Zuhanó oddsok stratégiája (Irtis naplója)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


Eljött az idő, hogy én is saját naplót nyissak. Már régóta gondolkoztam rajta, de mindig arra jutottam, hogy lusta lennék vezetni a tippeket hosszú távon.

Most viszont egy olyan stratégiát akarok tesztelni, ami sokakat érdekelhet, és én is kíváncsi vagyok mások véleményére.

A stratégia lényege, hogy kizárólag olyan kimenetelre fogadok, aminek az oddsportal szerint jelentősen csökkent az oddsa az utóbbi időben, vagy az odds kirakása után hamar megfogadom, abban a reményben, hogy csökkenni fog. Más megkötés nincs, lehet akármilyen sportág és odds. Nem kell, hogy a tippeket meg tudjam indokolni (persze ez sose árt), akkor sem fogok megijedni, ha a zuhanó oddsú oldal ellen fogadnék normál esetben.

Lényegében arra fogadok, amit a sportfogadó piac "sugall". Elvileg akkor csökken valaminek az oddsa, ha nagyon sokan fogadnak rá. Ettől még nem lesz a kimenetel tuti, de a több éves tapasztalatom azt mutatja, hogy ezek igen gyakran jönnek. Amíg ki nem zártak, addig az Interwettennél arboltam a Pinnacle-el szemben, ahol a piacon zuhanó, de az Interwettennél magasan "beragadó" oddsok okozták az arbitrázst, és rendszerint az Interwetten oldala nyert. Innen jött az ötlet, hogy ezeket arb nélkül megfogadva még nagyobb profit érhető el (persze a kockázat is nagyobb). Jó jel, ha a zuhanó odds oldalán az Interwetten, a Coral, a Nordicbet, a Tipico, a Bwin, a Fortunawin vagy a mybet kínálja a legmagasabb szorzót. Rossz jel, ha ugyanez igaz a Pinnacle-re vagy valamelyik ázsiai bukira (188bet, Sbobet, Dafabet). Minél nagyobb mértékű az odds csökkenése, annál jobb (pl. 2-ről 1,65-re már elég biztató).

A kezdeti bank 2 euró, amit a Betwayen nyertem ingyenes pörgetésekkel  :). Egyelőre minden körben all-in, aztán meglátjuk, hogy meddig bírom. Az álomcél 11 800 euró profit  :D. (ennyit kéne visszanyernem...) Határidő nincs. Persze sok fogadást láttam már, ahol minden fenti feltétel szépen teljesült, ám a fogadás simán vesztes lett. Ezért az all-in taktikát valószínűleg felváltom valami ésszerűbb money menedzsmenttel, ha egy nagyobb bank összejön. Viszont ha igaz a feltevés, hogy ezek value betek, akkor hosszú távon nyereséges kell hogy legyen ez a stratégia.

Várom a véleményeket és a tippeket!  :cya:


Az első két kör már lement (ekkor még nem gondoltam a naplónyitásra).

1. fogadás
Chalon/Saone - Cedevita (kosárlabda - Eurocup)
tipp: Cedevita
odds: 1,55
iroda: Betway
tét: 2€
http://www.oddsportal.com/basketball/europe/eurocup-2013-2014/chalon-saone-cedevita-69mPjHhN/

mérleg: +1,1€

2. fogadás
Haider-Maurer A. - Gerasimov E. (Helsinki Challenger)
tipp: Gerasimov
odds: 2,25
iroda: Betway
tét: 3,1€
http://www.oddsportal.com/tennis/finland/helsinki-challenger-2013/haider-maurer-andreas-gerasimov-egor-dIUh8aBP/

mérleg: +5€



5. fogadás
Fleetwood Town - Carlisle (http://www.oddsportal.com/soccer/england/johnstone-s-paint-trophy-2013-2014/fleetwood-town-carlisle-EFWooTMF/inplay-odds/#over-under;2)
tipp: Over 2,5
odds: 1,55
iroda: Betway
tét: 8,01€

A 32. percben, 1-0-nál megfogadva. Meccs előtt akartam, de még nem értékelték ki a nyertes kötést. Így maradt az élő, rosszabb oddsal.

Idézetet írta: Irtis Dátum november 13, 2013, 21:24:08
5. fogadás
Fleetwood Town - Carlisle (http://www.oddsportal.com/soccer/england/johnstone-s-paint-trophy-2013-2014/fleetwood-town-carlisle-EFWooTMF/inplay-odds/#over-under;2)
tipp: Over 2,5
odds: 1,55
iroda: Betway
tét: 8,01€

A 32. percben, 1-0-nál megfogadva. Meccs előtt akartam, de még nem értékelték ki a nyertes kötést. Így maradt az élő, rosszabb oddsal.

