Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Persze, magamnak vezetem, de amíg nem veszek új gépet és váltok internetszolgáltatót addig nem írom be (lehet utána sem), mert nagyon hosszadalmas lenne...
Egyszer valahova leírtam hogy hogyan játszom pontosan, kurva hosszú, nekem sincs kedvem mégegyszer leíri, de holnap majd megkeresem melyik naplóba írtam.
A találati arányom katasztrófális. De itt pont ez a lényeg, hogy nem is kell mindenképp jónak lennie. Annyira meg vagyok rutinos, hogy 10-ből egyet eltalálok (ez a minimum követelménye annak, ahogy én játszok). Meg persze szoktam tippeket lopni tőletek...
Az elején még nagyon statisztikáztam, szívesen leírok pár adatot, azóta már nem annyira összesítem...
Minden bank háromszorozódást 120 fogadásra tettem kb.
Első háromszorozódás (I. szint):
114. fogadásra értem el
Ebből eltaláltam 26 db-ot ( :2funny:
1.-re 7db
2.-ra 1db
3.-ra 6db
4.-re 3db
5.-re 1db
6.-ra 1db
7.-re 3db
8.-ra 2db
9.-re 2db
10.re 1db (meleg volt...)
Azért nem 26 összeadva, mert egyszer az egyik jött, a másikat törölték és ilyenkor speckós a helyzet...
Egyébként nagyon csóró voltam amikor kezdtem (most sem sokkal jobb), így 3000-es bankkal kezdtem, kb 120 fogadásonként háromszorozódok (ez közel két hónap, lassú de biztos), egész pontosan a 487.-nél tartok. Egyenleg: 151.555huf (a 3. szintnél 81.000-nél kivettem 41.000-et és 40.000-es bankkal folytattam.) Biztos, hogy csökkentem a bankot mert már nagyon időszerű a bukás... Sajnos nem valószínű, hogy "életem végéig" menni fog....

Nagy buzgósággal nekifogtam számolni, de hamar elment a kedvem. Számitásaim alapján (meg a megadott példa alapján), ahhoz, h mondjuk a kitűzött cél (nyeremény) 10 euró legyen, 10. veszteség után 750 eurót lehet elkönyvelni veszteségként. Neked tetszenek az arányok? ha viszont 50 eurós bankkal kezdem akkor a kitűzött nyeremény valami 0,7 euró. Ha te azt mondod, hogy 3000 Ft-al kezdted akkro azt jelenti, nálad ez a kitűzött nyeremény 40 Ft volt? ahhoz képest akkor jól feljöttél 150ezerre.

Idézetet írta: szumos Dátum január 29, 2009, 01:13:22
Persze, magamnak vezetem, de amíg nem veszek új gépet és váltok internetszolgáltatót addig nem írom be (lehet utána sem), mert nagyon hosszadalmas lenne...
Egyszer valahova leírtam hogy hogyan játszom pontosan, kurva hosszú, nekem sincs kedvem mégegyszer leíri, de holnap majd megkeresem melyik naplóba írtam.
A találati arányom katasztrófális. De itt pont ez a lényeg, hogy nem is kell mindenképp jónak lennie. Annyira meg vagyok rutinos, hogy 10-ből egyet eltalálok (ez a minimum követelménye annak, ahogy én játszok). Meg persze szoktam tippeket lopni tőletek...
Az elején még nagyon statisztikáztam, szívesen leírok pár adatot, azóta már nem annyira összesítem...
Minden bank háromszorozódást 120 fogadásra tettem kb.
Első háromszorozódás (I. szint):
114. fogadásra értem el
Ebből eltaláltam 26 db-ot ( :2funny:
1.-re 7db
2.-ra 1db
3.-ra 6db
4.-re 3db
5.-re 1db
6.-ra 1db
7.-re 3db
8.-ra 2db
9.-re 2db
10.re 1db (meleg volt...)
Azért nem 26 összeadva, mert egyszer az egyik jött, a másikat törölték és ilyenkor speckós a helyzet...
Egyébként nagyon csóró voltam amikor kezdtem (most sem sokkal jobb), így 3000-es bankkal kezdtem, kb 120 fogadásonként háromszorozódok (ez közel két hónap, lassú de biztos), egész pontosan a 487.-nél tartok. Egyenleg: 151.555huf (a 3. szintnél 81.000-nél kivettem 41.000-et és 40.000-es bankkal folytattam.) Biztos, hogy csökkentem a bankot mert már nagyon időszerű a bukás... Sajnos nem valószínű, hogy "életem végéig" menni fog....

