Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: benson Dátum február 06, 2009, 08:26:17
A több sorozat miatt a 10% napi profit csak "elméleti", vagyis csak ideális esetben áll fenn. Ha 3-4 sorozat is már a 5., 6. körnél jár, szerintem ha csak egyet folytatsz, a többit pedig feladod, gyanús, hogy ebből már nem jöhetsz ki profittal, bár ennek utána kellene számolni. Szerintem amit nyersz azzal, amit folytatsz, nem biztos, hogy fedezi azt a veszteséget, amit az abbahagyottakkal elbuksz. De mondom még egyszer, át kéne számolni, bár 5 sorozatnál már nagyon sok variáció lehetséges. Hétvégén agyalok még rajta, de nekem így elsőre eléggé kockázatosnak tűnik.

ja, csak most értem mit akarsz mondani. szóval olyan értelemben állok le a többivel, hogy egyszerre csak egy sorozatot folytatok, csak oda koncentrálok, a legjobb tippet oda, és a tőkémet sem forditom addig a többi sorozatra. de ahogy ez a sorozat sikerül, mehet tovább a többi sorozat (vagy egyenként, ha magas szinten járnak, vagy egyszerre ha nem).

Amikor először játszottam a martingale-t, elmondtam itthon egy-két barátomnak, akik pár nap után szintén gyorsítottak a tempón és így hamar elfogytak... Azóta nem nagyon gondolkodom ilyesmin... Persze nagy odafigyeléssel biztosan lehet megoldást találni rá...
A másik gond a meccshiány. Azt gondoljuk, hogy az van mint égen a csillag, de valamikor még ehhez is nehezen találok! Viszont igazad van, hogy valahogy tényleg jó lenne gyorsítani... Az jutott eszembe a gondolatmenetedről Ab, hogy mi van akkor, ha ugyanannak a mérkőzésnek a kimeneteleit játszod meg négy párhuzamos sorozatban...
Például: under/over-nél, két mérkőzésnél 4 lehetséges variáció van. Az általad legvalószínűbbnek tartottat rakod a legmagasabb szintnél járóra a legvalószínűtlenebbet meg legalacsonyabb szinten levőre. Persze így csak mindig egy nyer,de az tuti. Ha pedig nagyon elszáll az egyik, akkor jöhetnek a tuti tippek, ahogy egyébként egy sorozattal is játszanád...
Az biztos, hogy ezt finomítani kell, de egész jól hangzik. Ami pegig a nyagy előnye, hogy megtudod játszani nappalra is, meg éjszakára is a két legjobb tippedet!
Ami nagy hátránya, hogy kicsi téthez biztosan viszonylag nagy bank kell. Majd számolgatok kicsit, mennyibe kellene játszani, ilyen párhuzamos játéknál...

#392 február 06, 2009, 14:47:44, ab_aevo
azért akarok gyorsitani, mert kis pénzzel akarom most nyomni, és így meg lehet próbálni szerintem a gyorsitást. az amit te írtál tetszik nekem, tulajdonképpen annyi, hogy biztosan 25%-os arányod lesz. próbálok még utánaszámolni, de eléggé nehéz inkább szimulálni könnyebb, de avval meg nem jönnek ki matematikai esélyek. van egy olyan gyanúm, hogy ezt fogom kipróbálni enyém hellyett, de még nem biztos.

ui.: na dobókockával szimuláltam, 2x próbáltam mindkétszer az elején már elment. pontosan nem tudtam utánaszámolni, de már csak annak, hogy 10 dobásból 4 sorozat esetében legalább az egyikben nem lesz jó találat kb. 22% ha jól számoltam. 2*10-es sorozat esetében ez már min. 44%, de nem ennyi, hanem sokkal több mert ez nem tartalmazza csak azt, hogy valamelyik sorozatban 1-10 tipp rossz, vagy 11-20. azt nem hogyha 3-13 5-15. stb. és ezeknek ugye sokkal nagyobb a valószinüsége, de ennek nem tudom kiszámolni a valószinüségét. Valószinüleg benson igen, megkérném esetleg számoljon ő is utána, remélem érthető volt amit leírtam, mert még nekem is zavaros. ennek ellenére szerintem ki fogom próbálni, mert a sportfogadás gyakorlatban sosem ugyanaz, mint papiron általában azért az esélyek kedvezőbbek.

