Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#600 október 20, 2021, 18:47:06, TiB
Én is voltam, és még fideszeseket is rávettem, hogy menjenek. Nem azért szavaztak, ami a közösségi médiában megy, hanem ha esetleg bukik a pártjuk, számukra alkalmas jelöltet akarnak. Szerencsésnek érzem magam, hogy az ismeretségi köröm jól reagált az előválasztásra. Hozzáteszem a lakhelyem Fideszes polgármestere is kifejtette több ízben, hogy ez egy demokratikus dolog, a Fideszpártiak ne zavarják meg a dolgot, és mindenki nyugodtan menjen szavazni, ettől lesz demokratikus ez az ország. Valahogy így kellene mennie a dolognak, remélem egyszer megéljük, hogy a közös érdek lesz a döntő, és nem a táborokra oszlott utálkozás.

Komolyan, aki még hisz ebben a fociszurkolókat idéző, én pártom a végtelenségig szarságban, az nem járt történelemórára? Annyiszor és annyi féle módon esett darabjaira ez az ország, a sok áldozat miatt sem engedhetjük meg a széthúzást.

Amikor Greipool, azaz bizancianusz elemében van . Szánalmas ember..

MZP is csak addig "szép", ameddig nem hullik le róla a csilli-villi vakolat... Ha neadjisten odakerül, majd azért előbb utóbb megvillan (mégjobban) a foga fehérje... Úgy gondolom, hogy sokan "ha nincs ló, jó a szamár is" elven beállnak most mögé... mert tényleg nincs más... de ha nem lenne a Fidesz (jó, tudom, hogy van...), és nem lenne ilyen választási kényszer, biztos vagyok benne, hogy nem ezt az arrogáns fröcsögő MZP-t tolnák ennyien...

Igen MZP nek is első dolga lesz, keresni egy vízszerelőt, majd megveteti vele a Balatont,
Felvásároltatja vele a maradék szállodákat, elveteti a trafikosoktól a trafikokat, oda adja a haveroknak,
stb  :beerchug: :bash:

Idézetet írta: Wonder68 Dátum október 21, 2021, 14:31:24
Igen MZP nek is első dolga lesz, keresni egy vízszerelőt, majd megveteti vele a Balatont,
Felvásároltatja vele a maradék szállodákat, elveteti a trafikosoktól a trafikokat, oda adja a haveroknak,
stb  :beerchug: :bash:

Na látod, tökéletes példa erre ez a reakció... hogy a másik oldallal példálózik az ember, hogy mert az így, meg úgy... De majd az új főhős nem!  :) Igen, ez biztos, hogy ugyanazokat a nyilvánvaló cigányságokat nem fogja elkövetni ha odakerül... ő majd máshogy fogja a maga oldalára csorgatni a mézet, ebben viszont biztos lehetsz!  ;)

#605 október 21, 2021, 17:39:07, Alk
Teljesen rendben van, hogy ha valakinek nem szimpatikus egy másik személy, és szerencsére egy olyan korszakban élünk itt Magyarországon, amikor nyugodtan hangot adhatunk a nemtetszésünknek. A világ egy nem elhanyagolható része sajnos nem erre halad. Mondjuk az irány nálunk sem túl bíztató, de a szólásszabadság megléte még nem vonható kétségbe.

A jövőt persze nem láthatják az "MZP szimpatizánsok", de senki más sem, így te sem. A pesszimizmusodat egyébként az MZP iránti ellenszenv táplálja, vagy úgy gondolod, hogy nem létezik olyan ember, aki nem lopja szét az országot, ha lehetősége nyílik rá? Tehát a szimpátia hiánya vagy általános kiábrándultság az emberiségből? Esetleg pozícióból látod a dolgokat?

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy ritka korrekt módon irányítja Hódmezővásárhelyt, ha nem így lenne, akkor arról a kormánypárti médiából már értesültünk volna. Így viszont marad a gyurcsányozás. Tetszik vagy sem, jelen állás szerint kikezdhetetlen a politikája. Természetesen illik, sőt szükségszerű időről-időre felülvizsgálni a nézeteinket/véleményünket, de - a Fidesz legnagyobb bosszúságára - MZP egyelőre feddhetetlen.