Ahogy én számolom ez csak másfélszerezés. Biztos megvan a 10-es sorozathoz a bank? vagy esetleg sokkal nagyobb oddsokat játszol?

Erre a 9-es stratégiára pár napja gyártottam egy kis táblázatot, mivel engem is érdekel a dolog. Este felrakom ide, ha otthon leszek. Tulajdonképpen nagyon hasonlít a nyáron ebbe a topicba felrakott döntetlenes táblázathoz, persze más képletekkel.

nekem is tetszik, de valahogy számomra úgy tünik, hogy itt is túl nagy bank kell hozzá.
Egy kicsit átgondoltam a dolgot, persze lehet ez sem túl jó. mondjuk a 2 2-es körüli odds hellyett, két döntetlent választanék így kijönne 10,5-11-es szorzó, vagy csak simán játszani egy kombót aminek ilyen oddsa van lehet ez jobb megoldás. Igy nem kellene olyan óriási bank. Mondjuk abban az esetben, hogyha 10 euró az alapkitűzött cél akkor az egész bank (amit 10. fogadás után veszthetesz) 70 euró vagyis mondjuk ha 7. alkalomra találod el akkor máris duplázás. Persze ebben van egy kockázat mivel nem biztos, hogy 10-ből egyszer eltalálod, ezért úgy gondoltam, hogy egy sorozatot csak a pénzed felével inditasz el, így ha egyszer nem jön be akkor még ott a másik fele, hogy visszahozni a pénzt. és ha ugye egyik felével megvan a duplázás az az egész banknak a másfélszerezése, és utána megint ketté osztani a bankot. 3 ilyen duplázás és megvan a háromszorozás. Mit szóltok ehhez a változathoz?

Igen, jó ötlet. A nagyobb oddsok jobban kímélik a bankot, ez igaz, viszont eltalálni is nehezebb. Ahogy szumos is írta, egyszer nála is meleg volt a helyzet (10., vagyis utolsó lehetőség jött be). Éppen ezért jól csinálja, hogy időnként kivesz a nyereményből, így azt már nem bukhatja el. A két döntetlenes kombinál jól meg kell nézni, mit is választ az ember. Elég bosszantó lehet, ha az egyiket mindig eltalálja az ember (amivel ugye, a "klasszikus" Martingale-ben már jól járna), a másikat meg nem. Sok sikert hozzá, ha netalán belevágnál!

Megpróbálom megkeresni azt a régebbi írásom és akkor jobban értelmet nyer a dolog, hogy miken változtattam. Ha nem sikerül leírom mégegyszer, csak tényleg hosszú. A lényeg hogy annyira kevés pénzzel kezdtem, hogy nem számoltam azt, hogy mennyit kockáztatok mennyiért, mi lesz ha elmegy, stb. Egyszerűen csak elkezdtem. Mostmár el kell gondolkodnom, mert nem olyan jó poén 100000-et kockáztatni 9.-re.... Olyasmiben gondolkodom amit te is írtál ab. De az is lehet hogy csak egyszerűen maximumot szabok és 50000-es alaptőkével mindig 3x-ozok aztán megint visszatérek 50000-re ha megvan. Nem vagyok túl "éhes". Már annak is örülök, ha valami fix havi dolog kijön belőle. No megpróbálom megkeresni az írást...


