Fogadási Stratégiák

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Ha lenne egy olyan strategia amivel lehetne nyerni,folyamatosan hosszu tavon,senki nem mondana el
-Ami van es lehet vele nyerni az max egy kivalasztasi rendszer
-meg ehez valami strategi...
Nekem pl eleg ha hetente 8-10 tippembol ami atlag 1.80 -as odds bejon 6-7
1-2 egyseg pluszom legyen hetente aztan kesz
1egyseg =100.000ft

Idézetet írta: koritigris Dátum január 14, 2023, 21:37:35Ha lenne egy olyan strategia amivel lehetne nyerni,folyamatosan hosszu tavon,senki nem mondana el
-Ami van es lehet vele nyerni az max egy kivalasztasi rendszer
-meg ehez valami strategi...
Nekem pl eleg ha hetente 8-10 tippembol ami atlag 1.80 -as odds bejon 6-7
1-2 egyseg pluszom legyen hetente aztan kesz
1egyseg =100.000ft


Utóbbira senki sem kiváncsi, mert teljesen irreleváns.

Es melyik resze irrelevans?

Idézetet írta: koritigris Dátum január 20, 2023, 07:23:51Es melyik resze irrelevans?

Az, hogy mennyi a saját személyes tétegységed.

Sportfogadásból sosem fogsz meggazdagodni!

Mindenki álmodott már nagy nyereményről, el is költötte fejben a pénzt, aztán visszazuhant a saját valóságába. Ne álmodozz, tervezz inkább reálisan és koncentrálj a jelenre! Olvasd tovább


Idézetet írta: Admin Dátum január 20, 2023, 10:18:11Az, hogy mennyi a saját személyes tétegységed.


Húúú... amennyiben ez nem volt egyértelmű...  ???

#2437 január 28, 2023, 12:24:19, davixxx
Sziasztok,

Leírnám én is ide röviden a saját eddigi tapasztalataimat. Most vagyok 25 éves, kb. 10 éve foglalkozom sportfogadással. Korábban azt gondoltam, hogy egyszer majd ebből fogok meggazdagodni, aztán idővel (szerencsére) rájöttem, hogy egy vállalkozás építésével sokkal jobban lehet keresni (legalábbis nekem) és még a világot is inkább viszem előrébb, mint azzal, hogy saját magamnak fogadok és keresek vele XY pénzt havonta (ha egyáltalán keresek ugyebár..)

Szóval nekem a sportfogadás már évek óta csak egy hobbi, azért csinálom mert imádom a sportokat és a fogadást, de éveken át szinte fel se mentem egy fórumra se, tényleg csak totális hobbi fogadó voltam (vagyok).

Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy az egyik marketing ügynökségnél, ahol korábban dolgoztam megkaptam egy sportfogadással foglalkozó oldalnak a marketingjét. Na gondoltam magamban még egy kókler cég, ez ugyis egy rövid életű együttműködés lesz. Azonban meglepetésemre ennél a cégnél (mert, hogy már nem folyamatosan váltakozó EV-ként dolgoztak, hanem Kft. cégformájuk volt) nagyon rendben volt minden. Volt már másfél évre visszavezethető statisztika, minden tipp pontosan volt elszámolva és ráadásul még profitot is termeltek.. Na de még nem is ez a lényeg, mert azért kevés, de pár korrekt cég van ezen a sportfogadó piacon is, akik tippeket adnak és profitábilisak is hosszútávon, még ha nem is sok..

