuk a dontetlenjeit ami 10 volt tehat 28 tet uszott,es a 10 nyert szelvennyel27,21 profitot csinaltam volna ami megint 0 alatt van. a veresegekrol nem is beszelve mert az csak 4 volt es azok sem nagy meglepik akkor uszott volna 34-szer a tetem es a 4 nyertes szelvennyel csak 9,38 jott volna vissza ami mar kb -24 eu lett volna a szezon vegere,ugyanez a helyzet akar egy kozep csapattal is vettem pl a Deportivot tavaly 13
nyert meccse volt ami azt jelenti h 25 vesztes szelvenyem lett volna es a maradek 13 nyertessel19,97 eu profitot csinaltam volna ami megint 0 alatt van.es ezt szamolhatod akarmelyik csapat utan.kiveve a Barcelona tavalyi szezonjat amikor rekordot dontott a 99 pontjaval mert 31 meccset nyert meg es csak 7et bakizott akkor 7szelveny uszott es a 31 nyertes tippel pedig kb 11 eu-s profitot csinaltam volna amibol levonva a 7 vesztes tuppet marad 4 eu profit de erre keves az esely h egy csapat egy szezonban ennyi meccset nyerjen meg  

Abban semmi ráció nincs, hogy, ha egy csapat bajnok lesz szerinted, akkor minden meccsükön nyereted őket, mert ugye veretlen csapat sose lesz, ott vannak BL-ben sokszor az iksz is elég nekik. Igazából ezt a saját odds-számítást ne úgy képzeld, hogy egy matematikai képlet alapján, kiszámolom, hogy ennek 65.43 % esélye van és akkor 1.53 alatt nem teszem, hanem információt gyűjtök és mérlegelek és ehhez kell nagyon a rutin, a gyakorlat, ennek kell megfizetni a tanulópénzét, stb. Én 8 éve fogadok, eleinte tippmix, többnyire buktam, aztán jött az internet ott ingadoztam, de inkább mínuszban voltam, majd elkezdtem vele foglalkozni napi szinten több órát és meg is hozta a gyümölcsét. "Karrieremet" tekintve most már biztosan ki merem jelenteni, hogy pluszban vagyok. Szinte csak focival foglalkozom, sok meccset nézek, a fórumon sokat olvasgatok, ezzel mások meglátásait, véleményeit is begyűjtve. Ez azért fontos, mert mások láthatnak olyan dolgokat, amiket esetleg én nem. Olvastam sok elemzést, ebből megtudtam, hogy mire kell figyelni, satöbbi. Szóval, aki szeretne a fogadásokon nyerni rendesen, annak javaslom ennek a fórumnak A-Zs-ig való kiolvasását..

GL :cya:

#817 június 17, 2010, 23:16:14, pachuca
Hat eleg hamar befuccsolt az 1,10es stratim ugy kb 30 masodperc alatt penzugyi fogadason.oda a 80 eu :bash:van nehany kerdesem,nem konkret kepletet vagy strategiat kerek hanem h mijen iranyban kell gondolkodni a strategian?Nekem a strategia egyik meghatarozasa az h egy sorozatban vagy szeriaban addig fogadunk egy adott kimenetelre amig az be nem jon es akkor valahogy profitot tudjunk elkonyvelni.
En ahoz h talaljak egy rest a fogadopiacban arra gondoltam h eloszor bukmeker szemmel esszel kell megkozelitenem m ugy van ez folepitve h altalaban a bukmeker nyer.
1.Mindig ugyanojan osszegben raktok tetet a tippekre?vagy neha ha biztosak vagytok valamiben nagyobb tettel is?
     hallottam mar tobb helyen a dontetlen uzeserol es a tet megduplazasarol es mindig ugyanarra a csapatra tenni de ez ongyilkos taktika mert lehet h megy evekig is de ha egyszer elkapsz egy olyan szeriat h hamarabb elfogy a bankod mint jon a donti akkor evek munkaja es penze mehet el.lattam mar 14 meccses nyero-veszto sorozatot is megpedig az olaszoknal ugy hogy ez nem jo taktika szerintem.
elmeletileg az olaszoknal ez valos taktika volna es konstansan nyerni is lehetne ha a fordulo minden meccsere dontit raknal es duplaznad addig amig jon az X csakhogy ezt kivedik avvak h tobb meccse van eggy idoben igy ez lehetetlen taktika
      De viszont aza taktika sem jo ha mindig ugyanavval a tettel fogadsz mert egy atlagos bajnoksagban vagy azon belul egy csapatnak minden 4. meccse dontettlen es kb 3 az odds tehat egy szeria mikor befejezodik 4 eu-t raktal fol es csak 3 jott vissza tehat -20-25 %-os deficitett ertunk el,es ugyanez a hejzet az ellenkezojevel is ha pl nem keressuk a dontetlent hanem epp el akarjuk kerulni az 12 tippel,ahol a szorzo 1,25-1,30 kornyeken van,itt 4 mecsbol 1 dontettlen es akkor 3 nyero igy ugyanugy meglessz a kb  -20%-os deficit
  tehat ebbol nyer a bukmeker mindig hosszutavon es ezt barmilyen odds-ra ugyanigy kiszamithato es ugyanerre a kovetkeztetesre jutunk

