Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


IdézetBallers 2. évad


8) 8) 8)

Stranger Things - mondhatom, hogy egy újabb gyöngyszem a sorozatok között. Egy E.T. + Super 8 keverék az egész, a 80-as évek hangulatával. A gyerekek nagyot játszanak benne, a sztoriban ugyan túl sok újdonság nincs, de a történetben nincsenek hibák (legalábbis engem úgy magával ragadott, hogy nem tűntek fel), és a megvalósítás megér 9/10-et nálam is, ahogy az IMDB-n áll, a maga műfajában az eddigi legjobb. 8) Mindössze nyolc rész, 45-50 perces epizódokkal, szóval gyorsan ledarálható. Nem tudom lesz-e folytatás, de az évad önmagában is megállja a helyét, kerek, lezárt történet.  :)

Tegnap este 11óra körül. Unatkozok kapcsolgatom a tvm. Szokás szerint semmi normális de az egyik csatornán megakad a szemem. Ismerős jelenetet láttam, elítéltek másznak át egy kábel segítségével, hogy megszökjenek, de az utolsó alatt leszakad a kötél és leesik. elkapják a többi menekül. Majd egy furgonban az egyik hozzábilincseli magát a másikhoz miközben egy harmadik(akinek óriási vágott heg van a nyakán) fegyvert fog rá(juk) Aztán menekülnek tovább egy őrültnek tűnőt otthagynak az erdő szélén egy másikat meg elküldik hogy menjen más irányba. Aztán végül az összebilincseltek közül az egyiknek a kezét levágják nélküle mennek tovább egy repülőhöz aki éppen elmegy amikor odaérnek a kifutóra..

Kérdem én ismerős valakinek a sztori? :DD


Nem hittem a szememnek de az oroszok megcsinálták a Szökést minden jelenetet másolva csak saját szereplőkkel. A zene majdnem ugyanaz, az orosz Sarah kicsit emlékeztet az igazira.
Az orosz Chanel One csatornán néztem és beszartam hogy ilyen van :DD



Idézetet írta: ncis88 Dátum július 28, 2016, 00:55:39
Tegnap este 11óra körül. Unatkozok kapcsolgatom a tvm. Szokás szerint semmi normális de az egyik csatornán megakad a szemem. Ismerős jelenetet láttam, elítéltek másznak át egy kábel segítségével, hogy megszökjenek, de az utolsó alatt leszakad a kötél és leesik. elkapják a többi menekül. Majd egy furgonban az egyik hozzábilincseli magát a másikhoz miközben egy harmadik(akinek óriási vágott heg van a nyakán) fegyvert fog rá(juk) Aztán menekülnek tovább egy őrültnek tűnőt otthagynak az erdő szélén egy másikat meg elküldik hogy menjen más irányba. Aztán végül az összebilincseltek közül az egyiknek a kezét levágják nélküle mennek tovább egy repülőhöz aki éppen elmegy amikor odaérnek a kifutóra..

Kérdem én ismerős valakinek a sztori? :DD


Nem hittem a szememnek de az oroszok megcsinálták a Szökést minden jelenetet másolva csak saját szereplőkkel. A zene majdnem ugyanaz, az orosz Sarah kicsit emlékeztet az igazira.
Az orosz Chanel One csatornán néztem és beszartam hogy ilyen van :DD

Szerintem ezt keresed! :D https://www.youtube.com/watch?v=QBgXY43ZMxc
Wiki: http://prisonbreak.wikia.com/wiki/Pobeg

Ez volt az. Pobeg :D Megnéztem a neten a műsor címét :d Óriási.


Idézetet írta: ncis88 Dátum július 28, 2016, 00:55:39
Nem hittem a szememnek de az oroszok megcsinálták a Szökést minden jelenetet másolva csak saját szereplőkkel. A zene majdnem ugyanaz, az orosz Sarah kicsit emlékeztet az igazira.
Az orosz Chanel One csatornán néztem és beszartam hogy ilyen van :DD

"Van itt minden csak szét kell dikházni"...Btw ez a Penny lehet jobb ;)


Remélem jó lesz, és nem lesz akkora bukás, mint a Vinyl, de kicsit tartok tőle.