Kicsit jobban átgondoltam. Eltévedtem egy kicsit, illetve eltévedtünk... Ha több párhuzamos sorozatot vezetünk az önmagában nem fogja növelni a pénz "kiforgásának" sebességét. Mert:
Csak akkor tudsz érdemben gyorsabb körforgást elérni, ha egy sorozaton belül növeled az események számát! Ha több sorozatot vezetsz, de egy-egy sorozaton belül nem növekszik az események száma, marad az a napi mondjuk kettő (5sorozat-10meccs-sorozatonként2), akkor tulajdonképpen marad a 2hónap/3-szori megtérülés (kábé)... Azzal a különbséggel, hogy 5 különböző lábon állsz és ha egy elmegy, nem vesztessz el mindent. De ez mellett kénytelen vagy a bankod 5 részre is osztani. Ezzel a játék biztonságát növeltük, de a pénz marad ugyanannyi!
Én mégis örülök, hogy ezt felvetetted, mert nekem ez kurva jól jön, mert van már fenn egy csomó lóvé (nekem legalábbis sok) és már alig merek játszani... De ha szétvenném mondjuk 3-4 párhuzamos sorozatra, akkor a profit maradhatna nagyobb biztonság mellett!
Abban mindenképp osztom a véleményed, hogy a legegyszerűbb szimulálni. Sajnos nem látok át mindent elméletben, de kissebb utángondolással ez 4-es sorozat a négy kimenetelre (amit előbb írtam) már egy kicsit késhegyen-táncolásnak tűnik, lehet inkább "megvallatom" a taktikát kicsi pénzen... Az a biztos!

Idézetet írta: szumos Dátum február 06, 2009, 15:45:50
Kicsit jobban átgondoltam. Eltévedtem egy kicsit, illetve eltévedtünk... Ha több párhuzamos sorozatot vezetünk az önmagában nem fogja növelni a pénz "kiforgásának" sebességét. Mert:
Csak akkor tudsz érdemben gyorsabb körforgást elérni, ha egy sorozaton belül növeled az események számát! Ha több sorozatot vezetsz, de egy-egy sorozaton belül nem növekszik az események száma, marad az a napi mondjuk kettő (5sorozat-10meccs-sorozatonként2), akkor tulajdonképpen marad a 2hónap/3-szori megtérülés (kábé)... Azzal a különbséggel, hogy 5 különböző lábon állsz és ha egy elmegy, nem vesztessz el mindent. De ez mellett kénytelen vagy a bankod 5 részre is osztani. Ezzel a játék biztonságát növeltük, de a pénz marad ugyanannyi!
Én mégis örülök, hogy ezt felvetetted, mert nekem ez kurva jól jön, mert van már fenn egy csomó lóvé (nekem legalábbis sok) és már alig merek játszani... De ha szétvenném mondjuk 3-4 párhuzamos sorozatra, akkor a profit maradhatna nagyobb biztonság mellett!
Abban mindenképp osztom a véleményed, hogy a legegyszerűbb szimulálni. Sajnos nem látok át mindent elméletben, de kissebb utángondolással ez 4-es sorozat a négy kimenetelre (amit előbb írtam) már egy kicsit késhegyen-táncolásnak tűnik, lehet inkább "megvallatom" a taktikát kicsi pénzen... Az a biztos!

nem értek egyet.  a bankomat nem osztom fel 5 fele. minden egyes sorozatnak a célkitűzése ugyanúgy a banknak az 1%-a, nem csak 0,2%-a. éppen ezért nő meg a kockázata ,hogy elveszitsed a pénzt, mert egyszerre 5 sorozatot kell finanszírozzál. ha azt az 1%-t is felosztanánk 5-be akkor tényleg ugyanott volnánk, ahol votlunk eddig is, és kb. a kockázat is megmaradna. de én azért gondoltam, hogy lehet finanszírozni 5 sorozatot is, mert ha a 7. tipp nem jön be, még akkor is csak arra a sorozatra 25%-t áldoztunk. a mai nappal ekezdem, beírom a naplómba most.

