kezdő kérdések

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!
Csak most kezdtem el sportfogadással foglalkozni, nagyon keveset tudok róla, lenne pár kérdésem, ha tud valaki válaszolni.
Mekkora bankroll szükséges? Mondjuk a tét 100-szorosa vagy még nagyobb? Én szinte mindig 3-4-szeres oddszokra fogadok (sokszor döntetlenre), néha még magasabbra, ilyenkor még sokkal nagyobb bankroll szükséges? Mondjuk 400-szoros? Megéri ilyen nagy oddszokra játszani, vagy kisebbekre szoktak? Múltkor észrevettem, hogy az egyik szögletnél mindhárom oddsz 2 fölött volt, ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen nyerne az ember, ha mindre fogadna? Továbbá próbáltam kiszámolni, mennyit fogadtam és mennyi a veszteségem, és kb. 10% mintha hiányozna, lehet, hogy csak rosszul számoltam össze? Talán a legnagyobb oldalon játszom, mikor próbálom megnézni a korábbi fogadásokat, állandóan hiányzik pár, pl. tudom, hogy 10 fogadást kötöttem egy meccs alatt, de csak 8-at látok, néhány teljesen eltűnik. Ez miért van?

Ja, ezt elnéztem, 3 felett kéne lennie mindhárom oddsznak ehhez.

Erre igazából nincs konkrét válasz... mindenki máshogy játszik, nincs feket-fehér, hogy ez a jó és ez a rossz... Az a jó, ha hosszú távon profitot termelsz!  ;)

Rengeteg féle stratégia van, van aki ilyen nagy szorzókat játszik, amit Te is írtál... Te pl mi alapján választod ki ezeket!?

Amúgy én személy szerint a bankrollom kb 0,5-1%-ával játszanék szerintem max ilyen szorzókat.

Nekem jobban tetszenek az ilyen nagy szorzók, a kicsikkel alig nyer az ember, annyit se, amennyit feltesz. Az alapján, amikor szerintem rosszul adják meg a bukik, de eddig nem jött be, és elég kockázatosnak tűnik. Meg igazából nagyon sokszor döntetlenekre fogadok, mikor az egyik csapat sokkal esélytelenebb, és az 3-4 körüli oddsz. Pl. múltkor bejött a Lyon-Barca. Első meccs, a Barca idegenben, mostanában sokszor gyengén játszik... Sokszor a kedvenceim felé hajlok sajnos. Bár ha jól tudom, a meccseknek csak kb. 20%-a döntetlen, de a kiélezett meccseken gyakoribb lehet.

Sziasztok!
Nem sokat olvastam a szakmáról sajnos, de mostanra rájöttem, hogy nem árt minél informáltabbnak lenni. Olvastam itt cikkeket, de írhatna vagy esetleg privibe küldhetne valaki anyagokat a sportfogadásról. Én eleve nem sokat találtam a neten. Pl. beütöttem, hogy "biztosítás", visszafogadás, és szinte semmi nem volt róla...

Szia!

A kérdés, hogy mire van kíváncsi? Úgy igazán nehéz válaszolni, ha azt írod minden. Van konkrét fogadási irányod, sportod? Vagy inkább minden evő vagy?
Én nagyon sokáig élőztem illetve voltak próbálkozásaim, AH és már over területeken. Bevallom, voltak kudarcok is.
Amíg keresed az utad addig érdemes minél több mindent elolvasni és minél kisebb téttel játszani.

Vannak itt komoly stratégák az oldalon, Laudrup, Dezmop, Pozzato, Robmiller, Greipel, Várda64, AC_28, Kagawa, Hurkabalint, Jason. Ajánlom, hogy nézd végig a naplójukat, tanulj belőle. Zárójelben jegyzem meg, hogy magamat sem mondanám teljesen amatőrnek, de vannak tőlem sokkal jobb meglátású emberek az oldalon, aki nagyon jó szemlélettel állnak a sporthoz.

(Még egy zárójelet mondanék, hogy az Adminok összeszedhetnék a legjobb, legérdekesebb "arcokat" és lehetne egy könyvet írni, ahol igazi történetek lennének, valós eredmények, kudarcok, amit kiadva még pár nyelven igazán kelendő lenne.)  ;)

Nagyon érdekes, ha évekre visszamenőlegesen vizsgálod őket, olvasod őket. Nem csak fogadásaik, de személyiségük is fejlődik. Ezt nagyban a javadra szolgálhat.
Akármennyit olvasol, tanulsz, magadnak kell a pénzt megérezni, ha hiszed, ha nem, lesznek komoly herdálásaid is.
Ajánlom, hogy ezen sportfogadók naplóját nézd meg, ha kérdésed van tedd fel, szerintem lesz, aki válaszol.