A bevezető után (amit azért írtam le, hogy lássátok honnan jöttek ezek a gondolatok) azt szeretném nektek leírni, hogy több, mint 1 éven át figyelve a munkásságukat milyen konklúziókat vontam le:

1. A legeslegfontosabb a sportfogadásban, hogy ha magad fogadsz, akkor az, hogy értsd az adott piacot, amire fogadsz.. Bármilyen stílű fogadási stratégia semmit sem ér, ha egyszerűen rossz a megtérülése a fogadásaidnak. Szóval az első és legfontosabb (ami egyértelmű, de mégis sokan ennek hiányában tétkezelési stratégiák mögé bújnak el) az, hogy tudd mire fogadsz, és ismerd a piacot. Még így is közel se biztos, hogy profitábilis leszel, de enélkül az "alap" nélkül szinte biztos, hogy nem fogsz hosszútávon sikeres lenni. Ez elég logikusnak tűnik tudom, de mégis szerintem sokan erről a legfontosabb tényről mintha elfeledkeznének..

2. Ha megvannak a jó tippek, akkor már megvan az első lépés a profitabilitás felé. Második lépésként ki kell alakítani egy bankroll-t és ahhoz tartani magad MINDEN ESETBEN. Láttam profi tippadók esetében is, hogy egy -30,40 egységes hónap is simán benne van a pakliban. Aztán hosszútávon, ha tényleg jók a tippjeid, akkor ki fogja egyensúlyozni ezt a negatív szériát egy pozitív, de sokan ott buknak el, hogy amint jön egy 5-10-15-ös nyeretlenségi széria, egyből eltérnek az alap stratégiától és borul minden..(Ez velem is rengetegszer előfordult, többek között ezért sem lettem sose profi sportfogadó, mert beláttam azt, hogy én ehhez fejben kevés vagyok).

Mit jelent ez a gyakorlatban? Összegyűjtesz mondjuk egy 200.000 Ft-os bankroll-t, felosztod a tőkédet 1-2-3 egységre, ahol az 1 egység 1.000 Ft (0.5%-a tőkédnek), a 2 egység 2.000 Ft (1%-a a tőkédnek) és 3 egység 3.000 Ft (1.5%-a a tőkédnek) és ehhez tartod magad ha törik, ha szakad. Aztán persze 2-3 havonta vagy még később újra lehet számolni a tőkét, de addig mint egy robot aki be van programozva csak ezeken a téteken fogadsz. Nincs tuti tipp 6 egységért és ezekhez hasonló..

Ezzel leginkább azt lehet elkerülni, hogy egy 1-1 "tuti tipp" ne vigye el az előző 4 napi profitodat csak azért, mert nagyon érzel 1 meccset, illetve így ha negatív szériában vagy és elszállna az agyad, akkor sem fogsz óriási hülyeségeket csinálni. Ez fogja neked megadni a stabilitást, hogy ne bukd el a bankodat egy rosszabb napod esetén akár pár óra alatt.

Összegzés:
Rengeteget tudnék még írni erről a témáról, mivel annó mikor ennek a cégnek dolgoztam megírtam 20+ blogcikket sportfogadás témakörben, ami rengeteg utánajárással és kutatással járt. És hát ezen tapasztalatok alapján arra jöttem rá, hogy ez a két dolog az, amin a legtöbb ember elcsúszik:

1. Nem túl megalapozottak, erősek a tippek (vagyis önmagában már a találati arány negatív és ezt akarják az emberek különböző stratégiával korrigálni).
2. Az emberek nagy része nem alkalmaz egységnyi tétes fogadási rendszert, vagy ha alkalmaz is negatív vagy pozitív széria esetén egyből eltérnek tőle.

Mégegyszer hozzáteszem, ezeket a sorokat úgy írtam meg, hogy tényleg borzasztóan sok cikket és blogot elolvastam külföldi oldalakról ebben a témakörben, illetve láttam másfél éven át azt, hogy egy profi sportfogadó szolgáltatás hogy működik (aztán kiléptem az ügynökségből, és csináltam egy saját marketinges céget, ezáltal velük is megszakadt nekem a közös munka), azonban én magam sose voltam elég erős ahhoz fejben, hogy ezt hosszútávon sikeresen tudjam csinálni (ugye a 2. pontban pont erről írtam). Szóval az egy dolog, hogy ezzel valaki tisztában van, a nehezebbik része ezt a gyakorlatban meg is valósítani.