Értem.
Én kicsit másra gondoltam. Így értelek. Valóban így gyorsítod a dolgot. Bár a kockázat megnő és valószínűleg a 7.-nél elfogy a bank, mert az alacsonyabb szinten bejött sorozatok, nem termelnek annyit, hogy elbírják az egy db elvadultat... De azt hiszem kicsi szerencsével működhet. Aztán ha már normális összegnél tart az ember, akkor lehet megint lassítani... Majd nézem a naplód hogyan megy!

Még annyit, hogy nekem a gyakorlatban a 7. vesztés után kb 60%-a maradt meg a banknak... Persze magasabb szorzókkal több marad.

Sok szerencsét!

Idézetet írta: ab_aevo Dátum február 06, 2009, 14:17:47
azért akarok gyorsitani, mert kis pénzzel akarom most nyomni, és így meg lehet próbálni szerintem a gyorsitást. az amit te írtál tetszik nekem, tulajdonképpen annyi, hogy biztosan 25%-os arányod lesz. próbálok még utánaszámolni, de eléggé nehéz inkább szimulálni könnyebb, de avval meg nem jönnek ki matematikai esélyek. van egy olyan gyanúm, hogy ezt fogom kipróbálni enyém hellyett, de még nem biztos.

ui.: na dobókockával szimuláltam, 2x próbáltam mindkétszer az elején már elment. pontosan nem tudtam utánaszámolni, de már csak annak, hogy 10 dobásból 4 sorozat esetében legalább az egyikben nem lesz jó találat kb. 22% ha jól számoltam. 2*10-es sorozat esetében ez már min. 44%, de nem ennyi, hanem sokkal több mert ez nem tartalmazza csak azt, hogy valamelyik sorozatban 1-10 tipp rossz, vagy 11-20. azt nem hogyha 3-13 5-15. stb. és ezeknek ugye sokkal nagyobb a valószinüsége, de ennek nem tudom kiszámolni a valószinüségét. Valószinüleg benson igen, megkérném esetleg számoljon ő is utána, remélem érthető volt amit leírtam, mert még nekem is zavaros. ennek ellenére szerintem ki fogom próbálni, mert a sportfogadás gyakorlatban sosem ugyanaz, mint papiron általában azért az esélyek kedvezőbbek.

Szívesen számolgatok ab, de ehhez pontosan tudnom kell, hogy minek a valószínűségére vagy kíváncsi. Nekem így valóban zavaros, nem egyértelmű, hogy mire is gondolsz pontosan. Mit értesz pl. az alatt, hogy nem lesz jó találat? Annak a valószínűsége, hogy a dobókockával 10-szer egymás után nem dobsz pl. 6-ost, az 16,15%. Szóval én a 22%-ot sem tudom, mire érted. Nem írnád le pontosabban?

Idézetet írta: benson Dátum február 06, 2009, 18:00:39
Idézetet írta: ab_aevo Dátum február 06, 2009, 14:17:47
azért akarok gyorsitani, mert kis pénzzel akarom most nyomni, és így meg lehet próbálni szerintem a gyorsitást. az amit te írtál tetszik nekem, tulajdonképpen annyi, hogy biztosan 25%-os arányod lesz. próbálok még utánaszámolni, de eléggé nehéz inkább szimulálni könnyebb, de avval meg nem jönnek ki matematikai esélyek. van egy olyan gyanúm, hogy ezt fogom kipróbálni enyém hellyett, de még nem biztos.

