Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum augusztus 08, 2017, 16:53:02

A Drót kivételével, amit nagyon akartam szeretni, de nem jött be, pontosan ez az én öröklistám is. :beerchug:


Annak idején a Drót első részének háromszor-négyszer indultam neki, mire végignéztem. Velem is úgy volt, hogy szeretni akartam és azonnal érezni azt, hogy milyen jó ez a sorozat mert körülötte az elejétől fogva volt egy olyan hype, hogy ez mekkora királyság és közben távolról sem mainstream, de aztán az első fél órában csak néztem ki a fejemből, unatkoztam és nem értettem, nem pont ezt vártam. később aztán beszippantott és többször is végignéztem már sok kis apróság van benne ami magasan az átlag felé emeli

Tegnap örömmel vettem tudomásul, hogy felkerült Netflixre a Defendersre. Eljött tehát a premier, gondoltam megvan a péntek esti és szombat délelőtti sorozatozás.

Előtte megnéztem, 9 pont imdb-n, 9 pont feletti a részekre is, na mondom végre nem hibáztak, nem úgy mint a Iron Fisttel.

Nagy lendülettel bele is kezdtem, aztán 30-35 perc után azt vettem észre, hogy már olvasgatok, minden mást csinálok, csak a sorozatot nem nézem. Ez egy botrányosan gyenge kezdés volt. Ugyanaz a vergődés, mint amit az elmúlt sorozatokban megszokhattunk. JJ továbbra is sajnáltatja magát, meg hogy milyen nehéz neki, DD a szamaritánus, aki osztja a bölcsességeket (fúúú de nem kellett bele az monológ, amit a tolószékes gyereknek mondott). Luke Cage még talán pozitívum volt, de ő semmi extrát nem tett le (inkább a többiek voltak szarok), de a csúcs Danny volt. Iron Fistnek sikerül szinte minden produktumot elszúrni, most is jött ez a sajnáltatás és vergődés. Elvileg a világ legnagyobb harcosa, de olyan verekedés közben, mint egy kislány. Ébredés után néztem, már "csak" 8,8 imdb-n, első rész pedig 8,1, de szerintem ez menni fog még lejjebb. Remélem olvasok róla nagyon pozitív kritikákat, mert így egyáltalán nincsen kedvem folytatni.

Közben sikerült hosszú idő után befejeznem a Black Sailst. Nagy szenvedés volt ez is, volt olyan rész, amit 3 napon át néztem, annyira nehezen ment. Ami jó volt három évadon át, sőt 3,5 évadon át, azt sikerült az utolsó 4-5 részben teljesen lerombolni. Ez a Madi-John Silver vonal valami botrányosra sikeredett és teljesen megmérgezte az egész sorozatot. Ilyen érzelmi és szerelmi vergődést nagyon rég láttam, szinte már szánalmassá téve az egészet. Pozitívum volt, hogy legalább Eleanort nem kellett végig nézni (nála is volt rinyálás), de összességében mindenki nagyon gyenge lett a sorozat végére. Előtörtek ezek a mély érzelmek mindenkiből, nagy semmitmondó párbeszédek voltak és egy unalmas zárás. Talán Rackham volt az egyetlen pozitívum itt a vége felé. Én egy 8,5 akartam adni a teljes sorozatra, mert nagyon jó volt az első három évad, izgalmas és bőven felnőtt a legjobbak szintjére, aztán jött egy ilyen zárás. Így talán egy 7,5, de lehet még lejjebb van  a pontszám. 

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 19, 2017, 11:24:38

Előtte megnéztem, 9 pont imdb-n, 9 pont feletti a részekre is, na mondom végre nem hibáztak, nem úgy mint a Iron Fisttel.

Nagy lendülettel bele is kezdtem, aztán 30-35 perc után azt vettem észre, hogy már olvasgatok, minden mást csinálok, csak a sorozatot nem nézem. Ez egy botrányosan gyenge kezdés volt.  Ébredés után néztem, már "csak" 8,8 imdb-n, első rész pedig 8,1, de szerintem ez menni fog még lejjebb. Remélem olvasok róla nagyon pozitív kritikákat, mert így egyáltalán nincsen kedvem folytatni.

Akkor csak a szokásos "az elején a bennfentesek beragasztják a 10-es értékelést és utána az igazi nézők is értékelnek" szindróma volt ez.. :D Kicsit gondolkoztam, hogy melyik általam nézett sorozatnál nem volt ez, de talán A célszemélyt leszámítva, mindenhol megvolt ez az effektus :D Jó kis PoI, sajnálom hogy az véget ért, az összes szereplőt imádtam kb., bár Shaw abszolút kedvenc volt...

