Zaklatta az edző

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Jelenleg Turi György edzői tevékenysége dől be, sorra jönnek elő a sztorikkal.

- Ha Cseh Lászlóék nem tálalnak ki, akkor ön is csendben marad?
- Szinte biztos.

Ebből van idézve: https://index.hu/sport/2021/11/09/-turi-maga-melle-ultetett-es-elkezdte-csokolgatni-a-nyakam-/

Szerintetek ez a téma nem lehet túltolva időnként? Az egyértelmű, hogy az erőszak elítélendő, meg a hatalommal való visszaélés is, de egy jó edző nem lehet a tanítványa haverja nem? Időnként ellentmond, ha nincs kedve edzeni, akkor elmondja, hogy így nem lesz eredmény stb, és ez a fajta hozzáállás egy bezártnak hitt élethelyzetben túljátszható fejben. Olyan éles határnak tűnik az egész, nyilván vannak visszaélések, Turi esetében is lehettek, viszont én sokkal komplexebbnek érzem ezt az egész témát annál, hogy mindent elhiggyek elsőre, akár tanonc, akár edzői oldalról.

Szepesi Niki anno le lett hordva mindennek, pedig felhívta a figyelmet arra, hogyan bánik Turi György a tanítványaival. Elmondta, hogy többször megütötte őt. Az edző mellett azonban többen is kiálltak, köztük Cseh László is. Ha Lacika igazán tökös (és gerinces) lett volna, akkor felszólal, de ő inkább beállt a sorba. Most, hogy visszavonult, egyből szólt. Akkor kellett volna, nem 7-8 évvel később, mert ki tudja, mennyi ember bántott ezen időszak alatt Turi. Cseh Lászlónak azonban fontosabb volt a pályafutása és sikerei, mintsem az, hogy megvédje barátait és a versenyzőtársait. Ha akkor, egy ilyen prominens úszó kiáll Szepesi Niki mellett, azt mondja, hogy igaz, amiket mondott, mindenki beállt volna a sorba, ebben biztos vagyok és sok bántalmazott gyereket meg lehetett volna menteni.

Cseh László világéletében egy olyan versenyző volt, aki nem merte időben vállalni semmiért sem a véleményét, mert félt a következményektől. Nem jó a medence, sok benne a víz, kevés benne a víz, lejt a medence, rossz volt a kaja, klóros a medence, ellenfelek is tudnak úszni és még lehetne sorolni. Mindig elmondta, hogy nem ez volt a főversenye, majd 2, 3 vagy 4 év múlva, akkor lesz csúcsformában. Elérkeztünk a tokiói olimpiához, amikor végre megmondta, hogy már amúgy nincsen formában egy ideje, ez lesz az utolsó versenye. Miért nem lehetett elmondani a hosszú pályafutása során ezt többször is: figyeljetek ide, nem vagyok csúcsformában, nem ment jól. Miért hitegette magát és az embereket? Miért kellett minden ilyen dologgal a pályafutása végéig várni? Miért nem akarta megmenteni a többi Turi-tanítványt? Csak a saját érdekét nézte?

És még annyi: akivel beszélgettem erről, nekik egyből ez merült fel elsőként, hogy eddig mire várt Cseh László? Igen, Turinak nagy volt a hatalma, de Cseh László egy nemzetközileg ismert úszó, aki, ha felszólal, azt figyelembe fogják venni. Ha mégis úgy adódik, mehetett volna Ausztriába vagy Olaszországba is edzeni, csak a válogatóra jön haza, többit meg kint megoldja. Ha ez sem, akkor pedig maradjunk annyiban, hogy az araboktól kezdve, egészen Svájcig, sok országba mehetett volna, ahol valószínűleg jobb körülmények között készülhetett volna. Ezek csak kifogások, hogy ő miért most szólalt fel. Szomorú, hogy ilyen dolog megtörténhet itthon, illetve ezt sok "példakép" sportoló csak nézi.

Engem a szadizás/terror nem zavar ebben a történetben, biztosan segít, hogy el lehessen viselni egy ilyen elképesztő terhelést.

De a szexuális zaklatás nagyon nem fér bele nálam.

Idézetet írta: zbking Dátum november 09, 2021, 20:30:57
Engem a szadizás/terror nem zavar ebben a történetben, biztosan segít, hogy el lehessen viselni egy ilyen elképesztő terhelést.

De a szexuális zaklatás nagyon nem fér bele nálam.

Én ha a gyerekemről lenne szó, biztos zabos lennék.. Ugye Turi sosem úszott, soha életében nem élte át az edzés kínjait. Fogalma sincs milyen amikor ég minden porcikád. Szerintem ezért elfogadhatatlan az egész. Ez olyan mintha egy orvos azt mondaná az égéssérült betegének, hogy nem is fáj az, tessék szépen mondjuk megemelni a kezét és magától enni..