van mas modja a strategianak a tet emelese vagy csokkentese strategian kivul?es ez milyen szorzoknal alkalmazhato szerintem a kozepeseknel a legjobb,az 1,10-eseknel keves a meglepi de nem is kell sok mert egy vesztes tipp utan mar 10-szerzni kell es azutan mar 100-szorozni de kinek van anyyi penze,ha a dontetlenekre utazok azis eleg rizikos es ha a nagy meglepikre utazok akkor elmeletileg nem kell sokkal novelni a tetet mert nagy az odds de egy hosszab nyeretlen szeriaval ugyanugy eljuthatok a csod szelere.
hogy megy nalatok a tipp kivalasztasa?
meg nagyon kezdo vagyok nincs semmi strategiam csak eza nehany elvem amit leirtam,meg van pl a globalizalt meccsvalasztas az  h nem jo fogadni egy bajnoksagbol tobb mecsre mert pl a Big Four-bol egy fotdulo alatt nem igazan szokott mind a negy nagy csapat nyerni es ha egy szelvenyre teszem meg oket akkor negy esellyel bukok

Az úgynevezett stratégiákat felejtsd el, ha hosszú távra gondolkodsz. Egyetlen egy stratégiát, viszont soha nem hagyhatsz figyelmen kívül: bankrollmanagement. Ez röviden annyi, hogy ne bukd egy fogadás alatt a pénzed. Például meghatározod, hogy mindig az aktuális bankod 2 %-ával fogadsz mindig. A jó bankrollmanagementnél egy fogadásra maximum a bankod 10%-át teheted föl. Aztán ez rajtad múlik, hogy standard vagy minden meccsre aktualizált téttel dolgozol. Én többnyire minden meccsre más téttel fogadok. Egyidőben amikor vezettem a francia2-ben a tippjeimet különféle tétekkel veszteséges voltam, viszont kiszámoltam, hogy, ha azonos téttel tettem volna mindet profitos lettem volna. Ez elég speciális eset volt, mivel akkoriban az ikszeket 70 % körül eltaláltamm végülis ezt a szerencsének mondanám, mivel negyed szezonon át vezettem kb. Szóval, ha van 20ezred fogadásra, akkor nézd ki a tippjeidet és szabj egy maximumot, hogy a bankod 10%-ánál többet nem raksz fel. Aztán ha nyersz, lesz például 30ezred, akkor nyílván 3000 lesz a 10%, ha csak 10ezred lesz akkor 1000. Javaslom a szolo szelvényeket. Ha jól választasz tippeket, akkor lassan fogsz haladni, de biztosan. Szerintem még mindig jobb, mintha 2 nap alatt elbukod a 20ast.

