La Liga 2018/19

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


La Liga 2018/19

Itt lehet beszélgetni a spanyol La Liga eseményeiről.  :topbet_125:

Én nem értem a Barcát. ;D  Miért büntetnénk magunkat Pogbával? Lehet egyedül leszek vele, de semmi szüksége rá a csapatnak. Vidalnak ellenben örülök, ha már a Realban akad szép számmal hasonló kvalitású tapló, nálunk sem árt egy, aki oda mer lépni és kettétöri az ellenfél álmait, ahogyan Ramos teszi mondjuk Spanyolország rosszabbik felén.

Elvileg Mina követi Digne-t az Evertonhoz, ez az annyira nem jó, de Valverde nem számol vele, ami nagy kár. Elvileg még egy csere balhátvéd jön majd Alba mögé, illetve egy labdabiztos középpályás. Utóbbi posztra van jó pár jelölt:
- Hector Herrera: Valverde imádja a játékát, kicsit borsos az ára, de nem lenne rossz vétel, bírja a padozást, igazi robotolós játékos, akinek van nemzetközi tapasztala.
- Thiago: Őt mindenki ismeri, de ő nem viselné túl jól a rotációt szerintem, cserébe ismeri a Barcát, de még egyszer le kéne nyúlni a Bayernt érte, amit lehet nem hagynának Münchenben.
- Frenkie de Jong: Jövő szempontjából lenne jó, de vele elvileg csak következő évben tárgyalhat a Barca, mert Overmars nem engedi. Szerintem akkor is prioritásunk lesz rá (Overmars miatt), szóval előbb vagy utóbb, de Barcás lesz. 

Annak viszont örülök, hogy a vezetőség többségében próbál Valverde elképzeléseinek eleget tenni és nem össze-vissza vásárolni mindenkit. Láthatták, hogy úgysem építi be őket, ha nem az ő kérésére hozzák (Mina). Az is pozitívum, hogy lesz egy nagyon gyors támadóalternatíva Messi mögött: Malcom, Dembélé és Coutinho. Ha őket együtt játszatják, akkor azért lesznek gondban az ellenfelek sebesség szempontjából.

La Liga: Kiegyenlített esélyek

Az Alavés és a Betis mérkőzésén két olyan csapat méri össze erejét, melyek egyaránt 3-0-ás vereséggel kezdték a szezont, azonban teljesen más aspektusból érdemes szemlélni az eredményeiket. A Sociedad legyőzné idegenben a Leganest, ezzel növelné pontjai számát.

Olvasd tovább

Ahhoz képest, hogy megérkezett a VAR, eddig 12 meccsen egy büntető volt, ha jól számoltam. A vb-hez képest nem sok, miközben a Permiershipben nincs VAR, de amelyik meccset néztem, szinte mindegyiken volt tizi  :D

Tegnap a  Bundesben is volt, Lewandowski kihagyta, a kapus oldalra ütötte, de jött Robben és bepofozta. Igen ám, de a VAR visszanézte, és mivel Robben a lövés előtt lépett a büntetőterületen belülre, töröltette a gólt, és újrarúgatta Dingert spori. Azt Lewa belőtte, így csak megszületett a gól.


Idézetet írta: oakland23 Dátum augusztus 25, 2018, 10:05:42
Ahhoz képest, hogy megérkezett a VAR, eddig 12 meccsen egy büntető volt, ha jól számoltam. A vb-hez képest nem sok, miközben a Permiershipben nincs VAR, de amelyik meccset néztem, szinte mindegyiken volt tizi  :D

Tegnap a  Bundesben is volt, Lewandowski kihagyta, a kapus oldalra ütötte, de jött Robben és bepofozta. Igen ám, de a VAR visszanézte, és mivel Robben a lövés előtt lépett a büntetőterületen belülre, töröltette a gólt, és újrarúgatta Dingert spori. Azt Lewa belőtte, így csak megszületett a gól.
Én úgy megvoltam lepődve, mikor jöttek a VAR rendszerrel meccs közben, ki is ment a fejemből. Azt hittem, hogy eltévedtek a srácok, mikor mutogatták a videót. Aztán én voltam eltévedve.  ;D Ténylég fura, mert a sztereotípia szerint pont  a színész spanyoloknál kéne lennie a legtöbb ilyen ítéletnek, aztán lehet pont ott fog visszaszorulni a büntetők száma.

Egész jó a hivatalos oldal statisztikai részlege, ráadásul a másodosztályhoz is vannak adatok: https://www.laliga.es/en/statistics/laliga-santander

A hivatalos instagramjuk is tartalmas, még Hosszú Katinka is feltűnt néhány napja: https://www.instagram.com/p/BmvO8RUlIv0/?taken-by=laliga

La Liga: Bekezdett a Levante

Hétfő este sem maradunk spanyol foci nélkül, este 20:15-kor kezdődik a Levante - Celta Vigo összecsapás.

Olvasd tovább

LaLiga: Magabiztos madridiak

A nyári erősítések után mást lehetett várni az Atletico Madridtól. Sokkal inkább az offenzív játék preferálását, de Simeone miatt nem fog változni a taktika jelentősen. Minimalista fociját próbálta erőltetni a madridi csapat.

Olvasd tovább

Na ezért kéne Modricnak kapnia idén az Aranylabdát. Komoly kis videó a horvátról...

Most sajnálom igazán, hogy Zidane elment a Realból, mert bebizonyíthatta volna az elméletem, miszerint Ronaldo csak a tökéletes csapatjátéknak köszönhette a góljait és helyére bármilyen minőségi csatár behelyettesíthető a Madridban (Lewandowski, Cavani stb.).  Felépítettek egy jól működő rendszert, aminek ő csak a végterméke volt. Őt istenítette az egyszerű szurkoló, közben ez egy jóval összetettebb dolog, mintsem, hogy Ronaldo fossa-e a gólokat. Kár, hogy nincsen Zidane, mert lehet egymaga megválaszolta volna a Ronaldo vs Messi kérdést azzal, hogy Bale-nek nagyobb szerep jut. Messze még a szezon sok van még hátra, lehet Lopetegui sem tesz rosszat a Madriddal és Ronaldo is végre betalál.


LaLiga: Nehéz hét a Real Madrid előtt

A Sevilla idén is egy nagy hullámvasúton ül. Hol egy meglepő vereség, olykor pedig gólzáporos győzelmek. Ezúttal a Real Madrid az ellenfelük.

Olvasd tovább

LaLiga: Magukhoz térnek a nagyok?

Barcelona, Real Madrid és az Atlético Madrid is a szombati menüben!  Olvasd tovább


LaLiga: Baszk fölényt hozhat a hétfő

Egy baszk csapat fogad egy katalánt hétfőn, ami akár még jó mérkőzést is hozhat! Olvasd tovább


LaLiga: Lesz izgalom az El Clásico előtt is

Sociedad az Atlético Madridhoz látogat, míg a Bilbaóhoz a Valencia. Nem lesz könnyű napja a baszk kluboknak.  Olvasd tovább