Tenisz kedvelő

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Üdvözlet!

Élve a lehetőséggel, nyitnék egy naplót (jó ideje olvasgatom a fórumot), leginkább a magam szórakoztatására, aztán meglátjuk...
Imádom a teniszt, amikor időm engedi követem az aktuális tornákat.
Ha pedig már nézem, közben fogadok is rá...műkedvelő vagyok, nem pedig műértő, így aztán veszem a bátorságot leírni ide a gondolataimat, hátha tanulok belőlük.
Amiket ide beirkálok, azt nem másoktól veszem át, csupán a saját (laikus) meglátásaim.
Évek óta a Bet365 irodánál fogadok, valamint néha napján betévedek a lottózóba is némi papír alapú ikszelgetésre :)
Kritikát szívesen fogadok.

#1 május 24, 2016, 13:36:26, Nolan
Roland Garros 2016
Malek Jaziri - Florian Mayer
(6-4 3-6 6-1 6-2)

Tippem: Jaziri
Odds: 1.61

Kedvelem Florian Mayer játékát, de amióta visszajött a sérüléséből bizonytalannak látom.
Néhány meccsébe tudtam belepillantani a németnek, de amikor láttam tanácstalannak és erőtlennek tűnt.
Jaziri az idei salakszezonban verte az ifjú titán Zverev-et, aztán Münchenben 3 szettre kényszerítette, illetve amennyire én ismerem szereti tologatni a labdát, így Mayer nem számíthat túl sok ajándék pontra.
Jelenleg szerintem kiegyensúlyozottabb a tunéziai, a felkészülés alatt is meggyőzőbb volt, az ő győzelmét várom.

#2 május 24, 2016, 17:23:10, Nolan
Roland Garros 2016
Gilles Muller - Marcos Baghdatis
(5-7 4-6 1-6)

Tippem: over 37.5
Odds: 1.72

Két kiegyensúlyozatlan játékos, akik ha találkoznak roncsderbit rendezhetnek, pláne egy Grand Slam tornán...
Muller a nagy szervájából és viszonylagos jó hálójátékából él.
A ciprusi mókamester más kaliber, a tehetség az ő oldalán van, sokkal jobb alapvonal játékos, de számomra kiszámíthatatlan.
Ha egy Baghdatis meccset nézek, ott szinte garantáltan látok látványos labdameneteket és hosszabb üresjáratokat.
Muller jó adogatásának köszönhetően kihasználhatja Baghdatis soros mentális üres járatát és szettet lophat esélyesebb riválisától.
Számomra meglepő lenne, ha ez a meccs lemenne 3 szettben.

#3 május 24, 2016, 18:47:32, Nolan
Roland Garros 2016
Rajeev Ram - Jiry Vesely
(4-6 4-6 7-6 0-6)

Tippem: over 33.5
Odds: 1.80

Egyik oldalon a rutin, másik oldalon a fiatalos lendület.
Két nagy szerva, Ram jobb a hálónal, Vesely jobb az alapvonalról.
Az világos hogy a cseh fiú az esélyesebb, de szerintem nagyon alacsony ez a határ.
Vesely még nem kiegyensúlyozott játékos, Ram szervájával pedig simán elmehetnek egy vagy több tie-break-ig, szoros játszmákat várok, illetve közel sem érzem azt hogy ez a meccs 3 szettben véget érne.

#4 május 24, 2016, 15:21:53, Nolan
Roland Garros 2016
Inigo Cervantes - Dominic Thiem
(6-3 2-6 5-7 1-6)

Tippem: over 29.5
Odds: 1.80

Egy bátrabb tipp.
Inigo nagy kedvencem, a korábbi salakos Challengereken jó szorzókat lehetett vele fogni.
A salak az ő terepe, amikor teheti ezen a borítások szerepel.
Viszonylagos jó szerva, kemény alapütések.
Pechére napjaink egyik legnagyobb ígérete az 1.fordulós ellenfele.
Thiem ugyanakkor tornagyőzelemből jön, igaz volt 2 napja pihenni.
A meccs toronymagas esélyese az osztrák, de mikor és hol mutathatná meg Inigo hogy komolyan kell őt venni ezen a szinten is.
Gondolom az osztrák arra fog törekedni, hogy minél hamarabb lerendezze a nyitókört, de én nem tudom elképzelni hogy elintézze 3 simában a spanyolt.