Ááááááááááááááááááááááááááááááá, kurva sokat kerestem már múltkor is és nem találtam! Le vagyok kötelezve Benson, hogy megtaláltad! Be rakom ide is. Lesz egy-két dolog ami oda vonatkozik ahova írtam, de gondolom nem zavaró... Mégegyszer köszi Benson!  :ok:




Így van. Tehát csak akkor fog jól működni bármilyen stratégia, ha azért valamennyire értessz is a sportfogadáshoz... Én azt gondolom, ha működik valami, akkor annak működnie kell pici pénzzel is! És innentől csak idő kérdése, hogy abból nagyobb összeget kovácsolj. Csakhát pici pénznél nagyobb az esély az elvesztésére mert hosszabb sorozatra van szükség... De azért próbálkozunk

Amikor a legelső konkrét stratégiával játszottam, akkor 2hónap alatt 15000-ből lett 160000. Sajnos ki kellett utalnom, mert nagy-nagy szükség lett a pénzre erre énnálam...  Itt jegyezném meg, hogy Unibet-nél játszottam és teljesen korrektek voltak, pénz is hamar megjött (3 nap)! Ezt azért írom le, mert korrábban máshol ilyen simán nem ment még semmi. Bár mindenhol megkaptam a pénzt...
Azután már csak ilyen 3-4000-es kezdőtőkékkel próbálkoztam, sajnos elbuktam őket mert túl gyorsan akartam mindent. Stratégia legnagyobb ellensége: türelmetlenség, önuralom hiánya!
Azután pár hónapja meguntam és azt mondtam: "úgy játszok ezzel a háromezerrel, mintha 3 milló lenne". Bár vannak olyan stratégiák (stratégiáim) ami nincs benne a bukméker könyvben és nagyon jól működnek, most mégis a könyv egyik stratégiájával játszom, ha úgy tetszik ez lett a kedvencem. A 9-es stratégia az, kicsi kiegészítéssel.
Az alapja egy átlagos sorozat, ahol a veszteségedet mindig beleszámolod a következő tétedbe. két mérkőzést kell kötésben rakni. Meg kell határozni az elején, hogy mennyi pénzt akarsz nyerni és minden egyes vesztésnél növeled a legelőször kiötlött összeggel a megnyerni kívánt "zsetont". Mondjuk nyerni akarsz 100 huf-ot. Elsőre veszítessz, akkor következő alkalommal már 200-at akarsz nyerni (plussz az addigi veszteség). Megint veszítessz harmadjára már 300-at akarsz nyerni (plussz az addigi veszteség) és így tovább. Így minden egyes fogadásra kijön a 100huf. Nem ragozom sokkal jobban le van írva ez a könyvben (mégegyszer köszönet a fordítónak).
Én azzal egészítettem ki, hogy kikalkuláltam, hogy ha az éppen aktuális teljes bankom 1%-át veszem a tétnek (3000-nél 30huf, kicsit mondjuk vicces...) és minden egyes nyereség után ezt a tétet újraszámolom, akkor 120 fogadásonként (csak kb) megháromszorozódik a kezdő tőkéd! Persze  ha sűrűn találsz akkor kicsit gyorsabban emelkedik a téted és gyorsabban kipörög a 3x-os pénz...  Fontos még, hogy mennyiszer tudsz veszíteni, mennyi "lövésed van". Ha 1%-ról indulsz, akkor -szorzóktól függően- körülbelül 10x tudsz fogadni mire elfogy a pénzed. Ez 1.80-2.00 körüli szorzókkal számolva. Persze én rakok kissebbet-nagyobbat, ez csak egy átlag. Ezen a ponton gondoltam azt magamban, hogy ha 10-ből nem bírok eltalálni legalább eggyet, akkor talán el kéne felejtenem a sportfogadást... Persze lesz olyan, hogy egy rossz széribán nem fogom eltaláni, ezért kell egy felső határt meghúzni amikor már nem emeled a tétet, hanem veszel (kiutaltatsz) a pénzből. Már csak azért is mert a fogadóirodáknál vannak felső fogadási határok...  egyébként kicsit merészebb szorzókkal játszva 13-14-szer is tudsz fogadni! Azt hogy mennyiszer játszol egy nap, az csak rajtad és fogadóirodád kínálatától függ. Az okosok azt mondják 1 nap/1fogadás. Én azt mondom, hogy sok fogadás biztos, hogy =bukás, de én azért vállalok 2-4-et naponta. Ha kicsit "melegebb a dolog" (7-8. fogadásnál járok) , akkor van hogy kihagyok egy-egy napot, vagy várok biztosabb meccsekre...
Biztosan lehetne még ezt finomítani, bonyolítani de nekem ez jól működik így, meg több időt sem tudok rá szánni...
Ja a lényeg: Ugye körülbelül 60x fogadok egy hónap alatt, ami kéthavonta jelent 3x-ozódást. 301. fogadásomnál tartok, 3000-el kezdtem, most vagyok 38313 huf-nál. Van viszont egy gyenge pont a dologban: Nem találtam még ki felső határt. Az biztos, hogy 100000 környékén lesz. Remélem eljutok odáig. Onnantól belefér egy-egy hiba is...
Végül a Bookie Buster legértékesebb tanulsága számomra ami fontosabb minden stratégia leírásánál: "Ha elveszted a bankod felét, akkor talán az a legésszerűbb, ha elfogadod h buktál". Persze én ezt csak magasabb összegeknél fogadom meg...