Sok sikert mindenkinek, aki komolyan gondolja a sportfogadást, nekem ez marad most már életem végéig egy szórakoztató hobbi. :beerchug:

#2438 január 28, 2023, 18:47:53, Admin
@davixxx

Köszi, hogy ezt megosztottad velünk.
Feltételezem, hogy az illető vállalkozás, attól volt sikeres, hogy tippeket árultak, és a tippek árulásából befolyó összegből gazdálkodtak. Vagyis konkrétan nem a saját pénzüket kockáztatták.

Most gyorsan összedobok gondolatban egy ilyen vállalkozást:

- megvan egy alap platform ahol működik a dolog (weboldal stb.)
- szükség van 2-3 személyre kezdetben aki napi szinten tippeket tud ajánlani, és nyilván olyanok akik értenek is ehhez - hosszú távon mondjuk pozitív az egyenleg, kapnak mondjuk ezért havi szinten egy átlag fölötti fizetést, tehát mivel ők nem kockáztatnak semmit, csak napi 2-3 tippet adnak, szerintem ezzel jól járnak, sőt ez lehet számukra csak részmunkaidős állás
- kell még 1-2 ember aki tartalmat gyárt az oldalra, meg ilyen adminisztrációs feladatokat végez
- és végül egy jó marketinges

Voilá.

Kiadás, oldalon saccoljunk egy havi 2-3 milliót (de simán benne van, hogy még annyi se, de legyen ennyi marketingestől), és kérjünk el egy havi 10.000 forintot / előfizető.

Hogy nullába szálljak ki kell nekem 200-300 előfizető. Sok? Kevés? Mindenki elgondolkodhat rajta.

De vigyük tovább a szállat. Mert ugyanazt a platformot akár tudná használni akár többször is, különböző köntösökbe, és akár ugyanazokkal a tippadókkal.

Pl. (fiktív oldalak következnek) tutinyerőtippek.hu, tutibiztostippek.hu, simalibafogadas.hu

Ugyanaz a háttér, mégis a mezei tippelő azt gondolja, hogy három különböző weboldalról van szó. Bejönnek a tippek, és pozitívan zár a tutinyerőtippek.hu, akkor azt lehet dicsőíteni, de legrosszabb esetben is lehet indítani egy negyedik, egy ötödik, egy n-ik hasonló projektet. A lényeg, hogy legyenek előfizetők!

Szia,

Igazából a lényeg itt nem a tippadó szolgáltatáson lett volna, azt csak azért írtam bele a sztorimba, mert renget dolgot onnan, tőlük és a közös munkából tanultam meg. De ha már így szóba hoztad leírom nagyjából, hogy mi ezeknek a szolgáltatásoknak a lényege.

Egy picit másképp nézett ki a dolog náluk, de pár dologot jól írtál ezzel kapcsolatban.

Ők leginkább külföldi forrásokból szerzett tippadókkal dolgoznak együtt. Viszont ami az óriási meló ebben és a nehéz része az egésznek az az, hogy találni különböző külföldi fórumokról olyan spílereket, akik tehetségesek, de még nem befutottak, tehát vagy nincs még rengeteg feliratkozójuk, akik szétbarmolják egy tipp posztolása esetén a piacot pillanatok alatt, vagy pedig nem kerülnek megfizethetetlenül sokba. Ez rengeteg kereséssel és utána járással jár, arról nem beszélve, hogy utána ezeket a potenciális tippadókat még tesztelni is kell privátba legalább 1-2 hónapig, míg meg nem győződnek róla, hogy valóban érdemes őket felvenni a tippadók közé. (És sokszor még ígyis van olyan, hogy kiderül valakiről 4-5 hónap után, hogy hiba volt betenni őt a tippadók közé és ki kell venniük abból a csoportból, amelyikben benne van).

