zsivany20 pókeres naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Így a hétvégén végre megint volt időm pokerezni egy keveset, leginkább esténként... PartyPokeren a nálam szokásosnak mondható 5K$ Guaranteed Regular
(9$ buy in) versenyen egymás után 4 este is elindultam (20:10-kor indul minden nap), a négy estéből háromszor sikerült ITM-be érni!  :ok:
Sajnos az bosszant, hogy ott mindig elcsúsztam valamin... vagy én hibáztam, vagy lemákoltak... (azon az estén amikor nem értem ITM-be, AA-mat 55-t verte preflop all in után...  :bash: ) így a nagy nyeremény még várat magára....

A legjobb helyezést ma értem el, amikor a 743 indulóból 10. helyen végeztem. Ez 65 $-t jelent.
Csak az bosszant ahogy kiestem... nagyon gyenge játékosok maradtak bent a top 9-ben... ha sikerül feldupláznom, a kiesés helyett komoly sanszom lett volna a dobogóra is akár...
A gombon ültem kb 56.000 zsetonnal, amikor a nagyvak 6.000 zseton volt.... A Q -t kapok...  UTG-ből volt egy miniraise... ha nem tudnám milyen játékosok vannak itt, elég erős kézre számíthatnék, de sok "bohóc" maradt bent FT-re, így (főleg miután nem adta meg senki az emelést) az én kb 9 nagyvakommal az AQ sima tolás volt... a vakok szépen dobnak is.... az UTG miniraise-elő BOHÓC kis gondolkozás után megad.... és A 10 off-ot mutat....  ;D ...fel is csillant a szemem, de nem sokáig, mert K K 10 érkezett az asztalra... majd mivel turn-ön és riveren sem érkezett ász , bubi vagy dáma... így búcsúztam a 10. helyen.... pedig flop előtt sokkal jobb mutatást nem kívánhattam volna tőle...  :)
Na de remélem beigazolódik az, hogy hosszútávon a jó döntések kifizetődnek... pl egy első hely formájában!   ;)

#91 december 16, 2010, 16:12:25, zsivany20
Tegnap éjszaka sikerült végre egy picit előrébb jutnom mint a 10. hely. Mivel lekéstem a 20:10-es szokásos 9$ nevezésű 5K$ Grntd-ed.... így a 23:10-es versenyre neveztem... ami szintén 5K$ Grntd... csak a buy in 11$.... eleinte semmi nem jött.... nagyon sokáig az alsó 10%-ban voltam.... 440 indulóból már csak kb 150-en voltunk mikor igazán húzós lett a helyzet.... onnantól kezdve sokáig csak 10-15 nagyvak körül mozogtam, de jól időzített tolásokkal mindig szinten tartottam magam.... 60 fizetős hely volt.... kb pont bubble körül lettem volna ha csak várok... és mindig dobálva lapjaimat szépen becsúszhattam volna a tuti 60-ba.... de úgy voltam vele, hogy nem azért játszok órák óta, hogy abból a 11$-ból 20$-t csináljak...  :) Így toltam is párszor... előbb AQ-val sikerült ellopni a vakokat, majd AK-val szinte tuti nyerő voltam A 7 ellen mivel jött floppon a K, amikor lejött a sor az asztalra így csak felezés lett a dologból... ezek után már az ITM-ben voltunk, amikor sikerült dupláznom 9 9-cel... innen kezdve már átlag fölé kerültem fokozatosan.... és hosszú órák után végre elértünk FT-re! Tudtam, hogy itt már minden helyezés sokat számít... próbáltam kivárni a legjobb pillanatokat a játékra... jól is tettem.... kb 2-3 játékos esett ki percek alatt túl agresszív játékuk miatt.... amikor 4-en maradtunk kb 10 nagyvakkal betoltam 6 6-ra.... CL megadta Q 10 off-al.... flop: 7 7 K  turn: K  river: J..... Q magassal nyert....  :)  Van olyan coin flip, aminek a megnyerését odaadtam volna ezért....  :laugh:
Összességében a 440 indulóból 4. helyen végeztem, ami 317 $-t jelent!  :beerchug: Valami hasonlóra gondoltam előző post-omban, amikor azt vártam, hogy a jó döntések hosszútávon kifizetődnek... de úgy gondolom, lehet ez még jobb is!  ;)

Gratulálok!   :beerchug:

Szép eredmények.   :great:



Magasabb téten kéne játszanom??? Vagy mindenhol ekkora bohócok vannak!?  :( :(  >:( >:(  :bash: :bash:

UI.: Megjegyzem, hogy ha nem látom hogyan játszik a sit and go addig eltelt részében, akkor nyilván könnyedén dobom a lapomat... de szinte teljesen biztos voltam benne, hogy jobb lapot mutatok... nem sok out-ja volt az az igazság... a királyok közül sem volt jó mindegyik neki...