Üdv. Timanid!

    Köszi az infót a Bookie Buster  forditásával kapcsolatban,már
el is kezdtem tanúlmányozni.

Köszi mégegyszer Htb1956

#370 január 29, 2009, 14:07:32, Boldi
Nekem is tetszik ez, amit szumos írt és a 9-es szisztéma. 1.6-1.9 körüli szorzókra ha 4-ből 3-at rendszeresen eltalálsz akkor jó lehet, vagy 6/4  és akkor is legalább minden 3. szelvény nyer.

Sziasztok
.... nem igen volt kedvem elolvasni nehany hsz-t mert tiszta hujeseg amit tartalmaz
Szögezzük azt le hogy attól mert valakinek nem sikerült 20 vagy több tippet eltalalni az nem azt jelenti hogy lehetetlen , mint mar irtam itt van ojan sportfogado aki tobb mint 150 es 200 hejes tippnel tart zsinorban , aki nem hiszi jarjon utana ... es itt nem az odds nagysaga a lenyeg hanem a hejes tippek szamai , zsinorban
Vissziaterve arra hogy mas nem igen hiszi el jaaas eredmenyet , azt start-bol nem is kezdem cafolni mert semmi ertelme , o nem azert osztotta itt meg a tipjeit es tudasat hogy majd jojjojn x es y es majd oszza neki a tudomanyt , ha valakinek nem tetszik amit itt megosztott a kozossegel ez van , nem kell figyelembe venni , mutasson fel mas jobb eredmenyt es kesz , szaja mindenkinek van es tud kritizalni , de eredmeny az sehol ....

#372 január 29, 2009, 15:11:19, ab_aevo
Szumos!