Közben én is néztem pár újoncot, amire felhívnám a figyelmet, mert közben jött róluk infó vagy videó.
Szerintem az egyik leginkább várt sorozat 2017-ben az American Gods. Látványban szerintem borzalmasan erős lesz, mindössze az riaszt vissza, hogy a könyvet több évadra bontották. A könyv se volt valami gyors, de elvileg több szálat terveznek a sorozatba. Ami viszont pozitívum, hogy egy remekmű a könyv és amilyen a rendezői gárda, szerintem a sorozat is az lesz. A Starz adja ki és ők mostanság figyelnek a minőségre és eléggé erős sorozatokat dobnak piacra: Black Sails, Power, Ash vs Evil Dead, Flesh and Bone.
www.youtube.com/watch?v=oyoXURn9oK0


A másik sorozatban Jack Bauer Keifer Sutherland játszik főszerepet, ő veszi át az elnökséget egy terrortámadás után Amerikában. A Designated Survivor ígéretesnek tűnik, remélem nem megy el nagyon családi szál irányába a téma. Mellékszereplők is fainnak tűnnek, ez szeptember 21.-én kezd.
www.youtube.com/watch?v=N_f1v0Nx5Sw

A No Tomorrow az a sorozat, amivel kapcsolatban annyit lehet így elsőre megfogalmazni, hogy aranyos és valamiért várós sorozat.
www.youtube.com/watch?v=pHomgpe_HYE


Maradt még két ígéretes sorozat a végére, ami mindenféleképpen bepróbálós:
Westworld
www.youtube.com/watch?v=eX3u0IlBBO4


Time After Time
www.youtube.com/watch?v=VN4C4Ar5BLo



Amúgy szerintem az idei őszi kínálat így első ránézésre az újoncok szempontjából nem túl erős.

Idézetet írta: secretariat Dátum július 26, 2016, 12:27:58
Stranger Things - mondhatom, hogy egy újabb gyöngyszem a sorozatok között. Egy E.T. + Super 8 keverék az egész, a 80-as évek hangulatával. A gyerekek nagyot játszanak benne, a sztoriban ugyan túl sok újdonság nincs, de a történetben nincsenek hibák (legalábbis engem úgy magával ragadott, hogy nem tűntek fel), és a megvalósítás megér 9/10-et nálam is, ahogy az IMDB-n áll, a maga műfajában az eddigi legjobb. 8) Mindössze nyolc rész, 45-50 perces epizódokkal, szóval gyorsan ledarálható. Nem tudom lesz-e folytatás, de az évad önmagában is megállja a helyét, kerek, lezárt történet.  :)
Én lenyomtam ezt, de nem nagyon tetszett, utólag sajnálom rá az időt. 3-as és 4-es között van valahol 10-es skálán (nálam), de azért köszi, hogy beírtad, egy próbát megért.

Lassan itt a szeptember és jön az újabb Narcos évad. Nálam abszolút top3 sorozat, egyelőre a videókból a második évad is jónak tűnik. Szerintem, ha nagyobb hype lenne körülötte, akkor még a Trónok harcával is felvenné a versenyt az emberek között.

www.youtube.com/watch?v=E7q6tIlb82w

Állítólag a nyár egyik legjobb sorozata. Még egy rész hátravan, megvárom, aztán jöhet a darálás.  :redchug:

https://www.youtube.com/watch?v=556N5vojtp0

Idézetet írta: secretariat Dátum augusztus 24, 2016, 13:23:42
Állítólag a nyár egyik legjobb sorozata. Még egy rész hátravan, megvárom, aztán jöhet a darálás.  :redchug:

https://www.youtube.com/watch?v=556N5vojtp0
Alá tudom támasztani, tényleg jó eddig. Kicsit lassú a sorozat, de ettől függetlenül az HBO megint jót készített.

