Magyar Labdarúgó Válogatott 2024

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: robmiller Dátum szeptember 03, 2021, 11:42:47
Pozzatonak teljesen igaza van, viszont akkor is hányingerkeltő továbbra is, sőt bicskanyitogató, ahogy most már a sportot - főként ugye a focit, mint legnépszerűbb sportágat -, összemossák totálisan a politikával...én ezt nem tudom, hogy képes leszek-e megszokni, feldolgozni.

Most induljunk ki abból, hogy Magyarországon a foci össze van mosva a politikával. Nem kicsit, nagyon.

A focit körülvevő események által is üzenni szeretnének egyesek.

Igazad van Robi, viszont azt nem tudom, hogy a sportokat hogyan hagyhatnák meg nekünk, egyszerű embereknek (nem érdekük, egyik oldalnak sem). A "sima" állampolgár, aki csak élvezni akar egy eseményt, megnézni egy meccset, de már ezt sem hagyják. Feszültség meg folyamatosan gyülemlik, nem elég, hogy 4-0-ra kikaptunk, még a többi is rátett egy lapáttal, így könnyen lehet, hogy úgy vagy a meccs másnapján, akár már egyedül is elbánnál mondjuk a tálibokkal, annyi feszültség van benned.  ;D

Idézetet írta: Milán Dátum szeptember 03, 2021, 11:46:19
Most induljunk ki abból, hogy Magyarországon a foci össze van mosva a politikával. Nem kicsit, nagyon.

Jogos! És természetesen ezzel az aspektussal sem értek egyet cseppet sem! Élőben pont beszélgettünk példának okáért az új
stadionokról Gavriloval a meccs előtt. Teljesen igazad van!
Itt külföldi szempontból most leginkább azon vagyok kiakadva, hogy valótlanságokat hoztak le, és ennek meg fogjuk inni a levét elég keményen szerintem!

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 03, 2021, 11:49:53
Igazad van Robi, viszont azt nem tudom, hogy a sportokat hogyan hagyhatnák meg nekünk, egyszerű embereknek (nem érdekük, egyik oldalnak sem). A "sima" állampolgár, aki csak élvezni akar egy eseményt, megnézni egy meccset, de már ezt sem hagyják. Feszültség meg folyamatosan gyülemlik, nem elég, hogy 4-0-ra kikaptunk, még a többi is rátett egy lapáttal, így könnyen lehet, hogy úgy vagy a meccs másnapján, akár már egyedül is elbánnál mondjuk a tálibokkal, annyi feszültség van benned.  ;D

;D Nem, igazából nem ér annyit a dolog. Meg a 4:0 ellenére én cseppet sem bánom, hogy kimentem, mert jó volt szurkolni, éltetni a srácokat, jókat dumáltunk közben Gavriloval sörözgetés közben...ezért is döbbentem le a mai angol sajtó szalagcímein, mert mondom a pohárdobáláson kívül messze nem éreztem olyan mértékű ellenséges légkört, mint amit itt a britek lefestettek.

#154 szeptember 03, 2021, 13:42:34, csabax
Harry Kane: "Brilliant win in front of a hostile crowd. Kept our composure well to make it four from four. Back to Wembley to try and keep the run going"
https://twitter.com/HKane/status/1433535462732296221

Jack Grealish: "Brilliant win in a unacceptable atmosphere, Well done though boys"
https://twitter.com/JackGrealish/status/1433542413964898314

Amikor a magyar szurkolók söröspoharakkal dobálták meg a gólszerző Raheem Sterlinget, akkor a Jamaikában született angol játékos kingstoni barátjára, Steffie Greggre emlékezett, aki mindössze 26 éves korában hunyt el koronavírus okozta fertőző betegségben.
Stephanie Gregg az autóversenyző Gary Gregg lánya, a zenész-producer Rvssian (Tarik Johnston) unokahúga és Jamaika egyik legnépszerűbb influenszere volt.
Stephanie Gregg kedden hunyt el.