Kíváncsi leszek ilyen 40-50 ezer fős értékelésnél hol áll majd. Persze lehet nagyon király lett a sorozat második fele, de eddig nagyon megosztó kommenteket olvastam.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 19, 2017, 11:24:38Remélem olvasok róla nagyon pozitív kritikákat, mert így egyáltalán nincsen kedvem folytatni.

8) Na majd a Punisher. Napokban jött ki hozzá egy kedvcsináló, meg is csinálták vele rendesen a kedvet. Azért mindenképp megnézem a Defenderst is, ha az Iron Fistet le bírtam gyűrni, akkor ezzel is megbirkózom és csak nyolc rész.  ;D Inhumanstől sem várok sokat, már az első vélemények alapján rettentő szar lett.  :redchug:

Peshark, hát a legnagyobbaknál. Pl. Breaking Bad, vagy Trónok harca. Amik 9.5-ön állnak, itt nem volt nagy esés. ;D

Idézetet írta: secretariat Dátum augusztus 20, 2017, 11:15:25

Peshark, hát a legnagyobbaknál. Pl. Breaking Bad, vagy Trónok harca. Amik 9.5-ön állnak, itt nem volt nagy esés. ;D

Valoszinu, ezeknel nehez lett volna nagyot esni :D Amugy ez a Breakomg Bad tenyleg annyira atom? Rengetegen mondjak hogy imadtak, meg nezzem, de az elso evad elso 4-5 reszen sose birtam meg tovabbszenvedni magam pedig mar 3x probalkoztam. Erdemes kiszenvedni az elejet?

Olvasgattam róla, elvileg a harmadik rész után beindul a dolog, de a harci jelenetekkel sokan nincsenek kibékülve (pont ez volt az alapja a DD-nek, nem értem, hogy miért tértek el attól az iránytól). Várok még vele, aztán majd elválik, hogy letolom-e. Közben megduplázódott a szavatok száma (5500-ról 11000-re), azóta már 8,8-ról 8,4-re csökkent.

Hogy ne csak negatív dolgok legyenek:
Ozark
Túl nagy hírverést nem csinált a Netflix a legújabb drámájának, pedig Jason Bateman a főszereplő. A sztori annyi, hogy Bateman egy mexikói drogkartellnek a pénzét mossa már évek óta, aztán minden félrecsúszik. A házassága romokban, "állása" is. Az életéért küzdeni. Ozarkba költözik, ahol újra kell indítania az üzletet, ami közel sem olyan egyszerű. Kevés sorozattal voltam úgy ebben az évben, hogy lekötött, de ebből simán ledaráltam a felét. Remélem jövőhéten lesz annyi idő, hogy befejezzem, mert eléggé ütősre sikeredett a történet. Bateman kiváló (nálam ez Emmy-díj), így kell elvinnie egy főszereplőnek a sorozatot a hátán. A képi világ szintén kiváló, ez a kicsit komor és borús táj nagyon jól passzol a főszereplő család helyzetéhez. 8,5/10

Idézetet írta: peshark Dátum augusztus 20, 2017, 11:24:05
Valoszinu, ezeknel nehez lett volna nagyot esni :D Amugy ez a Breakomg Bad tenyleg annyira atom? Rengetegen mondjak hogy imadtak, meg nezzem, de az elso evad elso 4-5 reszen sose birtam meg tovabbszenvedni magam pedig mar 3x probalkoztam. Erdemes kiszenvedni az elejet?

Szerintem ez úgy működik, hogy vannak az over hype-os sorozatok, amiket sokan csak azért néznek (számtalan ilyen véleményt hallottam ismerőseim körében a GoT kapcsán is), mert a többiek is nézik, legyen miről beszélgetni velük, közben annyira nekik sem jön be, de nem mernek mást mondani róla. Én például párszor belefutottam a GoT-ba, de sosem bírtam végignézni, mert nem tetszett (persze nem szidom azt, aki isteníti). Ez ízlés, ha te háromszor elkezdted a BB-t és nem jutottál tovább a 4-5 résznél, akkor teljesen felesleges magadra erőltetni, mert csak időpocsékolás. Én úgy vagyok vele, hogy három dolog a mérvadó, ha meg akarok nézni vagy kaszálni akarok egy sorozatot még mielőtt nagyon belemerülnék:
- Első rész megfog
- Harmadik rész végéig semmi sem történik
- Utólagos kritikák nagyon pozitívak, így érdemes végigszenvedni (ez volt a kevesebb, talán ilyen volt a Leftovers és a Berlin Station)

Mivel manapság egy rakás sorozat készül és ezekhez rengeteg magyar és angol kritika is, ezért bőven tud válogatni az ember. Érdemes 6-7 kritikát elolvasni (1-2 magyart, 4-5 külföldit), ha bizonytalan vagy, mert így különböző nézeteket tudhatsz meg a sorozatról.