Idézetet írta: MessiÁs Dátum november 10, 2021, 20:42:19

Én ha a gyerekemről lenne szó, biztos zabos lennék.. Ugye Turi sosem úszott, soha életében nem élte át az edzés kínjait. Fogalma sincs milyen amikor ég minden porcikád. Szerintem ezért elfogadhatatlan az egész. Ez olyan mintha egy orvos azt mondaná az égéssérült betegének, hogy nem is fáj az, tessék szépen mondjuk megemelni a kezét és magától enni..
Szerintem simogatással nem lehet elvégezni azt az emberfeletti munkát, amit egy olimpikon úszónak kell, mindezt hajnali keléssel.

21 évesen lefutottam a maratont (jó nagy baromság, senkinek nem ajánlom (3:56 alatt))

Kora reggel jártam futni, 7-ből 3-szor hánytam indulás előtt. (Mondjuk edzés után meg elképesztően jó volt)

El sem tudom képzelni milyen ezt éveken át nyomni azzal a terheléssel. Sztm jobban megcsinálnám, ha egy állat üvöltözne a parton, de nem tudom

Más: a nagyobbik fiam 5 évesen olyan volt, mint egy szelíd őzike, az oviban megverték a lányok. Elvittem úszni tanulni a Bvsc uszodába, egy hasonló barom üvöltözött velük a partról, 4 óra után elhoztam, elküldtem a picsába a csávót, nagy balhét csaptam, mentem a főnökéhez stb.
A faszi tök normálisan elmagyarázta, hogy az úszás ilyen, így lehet megtanulni...
Mondtam, hogy a fiamnál nem működik, és elvittem máshová, egy hölgyhöz.

Az a baj, hogy ezek a vén fasz perverz állatok kihasználják a gyerekek naivitását is. Legtöbbször a személyes frusztrációikat így vezetik le. És nem kell feltétlenül szexuális jellege legyen.

Megfogja a segged amikor 13 éves vagy? Azt sem tudod, hogy mi van. Kihez fordulj? Kinek mondd el?
Szülőknek? Igen. De ehhez egy nyitott kapcsolatra van szükség közted és mondjuk anyád vagy apád között.
S ahogy Dara Eszter is mondta, szar volt a családi háttér, meg hát lehetet utazni Amerikába...

Picit off, de nem is annyira:

Aktuális téma minálunk, ahogy egy egyetemi tanár szidalmazza kolleganőjét, meg a diákokat is:
https://itthon.transindex.ro/?cikk=29258&kiszivargott_videon_szidalmazza_kollegajat_szamoskozi_istvan_professzor._megszolaltak_a_pszichologus_hallgatok

Itt van pl. ez a vén fasz. Mindjárt hetven éves, de a meleg egyetemi szék még biztosítva van számára. Ez már akkor egy senki volt, még mielőtt lett volna valaki. A szakra járó egyetemisták 99%-a lány. Évtizedek óta megalázóan viselkedett úgy a diákokkal, mint a kollégákkal. De eddig senki sem mert lépni. Szükség volt egy online oktatásra, egy felvételre, hogy valami történjen.
Feleségem egyetemi tanárai közül egyik nevét sem tudnám idézni, miért is tudnám, ennek a szarházinak a kivételével.
És ha belegondolok, hogy az általam befizetett adó egy töredéke az ő zsebébe landol.
A legnagyobb gond, hogy mindenki hallgat, és elfogadnak minden ilyen barom viselkedést.

Most ezt így látom, sok év után, viszont én is voltam egyetemista, s nekünk is voltak tanáraink, különbnél különbek. Nem igazán tudtuk akkoriban, hogy vannak jogaink. Engem pl. elvágtak egy vizsgán, úgy, hogy felkerültem egy top10-es listára, akikről a tanár feltételezte, hogy másolt. Hogy mi van? De legalább másoltam volna...helyette mentem pótvizsgára (és nem, nem volt esély reklamálni). Most találkoznék azzal a tanárral az utcán...

#6 november 11, 2021, 11:25:32, MessiÁs
Idézetet írta: zbking Dátum november 11, 2021, 06:53:27
Szerintem simogatással nem lehet elvégezni azt az emberfeletti munkát, amit egy olimpikon úszónak kell, mindezt hajnali keléssel.