2-0 lett, de az 1. félidőben volt egy kapufa, és a végén nem adtak meg egy szabályos gólt.
Nem adom fel a stratégiát, mostantól a Canbeten játszom (már csak ott maradt pénzem...)

Mérleg: -2€

IdézetLényegében arra fogadok, amit a sportfogadó piac "sugall".

elterjedt ez a velemeny - marmint az hogy a bookie akkor viszi le az oddsot amikor tul sokan rakjak. Esetleg olyan teves elmelet, hogy ,,biztos valamit megtudtak, vagy bundagyanus a meccs, ezer csokkentik az oddsot". Ez a ket dolog talan fele esetben igaz is. De a masik fele meg nem passzol majd a strategiadba - ugyanis a szorzot azert csokkentik a bookiek, hogy ne veszitsenek sokat. Ha van egy tenisz meccs ahol az oddszok pl 1,9 - 1,9 es a tomeg nyomja a kettest, tul sok penz van rajta, akkor a bookie lep. Elegansan leviszik az egyes szorzojat akar 1,5 re. Igy az emberek elkezdik nyomni a ,,mesterseges kamu favoritot" mindket lehetoseg tetje lassan de biztosan egyensulyba kerul, es az egyetlen aki ebbol jol kijon a fogadoiroda. Szoval a strategiad kulcspontja megkulonboztetni a realis alapon szorzo csokkeneset a kamu kiegyensulyozas miatt csokkeno oddsokat. Akkor lehet profitabilis. Sok szerencset!

Idézetet írta: Irtis Dátum november 13, 2013, 22:45:23
2-0 lett, de az 1. félidőben volt egy kapufa, és a végén nem adtak meg egy szabályos gólt.
Nem adom fel a stratégiát, mostantól a Canbeten játszom (már csak ott maradt pénzem...)

Mérleg: -2€

Ne haragudj, hogy beleszólok. Hosszú hónapokon keresztül teszteltem ezt a zuhanó szorzós stratégiát. A foci over/under fogadásoknál van a legnagyobb bukta, legalább is amikor én teszteltem bukta volt. Egyetlen egy helyen működik, amit mai napig csinálok: A foci kimenetelre. Itt a példa pont ez az angol meccs amit meg is játszottam hazaiba. És ha megnézed igen szépen esett a szorzó. vagy mondjuk a barca női csapata vagy a grúz u19. Több hónapon keresztül érdemes tesztelni, hogy meglásd mekkora mértékű esésnél éri meg megfogadni az eseményt. Példa a mai magyar U19 - angol U19. Mire elkezdődik a meccs 1,50-re is vagy akár az alá is lemehet a szorzó. Bocsi még egyszer, hogy beleszóltam.

Idézetet írta: AC_28 Dátum november 14, 2013, 08:49:21
elterjedt ez a velemeny - marmint az hogy a bookie akkor viszi le az oddsot amikor tul sokan rakjak. Esetleg olyan teves elmelet, hogy ,,biztos valamit megtudtak, vagy bundagyanus a meccs, ezer csokkentik az oddsot". Ez a ket dolog talan fele esetben igaz is. De a masik fele meg nem passzol majd a strategiadba - ugyanis a szorzot azert csokkentik a bookiek, hogy ne veszitsenek sokat. Ha van egy tenisz meccs ahol az oddszok pl 1,9 - 1,9 es a tomeg nyomja a kettest, tul sok penz van rajta, akkor a bookie lep. Elegansan leviszik az egyes szorzojat akar 1,5 re. Igy az emberek elkezdik nyomni a ,,mesterseges kamu favoritot" mindket lehetoseg tetje lassan de biztosan egyensulyba kerul, es az egyetlen aki ebbol jol kijon a fogadoiroda. Szoval a strategiad kulcspontja megkulonboztetni a realis alapon szorzo csokkeneset a kamu kiegyensulyozas miatt csokkeno oddsokat. Akkor lehet profitabilis. Sok szerencset!

Alapvetően jó amit írsz, de példa szerintem hibás. Ha a fogadók tömege a 2-est tolja, akkor nem az 1-es, hanem a 2-es oddsa csökken, és az 1-esé nő, ezzel vonzóbb lesz, többen fogadnak rá, és így egyenlítődik ki a tétek nagysága. A stratégia a piacban bízik, és nem a fogadóirodák kezdő oddsaiban. Tehát ha a piac szerint a 2-es játékos fog nyerni, akkor sokan pakolják, lemegy az odds, amiből látom a piac hatását, és megfogadom.