Az ilyen jövőbelátó, Különvélemény c. filmet idéző kijelentéseknek semmi alapja nincs.

Vannak fent youtubeon hódmezővásárhelyi közgyűlésekről videók, amik segíthetnek tisztább képet kapni.

 Most azon gondolkozom, a jövőhéten megveszem a Tokaji hegyet kompletten :) Az úgy is itt van nem messze...
Igaz nincs egy fillérem se, de van olyan bank amelyik ad kölcsönt, majd jövőre kérek vissza nem téritendő állami támogatást... ::)

Nálam egyáltalán nem ha nincs ló jó szamár elv érvényesül, nekem magabiztosnak, tudatosnak, felkészültnek tűnik, reálisan látja a helyzetet, nem ígér aranyesőt a szép kis házra, és mikor először a politikáról vitáztam egy kocsmában még régen, akkor én is azt mondtam, hogy olyan nincs hogy valaki ma sportminiszter, aztán pénzügyminiszter. Szakértők kellenek, akik értik a területet.

Továbbra sem hiszek sajnos ellenzéki győzelemben, mert nem sokára brutál pénzeső hullik a lakosságra, de jó lenne végre egy olyan parlamenti időszak, ahol megvitatják a dolgokat, értelmes érvek mentén, és nem csak a sárdobálás megy. Kicsit elfelejtik a lényeget, hogy közös a cél, közös az ország.

Kb a covid oda szippantott be a politika... sajnos.. de viszont nagyon tetszik a Partizán, a 444-en a Magyar Jeti, és mostanában a Juhi sem rossz, és ott van Vona blogja illetve Pottyondi. :) Valaki nézi ezeket ? :)

Idézetet írta: hillandkimi Dátum október 21, 2021, 21:05:52
Kb a covid oda szippantott be a politika... sajnos.. de viszont nagyon tetszik a Partizán, a 444-en a Magyar Jeti, és mostanában a Juhi sem rossz, és ott van Vona blogja illetve Pottyondi. :) Valaki nézi ezeket ? :)

Pottyondinak láttam már pár videoját, zseniális a csaj ;D

Idézetet írta: Latzka Dátum október 21, 2021, 21:11:33
Pottyondinak láttam már pár videoját, zseniális a csaj ;D

Ja ő elég nyers tud lenni :D

Idézetet írta: Alk Dátum október 21, 2021, 16:28:07
Teljesen rendben van, hogy ha valakinek nem szimpatikus egy másik személy, és szerencsére egy olyan korszakban élünk itt Magyarországon, amikor nyugodtan hangot adhatunk a nemtetszésünknek. A világ egy nem elhanyagolható része sajnos nem erre halad. Mondjuk az irány nálunk sem túl bíztató, de a szólásszabadság megléte még nem vonható kétségbe.

A jövőt persze nem láthatják az "MZP szimpatizánsok", de senki más sem, így te sem. A pesszimizmusodat egyébként az MZP iránti ellenszenv táplálja, vagy úgy gondolod, hogy nem létezik olyan ember, aki nem lopja szét az országot, ha lehetősége nyílik rá? Tehát a szimpátia hiánya vagy általános kiábrándultság az emberiségből? Esetleg pozícióból látod a dolgokat?

Azt azért érdemes megjegyezni, hogy ritka korrekt módon irányítja Hódmezővásárhelyt, ha nem így lenne, akkor arról a kormánypárti médiából már értesültünk volna. Így viszont marad a gyurcsányozás. Tetszik vagy sem, jelen állás szerint kikezdhetetlen a politikája. Természetesen illik, sőt szükségszerű időről-időre felülvizsgálni a nézeteinket/véleményünket, de - a Fidesz legnagyobb bosszúságára - MZP egyelőre feddhetetlen.

Az ilyen jövőbelátó, Különvélemény c. filmet idéző kijelentéseknek semmi alapja nincs.