Illetve elég sokat írtam én is a témában, itt a fórumon, az alábbi hozzászólásban találsz még lentebb linkeket, ahol a pszichológián át a türelemig és egyéb érdekességeken át írok.
Kezdőként szerintem ezek abszolút hasznosak lehetnek.
https://www.sportfogadas.org/forum/index.php?topic=12013.msg623487;topicseen#msg623487

Üdv.:
Tomka

Köszönöm. Majd elolvasom.
Elsősorban foci, kisebb mértékben tenisz.
Statokkal annyira nem foglalkozom pl. A hozzáállásom a probléma főleg. Tiltelés, BRM. Kevés info alapján fogadok, sokszor élőben alig nézem a meccset, vissza akarom nyerni, amit veszítek, túl könnyen fogadok, olyasmire is fogadok néha, amihez egyáltalán nem értek, türelmetlen vagyok, ha nyerésben vagyok, elszórakozom a nyereményt...

Arra van valami módszer, hogy hogy álljon hozzá az ember, mikor fogad? Hogy ne szórakozásból fogadjon, ne dühből, stb. Pl. egy videóban azt mondta egy fogadó, hogy megkérdezi magától, meg tudja-e magyarázni, miért adta le a fogadást vagy ilyesmi. Van valami bevált kérdés erre, amit feltehetünk magunknak? Vagy irányelv.

Idézetet írta: sportbettorpro Dátum február 03, 2020, 16:41:15
Arra van valami módszer, hogy hogy álljon hozzá az ember, mikor fogad? Hogy ne szórakozásból fogadjon, ne dühből, stb. Pl. egy videóban azt mondta egy fogadó, hogy megkérdezi magától, meg tudja-e magyarázni, miért adta le a fogadást vagy ilyesmi. Van valami bevált kérdés erre, amit feltehetünk magunknak? Vagy irányelv.

Én mai eszemmel azt javasolnám, hogy nem kell belekezdeni lehetőleg  :D :bash: ::)

Idézetet írta: sportbettorpro Dátum február 03, 2020, 16:41:15
Arra van valami módszer, hogy hogy álljon hozzá az ember, mikor fogad? Hogy ne szórakozásból fogadjon, ne dühből, stb. Pl. egy videóban azt mondta egy fogadó, hogy megkérdezi magától, meg tudja-e magyarázni, miért adta le a fogadást vagy ilyesmi. Van valami bevált kérdés erre, amit feltehetünk magunknak? Vagy irányelv.

Mindamellett, hogy @firgabácsi viccesen megfogta a lényeget :) szerintem ez önfejlesztés kérdése, és jól jár vele az ember, ha erre időt fordít, és nagyobb képben gondolkodik, mint a sportfogadás. A fogadás mutatta meg neked, hogy lehet olyan helyzet, hogy dühből hozol meg egy döntést, ami nem vezet optimális eredményhez. Ezért kell az önfegyelmeden javítani, ahogy szokták mondani, hidegvérrel tudj dönteni, máshol is jól fog jönni az életben.

Szerintem erre nincs egzakt válasz és módszer, hogyan csináld, hiszen minden ember személyisége más. Én például ha dühös vagyok, átgondolom, hogy miért is vagyok dühös, tegyük fel a köcsög szomszéd hangos. Tényleg hangos amúgy a köcsög ;D Na szóval ilyenkor arra gondolok, hogy az igazi probléma nem ez az életben, hanem például az elgázolt várpalotai katona esete, akiről ismerőstől azt hallottam, hogy még mindig vegetál, kb csak a szemével kommunikálva fekszik egy betegágyon. Emiatt lehetnék dühös, ha velem történne, de a szomszéd zaja, csak apróság. Ettől nem nyugszom meg rögtön, de visszarakom a baseball ütőt a helyére, és nem mutatom meg a szomszédnak. A lenyugvás amúgy sem egy pillanat, de a folyamat elkezdődik.

A szerencsejátékra visszatérve, amikor póker és fogadás volt a fő bevételi forrásom néhány évig, akkor az első alapszabályom az volt, hogy a bankrollom csak egy eszköz, az én pénzem, de nem a vagyonom része. Olyan méretű volt, hogy ha elvesztettem volna, akkor az életem még nem változik meg, nem kell egyből a Providenthez mennem. Tehát valahogy fejben függetlenítettem magam a bankrollomtól, úgy vettem, hogy az egy eszköz, amivel profitot akarok elérni, és tisztában vagyok vele, hogy nem fog egyenletesen növekedni, hanem hullámzik, és mivel arányosan osztom be a téteket fogadásnál, illetve arányosan választom ki a beülőket pókernél, ezért a bankom nem fog eltűnni akkor sem, ha rossz döntések sorozatát hozom meg egy olyan napon, amikor bal lábbal keltem fel. Ez amúgy minden nap így van, az ágyam pozíciója miatt.

