Tour de France 2012

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Köszi szépen!  Végül 200-200-al ment mára Greipel 9.50, Gilbert 14.00 és Vino 21.00

Aztán majd élőben kompenzálok  ;)


Holnapra Vino-Leipheimer -> Leipheimer 2,6-ért szerintetek? Ugye a kazahnak az volt a célja csak hogy valahogy szakaszt nyerjen idén, utolsó 3 szakaszon végig szökésbe volt, míg Leipheimer annyira nem rossz időfutamban, pláne ilyen oddsért. A múltkor egy másodperc döntött Vino javára de most azért elég hulla lehet már.

Meg Froometól sokat várok mert szerintem ez a nem hivatalos olimpiai válogató, vagyis ha holnap is megy egy nagyot akkor nem tudom elképzelni, hogy ne legyen benne az időfutamcsapatba. Csak az a gond, hogy H2H-ban csak Wigginsszel van aki viszont még nála is jobb főleg teljesen síkon.

Még tetszik a Van Garderen - Millar 1-be. Bár kicsit most ellentmondásos mert Millarnak is menni kell a csapatba kerülésért, de ma is szökésbe volt. Az amerikai pedig a csapata legjobbja akar lenni úgyhogy menni fog nehogy Evans lenyomja összetettben, ráadásul első időfutamon nagyon megverte a britet.

Véleményetek ezekről? Illetve ti láttatok-e valami jót H2H-ba?

#108 július 21, 2012, 10:55:45, Cesc18
Szerk.: Nem szóltam...

mondom visszanézem már, mert úgy emlékeztem, hogy Froomenak van már szakaszgyőzelme, de Sipiék hogy magyarázták, hogy engedje már el Wiggins hogy neki is legyen szakaszgyőzelme, akkor lusta voltam visszanézni...7. szakaszt megnyerte a kenyai.


A tegnapi nap után azt mondom megérdemelte Wiggins a győzelmet. Ha itt lett volna Andy Schleck akkor is megnyerte volna, sőt megkockáztatom ha Contador akkor is. Ezt a Tourt neki találták ki így két időfutammal és ő ezt ki is használta. Tény, hogy nagyon erős volt a csapata is, de senki komoly ellenfelük nem volt idén.

Szerintetek ma Cavendish megnyeri a szakaszt? Az utóbbi 3 évben mindig ő nyerte az utolsó szakaszt. Jelenleg ő a legjobb sprinter.

Ha nem keveredik bukásba, nem kap defektet, nem ront rájuk kutya, akkor behúzza!

Idézetet írta: Cipolla Dátum július 22, 2012, 10:52:29
A tegnapi nap után azt mondom megérdemelte Wiggins a győzelmet. Ha itt lett volna Andy Schleck akkor is megnyerte volna, sőt megkockáztatom ha Contador akkor is. Ezt a Tourt neki találták ki így két időfutammal és ő ezt ki is használta. Tény, hogy nagyon erős volt a csapata is, de senki komoly ellenfelük nem volt idén.

Valóban neki volt kitalálva ez a Tour...igazából Froome erősebb volt a hegyen, de azért Wiggins is jól tette a kereket. Hiába mondja Sipi, hogy felvitte a csapata, minden hegyre, ettől függetlenül erősnek kellett lennie, mert ott Evans akit szintén segítettek mégis leszakadt és még sorolhatnám. Szóval tény, hogy sokat köszönhet a csapatának, de azért ha gyenge lett volna úgy leszakad mint a huzat... DE nekem személy szerint nem tetszett ahogy megnyerte ezt a Tourt, de hát ez van...

Contador kivégezte volna, azért ő teljesen más kaliberű versenyző. Froome is perceket tudott volna rá verni többször is, Contador pedig pláne...

Idézetet írta: Cesc18 Dátum július 22, 2012, 12:16:30
Valóban neki volt kitalálva ez a Tour...igazából Froome erősebb volt a hegyen, de azért Wiggins is jól tette a kereket. Hiába mondja Sipi, hogy felvitte a csapata, minden hegyre, ettől függetlenül erősnek kellett lennie, mert ott Evans akit szintén segítettek mégis leszakadt és még sorolhatnám. Szóval tény, hogy sokat köszönhet a csapatának, de azért ha gyenge lett volna úgy leszakad mint a huzat... DE nekem személy szerint nem tetszett ahogy megnyerte ezt a Tourt, de hát ez van...