Egy kis értékelés az eddigi nyári sorozatokból amiket néztem:
Ballers s02: Túl a második évad felén, azt gondolom, hogy jobban sikerült, mint az első. Dwayne szép fokozatosan megtanult színészkedni, míg Andy Garcia jót tett az évadnak (hozza a kötelezőt az öreg). Rickyből szerintem egészen jó színész lett, a sztori is kezd érdekes lenni. 8/10

Vice Principals s01: Lassú volt a kezdés, de szép fokozatosan rázódtak bele a sorozatba a készítők. Részről-részre lett egyre jobb az évad, Danny McBride és Walton Goggins pedig kiválóak. Utóbbi szerintem eléggé alul értékelt színész, pedig nagyon jól játssza a szerepeit. Nem lövöm le a poént, de a lényeg, hogy nagyon nem arról van szó, amit a promókban is hirdettek a sorozat kapcsán. 8/10

Suits s06: Megvan az első nyári kasza is. Érett már nagyon, mert a Suits évről-évre rosszabb lett, de mostanra lett vállalhatatlan. Idei évad harmadik része volt számomra az utolsó, sajnos eléggé brazil szappanopera feelingje lett az egésznek. Kínomban röhögtem már rajta. Visszatekintve az első kettő, esetleg három évad volt nézhető. Az még minőséget szállított. Ugyanaz a vergődés évről-évre, komoly ügyek nélkül a 4-6. szezonig. Elmúlt két évad értékelése: 2/10

Ray Donovan s04: Pont tegnap este láttam a legújabb részt. Elmúlt évek legerősebb drámája továbbra is, és szerintem minden idők legjobb mellékszereplőjével megspékelve (Jon Voight), illetve egy világklasszis főszereplővel (Liev Schreiber). Utóbbira azt mondanám, hogy most már nagyon megérdemelné az Emmy-díjat idén, mert ez az alakítás zseniális. Voltak persze hullámvölgyek a sorozatban, de ez az évad újra elitbe helyezte a művet. Ha jó drámát akarunk látni, akkor ezt kell végigtolni (azt hiszem, hogy van szinkronosan is). Ha valaki kérné, hogy ajánljak neki valamit az őszi szezonra, amit nézni lehet, biztosan ez lenne az. 9,5/10

Wrecked s01: Véget ért a sorozat első évada és rögtön berendelték a másodikat is. Az évadzáró vége erős volt. Rengeteg jó humorforrás volt benne, néha picit túltolták a fiúk, de összességében nagyon jól felhívja a figyelmet a sorozat az élet problémáira. Mindezt ráadásul viccesen teszi. Kellemes 20-30 perces kikapcsolódás volt. 8/10

Wayward Pines s02: Itt volt a második kasza. Sajnos a sorozat nem érte el a könyv minőségét, így hiába a nagyon erős kezdés még az első évad hat részében, azóta folyamatos a lejtmenet. Ezt 2,5 évadon át bírtam. Ahogyan olvastam a folytatás is egyre rosszabb lett. Sajnálatos, mert lenne benne potenciál, de az értékelhető szereplőket megölik. 3/10

Power s03: Egy újabb kiváló dráma, ezúttal a Starztól. Egy drogbanda két vezéréről szól. Egyikük a családja és saját maga érdekében szeretne legalizálódni és normálisan élni, lehetőleg megszabadulni az alvilági ügyektől is. (50 cent sorozata). Tele feketével, de összességében a sorozat folyamatosan egyre jobb lesz. 8,5/10

Stranger Things s01: Nyár egyik nagy meglepetése, a már Secretariat által is említett sorozat. 80-as évek feeling, jó kis félő sorozat, amit én is hasonlóan értékelek, mint a kolléga. Bőven ajánlós. 9/10

The Get Down s01: Alapjáraton annyira nem rajongok az ilyen sorozatokért, de reméltem, hogy jó lesz. Szóval iszonyat lassú volt a kezdés, első két rész után a kasza közelében voltam, majd az 5-6. részre (annyi jött ki eddig) elindult a sorozat. Vannak még így is hiányosságok, de van benne potenciál. 7,5/10