Azért 1 valami még nem tiszta. Ha 3000-el kezdted és a kitűzött nyeremény 30 forint akkor az azt jelenti, hogy a téted 10 Ft alatt kell legyen. Ez egyrészről nem hiszem, hogy lehetséges másrészről nem is túl érdekfeszitő ekkora összeggel játszani. Esetleg az elejéln akkor nagyobbat kockáztattál és nem 1% volt az az érték?
szóval ha úgy vesszük akkor addig amíg nincsen sorozatban 10 rossz szelvény, minden egyes szeló 1%-kal növeli a bankodat, és ha a bankot mindig újraosztod akkor olyan mintha minden egyes tippeddel all-int nyomnál 1.01-es fogadásra, és ez lényegtelen, hogy hanyadjára kapod el. Tehát mindegy, hogy 6 vesztes után jön 1 nyertes, vagy 7 nyertes jön sorba (csak majdnem, az újraosztás miatt). Mindenesetre nekem még mindig kicsit lassúnak tünik. Te hogyan tudsz minden napra 2-4 szelvényt összehozni? az 4-8 fogadás....nekem még az 1 is kicsit soknak tünik főleg az olyan napokon mint a mai. Mindig egyszerre több szelvényt raksz (ha igen akkor hogyan oldod meg a téteket?) vagy amikor az egyik lezárult akkor rakod a másikat? (így mégnehezebb 2-3 szelót rakni egy nap).
Én lehet mégis megpróbálkozok ilyen nagyobb oddsok összerakásával (pl. 2 foci x, vagy 1 foci x és 1 2-es odds), mert hátha sikerül az elején nyerni valamit, és utána mehet biztonságosabb szisztéma is. De lehet, hogy meg sem próbálom (először jöjjön meg wb-ről a pénzem :-w ).  Persze így könnyen előfordulhat, h 10ből simán nem jön egyszer sem. Meg még ez a kérdés, hogy 3.3-as oddsokat pl. hogyan a legkönnyebb összehozni, underdogra játszani valahol, vagy foci x stb....mi a véleményetek a leírtakról?

ui.: "fogadasi strategiak" rulzzz   :yeah:  ....szeretem amikor aktív ez a topik.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum január 29, 2009, 15:03:15

ui.: "fogadasi strategiak" rulzzz   :yeah:  ....szeretem amikor aktív ez a topik.

Szívemből szóltál!  :cya:

A foci x jónak tűnhet, de könnyen beleválaszthat az ember (lásd Gijon). Nekem tegnap a Liverpool kapcsán az 1 gólos győzelem jutott az eszembe, annak is 3 és 4 közötti szokott lenni az oddsa. Ők speciel már 13 bajnoki óta nem nyertek 1 góllal. Vagy ha a Manchesterre játszuk ugyanezt, ők elég sok meccset nyertek pont 1 góllal, persze lehet, hogy most egy darabig nem fognak, de szerintem ennek kicsi az esélye. Hátránya ennek, hogy nem minden nap meccselnek  ;D

Idézetet írta: benson Dátum január 29, 2009, 15:33:52
Idézetet írta: ab_aevo Dátum január 29, 2009, 15:03:15

ui.: "fogadasi strategiak" rulzzz   :yeah:  ....szeretem amikor aktív ez a topik.

Szívemből szóltál!  :cya:

A foci x jónak tűnhet, de könnyen beleválaszthat az ember (lásd Gijon). Nekem tegnap a Liverpool kapcsán az 1 gólos győzelem jutott az eszembe, annak is 3 és 4 közötti szokott lenni az oddsa. Ők speciel már 13 bajnoki óta nem nyertek 1 góllal. Vagy ha a Manchesterre játszuk ugyanezt, ők elég sok meccset nyertek pont 1 góllal, persze lehet, hogy most egy darabig nem fognak, de szerintem ennek kicsi az esélye. Hátránya ennek, hogy nem minden nap meccselnek  ;D


jó, de mondjuk lehet választani kisebb bajnokságokból csapatokat csupa statisztika alapon csak. viszont nem tudom itt sikerülne-e folyamatosan 10ből egyet eltalálni azért elég húzós 2 db. x ....
ha már matekes vagy...elméletileg a meccsek 25%-a végződik döntetlennel, tehát hogy egy kombi 2 x-el bejöjjön kb. 6% esélye van...azaz, hogy egy 10-es sorozatban mind a 10-szer veszitesz 54%, és csak 46%, h legalább egyszer bejön...ez így nem túl kedvező. persze, ez csak matematika a valóságban kedvezőbb a helyzet, mert a mutató magasabbkell legyen, mivel nem véletlenszerüen rakjuk a tippeket, hanem sportintelligenciákat is igénybe vesszük :D