Úgyhogy ez simán kitesz egy teljes munkaidős állást annak, aki ezt komolyan és jól csinálja.. Pontosan ezért ilyen híg ez a piac, mert a belépési küszöbe nagyon alacsony, szinte bárki elkezdheti a tippadást, azonban igazán jól csak nagyon kevesen csinálják.. A másik opció pedig ugye az, ha te magad adod a tippeket, de ott természetesen meg az a nehéz, hogy valamelyik piachoz nagyon kell értened.

Amit az utolsó sorokban leírtál az sajnos teljesen igaz a magyarországi tippadó szolgáltatások 90%-ra.. Ezért is nagyon nehéz kiszűrni azt, hogy melyik oldal az, amelyik valid és tényleg termelnek profitot és kik azok, akiknek most épp jól megy, de már a 23. oldalukat hozzák létre 2 év alatt..

Erre pár jótanács, hogy miként lehet kiszűrni. Ha tetszik egy tippadó szolgáltatás, akkor az alábbiakat érdemes megvizsgálni:
- A weboldalon hány vélemény van kint és azok milyenek. Lehet szöveges kamu véleményt hamisítani az oldalra könnyedén, de akik igazán profik, azok általában erre 1 szoftvert használnak, pl. Trustpilot vagy Trustindex, amit már nem lehet hamisítani és profillal hús-vér emberek írják a véleményeket. Azok általában tényleg valós vélemények.

- A weboldalon az ÁSZF-ben milyen cég van beírva? (ha van egyáltalán..) Sokan EV-ként csinálják ezt a bulit, ott azért könnyebb váltogatni az alanyokat, de ahol pl. Kft. vagy Bt. cégformát látsz, ott kevés a valószínűsége, hogy kamu oldalról van szó. Ahol nincs is megnevezve valamilyen személy vagy cég, az egyből gyanús kell hogy legyen, szóval az megint csak nálam tiltólista (lenne, ha foglalkoznék ilyennel).

- Van-e statisztikájuk legalább fél, 1 évre visszamenőleg? Ha van, akkor azt általában meg is jelenítik a weboldalon. Ha nincs és bekérsz, de nem tudnak adni, akkor az szinte mindig kamu oldal, nem szabad előfizetni rá megint csak. Az első és legalapabb dolog egy ilyen szolgáltatás esetén, hogy vezetnek tippről-tippre statisztikát és van egy átlátható kép az eredményeikről. (Ha folyton csak plusszos statokat látsz és nincsenek benne -10-20 egységes kilengések, akkor az megint csak kamu és hagyni kell az adott oldalt).

-A social csatornákat is érdemes megvizsgálni. Ha vannak legalább heti szinten posztok az eredményekről, illetve minden másról is, akkor az megint csak egy bizonyíték lehet, hogy valid cégről van szó. (Itt is érdemes megnézni azt, hogy mindig csak a szépről és jóról írnak, vagy pedig van néha negatív poszt is, amikor épp nem megy jól nekik - egy korrekt szolgáltatás ezeket is publikálja, hiszen ez is a szakma része.)

Szerintem ha egy szolgáltatás ennek a 4 szempontnak megfelel, akkor már nagyon kevés eséllyel lesz az adott cég scammer, csaló.

Szóval összességében ez a tippadósdi egy nagyon kemény meló akkor is, ha te magad csinálod és adod a tippeket, illetve akkor is ha másokat foglalkoztatsz (hisz alap esetben a felelősség ígyis rajtad van, hiába másoktól szerzed be a tippeket). Éppen ezért is van annyira kevés megbízható és jó oldal, mert abszolút nem annyira könnyű ezt hosszútávon jól csinálni, mint ahogy azt sokan gondolják és belekezdenek egy ilyen oldal üzemeltetésébe. Csak sajnos sokan, akik ezekre előfizetnek nincsenek tisztában ezzel, és vakon megbíznak ezekben az oldalakban pár szép szó és ígéret miatt, amit a weboldalon vagy valamelyik social felületen olvasnak.. És utána meg fogják a fejüket, amikor már elbuktak X ezer forintot, hogy jaaj ezek átvertek.. Az oldal meg, amire előfizettek hirtelen köddé válik, majd ahogy te is mondtad, 2 hét múlva indítanak egy újat más néven..