Tipp választás: olvasgass a Saját naplók rovatban, ha foci érdekel akkor abban. Olvass el pár elemzést és akkor látni fogod, hogy mi mi alapján mérlegelünk. Elsősorban ajánlom Titti, Szigo, Pisti, Lufu íársait és iskolapéldának itt a kedvenc naplóm, ha ezt figyelemsen végigolvasod, sokat tanulhatsz, be is linkelem:

http://www.sportfogadas.org/forum/index.php/topic,3159.msg87523.html#msg87523

Jó olvasgatást!
Azért célszerű ezeket végigolvasni, hogy más hibáiból tanulj :)

Gery koszi a tanacsokat,ezt en is igy gondolom h volna 99^-os nyero strategia csak ahoz orulten nagy bankod kene legyen es nagyonn kicsi nyeremennyel pl csak 1000 ft-ostettel kezdessz jatszani akkor egy 9 meccses vesztes utan a 10 bejonne akkor tobb mint 1 millios bankod kell legyen es ha nem jon be a 10 elbuktal es ezzel csak fogadasonkent 2000 ft lenne a nyereseg ha dontiket keresed akkor 500 nyertes tipp kell h egyszer elbukd a bankod es akkor meg nem vagy csak a 0-an es eluszott az addig nyert milko.
Szerintem sem erdemes csak strategiaban gondolkodni amivel nyerni lehet az a jo tipp kivalasztas,en pl alapjaban veve felek a nagyobb szorzoktol mert nincs onbizalmam igy mindig a kisebbekre raktam inkabb a bankom felet vagy akar az egeszet igy feltoltes utan volt h meg az nap vagy max egy hetig birtam eltolni a bukkast,volt vagy 3 feltoltesem amikor plusszban jottem ki es akkor lealltam h ne veszitsem el es kivettem a penzem en mindig fizukor szoktam utakni egy bizonyos osszeget amennyit nelkulozni tudok mert maskepp nem tudnam kontrolalni magam es eljatszanam az egesz penzem.Felek a nagyobb szorzoktol de volt mar tobbszor olyan h azokat is eltalaltam,most pl h buktam 76 eu-t 4el maradtam ebbol feltornaztam magam 10 eu-ra,raktam 1-0 as vezetesnel Uruguayra,raktam siman h nyer Argentina es Chile,raktam a gorogokre h nyernek 1-1es allasnal,tegnap felidoben Mexokot is meg akartam kockaztattni de nem mertem pedig bejott volna es jo volt az oddsa.

#821 június 18, 2010, 08:28:38, pachuca
Enis utana szamoltam ha azt a strategiat kovettem volna hogy mindig ugyanavval a tettel jatszok akkor a kovetkezo lett volna a helyzet.200 tippbol 54 volt buko,az oddsok 1.03 es 6 kozott mozogtak,es mindig 1 eu-t raktam volna akkor 2.67 eu-val lennek minuszban ami meg mindig jobb volna mint ahogy most allok -35 eu,persze a minusz nagyobb volna ha nem rakok meg egy-ket 6-os oddsot amit amugy nem szoktam csak epp szurkolasbol mint pl megraktam volt azt h nyer az Inter a Stanford Bridgen es ugy bucsuztatja a Chelseat
Asszem akko maradok annal h jobban odafigyelek a bankroll managmentre es soha nem rakom fel az egeszs bankom de szerintem azert neha kell emelni a tetet ha ugy erzed h egy csapat nyerni fog mert ha mindig ugyanavval a tettel jatszol nem sok az esely h pluszban leszel,ez hasonlit a pokergephez kell tudni h mikor emeled meg a tetet,mert ugyebar nekem is volt 75%os talalati aranyom es ha mindig olyankor emeltem volna tetet amikor bejon akkor most gazdag volnek,de ezt nem lehet tudni h mikor emeljem,epp ezert en ezt is a lottohoz hasonlitanam csak itt jobban kiszamolhatok az eselyeid de itt is ugyanugy pl egy napi 25 meccsbol ki kell huzd a nyertes szamokat vagy epp elkeruld a veszteseket.ha egy nap 25 meccsbol 5 papirformaborito van atlagban akkor az epp olyan mint a lotto csak epp a forditottja h nem ki kell huznod azt az 5 meccset hanem el kell kerulnod,az h a 25 meccsbol hany meccsre kotsz fogadast az epp rontja vagy javitja az eselyeidet.