ui.: na dobókockával szimuláltam, 2x próbáltam mindkétszer az elején már elment. pontosan nem tudtam utánaszámolni, de már csak annak, hogy 10 dobásból 4 sorozat esetében legalább az egyikben nem lesz jó találat kb. 22% ha jól számoltam. 2*10-es sorozat esetében ez már min. 44%, de nem ennyi, hanem sokkal több mert ez nem tartalmazza csak azt, hogy valamelyik sorozatban 1-10 tipp rossz, vagy 11-20. azt nem hogyha 3-13 5-15. stb. és ezeknek ugye sokkal nagyobb a valószinüsége, de ennek nem tudom kiszámolni a valószinüségét. Valószinüleg benson igen, megkérném esetleg számoljon ő is utána, remélem érthető volt amit leírtam, mert még nekem is zavaros. ennek ellenére szerintem ki fogom próbálni, mert a sportfogadás gyakorlatban sosem ugyanaz, mint papiron általában azért az esélyek kedvezőbbek.




de leírom pontosan, bocsi.
tehát arról van szó, hogy egyszerre 4 sorozatot vezetünk. és mindig amikor játszunk, akkor 3 sorozatnál vesztes a köv. tipp, és 1nél pedig nyertes.   és mekkora az esélye, hogy 20 ilyen lépés után egyik sorozatnál se legyen egymásután 10 rossz tipp. tehát ez arra vonatkozik amit mondott szumos, hogy minden kimenetelt megjátszani, ezért mindig 3 vesztes 1 nyertes.
vízszintesen sorozatok, függőlegesen a szelvények száma
       1              2             3          4

1.     x             o             x            x
2.    o             x             x             x
3.    o             x             x             x
4.    x              x            o             x 
5.  stb.
6.
7.
8.
9.
10.
.
.
.
20.


tehát egyszer se legyen egyik sorozat esetében, az h 10 tipp után legalább egyszer ne pont oda került volna a nyertes szelvény a 4ből. a 22%-t arra értettem, hogy ha mondjuk 20  hellyett 10 alkalommal (szelvénnyel, nem tudom hogy fogalmazzak) számolunnk akkor kb. 22%, hogy mindegyik sorozatban lesz legalább egy nyertes (de lehet rosszul számoltam).

nem tudom mostmár érthető-e nem nagyon tudok magyarázni :D

Bocs hogy közbeszólok, de ezt a párhuzamos szálakon futtatást próbálom épp, csak egy kicsit másképp.
Szóval elkezdtem a 9-es kistesóját,az 5-öst tesztelni azzal a különbséggel, hogy 4szeres szorzó helyett 3,5-öst állítottam össze két focimeccsből (azért mentem lejjebb az odds-szal, mert nem mérlegeltem az 1,7-2,00 oddsuak között).Persze rövid idő telt el a teszteléssel, de az eredmény így is katasztrofális . Az még nem lenne gond, hogy a 16 fogadás 32 tippje közül 14-et találtam el 1 törlés mellett, de az már igen, hogy mindössze kétszer fordult elő (1;5), hogy minkettő bejött. Vagyis 11-es negatív sorozat kapásból!Ezt nem bírná el egyik stratégia sem.Szerencsére kispénzzel kezdtem, erre jó az EXPEKT.
Azért kezdtem ezzel, mert ezzel párhuszamosan elkezdtem ab_aevo-hoz hasonlóan egy több szálon futó stratégiát, ami viszont épp ellenkezőleg, nagyon biztatóan indult.A Martingale strat.-ból jött az ötlet. Lényege, hogy veszek egy háromesélyes focimeccset (háromesélyesnek nevezem önhatalmúan azt a meccset, amelyen a H-V közti különbség nem több 1 tizednél, tehát a H+V  2,5 körüli, a D pedig 3,2 körüli.) És egészen egyszerűen el kezdem külön szálon futtatni mindegyiket.(Azt hiszem lényegtelen, hogy 5-ös vagy 9-es módszerrel.) Nyilván minden alkalommal 2 szál veszít és 1 nyer. Mivel valamenni odds eléri a 2,45-öt nem kell félni a túl korai hatványozódástól. Igaz, hogy a szál elfutásának esélye 3-szoros, de a gyakorlatban tulajdonképpen csak egyszeres azért, mert ha egy kimenetel nem jön be, akkor nyilván a másik kettő váltja egymást. Tapasztalatom, hogy az abszolút 3 esélyesnek minősített meccsek-en tényleg bejön az átlag minden negyedik "D". És itt jön a rövid statisztika: V-D-H-H-V-V-H-H-D-V-D-H-H-V    A "D"kicsit hosszabb, de a szorzója is magasabb. Ez pedig ha tartósan jön (nem biztos) ,nyereséges lehet 5-ös és 9-es tétrakással is. Persze tudom, hogy ez nagyon rövid széria, de megfontolásra érdemesnek találom. Vélemény?