Úgyhogy biztosra mondhatom, hogy a tippadó szolgáltatások között vannak, akik tisztességesek és jól, profitábilisan működnek (kb. a piac 2-3%-a szerintem), de aki elő akar fizetni egy ilyenre, annak nagyon-nagyon utána kell járjon az adott cégnek, mert tényleg borzasztóan sok csaló van a piacon.

Hozzákell tenni persze, hogy ezek az én tapasztalataim és véleményem. Elfogadom, ha valaki másképp gondolja, másokat tapasztalt, sajnos én is a környezetemben rengeteg negatív sztoriról hallottam, ennek pedig az az oka, amit fentebb is leírtam, hogy tényleg nagyon sok csaló oldal van.. :/

Köszönöm a részletes bejegyzésed, szerintem sokaknak hasznos lehet.

Egyébként meg elegendő csak a közvetlen környezetünkre gondolni, akár barátokra, akár ismerősökre.

Majdnem mindenki egyből megtudna említeni egy olyan személyt, akinek mindig "van megoldása" mindenre. És ez érvényes a sportfogadásra is. Mindig van egy aki tudja a tutit, aki tudja, hogy hogyan kell "legálisan" ezt azt csinálni, hogyan kell számlát vásárolni, honnan kell tippeket szerezni, és annyira biztos a dolgában, hogy meg sem mered győzni, hogy nem pont úgy van ahogy ő gondolja.

Most adjuk össze ezen személyek számát, és szerintem egy szép értékhez jutunk. Nekik el lehet adni mindent, mert "tuti".

#2441 február 10, 2023, 10:39:14, vmlinuz
Mit nevezünk jó ROI-nak a sportfogadásban?

Tisztázzuk a ROI fogalmát együtt és elemezzük mit is jelent a nyereség, valamint hogyan lehet pontosabban mérni. Olvasd tovább


Poisson-eloszlás tipp: a gólok számának előrejelzése fociban

Tanuld meg hogyan kell kiszámítani a támadó és védekező erőt számokban kifejezve, valamint egy hasznos módszert is láthatsz a Poisson-eloszlás értékeinek elemzéséhez. Olvasd tovább


#2443 március 07, 2023, 18:27:26, vmlinuz
Az Oscar's Grind fogadási stratégia elemzése

Egy egyszerűnek tűnő sportfogadási taktika, relatív kevesebb rizikóval, amennyiben helyesen használjuk. Olvasd tovább


nem tudom mennnyire aktiv ez a forum,de van valami ami nem biztos hogy butasag!
Tetelezzuk fel,hogy,van mondjuk 4 fogadasod,egyszeruseg kedveert pl
Kosarlabda over/under vagy kezi over/under...vannak olyan ponthatarok aminek az oddsa 1.90x

A kerdes hanyszor lesz az a kimenetel ha megjatszunk 4 kosarmeccset vagy kezimeccset ahol mind a 4 overes vagy underes lessz?
 Szerintem valahol a 0.5% es 1% kozott mozog ez az arany

Lenyeg..ha  kivesszuk azt a reszt hogy mind a 4 kimenetel overes vagy underes lesz akkor
4 meccsnel kapunk 12 szelvenyt akarmelyik kimenetel jon be kiveve ha mind overes akkor az nyeremenyunk 13.03 azaz a profit 1.03 egyseg
5 meccsnel kapunk 24 szelvenyt a nyeremeny 24.7 egyseg,profit 0.7 egyseg
Nem nagy profit,de sok kicsi sokra megy