Persze vannak sorozatok, ahol tudod, hogy felesleges kritikát olvasni, mert jó lesz: Narcos, House of Cards, Big Little Lies stb.



Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 20, 2017, 11:40:56
Szerintem ez úgy működik, hogy vannak az over hype-os sorozatok, amiket sokan csak azért néznek (számtalan ilyen véleményt hallottam ismerőseim körében a GoT kapcsán is), mert a többiek is nézik, legyen miről beszélgetni velük, közben annyira nekik sem jön be, de nem mernek mást mondani róla. Én például párszor belefutottam a GoT-ba, de sosem bírtam végignézni, mert nem tetszett (persze nem szidom azt, aki isteníti). Ez ízlés, ha te háromszor elkezdted a BB-t és nem jutottál tovább a 4-5 résznél, akkor teljesen felesleges magadra erőltetni, mert csak időpocsékolás. Én úgy vagyok vele, hogy három dolog a mérvadó, ha meg akarok nézni vagy kaszálni akarok egy sorozatot még mielőtt nagyon belemerülnék:
- Első rész megfog
- Harmadik rész végéig semmi sem történik
- Utólagos kritikák nagyon pozitívak, így érdemes végigszenvedni (ez volt a kevesebb, talán ilyen volt a Leftovers és a Berlin Station)

Mivel manapság egy rakás sorozat készül és ezekhez rengeteg magyar és angol kritika is, ezért bőven tud válogatni az ember. Érdemes 6-7 kritikát elolvasni (1-2 magyart, 4-5 külföldit), ha bizonytalan vagy, mert így különböző nézeteket tudhatsz meg a sorozatról.

Persze vannak sorozatok, ahol tudod, hogy felesleges kritikát olvasni, mert jó lesz: Narcos, House of Cards, Big Little Lies stb.

Na, ha egyszer sok felesleges időm lesz, lehet tovább viszem Walter White történetét, mert "elvileg" nagyon jó.. :D

Októberben jön a Mindhunter , szeretem az ilyen történetű sorozatokat, annak tuti adok majd egy esélyt. Illetve a mai napon belenézek a Mr. Mercedes-be, a témája ott is testhezálló.. :)

A Mindhunter nekem is tetszett a trailer alapján, kíváncsi várom, hogy mit hoznak ki belőle. David Fincher dolgozik rajta, szóval rossz nem lehet, elvileg már a második évadát is berendelték.  :o

Defenders

Nagyon felemás véleményeket olvastam róla, szóval inkább végignéztem, ami kicsit túlzás is, ugyanis jó pár jelenetet átpörgettem (főleg amikben Danny szerepelt). Azonban ez sem segített túl sokat a dolgon. Nekem az a véleményem, hogy ez a szuperhősös téma kicsit túl lett tolva az elmúlt időszakban. Túl sok jelenik meg, ami most már bőven a minőség rovására megy. Ebbe a hibába esett bele a Netflix is, mikor látta a DD és a JJ sikereit. Gyorsan jött Luke Cage és Iron Fist, amiben túl sok köszönet nem volt. Utóbbi nagyon elkapkodott volt, ami viszont még bosszantóbb, hogy nem vártak az Iron Fist nézői kritikáira, már előtte elkezdték forgatni a Defenderst. Ezért főszerepben volt Danny Rand, ami borzasztó húzás volt. A világ leghatalmasabb harcosa, aki folyton rinyál, nincsen határozott döntése, úgy gondolkodik, mint egy 12 éves. Erre jött rá, hogy Dannynek egyik szereplővel sincsen megfelelő interakciója (főleg Luke Cage volt az, akivel beszélt, de az is inkább két idióta párbeszédének hangzott), így inkább elvett a szerepe a sorozatból, mintsem hozzátett. Luke Cage abszolút sótlan volt, olyan, mintha ott sem lett volna. Pár vicces beszólás, de ennyi a faszi. Daredevil egyik pillanatról a másikba átment rinyagépbe, vagy hős szerelmesbe, ami abszolút követhetetlen volt, míg Jessica Jones a saját önmarcangoló énjével volt elfoglalva, illetve hogy melyik alsósoros whiskyt igya. Borzalmasan mesterkélt és idióta párbeszédek voltak, amire csak rátett, ha épp Colleent hallgattad (neki néma szerep kellett volna, mert legalább szép, de cserébe iszonyatosan fárasztó, ha megszólal).
A sztori maga semmi extra nem volt, bőven felejtős, ahogyan a "főgonoszok" is. Oké, megint a Kéz, de ez már egyrészről unalmas, másrészről kiszámítható. Mikor szanaszét lőhetnék az egész védelmezők csapatot, akkor inkább váltanak kardra, nehogy itt valaki megsérüljön. Apropó harcjelenetek! Botrányos koreográfia, rossz vágások és iszonyatos zenék. Ezek jellemezték. Alig láttam valami értékelhetőt az egészből.