#5 május 24, 2016, 17:25:08, Nolan
Roland Garros 2016
Indoklás nélkül:

Nicolas Mahut - Ricardas Berankis (7-6 6-2 6-1)
Tippem: Mahut
Odds: 1.57

Pablo Carreno-Busta - Federico Delbonis (7-6 6-7 6-4 6-4)
Tippem: over 38.5
Odds: 1.80

Joao Sousa - Damir Dzumhur (2-6 7-6 6-4 7-5)
Tippem: over 37.5
Odds: 1.80


#6 május 24, 2016, 19:09:41, Nolan
Roland Garros 2016
Johanna Konta - Julia Görges
(2-6 3-6)
Tippem: Konta
Odds: 1.53

Az egyik kedvenc női játékosom Johanna, amilyen váratlanul (számomra) robbant be az elitbe, annyira érett teniszt játszik.
Na persze, mint az összes női játékosnak, neki is vannak megmagyarázhatatlan kihagyásai.
A másik oldalt a német, aki egy izmos tenyeressel rendelkezik ugyan, de esze már sokkal kevesebb van a játékhoz.
Görges játéka nagyon hullámzó, egy megnyert meccset is el tud dobni könnyedén, annyira izgulós.
Konta jóval kiegyensúlyozottabb és intelligensebb, én az ő győzelmére szavazok.

#7 május 24, 2016, 21:19:14, Nolan
Roland Garros 2016
ÉLŐ: 0-1 30:40-es állásnál
Andreas Seppi - Ernests Gulbis (3-6 5-7 4-6)

Tippem: Seppi
Odds: 2.25

Gulbis egy szertelen emberke, akinek van tudás a kezében, de fejben az egyik leggyengébb játékos a mezőnyben (szerintem).
Az utóbbi időhöz képest úgy tűnik összekapta magát a lett és produkált egy tőle tisztességesnek mondható salak szezont.
Elképzelhetetlennek tartom hogy végig tudjon koncentrálni egy 3 nyert szettre menő meccset, ráadásul a rutinosnak mondható Seppi lesz az ellenfél, akit én komplexebb játékosnak tartok.
Úgy érzem Seppi ki fogja használni Gulbis megingásait és veszi az 1. körös akadályt.

#8 május 25, 2016, 15:57:20, Nolan
Roland Garros 2016
Teymuraz Gabashvili - Benoit Paire
(6-3 6-2 3-6 62)

Tippem: over 37.5
Odds: 1.83

Itt kinéz egy flúgos futam, két mentálisan labilis egyén találkozója.
Paire hazai pályán van és szeret is salakon játszani, ennek ellenére majdnem sikerült kiesnie az 1.körben a moldáv Radu Albot ellen, döntő szettben győzedelmeskedett.
Ezzel szemben Teymuraz meglepően simán (3-0) küldte hazai Young-ot, az amerikai reménységet.
Ugyanakkor ha odakoncentrálnak és nem száll le a lila köd, akkor mindketten képesek attraktív és eredményes teniszre.
A mentális gyengeségük számomra garancia arra, hogy ez nem 3 szettes mérkőzés lesz.
A fogadó irodák elég egyértelmű esélyesként tüntetik fel a franciát, amit én kissé kétkedve fogadtam, nála sosem tudni épp milyen kedve van, hiába van hazai pályán.
Gabashvili megszoríthatja, akár meg is verheti.

Idézetet írta: Nolan Dátum május 24, 2016, 17:43:57
Roland Garros 2016
ÉLŐ: 0-1 30:40-es állásnál
Andreas Seppi - Ernests Gulbis (3-6 5-7 4-6)