Ja igen!És persze kurva egyszerű, és nem időigényes. Bwinnél, Spbetnél, ahol több az esemény, még pörgősebb.

Idézetet írta: ab_aevo Dátum február 06, 2009, 18:18:18
Idézetet írta: benson Dátum február 06, 2009, 18:00:39
Idézetet írta: ab_aevo Dátum február 06, 2009, 14:17:47
azért akarok gyorsitani, mert kis pénzzel akarom most nyomni, és így meg lehet próbálni szerintem a gyorsitást. az amit te írtál tetszik nekem, tulajdonképpen annyi, hogy biztosan 25%-os arányod lesz. próbálok még utánaszámolni, de eléggé nehéz inkább szimulálni könnyebb, de avval meg nem jönnek ki matematikai esélyek. van egy olyan gyanúm, hogy ezt fogom kipróbálni enyém hellyett, de még nem biztos.

ui.: na dobókockával szimuláltam, 2x próbáltam mindkétszer az elején már elment. pontosan nem tudtam utánaszámolni, de már csak annak, hogy 10 dobásból 4 sorozat esetében legalább az egyikben nem lesz jó találat kb. 22% ha jól számoltam. 2*10-es sorozat esetében ez már min. 44%, de nem ennyi, hanem sokkal több mert ez nem tartalmazza csak azt, hogy valamelyik sorozatban 1-10 tipp rossz, vagy 11-20. azt nem hogyha 3-13 5-15. stb. és ezeknek ugye sokkal nagyobb a valószinüsége, de ennek nem tudom kiszámolni a valószinüségét. Valószinüleg benson igen, megkérném esetleg számoljon ő is utána, remélem érthető volt amit leírtam, mert még nekem is zavaros. ennek ellenére szerintem ki fogom próbálni, mert a sportfogadás gyakorlatban sosem ugyanaz, mint papiron általában azért az esélyek kedvezőbbek.




de leírom pontosan, bocsi.
tehát arról van szó, hogy egyszerre 4 sorozatot vezetünk. és mindig amikor játszunk, akkor 3 sorozatnál vesztes a köv. tipp, és 1nél pedig nyertes.   és mekkora az esélye, hogy 20 ilyen lépés után egyik sorozatnál se legyen egymásután 10 rossz tipp. tehát ez arra vonatkozik amit mondott szumos, hogy minden kimenetelt megjátszani, ezért mindig 3 vesztes 1 nyertes.
vízszintesen sorozatok, függőlegesen a szelvények száma
       1              2             3          4

1.     x             o             x            x
2.    o             x             x             x
3.    o             x             x             x
4.    x              x            o             x 
5.  stb.
6.
7.
8.
9.
10.
.
.
.
20.


tehát egyszer se legyen egyik sorozat esetében, az h 10 tipp után legalább egyszer ne pont oda került volna a nyertes szelvény a 4ből. a 22%-t arra értettem, hogy ha mondjuk 20  hellyett 10 alkalommal (szelvénnyel, nem tudom hogy fogalmazzak) számolunnk akkor kb. 22%, hogy mindegyik sorozatban lesz legalább egy nyertes (de lehet rosszul számoltam).

nem tudom mostmár érthető-e nem nagyon tudok magyarázni :D

Igen, így már világos. Jól számoltad, a 10-es szériában 21,94% az esélye annak, hogy a négyből lesz legalább egy olyan szelvény, amelyik mindig vesztes.