Mi a pozitívum? Van azért ez is: JJ és DD közötti kapcsolat legalább működik és olykor vicces is, Misty Knight mellei, Colleen külsőre fincsi és ennyi.

Összesítve adok egy 5/10-et, mert ennyit megér (bár, ha vígjátéknak vagy paródiának szánták, akkor jóval magasabb a pontszám, de szerintem komolyan gondolták ezt a trágyát). Azt hiszem, hogy ezzel kaszálom is az összes Marveles témát, kivéve a Punishert, mert abban van bőven potenciál.

Mr.Mercedes

Belekezdtem, probaltam, az elso 10 perc meg mukodott mert biztam benne, hogy mukodni fog, de 20perc utan kikapcsoltam, abszolut nem tortent semmi, tudom, hogy nem fog egybol porogni minden, de engem ez most nagyon nem fogott meg.. :(

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 23, 2017, 15:09:30
DefendersÖsszesítve adok egy 5/10-et, mert ennyit megér (bár, ha vígjátéknak vagy paródiának szánták, akkor jóval magasabb a pontszám, de szerintem komolyan gondolták ezt a trágyát). Azt hiszem, hogy ezzel kaszálom is az összes Marveles témát, kivéve a Punishert, mert abban van bőven potenciál.

Nem húztam le ennyire, de nagy vonalakban teljesen egyetértek veled. Ez már nem az a minden tekintetben igényes széria, mint amit a Daredevilel letettek az asztalra. Hangulatember vagyok, érzések vezérelnek, szóval általában nem azon szoktam rágódni, hogy hol, milyen bakit vétettek, ha egy sorozat hangulata megfog, akkor onnantól nyert ügye van velem. Itt ez nem történt meg. Már a legelső jelenetnél (persze, hogy IF), inkább csak fogtam a fejem. Első rész rém gyenge, utána tetszett, ahogy összehozták a szálakat, de a második fele megint... Többségében iszonyatos gáz párbeszédek voltak, a harcjeleneteket szanaszét vágták... Halvány remény felcsillant, mikor Stick meg akarta oldani a Vasököl problémát, de nem, beleköptek az öreg levesébe...  ;D  :'( Egyszer nézhető, vannak jobb pillanatai, de összességében csalódás. Többet vártam, főleg úgy, hogy azok dolgoztak rajta, akik a Fenegyereken. Bízom benne azért, hogy innentől újra elindulnak felfelé. A vége egy érdekes Daredevil történetet vetített előre (Born Again), még, ha nem is egy az egyben (kár) fogják adaptálni. Meg a Punishert várom továbbra is. Bernthal játéka más ligában van a többiekétől.

Idézetet írta: secretariat Dátum augusztus 25, 2017, 19:17:29
Meg a Punishert várom továbbra is. Bernthal játéka más ligában van a többiekétől.

Én is ebben bízom csak. A trailer nagyon fainra sikeredett, szóval ott lehet bízni a dolgokban. Nem néztem utána, hogy ki csinálta, de csak nem szúrják el annyira. Bernthalt szerintem Isten is Punishernek teremtette.  ;D

Az a baj a Defenders nevezetű valamivel, hogy a legerősebb karakterek a Daredevilből jöttek: DD, Stick, Elektra, Gao. Nekem ez mindent elmond a másik sorozatokról.

Úgy néz ki, elég komolyan tért vissza a Narcos, legalábbis a tegnap kiadott 3. évad utáni első kritikák brutálisan magasra értékelték. Itt a Netflix még mindig odateszi magát. :ok:

Trónok harca 7. évad - El kellett varrni szálakat, össze kellett hozni a szereplőket, hogy végre az északról jövő komolyabb veszély legyen előtérben, így aztán helyenként kapkodós lett ez az évad, maradt bennem némi hiányérzet, de pont egy Defenders megnézése után volt érezhető, hogy még így is mekkora színvonalbeli eltérések vannak. Mennyivel élvezetesebb volt az itteni párbeszédeket hallani olvasni... Voltak nagyon emlékezetes pillanatai, a látványvilága simán elmenne egy mozifilmben is, a színészek még mindig kiválóak, szóval nálam: 9/10