Gyanús e-mail

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


július 30, 2018, 16:56:38, SPF Admin
Sziasztok!

Kaptam egy ilyen levelet és nem tudom, honnan tudja az email címemet:

Feladó: [email protected] <[email protected]> ezt, meg hogy csinálta??

Szia!
Találtam egy oldalt ahol tippeket lehet venni.
Mult hétvégén 34es odds jött meg 19es.
Ha érdekel adok több infot

Érdekes az email cím utáni sportfogadas.org rész, hogy ez a valaki ha fórumos ember honnan tudja az email címemet, ha úgy emlékszem nem adtam meg senkinek....

Idézetet írta: Nezocsa Dátum július 28, 2018, 16:21:36
Sziasztok!

Kaptam egy ilyen levelet és nem tudom, honnan tudja az email címemet:

Feladó: [email protected] <[email protected]> ezt, meg hogy csinálta??

Szia!
Találtam egy oldalt ahol tippeket lehet venni.
Mult hétvégén 34es odds jött meg 19es.
Ha érdekel adok több infot

Érdekes az email cím utáni sportfogadas.org rész, hogy ez a valaki ha fórumos ember honnan tudja az email címemet, ha úgy emlékszem nem adtam meg senkinek....
Én is kaptam tőle levelet, de az én e-mail címem a profilomban nyilvános!

Idézetet írta: Nezocsa Dátum július 28, 2018, 16:21:36
Sziasztok!

Kaptam egy ilyen levelet és nem tudom, honnan tudja az email címemet:

Feladó: [email protected] <[email protected]> ezt, meg hogy csinálta??

Szia!
Találtam egy oldalt ahol tippeket lehet venni.
Mult hétvégén 34es odds jött meg 19es.
Ha érdekel adok több infot

Érdekes az email cím utáni sportfogadas.org rész, hogy ez a valaki ha fórumos ember honnan tudja az email címemet, ha úgy emlékszem nem adtam meg senkinek....

Én is megkaptam. Nem kell foglalkozni vele, ignoráljátok. Lehúzás a szokásos módon. Mondjuk az én mailcímem is nyilvános.

#3 július 28, 2018, 23:57:43, SPF Admin
Nagyon egyszerű erre a válasz, és még arra is szükség-e, hogy nyilvános legyen az e-mail címed. Egyszerűen a fórumos e-mail küldő rendszert használta (lásd a csatolt képeken). Ki is próbálhatod. Bárkinek a profiljánál kattints a boríték ikonra.

Az e-mail úgy érkezik, mintha a fórumunkról jönne, innen a cím (forum_sportfogadas.org)

Pontosítás: e-mailt tud küldeni (a fórum illető funkciójával), viszont ettől eltekintve az e-mail címed nem tudja (amennyiben nem nyilvános), ha csak nem válaszolsz neki.

Megoldás arra, hogy ne kaphass e-mailt: Profil - Profil módosítás - Azonosító beállításai ("A felhasználók küldhetnek nekem e-mailt" - pipa ki)