A 20-asra kiszámolni viszont már nehezebb, mint gondoltam. Egy szelvényre 19,71% jött ki, vagyis ennyi annak a valószínűsége, hogy az 1. szelvénynek lesz 10-es vesztes sorozata. Viszont nem automatikusan csak meg kell szorozni néggyel ezt, és kész, mivel akkor nem számoltunk az "átfedésekkel". Ez az első esetben még csak 6144 db volt (az összes 1048576-ból), itt viszont nem tudom hogyan lehetne kiszámolni minél kevesebb munkával, tekintve, hogy az összes lehetőség száma 1099511627776, vagyis nem kevés  :crazy: Ehhez már valami jó kis progi kéne.

Timonid, ehhez most nem tudok mit hozzáfűzni, de majd még átgondolom.

Evvel kapcsolatban még lenne egy észrevételem. mikor leszek pluszba? az alap 1%-t mikor tudom növelni. mert így 2 "forduló" után vagy -10 centen vagyok.

Idézetet írta: benson Dátum február 06, 2009, 22:33:50
Idézetet írta: ab_aevo Dátum február 06, 2009, 18:18:18
Idézetet írta: benson Dátum február 06, 2009, 18:00:39
Idézetet írta: ab_aevo Dátum február 06, 2009, 14:17:47
azért akarok gyorsitani, mert kis pénzzel akarom most nyomni, és így meg lehet próbálni szerintem a gyorsitást. az amit te írtál tetszik nekem, tulajdonképpen annyi, hogy biztosan 25%-os arányod lesz. próbálok még utánaszámolni, de eléggé nehéz inkább szimulálni könnyebb, de avval meg nem jönnek ki matematikai esélyek. van egy olyan gyanúm, hogy ezt fogom kipróbálni enyém hellyett, de még nem biztos.

ui.: na dobókockával szimuláltam, 2x próbáltam mindkétszer az elején már elment. pontosan nem tudtam utánaszámolni, de már csak annak, hogy 10 dobásból 4 sorozat esetében legalább az egyikben nem lesz jó találat kb. 22% ha jól számoltam. 2*10-es sorozat esetében ez már min. 44%, de nem ennyi, hanem sokkal több mert ez nem tartalmazza csak azt, hogy valamelyik sorozatban 1-10 tipp rossz, vagy 11-20. azt nem hogyha 3-13 5-15. stb. és ezeknek ugye sokkal nagyobb a valószinüsége, de ennek nem tudom kiszámolni a valószinüségét. Valószinüleg benson igen, megkérném esetleg számoljon ő is utána, remélem érthető volt amit leírtam, mert még nekem is zavaros. ennek ellenére szerintem ki fogom próbálni, mert a sportfogadás gyakorlatban sosem ugyanaz, mint papiron általában azért az esélyek kedvezőbbek.




de leírom pontosan, bocsi.
tehát arról van szó, hogy egyszerre 4 sorozatot vezetünk. és mindig amikor játszunk, akkor 3 sorozatnál vesztes a köv. tipp, és 1nél pedig nyertes.   és mekkora az esélye, hogy 20 ilyen lépés után egyik sorozatnál se legyen egymásután 10 rossz tipp. tehát ez arra vonatkozik amit mondott szumos, hogy minden kimenetelt megjátszani, ezért mindig 3 vesztes 1 nyertes.
vízszintesen sorozatok, függőlegesen a szelvények száma
       1              2             3          4

1.     x             o             x            x
2.    o             x             x             x
3.    o             x             x             x
4.    x              x            o             x 
5.  stb.
6.
7.
8.
9.
10.
.
.
.
20.


tehát egyszer se legyen egyik sorozat esetében, az h 10 tipp után legalább egyszer ne pont oda került volna a nyertes szelvény a 4ből. a 22%-t arra értettem, hogy ha mondjuk 20  hellyett 10 alkalommal (szelvénnyel, nem tudom hogy fogalmazzak) számolunnk akkor kb. 22%, hogy mindegyik sorozatban lesz legalább egy nyertes (de lehet rosszul számoltam).

nem tudom mostmár érthető-e nem nagyon tudok magyarázni :D

Igen, így már világos. Jól számoltad, a 10-es szériában 21,94% az esélye annak, hogy a négyből lesz legalább egy olyan szelvény, amelyik mindig vesztes.

