Fogadás politikára

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: Cesc18 Dátum november 06, 2012, 12:02:24
Nem emlékszek már a pontos történetre, csak a számok vannak meg a fejemben...a vasárnapi NFL meccsen mondta Ricsi, hogy van egy bizonyos "Redskins szabály". Vagyis, ha a Washington Redskins az elnökválasztás előtti utolsó hazai meccsét megnyeri, akkor a hatalmon lévő párt képviselője lesz az elnök. Ha kikapnak akkor viszont az ellenzék kerül hatalomra.

És mivel a hétvégén a Redskins otthon kikapott, ezért elvileg nem Obama lesz az elnök! Ez eddig 18-ból 17-szer bejött...1 alkalom volt amikor nem, de nem emlékszek már mit mondott Ricsi, mikor volt az az egy.

Érdekes, 4.50 meg szép szorzó.  :)

Hívjuk fel Ricsit?  ;D

Idézetet írta: Cesc18 Dátum november 06, 2012, 12:02:24
Nem emlékszek már a pontos történetre, csak a számok vannak meg a fejemben...a vasárnapi NFL meccsen mondta Ricsi, hogy van egy bizonyos "Redskins szabály". Vagyis, ha a Washington Redskins az elnökválasztás előtti utolsó hazai meccsét megnyeri, akkor a hatalmon lévő párt képviselője lesz az elnök. Ha kikapnak akkor viszont az ellenzék kerül hatalomra.

És mivel a hétvégén a Redskins otthon kikapott, ezért elvileg nem Obama lesz az elnök! Ez eddig 18-ból 17-szer bejött...1 alkalom volt amikor nem, de nem emlékszek már mit mondott Ricsi, mikor volt az az egy.

Ez nem több egyszerű statisztikánál. Az, hogy egymással össze nem függő események bekövetkezésének valószínűségét egyesek így számolják, attól az még nem így van. Lásd fej-írás: ha 10 feldobásból pl. 8-szor írás lesz, akkor nyilván nem mondhatom azt, hogy a 11. 80%-os valószínűséggel írás lesz, hiszen erre továbbra is csak 50% az esély.
A világ eseményei elég nagy mintát alkotnak arra, hogy ilyen statisztikára alapuló "szabályt" bárki kreálhasson magának, némi kutatómunka után. Persze, csak ha nincs jobb elfoglaltsága.  ;D

#92 november 06, 2012, 14:50:15, Cesc18
Idézetet írta: benson Dátum november 06, 2012, 14:21:28
Ez nem több egyszerű statisztikánál. Az, hogy egymással össze nem függő események bekövetkezésének valószínűségét egyesek így számolják, attól az még nem így van. Lásd fej-írás: ha 10 feldobásból pl. 8-szor írás lesz, akkor nyilván nem mondhatom azt, hogy a 11. 80%-os valószínűséggel írás lesz, hiszen erre továbbra is csak 50% az esély.
A világ eseményei elég nagy mintát alkotnak arra, hogy ilyen statisztikára alapuló "szabályt" bárki kreálhasson magának, némi kutatómunka után. Persze, csak ha nincs jobb elfoglaltsága.  ;D

Természetesen ez csak a véletlen szüleménye, de akkor is érdekes, hogy 18-ból 17-szer eddig bejött! :)

Most nézem van neki, wikin oldal csinálva ;D ---> http://hu.wikipedia.org/wiki/Redskins-szab%C3%A1ly

"2004-ben a szabály nem működött. Egy új értelmezése szerint, ha az előző elnökválasztáson az összesített szavazatok győztese nem nyerte meg az elnökválasztást, akkor a szabályt felcserélik. Mivel 2000-ben Al Gore kapta a legtöbb szavazatot, de mégsem lett elnök, ezért 2004-re is jónak mondható a szabály."

Igen, hogyne... Egyszer nem jön be, akkor is van magyarázat  ;D

1.20-on van értelme nagy pénzzel megbombázni Obamát? Ha van, amit nem bundáznak, akkor ez csak az, és nem hiszem, hogy ekkorát tévednének. Dél körül néztem, 1.16 volt Obama (bet365), aztán most már megint 1.20.

Ti tettetek rá?

Idézetet írta: oakland23 Dátum november 06, 2012, 18:14:48
1.20-on van értelme nagy pénzzel megbombázni Obamát? Ha van, amit nem bundáznak, akkor ez csak az, és nem hiszem, hogy ekkorát tévednének. Dél körül néztem, 1.16 volt Obama (bet365), aztán most már megint 1.20.

Ti tettetek rá?

Én egy kisebb összeget tettem Romney-ra. Egy arrogáns f@szkalap, ez szólhat ellene, de néhány cím:

"Both British and US interests would be best served by a victory for Mitt Romney"

"The race to the White House is a close call with the two candidates neck-and-neck in the days before the election"

"After the two men went head-to-head in their third TV debate on Monday night — which focused on foreign policy — polls could barely separate the pair, who both stand at around 47 per cent."


Viszont:

http://www.economist.com/blogs/graphicdetail/2012/11/us-election-2012

 :ok: Lebeszéltem magam! Nem értek én ehhez, csak igazából nem tudom elképzelni, hogy 'Rooney' legyen az elnök  :)

Én még 4,7-en tettem Romney sikerét, mostmár 12-es oddson tehetném ;D

Jelenleg 152-123 Romneynak és 270 kell a győzelemhez..Az egyik billegő állam Florida nagyon szoros, 7millió szavazat után párszáz a különbség.. Ha nem nyeri meg Bush akkor sztem nem lesz újra elnök. 150k-s előnye volt Obamanak kb 30%nál, most van 400szavazat hátránya.. 29et ér Florida..

Én még 1,33-on fogtam Obamát, 100 euróval toltam, végüli s annyira nem volt szoros, amennyire legtöbben várták.

Igen, elhozott egy-két olyan államot amit elvileg Romneynak adtak illetve a két legnagyobb billegő államot szorosan de megnyerte (Ohio, Florida) Így nem is volt kérdéses a győzelme..Én örülök

Idézetet írta: Milan Dátum november 06, 2012, 11:21:23
Szerintem a pénzt akkor kapod meg, ha hitelesítve vannak a választási eredmények.
Az jó lenne, mivel az elnöki beiktatás tudomásom szerint januárban esedékes  ;D

Idézetet írta: Rwilla Dátum november 07, 2012, 08:32:28
Az jó lenne, mivel az elnöki beiktatás tudomásom szerint januárban esedékes  ;D

Szerintem nem kell addig várnod, csak december 17-ig, mivel akkor fogják az elektorok megválasztani az elnököt.

Idézetet írta: benson Dátum november 07, 2012, 10:32:44
Szerintem nem kell addig várnod, csak december 17-ig, mivel akkor fogják az elektorok megválasztani az elnököt.

És a protonok nem vétózhatják meg? Vagy a neutronok, bár ők mondjuk úgyis semlegesek...

Idézetet írta: Rwilla Dátum november 07, 2012, 08:32:28
Az jó lenne, mivel az elnöki beiktatás tudomásom szerint januárban esedékes  ;D

A betfair már zárta a fogadásokat.