Tétemelést még semmiképp se javaslom. Az nagyon drága tanulópénz (lenne). Persze, nem azt mondom, hogy, ha teszel egyet ezerrel, a következőt nem teheted meg 2ezerrel, de mint stratégia nem javaslom. Ahhoz, hogy egy tétemelőshöz hosszú távon esélyed legyen, a bankodnak 0.1%-ával lenne fogadnod maximum tétenként, és duplázás esetén a 10. fogadásra már allin-be kell lenned. Szóval továbbra is azt javaslom, hogy vagy standard tétet tegyél minden meccsre, vagy egy általad meghatározott tétet az aktuális bankod 2-10%-a között. Javaslom, hogy vezesd a tippjeidet 3 módszerrel.

1. amennyit te mondasz 2-10% között
2. mindre egy egység, szóval elején megmondod, hogy minden fogadásra 1000 ft-ot teszel.
3. mindig az aktuális bankod x %-a.

Ha ezt vezeted 200 fogadáson át és kiszámolod melyikkel lenne a legtöbb profitod, akkor inkább használd azt. Persze 200 fogadás az túró, szóval javaslom vezesd tovább és, ha valamelyik másik jön ki legjobbnak állj át arra, mert lehet az alatt fejlődsz, meg hasonlók :)

#823 június 21, 2010, 11:19:01, tipster21
Valaki otthon van a betfair és agárverseny fogadásokban?? Megkeresett egy másik fórumon egy tag, hogy angol ismerőstöl szerez agárverseny tippeket és érdekelne-e engem (persze nem ingyen) ? Abban maradtunk, hogy egyelőre tesztelés alatt vannak tippek és egy hónapig free. Elkezdtem vezetni a tippeket  és csináltam egy nagyon egyszerű bóvli táblázatot az eddigi júniusi eredményekről (kép csatolva). Balról jobbra időrendben a kiválasztott kutya hányadik lett a futamában ill. adott napon hány győztesre és helyre nyertes tipp volt. Napi négy vagy hat tipp szokott lenni és eltérő időpontokban vannak a futamok (ezért macerás leginkább) Én helyre raknám, vagyis a kutya első vagy második lesz. Eddig 40% felett van a helyre fogadott tippek találati aránya. Nem tudom miért, de sokszor második a kiválasztott kutya....Az tény, hogy eddig nem volt olyan nap, hogy legalább egy helyre fogadás tipp ne jött volna össze. Minden nap eddig plusszos lett volna megfelelő tét kiválasztásal és pénz menedzseléssel ! (kockázat nélkül nincs nyeremény se) A szorzók változatosak, mert van, hogy eleve favorit a kutya és nyilván kicsi szorzó a helyre is, de sokszor nem favorit a tipp és akkor helyre is viszonylag magas a szorzó. Majd meglátom mi lesz és esetleg nyertem vagy vesztettem velük, de később beszámolok róla itt a fórumon is.

Nem foglalkoztam még komolyan az agár, vagy lóversenyekkel, igazából nem is tervezem a behatóbb vizsgálódást. Ha jól értelmezem a táblázatodat, akkor durván 60%-os nyerési arányt produkáltak a tippek. Az oddsok átlagáról nem írtál semmit, pedig kulcskérdés lenne. Ha standard tétekkel játszol és egy ezer eseményes minta után bőven száztíz százalék fölött van a pénzed az induló bankodhoz képest (értsd:10% fölötti profit), akkor havi néhány eurón vagy dolláron még elgondolkozhatsz. Minden egyéb eredmény arra utal, hogy egy újabb esőcsináló érkezett közénk.
Tapasztalataim szerint a "pénzért tippet" emailekkel és szolgáltatóikkal az a baj, hogy vagy egynyaras közgazdász hallgatók  (nem  megsértődni közgések), akik nem feltétlenül lehúzni akarnak, csak azt hiszik, hogy feltaláltak valami újat, vagy csak simán svindlerek, akiknek a megfelelő szöveg után mindig bedől az "ízi máni" szerelmese.