Ez a hozzáállás adni fog egy alap nyugalmat, ami után fontos, hogy a döntéseidben bízz, ne legyenek kétségeid, hogy mi lett volna ha máshogy döntök, másra fogadok, nem megyek el riverig és így tovább, mert ez öngerjesztő folyamat, és saját magadban bizonytalanodsz el, mérges és dühös leszel. Mindezek persze nem azt jelentik, hogy ha türelmes vagy, akkor belefér hogy nulla utánjárással tippelj, csak a stressz részét én így kezeltem, kezelném, de ahogy írtam, mindenki más, mindenkinél más válik be. Így is hosszú lett, szóval inkább nem fejtegetem tovább ;D

Idézetet írta: sportbettorpro Dátum február 03, 2020, 16:41:15
Arra van valami módszer, hogy hogy álljon hozzá az ember, mikor fogad? Hogy ne szórakozásból fogadjon, ne dühből, stb. Pl. egy videóban azt mondta egy fogadó, hogy megkérdezi magától, meg tudja-e magyarázni, miért adta le a fogadást vagy ilyesmi. Van valami bevált kérdés erre, amit feltehetünk magunknak? Vagy irányelv.

Van pl. ez a függőségi teszt, ami megmutatja, mit nem szabad.
https://hogyanmondjamelneked.hu/tesztek/szerencsejatek-fuggoseg-teszt

Az a cél, hogy mindenhol a "soha" legyen a válasz.
Tehát ne stresszelj, ne más pénzével játssz, ne akard visszanyerni egyből az elvesztett összeget és ugye úgy általában ne cseszd el az életedet a szerencsejáték miatt...
Ezt őszintén meg kell válaszolni és azzal a területtel tudatosan foglalkozni, azon változtatni, ami nálad gáz lehet.

Én is csináltam ezt az önellenőrzést, főleg a kezdetekben. ami kellett is, mert más véleményét úgysem fogadtam volna el.   ;D
(amikor zsenge ifjú koromban minden héten 2-3 alkalommal elmentem bulizni és hát ritkán maradtam józan, akkor felmerült bennem, hogy ez már alkoholizmus, így egyszer kipróbáltam az egész éjszakás kólázást. Lecsúszott vagy 3 liter abból is és ugyanolyan jól éreztem magam. Akkor jöttem rá, hogy nekem a pohár tulajdonképpen kapaszkodónak kellett... Szóval a függőségeinket érdemes néha górcső alá venni, mielőtt eldurvulnak.)

Ahogy TiB illetve Tomka írta, egyfajta személyiségfejlődés szükségszerű.
A sportfogadás azért jó, mert gyors visszajelzést kapsz arról, ha balfasz voltál és lehet belőle egyből tanulni. (Természetesen nem minden vesztes tipp jelenti azt, hogy rossz döntés volt fogadni az adott kimenetelre! Ha illett a stratégiádba, akkor oké a vesztes tipp is.)

Ha viszont minden vesztes tipped után ideges vagy és a Gumiszobába vágysz, akkor ez (egyelőre?) nem neked való.


Idézetet írta: Tomka Dátum január 13, 2020, 21:32:50

(Még egy zárójelet mondanék, hogy az Adminok összeszedhetnék a legjobb, legérdekesebb "arcokat" és lehetne egy könyvet írni, ahol igazi történetek lennének, valós eredmények, kudarcok, amit kiadva még pár nyelven igazán kelendő lenne.)  ;)

Ez tök jó ötlet.


Sziasztok.
Kezdő kérdésem van :)
Melyik az az iroda - van egyáltalán ilyen? - ahol ha kiválasztok mondjuk 10 eseményt és azokat 4-es kötésben akarom megjátszani 30 szelvényen egy variációs kulcs segítségével, akkor az oldalsávban a kiválasztott 10 esemény közül mindig csak azokat ikszelhetem be amelyeket megjátszanék, de a többi esemény is végig ott marad az oldalsávban. Így nem kellene minden szelvényhez újra meg újra megkeresni a meccseket.
Remélem értehtően fogalmaztam :)

Ilyen szerintem nincs.  Mert ha kijelölsz 10mecset az a virtuális szelvényre kerül. És ha ki is jelölsz mondjuk 4 meccset, azokból bank tipp lesz és nem különíti el, hogy te csak azt a 4et teszed meg.

Azt tudod tenni, hogy bejelölöd hogy tartsa meg a feladás után az eseményeket a szelvényeken. így azokat újra nem kell kiválasztani.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum február 23, 2020, 13:23:17

Azt tudod tenni, hogy bejelölöd hogy tartsa meg a feladás után az eseményeket a szelvényeken. így azokat újra nem kell kiválasztani.

1-2 meccs maradhatna, az meg nem olyan nagy segítség :(