21 évesen lefutottam a maratont (jó nagy baromság, senkinek nem ajánlom (3:56 alatt))

Kora reggel jártam futni, 7-ből 3-szor hánytam indulás előtt. (Mondjuk edzés után meg elképesztően jó volt)

El sem tudom képzelni milyen ezt éveken át nyomni azzal a terheléssel. Sztm jobban megcsinálnám, ha egy állat üvöltözne a parton, de nem tudom

Más: a nagyobbik fiam 5 évesen olyan volt, mint egy szelíd őzike, az oviban megverték a lányok. Elvittem úszni tanulni a Bvsc uszodába, egy hasonló barom üvöltözött velük a partról, 4 óra után elhoztam, elküldtem a picsába a csávót, nagy balhét csaptam, mentem a főnökéhez stb.
A faszi tök normálisan elmagyarázta, hogy az úszás ilyen, így lehet megtanulni...
Mondtam, hogy a fiamnál nem működik, és elvittem máshová, egy hölgyhöz.

Szerintem ez egy rossz vedekezes hogy csak igy lehet megtanulni. Noverem uszott gyerekkoraban, volt egy edzoje akit imádott. En kicsi voltam de emlekszem hogy odakat zengtek a faszirol, brutalisan jol bánt a gyerekekkel, szepen beszelt veluk, jo pedagogus volt. Tesom nagyon jol uszott, orszagos bajnok volt haton gyerekkent, azt mondtak ra olyan a vizfekvese mint Egernek. O vegul besokallt azutan hogy uj edzoje lett mert teljesen maskepp bant veluk es mas volt az edzesmodszer. Nem volt utes, semmi ilyesmi de egy masik dimenzio volt az uj edzo. Tesom aztan valtott triatlonra, ott is lett országos bajnok gyerekkent de vegul a hulye maximalista apam miatt azt is abbahagyta..

Meg az is itt van amit Laci mondott, hogy amikor atkerult Plaganyihoz, akkor jott ra hogy letezik mas fajta edzesmodszer is.. Nekem nem ugy tunik hogy pl Bogit az edzoje hasonloan terrorizalja, vagy eppen most Ajnat Bernek Peti. Szoval oriasi bullshit ez a kifogas hogy csak igy lehet elerni sikereket.

Haaat, nem tudom, hogy a nővéred vagy Ajna elég-e ezen a mércén...

Meg azt se tudni így utólag, hogy Cseh Laciból végig Plaganyival is lett volna valaki.

Nehéz kérdés ez.


Sok mindent meg lehet magyarázni, de Szepesi Niki és Dara Eszter eseteinél engem nem győzött meg. Mondjuk nekem mindig gyanús, ha valaki úgy reagál egy feltett kérdésre, hogy azt viccnek titulálja.

A közösségi oldalas kommentekből úgy jön le, hogy magyar sajátosságnak vélik ezt az egészet, azon belül is úszásnál. Pedig az amerikai tornászlányok helyzete sem egyszerű.

https://index.hu/sport/2021/10/14/egyesult-allamok-olimpiai-bizottsag-tornaszok-larry-nasar-szexualis-eroszak-simone-biles-mckayla-maroney-raisman-nichols/

Vagy épp koreai lányoknál: https://24.hu/sport/2019/02/26/szexualis-zaklatas-sportolok-del-korea/

Sajnos ez emberi deviancia, nemzettől független. Szerintem nehezen kiszűrhető, és majd nem lehet könnyen felszámolni, ha egyltalán fel lehet.

És még a múlt heti kínai teniszezőnős sztorit is ide vehetjük. Peng Shuai

Szilágyi Liliána videója arról, hogy videót fog csinálni a témáról.

https://m.youtube.com/watch?v=xUJ_OwRludc&feature=emb_title

Turi György korábbi tanítványa, Késely Ajna instán: https://www.instagram.com/p/CWENXCmo-Ey

"Mégis itt állok lelki meztelenséggel, s ki engem ismer, évről évre követhette lelki gyengülésemet. "Azt hittem ez a normális." Nem történeteket hoztam, nem a rég múltról jöttem beszélni! A lap tiszta... jöttem, győztem, sérültem, s végül mentem. Most gyógyulok" - írja.

Ha szabad ilyen témában ezt a szót használni, érdekes interjú Bernek Péterrel: https://nepszava.hu/3137801_bernek-peter-szerint-turi-nem-mondott-igazat

"Gyuri bácsinak két arca van, az uszodán kívüli és az, amikor beérsz a medencetérbe. Nincs rá jobb szó: átváltozik. Nyomdafestéket nem tűrő módon ordibált velem már 14-15 évesen. Ez szerintem még a régi világba se fért nagyon bele, nemhogy a maiba."

"Nem mondom, hogy ő egy végtelenül rossz ember, de a sportolókkal nem úgy bánt, ahogy szerintem kellett volna. Amint nem úgy teljesítesz, akkor te vagy a legnagyobb lógós, szemét – és akkor még finoman fogalmaztam. Én mindig belehaltam a medencébe, de sose kérdezte meg, hogy miért nem megy, mi a baj."