Contador kivégezte volna, azért ő teljesen más kaliberű versenyző. Froome is perceket tudott volna rá verni többször is, Contador pedig pláne...
Ugyanígy gondolom énis.Contadortól kb kapott volna 2-3percet.Andyt nem tudom megitélni pláne a hosszú időfutamok miatt de szerintem Schleckel is nehezebb dolga lett volna mint a mostani mezőnnyel.Froome ha másik csapatban lett volna simán tourt nyer..(ez a legszomorúbb az egészbe)

Idézetet írta: Pozzato Dátum július 22, 2012, 12:27:46
Ugyanígy gondolom énis.Contadortól kb kapott volna 2-3percet.Andyt nem tudom megitélni pláne a hosszú időfutamok miatt de szerintem Schleckel is nehezebb dolga lett volna mint a mostani mezőnnyel.Froome ha másik csapatban lett volna simán tourt nyer..(ez a legszomorúbb az egészbe)

Szerintem is Contadortól kapott volna 2-3 percet hegyen, de ezt visszahozta volna időfutamon. Schleck meg csak időfutamon kapott volna 6-7 percet annyit meg sosem vert volna rá.

Idézetet írta: Cesc18 Dátum július 22, 2012, 12:16:30

Contador kivégezte volna, azért ő teljesen más kaliberű versenyző. Froome is perceket tudott volna rá verni többször is, Contador pedig pláne...
Azért ez szerintem túlzás ez a perceket tudott volna rá verni. Csüt-ön a hegyen ha el is megy nem adott volna 20-30 mp-nél többet. (Itt ugye már utolsó 3 km-en belül voltak annál az esetnél) Maximum azon a szakaszon adott volna többet amikor tényleg rászóltak a fülére, hogy nyugalom lassíts. Meg a tavalyi Contador azért már nem ugyanaz volt mint az azelőtti, szóval kérdés melykről beszélünk most  ;D

Idézetet írta: Cipolla Dátum július 22, 2012, 13:32:58
Szerintem is Contadortól kapott volna 2-3 percet hegyen, de ezt visszahozta volna időfutamon. Schleck meg csak időfutamon kapott volna 6-7 percet annyit meg sosem vert volna rá.

Azért ez szerintem túlzás ez a perceket tudott volna rá verni. Csüt-ön a hegyen ha el is megy nem adott volna 20-30 mp-nél többet. (Itt ugye már utolsó 3 km-en belül voltak annál az esetnél) Maximum azon a szakaszon adott volna többet amikor tényleg rászóltak a fülére, hogy nyugalom lassíts. Meg a tavalyi Contador azért már nem ugyanaz volt mint az azelőtti, szóval kérdés melykről beszélünk most  ;D

Nekem tetszett a tavalyi Giron látott Contador...Amikor csak a kis Rujano tudta vele tartani a lépést a hegyeken. Ezt a Wigginst kivégezte volna! :)

Nem volt ez rosz, de a Giro idén picit nagyobb meglepetést hozott. Előre Wigginst mondták nagy favoritnak, meg is nyerte, de szerintem a többiek eredménye is várható volt - de mint már írtam, a szervezők szerintem nagyon a 100. kerek évfordulóra tartogatják a puskaport. Viszont a Vueltától még nagy tűzijátékot várok, tele van hegyekkel az útvonal, 7 hegyi, 6 dimbes-dombos (közepes hegyi) szakasz és ezek közül 10 hegyibefutó és egyenlőre úgy néz ki, hogy rangos nevező is lesz bőven - most talán előléphet a Spanyol Körverseny is az "örök harmadik" szerepéből (Tour > Giro > Vuelta), az elmúlt években nem volt 3 hetes versenyhez méltó a színvonala. De persze a világbajnokság is nagyon érdekes lesz az Ardennekben. Szóval hiába vagyunk túl a kerékpáros szezon javán, a lényeg lehet hogy még csak most jön, legyünk bizakodóak  ;)