Ő volt a koronavírus miatt meghalt Stephanie Gregg:



Instagram: https://www.instagram.com/svg876_/?utm_source=ig_embed

Ha fehérbőrű lenne Sterling, akkor is megdobálják, ez tiszta sor. De a himnusz alatti térdeléssel nem tudom mi bajunk van? Nem látok hordányi négert sehol az országban, szóval nem a mi ügyünk, nem térdelünk oké, viszont nem teljesen értem miért érdekes egy magyar számára, hogy egy angol térdel vagy sem.

Szerintem is ki kell állni a bajban a csapat mellett, de a kritika sem maradhat el. Egyéni hibák esetén meg főleg nem, Gulácsit például ha csak a magyar válogatottban látnád, nem igazán hinnéd el, hogy egy Bundesliga csapatban véd. Tudom, hogy vannak remek védései is a válogatottban, de ennyi potya után azért nem mondanám bravúrkapusnak.

https://www.youtube.com/watch?v=EmcOIX-88Z4

Talán , ha a Lipcsének is ilyen védelme lenne, akkor Gulácsi ott is bekapna meccsenként két potyagólt.

Idézetet írta: chabialonso Dátum szeptember 03, 2021, 15:23:30
Talán , ha a Lipcsének is ilyen védelme lenne, akkor Gulácsi ott is bekapna meccsenként két potyagólt.
Akkor a feröeri kapusgyerek csak potyákat kapna ;D  :D

Szoboszlai amúgy játszott? Ha igen, akkor milyen volt? Csak mert az ő csoportjában vannak olyan kisebb csapatok is, mint a PSG és a City is, akiket Dominik góljaival fog alázni a Lipcse.

Messi se lőtt Venezuelának, Dominik se Angliának. Egy szinten vannak! ;)

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 03, 2021, 17:26:21
Szoboszlai amúgy játszott? Ha igen, akkor milyen volt? Csak mert az ő csoportjában vannak olyan kisebb csapatok is, mint a PSG és a City is, akiket Dominik góljaival fog alázni a Lipcse.

Nem igazán volt momentuma. Egy szabadrúgást lehetne említeni, de hát az is elkerülte a kaput. Igazából nem tudott hozzátenni sokat a támadójátékhoz, ami ugye nem volt a meccsen. Nem egyszer - még hátrányban is - az angol nyomás miatt a 16-os vonalában védekezett a bal oldalon....

Idézetet írta: robmiller Dátum szeptember 03, 2021, 17:45:09
Nem igazán volt momentuma. Egy szabadrúgást lehetne említeni, de hát az is elkerülte a kaput. Igazából nem tudott hozzátenni sokat a támadójátékhoz, ami ugye nem volt a meccsen. Nem egyszer - még hátrányban is - az angol nyomás miatt a 16-os vonalában védekezett a bal oldalon....

Köszi, úgy akkor nehéz, ha nincs nála a labda, de majd a következő meccseken.

Kedvenc cikkem a meccs kapcsán: https://www.origo.hu/sport/20210902-torok-biro-terdeleses.html

Nehéz helyzetben van a bíró, mert ugye ha nem akart állást foglalni az ügyben, akkor állva marad, amivel szintén állást foglal. Kézen kellett volna állnia a semlegességhez! ;D

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 03, 2021, 17:49:50
Kedvenc cikkem a meccs kapcsán: https://www.origo.hu/sport/20210902-torok-biro-terdeleses.html

Nehéz helyzetben van a bíró, mert ugye ha nem akart állást foglalni az ügyben, akkor állva marad, amivel szintén állást foglal. Kézen kellett volna állnia a semlegességhez! ;D

Érdekes, mert politikai szempontból óriási barátaink a törökök (Erdogan & Orbán), viszont imádjuk felhozni a 150 éves török uralmat, ráadásul pár napja Orbán beszélt a muszlim elnyomás által sújtott magyarokról (és balti államokról, akik helyett balkánt akart mondani, csak a kiemelkedő angoljával elfelejtette a megfelelő szót), de mikor meccs van, akkor a törökök is ellenség, pedig elvileg nekünk kéne fújnia, nem az angoloknak.