Casual s02
: Ez az a sorozat, ami most jött ki szinkronosan (első évad most, szeptemberben pedig a második). Két testvérről szól (az egyikük most vált el a férjétől, így a bátyjához költözött, akinek nehézségei vannak a párkapcsolatok terén), illetve az egyikük lányáról (aki nem találja a helyét az életben). Az első évad kiváló volt, a második is boncolgat jó kérdéseket (például melyik embert válasszuk egy kezdődő kapcsolatnál, a lazát akiben nem lehet bízni, vagy az unalmas de megbízhatót, illetve munkahelyi kapcsolatokról is esik szó és még lehetne sorolni). Összességében azt vettem észre, hogy a második évad annyira nem kötött le, mint az első, de még így is nagyon jó alkotás. 7,5/10

Amire még nekem se maradt időm: Mr. Robot s02(akad még pótolni való a második évadból, de eddig nekem kicsit unalmas tűnik).

Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed a Mr Robot második évadáról, mert eddig rohadtul megosztotta a nézőket, és drasztikusan veszíti el őket. Harmadik évad elvileg már be van rendelve, én remélem utána sem kap majd kaszát. :redchug: Szóval megnéztem az első 7 részt a héten, Junkien írtam is róla részletesebben, így azt most hanyagolom, de nekem bejött. Tény, hogy más, nehezményezik, hogy nem halad a történet, de Elliotnak azért bőven volt mit rendberaknia fejben miután az első évad végén kiderültek a dolgok.... És van itt is elég komoly mindfuck azért, kitartást a hetedik részig.  :P

A Fekete Tükörröl itt még nem olvastam. Inkább érdekes mint jó, de érdekességből 10/10  ;D Brit sorozat, nem összefüggő részek, mindig más szereplők és történet, ahol egy lehetséges jövőképet ábrázolnak. Azt az utat fikázzák gyakorlatilag amerre a világ halad. Az első részre a legjobb szó tényleg az érdekes volt, nem volt rossz, de jó egy hónapig nem is folytattam :) A második már egész korrekt, szóval én már nem kaszálom az biztos. Most kicsit utána is olvastam, egész jó kritikákat kapott, Robert Downey Jr-nak és Stephen Kingnek is tetszett, szóval tényleg megnézem még a többi részt is. Októberben pedig a Netflix is besegít és jön a 3. évad.

Nemrég néztem a Jinx-et, és már abban is rendesen felhúztam magam az végett, ami a bíróságon történt. Most az American Crime Story-nak álltam neki, de pár rész után itt is kezdek agyf*szt kapni. :redchug: Ha elég pénzed van ahhoz, hogy a legjobb ügyvédeid legyenek, akkor simán megúszol egy gyilkosságot is. Betonbiztos bizonyítékok voltak a fickó ellen, de már elő is húzták a rasszista kártyát az ügyvédek. Mondjuk pont jó időben voltak, az akkori Los Angeles-ben, rendesen rá lehetett játszani. Ez az egy mondat a harmadik részben azért mindent visz: ha szerzünk egy fekete esküdtet, csak egyet, nem tudnak majd dönteni, és ha határozatképtelenek, akkor maga szabad! Ilyen egyszerű. A sorozat egyébként jó, de az biztos, hogy Simpson "barátomat" én már gázkamrába küldtem volna. Nyilván szemét rasszista vagyok, hogy egy gyilkossal ilyet mernék tenni. ::) Azért közben beugrott Will Smith új filmje is, a Sérülés amiben az amerikai fociról van szó, és az ott bemutatott betegség jutott eszembe egyből O J viselkedéséről. 8) Érdekes volt eddig az autós üldözés, megnéztem az eredeti felvételeket, mert nem akartam elhinni, hogy a valóságban ez megtörtént. Vagy a Kardashian szál, egyből azt gugliztam, hogy a "nagyseggű" Kim apja-e, dehát ki más lenne.  ;D