Tippem: Seppi
Odds: 2.25

Gulbis egy szertelen emberke, akinek van tudás a kezében, de fejben az egyik leggyengébb játékos a mezőnyben (szerintem).
Az utóbbi időhöz képest úgy tűnik összekapta magát a lett és produkált egy tőle tisztességesnek mondható salak szezont.
Elképzelhetetlennek tartom hogy végig tudjon koncentrálni egy 3 nyert szettre menő meccset, ráadásul a rutinosnak mondható Seppi lesz az ellenfél, akit én komplexebb játékosnak tartok.
Úgy érzem Seppi ki fogja használni Gulbis megingásait és veszi az 1. körös akadályt.
sose értettem hogy tenisznél miért nem veszi figyelembe valaki a h2ht
5-1 volt gulbisnak a meccs előtt, nálam ez azt jelenti hogy ha mankóval lépett volna pályára gulbis akkoris nobet a history miatt

Idézetet írta: afrikailajos Dátum május 25, 2016, 09:16:17
sose értettem hogy tenisznél miért nem veszi figyelembe valaki a h2ht
5-1 volt gulbisnak a meccs előtt, nálam ez azt jelenti hogy ha mankóval lépett volna pályára gulbis akkoris nobet a history miatt
Én úgy gondolom Gulbis játékában benne van a hullámvasút bárki ellen, erre alapoztam.

Idézetet írta: afrikailajos Dátum május 25, 2016, 09:16:17
sose értettem hogy tenisznél miért nem veszi figyelembe valaki a h2ht
5-1 volt gulbisnak a meccs előtt, nálam ez azt jelenti hogy ha mankóval lépett volna pályára gulbis akkoris nobet a history miatt

Salakon 1-0 volt Seppinek :)

#12 május 25, 2016, 13:35:43, Nolan
Roland Garros 2016
Ivan Dodig - Fernando Verdasco
(2-6 1-6 3-6)

Tippem: over 34.5
Odds: 1.72

Két 30 feletti, sokat látott játékos.
Dodig végre túlélte az 1.kört Párizsban, nincs rajta semmi nyomás, egy 5 szettes partiban verte a szebb napokat látott Youzhny-t.
Verdasco salakmenő és a mérkőzés favoritja, idén Bukarestben tornát is nyert.
A nyitókörben a Steve Johnson-t verte 3-ban (7-5 6-4 7-5).

Miből gondolom hogy itt jönni fog az over?
A horvátnál adva van egy jó szerva és mivel kiváló páros játékos, így előszeretettel megy fel a hálóhoz, ahol ritkán hibázik.
Szereti nyesegetni a fonákot, amivel ki lehet szedni a ritmusból az ellenfelet és Fernando nem épp a nyugalom és kiegyensúlyozottság mintapéldánya.
Kiindulva kettejük habitusából simán benne van az over 3,5 set és akkor már jönnie kell a game határnak is, valahogy nem látom a meccsben azt hogy Verda 1-1 brékkel hozza mindhárom szettet, és amúgy is képes bukni favoritként a legváratlanabb szitukban akár.

#13 május 25, 2016, 21:39:29, Nolan
Roland Garros 2016
Indoklás nélkül:

Ivo Karlovic - Jordan Thompson
Tippem: Karlovic
Odds: 1.44

Dusan Lajovic - Viktor Troicki (érvénytelen)
Tippem: over 37.5
Odds: 1.83

Shelby Rogers - Elena Vesnina (6-4 6-2)
Tippem: Vesnina
Odds: 1.33

#14 május 25, 2016, 21:38:44, Nolan
Roland Garros 2016
Björn Fratangelo - Richard Gasquet (1-6 6-7 3-6)

Tippem: over 29.5
Odds: 1.80

Fratangelo-t eddig főként az amerikai Challengerekről ismerem, onnan szerintem már kinőtte magát.
Gyors első szerva jellemzi és a vonalról sem ügyetlen, főleg a tenyerese szokott sülni.
Az idei salakszezonja jól sikerül, Savannah-ban nyert, Bordeaux-ban döntőzött.
Itt az első körben honfitársát, a jóval magasabban rangsorolt Querrey-t verte 3-1-re.
Ellenfél a hazai "örök ígéret", a fonákjáról közismert Gasquet.
Bellucci-t simán elintézte, de nincs nagy formában, igazából egy szorosabb (7-5, 7-6) szettel lejöhet az over.
Tekintve Fratangelo jelenlegi formáját (és önbizalma is lehet) alacsonynak tűnik ez a határ, talán kockázatos, de bízok a megérzésemben.