Idézetet írta: gadamka88 Dátum november 14, 2013, 09:43:33
Ne haragudj, hogy beleszólok. Hosszú hónapokon keresztül teszteltem ezt a zuhanó szorzós stratégiát. A foci over/under fogadásoknál van a legnagyobb bukta, legalább is amikor én teszteltem bukta volt. Egyetlen egy helyen működik, amit mai napig csinálok: A foci kimenetelre. Itt a példa pont ez az angol meccs amit meg is játszottam hazaiba. És ha megnézed igen szépen esett a szorzó. vagy mondjuk a barca női csapata vagy a grúz u19. Több hónapon keresztül érdemes tesztelni, hogy meglásd mekkora mértékű esésnél éri meg megfogadni az eseményt. Példa a mai magyar U19 - angol U19. Mire elkezdődik a meccs 1,50-re is vagy akár az alá is lemehet a szorzó. Bocsi még egyszer, hogy beleszóltam.

Köszi az észrevételeket! Nem baj, sőt örülök a véleménynek, pont ezért nyitottam a naplót.
Nekem az intewettennél működött az under/over, de akkor óvatosabb leszek.

Az egy dolog, hogy azt teszed amit a piac sugall, de fontos szerintem, hogy mikor teszed meg. Ha kezdőoddsokon lehetne megrakni ezeket a tippeket, akkor biztosan nyerő volna, de ha akkor fogadod meg amikor már 2-esről 1.5-re zuhant le, akkor nagy valószínűséggel már nincs benne érték.

IdézetTehát ha a piac szerint a 2-es játékos fog nyerni, akkor sokan pakolják, lemegy az odds, amiből látom a piac hatását, és megfogadom

egy fogadoiroda nem borze. Ha valamit sokan pakoljak, es meg levisizik az oddszot meg tobben fogjak rakni, ergo nagyobb veszteseggel szamithat a fogadoiroda. Bizonygatni semmi kedvem, se modom nincs ra. Ha plusszban leszel, jol csinalod, ha minuszba, el fog kelleni ismerned hogy a hibas teoriam magas szazalekban bejott...

Szerintem nincs igazad. Egy szélsőséges példával tudom alátámasztani.
Tegyük fel, hogy a hétvégén Barca - Betis találkozó lenne ismét. A Barca szárnyal, a Betis gödörben, és most kapott ki a katalánoktól otthon 1-4-re. A bukik kezdőoddsa a Barcára 1,2, amit a fenti tények miatt a piac, a fogadók value betnek tekintenek (vagyis a valós esélyekből következőnél jobbnak), ezért elkezdik pakolni. A bukik ennek hatására csökkentik a szorzót, tegyük fel a példa kedvéért szélsőséges mértékben, 1,01-re. Ezen az oddson már nyilván nincs benne semmi érték, és senki sem fogja megfogadni. A nagyon magasra nőtt meglepetés oldal viszont value betté válik, és inkább arra fogadnak többen. 

Idézetet írta: ab_aevo Dátum november 14, 2013, 15:23:29
Az egy dolog, hogy azt teszed amit a piac sugall, de fontos szerintem, hogy mikor teszed meg. Ha kezdőoddsokon lehetne megrakni ezeket a tippeket, akkor biztosan nyerő volna, de ha akkor fogadod meg amikor már 2-esről 1.5-re zuhant le, akkor nagy valószínűséggel már nincs benne érték.

Teljesen igazad van. Akkor a legjobb ez a stratégia, ha a kezdőoddsok kirakásakor meg tudjuk becsülni, hogy melyik value bet, melyik fog csökkenni a piac hatására. De ehhez nagyon nagy tudás kell, meg kell vernünk a bukikat. Az eggyel könnyebb opció, hogy a csökkenő oldalon magasan "beragadó" oddsokat fogadunk meg. Van pár olyan iroda, ami hajlamos erre (pl. Coral, Interwetten, Nordicbet). Ezek value betek, igaz kisebb mértékben, mintha a kezdőoddson raktuk volna. Valahol olvastam, hogy a valós piaci oddsokat a leginkább a Pinnacle mutatja. Ez alapján, ha a csökkenő oldalon a Pinnacle oddsa fölött tudunk fogadni, az már value bet (minél magasabb, annál jobban).