Vannak fent youtubeon hódmezővásárhelyi közgyűlésekről videók, amik segíthetnek tisztább képet kapni.

Természetesen meg kell jegyeznem, hogy az én véleményem is teljesen szubjektív! Tehát én nem mondom, hogy ez így van, és hogy igazam van!

Nyilván én is láttam sok megnyilvánulását, nyilatkozatait, vitáit... nekem abszolút ez jön le... Ráadásul jó pár ismerősöm él Hódmezővásárhelyen, és bizony ott sem olyan rózsás a helyzet, ott is inkább az előd ellen szólt, hogy odakerült... nem egy, nem kettő embertől hallottam róla sztorikat, amik továbbra sem arra sarkallnak, hogy ő egy olyan ember, aki mögé nekem be kéne állnom!

Idézetet írta: zsivany20 Dátum október 22, 2021, 09:30:40
Természetesen meg kell jegyeznem, hogy az én véleményem is teljesen szubjektív! Tehát én nem mondom, hogy ez így van, és hogy igazam van!

Nyilván én is láttam sok megnyilvánulását, nyilatkozatait, vitáit... nekem abszolút ez jön le... Ráadásul jó pár ismerősöm él Hódmezővásárhelyen, és bizony ott sem olyan rózsás a helyzet, ott is inkább az előd ellen szólt, hogy odakerült... nem egy, nem kettő embertől hallottam róla sztorikat, amik továbbra sem arra sarkallnak, hogy ő egy olyan ember, aki mögé nekem be kéne állnom!

Nem tudom nálatok, hogy működik ez a dolog, de pl. nálunk ha nem mész el szavazni, akkor majdnem biztos lehetsz benne, hogy a szavazatod mégis odakerül valaki neve mellé, még úgy is, hogy nem vettél részt.

Ezt csupán azért írom, mert szerintem maga a részvétel nagyon fontos, attól függetlenül, hogy kire voksolsz.

#613 október 22, 2021, 21:07:46, Alk
Idézetet írta: zsivany20 Dátum október 22, 2021, 09:30:40
Természetesen meg kell jegyeznem, hogy az én véleményem is teljesen szubjektív! Tehát én nem mondom, hogy ez így van, és hogy igazam van!

Nyilván én is láttam sok megnyilvánulását, nyilatkozatait, vitáit... nekem abszolút ez jön le... Ráadásul jó pár ismerősöm él Hódmezővásárhelyen, és bizony ott sem olyan rózsás a helyzet, ott is inkább az előd ellen szólt, hogy odakerült... nem egy, nem kettő embertől hallottam róla sztorikat, amik továbbra sem arra sarkallnak, hogy ő egy olyan ember, aki mögé nekem be kéne állnom!

Ha van kedved említeni néhányat, örömmel venném. Mindenkinek vannak előítéletei, nekem is, s bevallom, első gondolatom az volt, hogy ezek a negatívumok az évtizedes helyi Fidesz vezetés következményei. De fenn kell tartani a lehetőségét, hogy mégsem, még ha kételkedem is. Persze, ha utána lehet járni az állításoknak, az még jobb.

Véleményem szerint egy vezető megítélésénél nem mérvadó, hogy milyen okok vezettek ahhoz, hogy hatalomra került (pl: versenyképtelen ellenzék vagy az előző vezetés "ügyei"). Az esetleges érdem nem a megválasztásért, hanem azt azt követő helytállásért, szakszerű és lelkiismeretes munkáért járhat.

Sajna már annál a pontnál vagyunk, hogy ha Fekete Pákó, Győzike és Kiszel Tünde lett volna a 3 jelölt, akkor is menni kellett volna választani.

A Cigány minden kontrollt elvesztett, még az 50 ezer milliárd ellopását talán le lehetett volna nyelni (bár mégse), de az, hogy kiárusítják az országot, egyetemeket, mindent, az már nem fér bele.

Csak ezért megdögölhetne mindegyik, akinek ehhez köze volt/van.