***** Hand History for Game 9949389713 *****
NL Texas Hold'em $6 USD Buy-in Trny: 56895313 Level: 4  Blinds(100/200) - Friday, December 17, 01:07:28 CET 2010
Table Table  125977 (Real Money)
Seat 5 is the button
Total number of players : 3/6
Seat 5: GQuagemire ( 4,800 )
Seat 2: IGOR67555 ( 2,300 )
Seat 6: nunogomes86 ( 4,900 )
Trny: 56895313 Level: 4
Blinds(100/200)
** Dealing down cards **
Dealt to nunogomes86 [  4s Ah ]
GQuagemire folds
nunogomes86 calls [100]
IGOR67555 checks
** Dealing Flop ** [ Tc, Qs, As ]
nunogomes86 checks
IGOR67555 bets [200]
nunogomes86 calls [200]
** Dealing Turn ** [ Ts ]
nunogomes86 checks
IGOR67555 is all-In  [1,900]
nunogomes86 calls [1,900]
** Dealing River ** [ Kh ]
nunogomes86 shows [ 4s, Ah ]two pairs, Aces and Tens.
IGOR67555 shows [ Jc, 8h ]a straight, Ten to Ace.
IGOR67555 wins 4,600 chips from the main pot with a straight, Ten to Ace.

Nem bántásképp, de ezt a handet te szúrtad el. Nyilván szerencséje is volt a srácnak, de ez így nagyon rossz volt..

#97 december 17, 2010, 22:36:30, zsivany20
Idézetet írta: umekumek Dátum december 17, 2010, 11:17:08
Nem bántásképp, de ezt a handet te szúrtad el. Nyilván szerencséje is volt a srácnak, de ez így nagyon rossz volt..

Hát nem tudom... szerintem amikor úgy hozom ki mutatásra a lapokat, hogy 86%-14%-ra nyerő vagyok... olyan nagy katasztrófának nem mondanám... minden fossal játszott, tudtam, hogy hívni fog akár 2 7-tel is... az ászomat szépen ki is fizette volna a buta ha nincs ekkora mákja.... de hát ha azt nézzük... 100-ból 14-szer leesik majd neki ebben a szituációban...  :)

 :bash:  :crazy:  :noway:
áhh... "imádom" az ilyet.... végigküzdöm magam a mezőnyön... 794 indulóból már csak 19-en vagyunk... 2. helyen állok... gombon A K-t kapok , előttem mindenki dob... (kb 240K-m van)... emelek 32.000-ig (nagyvak 8.000)... kisvak 130K-val all in megy.... (resteal-re gondoltam, de amúgy is megadós volt) nagyvak dob.... megadom a maradék 96K-t...
Mutatás:  itt AK... ott AJ.... flop:  2 6 9    turn: 6     river: J          :-\

Néhány körrel később nagyvak vagyok átlag alatti, 100K körüli stackkel...  J 2-t kapok.... UTG-ből az első 2 beszélő limpel... kisvak egészít....   flop:  5 J 2...
Az egyik limpelőt kb KQ KJ... A10-re is tehetem, de játszott mindenhonnan pl 8 9 suiteddel is... a másiknál jó lapot vártam.... akár AA is lehetett nála flop előtti első beszélőként... így én azzal számoltam, hogy ha AA is van nála akkor is egy jó 70-30at játszunk kb... így checkeltem... majd az első UTG kb 2 nagyvaknyi emelésére visszatoltam az all in-t.... mutat: 5 5.... javulnom nem sikerült, így pár kör alatt 2. helyről kipottyantam, gyakorlatilag semmit sem nyerve.... (8,5 $)
:noway:

Idézetet írta: zsivany20 Dátum december 17, 2010, 22:27:35
Hát nem tudom... szerintem amikor úgy hozom ki mutatásra a lapokat, hogy 86%-14%-ra nyerő vagyok... olyan nagy katasztrófának nem mondanám... minden fossal játszott, tudtam, hogy hívni fog akár 2 7-tel is... az ászomat szépen ki is fizette volna a buta ha nincs ekkora mákja.... de hát ha azt nézzük... 100-ból 14-szer leesik majd neki ebben a szituációban...  :)

Rengeteg eset van ahol akárhogy játszod de a végeredmény ugyan az lesz. Viszont ennek ellenére k*rva sokat számít hogy hogyan játszod meg.

Amúgy nekem teljesen mindegy, de (még mindig nem bántásképp) ahogy megjátszottad, az katasztrófa volt. ???