A 20-asra kiszámolni viszont már nehezebb, mint gondoltam. Egy szelvényre 19,71% jött ki, vagyis ennyi annak a valószínűsége, hogy az 1. szelvénynek lesz 10-es vesztes sorozata. Viszont nem automatikusan csak meg kell szorozni néggyel ezt, és kész, mivel akkor nem számoltunk az "átfedésekkel". Ez az első esetben még csak 6144 db volt (az összes 1048576-ból), itt viszont nem tudom hogyan lehetne kiszámolni minél kevesebb munkával, tekintve, hogy az összes lehetőség száma 1099511627776, vagyis nem kevés  :crazy: Ehhez már valami jó kis progi kéne.

na akkor megnyugodtam, hogy nem csak én nem tudom kiszámitani, hanem még egy matematikus sem.  ;)

Idézetet írta: ab_aevo Dátum február 06, 2009, 22:34:44
Timonid, ehhez most nem tudok mit hozzáfűzni, de majd még átgondolom.

Evvel kapcsolatban még lenne egy észrevételem. mikor leszek pluszba? az alap 1%-t mikor tudom növelni. mert így 2 "forduló" után vagy -10 centen vagyok.

Az egyvonalas játéknál úgy csináltam, hogy amikor nyertem akkor újraszámoltam az 1%-ot! Így tudtam növelni a tétet. Lassú, de biztos.
Pl: indultam 30huf-al
4.   31
13. 34
17. 35
20. 36
23. 37
33. 41
42. 45
43. 45
46. 46
53. 50
54. 50
57. 52
58. 52
62. 54
63. 55
67. 57
.
.
.
171. 155huf
és így tovább, nem írom le mindet, de ez az emelkedés biztosítja a bankod anyagi fejlődését, hisz amúgy még lassabb lenne. Ki kellene valamit találnod, hogy mikor emeled a tétet... Itt ugye kicsit más mint az egyes sorozatnál, kicsit át kellene gondolni. Az biztos hagy akkor kell emelned, amikor épp kinulláztál egy hosszabb sorozatot... Például akkor amikor mind a 4 sorozat 4 vesztés alatt van. Na akkor mindig újraszámold a tétet! De ezt is csak differenciálva kellene a sorozatok közt. Például:

1sorozat: 1x vesztes, marad a régi tét
2sorozat: 2x vesztes, marad a régi tét
3 sorozat: kinullázódott, új tét
4sorozat: 3x vesztes, marad a régi tét

következő meccs:
1sorozat: 2x vesztes, marad a régi tét
2sorozat: kinullázódott, új tét
3 sorozat: 1x vesztes, már új téten van
4sorozat: 4x vesztes, marad a régi tét

És így tovább míg egyszercsak már új téten viszed mind a négyet.
Na de ez csak okoskodás...lehet túlbonyolítom... Majd kitapasztalod. :ok:

Idézetet írta: Timanid Dátum február 06, 2009, 21:38:02
Bocs hogy közbeszólok, de ezt a párhuzamos szálakon futtatást próbálom épp, csak egy kicsit másképp.
Szóval elkezdtem a 9-es kistesóját,az 5-öst tesztelni azzal a különbséggel, hogy 4szeres szorzó helyett 3,5-öst állítottam össze két focimeccsből (azért mentem lejjebb az odds-szal, mert nem mérlegeltem az 1,7-2,00 oddsuak között).Persze rövid idő telt el a teszteléssel, de az eredmény így is katasztrofális . Az még nem lenne gond, hogy a 16 fogadás 32 tippje közül 14-et találtam el 1 törlés mellett, de az már igen, hogy mindössze kétszer fordult elő (1;5), hogy minkettő bejött. Vagyis 11-es negatív sorozat kapásból!Ezt nem bírná el egyik stratégia sem.Szerencsére kispénzzel kezdtem, erre jó az EXPEKT.
Azért kezdtem ezzel, mert ezzel párhuszamosan elkezdtem ab_aevo-hoz hasonlóan egy több szálon futó stratégiát, ami viszont épp ellenkezőleg, nagyon biztatóan indult.A Martingale strat.-ból jött az ötlet. Lényege, hogy veszek egy háromesélyes focimeccset (háromesélyesnek nevezem önhatalmúan azt a meccset, amelyen a H-V közti különbség nem több 1 tizednél, tehát a H+V  2,5 körüli, a D pedig 3,2 körüli.) És egészen egyszerűen el kezdem külön szálon futtatni mindegyiket.(Azt hiszem lényegtelen, hogy 5-ös vagy 9-es módszerrel.) Nyilván minden alkalommal 2 szál veszít és 1 nyer. Mivel valamenni odds eléri a 2,45-öt nem kell félni a túl korai hatványozódástól. Igaz, hogy a szál elfutásának esélye 3-szoros, de a gyakorlatban tulajdonképpen csak egyszeres azért, mert ha egy kimenetel nem jön be, akkor nyilván a másik kettő váltja egymást. Tapasztalatom, hogy az abszolút 3 esélyesnek minősített meccsek-en tényleg bejön az átlag minden negyedik "D". És itt jön a rövid statisztika: V-D-H-H-V-V-H-H-D-V-D-H-H-V    A "D"kicsit hosszabb, de a szorzója is magasabb. Ez pedig ha tartósan jön (nem biztos) ,nyereséges lehet 5-ös és 9-es tétrakással is. Persze tudom, hogy ez nagyon rövid széria, de megfontolásra érdemesnek találom. Vélemény?

Írtam korábban, hogy van egy másik kedvenc stratégiám, amivel már nyertem egyszer elég sokat. Asszem 15000-es indulóval 158-9 ezerig vittem...
Na ezaz a stratégia! Szerintem rohadt nagy ötlet! 1 évvel ezelőtt játszottam vele. Akkor egy Babóca nevű fórumtag elkezdte felrakni a tippjeit. Annyit mondott, hogy ez egy stratégia és a végén rohadt jó lesz. Mindenki elkezdett találgatni hogy hogyan lehet abból jól kijönni, ha megrakja minhárom kimenetelt. Nagyon le lett fikázva, mire besértődött és letörölt mindent. Azóta sem hallottam felőle... De az irományai arra elég voltak, hogy rájöjjek mit akart... Nekem nagyon bejött a dolog, de akkoriban nagyon kellett minden garas és le kellett vannem a lóvét. Utána meg annyira elszegényedtem, hogy nem bírtam megfelelő összeggel elkezdeni. Össze-vissza lövöldöztem, kéteséllyel játszottam meg, meg ilyesmi. Hát nem sikerült. Az a tervem hogy újra kezdem, mert nálam ez is jól működött, de tény hogy veszélyes a dolog!!!Tapasztalataim:
-Kicsi pénzzel én ezt nem tudtam elkezdeni, minimum 15-20ezer!
-A szorzók köcsögül vannak megállapítva és ha tartósan raksz olyan meccset ami papíron 3 esély egyébként nem, akkor nagyon el tud vinni valamerre... (pl:Hazai)
-Nagyon jó bank "menedzsment" kell, hogy legyen elég lövésed, itt is kábé 1% a bankhoz képest a tét.... de itt nem szabad minden nullázódás után emelni!
-Elkezdtem kétesélyeket játszani bwin-élő=tömérdek meccs= biztos fürdés... De ha meg nem raksz elég sűrűn akkor meg nagyon lassú. Mégis az a hosszútávú kifizetődés, ha magas szorzókkal nem túl sűrűn (2-3meccs/nap maximum) játszol.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de a fénykorban írtam magamnak egy emlékeztetőt róla, ha majd újra elkezdek vele játszani. Ha kell elküldöm, hogy hogyan játszottam...
Egyébként úgy terveztem, hogy ha produkálok végre egy "kilót"(100000-et) akkor elkezdem újra. Kb napi 2-3000-es profittal lehet számolni mellette. Az a havi 40000-60000, nem olyan rossz... De aztán megtetszett a 9-es és egyenlőre ezt nyomom... :jump2_125: