Fogadás politikára

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Kormányunk unortodox gazdaságpolitikája szépen lassan elintézi a magyar fizetőeszközt...  :o

CHF 263 , USD 246 , EUR 317


Idézetet írta: Tigris Dátum szeptember 04, 2014, 18:24:50
Ez csak nekem tűnik ajándéknak?

Skót függetlenségi népszavazás, 2014.09.18.
Hogyan szavaz a többség?
NEM 1.30

Nagy a szórás a közvélemény kutatók között, tegnap pl. az egyik 51:49-es függetlenségpárti győzelmet jósolt.


Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 11, 2014, 10:14:13
Nagy a szórás a közvélemény kutatók között, tegnap pl. az egyik 51:49-es függetlenségpárti győzelmet jósolt.

Tegnap én is erről olvastam cikket, s valóban az "Igen" volt a nyerő a kutatások alapján.

Lehet, hogy ezzel csak a "maradáspárti" otthon maradókat próbálják motiválni a részvételre.
Eddig mindig azt mérték, hogy elbuknak a függetlenségpártiak, ez meg kényelmessé teheti a szavazókat.

Kíváncsi leszek a részvételi arányra is.

Idézetet írta: Knapp Dátum szeptember 11, 2014, 10:14:13
Nagy a szórás a közvélemény kutatók között, tegnap pl. az egyik 51:49-es függetlenségpárti győzelmet jósolt.

Nem tudom, melyik lehetett az, mert a tegnapi, Survation felmérés alapján a megkérdezettek 48%-a a maradásra, míg a függetlenedésre csak a 42%-a szavazna (10% nem tudja). A You-Gov szeptember 5-ei felmérése volt az, amelynél a függetlenség pártiak megelőzték a maradni szándékozókat (47% vs 45%), ezzel jól meg is emelték a "NEM" oddsait, amit én végül 1.48-on csíptem el. Azóta (a tegnapi felmérés hatására is) meredeken süllyedt a "NEM" oddsa, és megint 1.20 feletti ill. 1.30 alatti szorzók vannak. Profittal kiszállhatnék, de nem tudom, hogy megérné-e. Mindenesetre délelőtt óta egy minimális odds emelkedést figyeltem meg...

Egyébként a BBC oldalán egy helyen érhetők el a közvélemény-kutatások eredményei: http://www.bbc.com/news/events/scotland-decides/poll-tracker

Igen, a 47:45-ös arányt "fordították le" 51:49-re, úgy számolva, hogy a bizonytalanok el sem mennek vagy ugyanolyan arányban szavaznak, mint a most válaszadók.

Az az érdekes, hogy ez a You-Gov is 20%-os előnyt mért egy hónappal ezelőtt (55:35) a "maradiaknak".  :)
De a TNS-BMRB adatainál is eltűnt egy hónap alatt 12% előny.

Na majd meglátjuk. Mindenesetre kitartok a "NEM" mellett, nagy zűr lenne ott, ha mégis kiválnának.  ;)



Ha a nemek győznek (vagy a női nem győz, mert ők inkább maradáspártiak), akkor pár év múlva megint nekifutnak majd az elszakadásnak.
Ott is vidám áskálódás lesz a következő évtizedekben, bármi is lesz most az eredmény, a fél országnak lesz oka mást okolni a rosszul alakuló dolgokért.

Hja és TiB-nek igaza van, ha elszakadnak, annak a kéknek nincs helye a lobogón!   ;D
(ezt kárpótlásként magukkal vihetik, ha az angol fontot leveszítik, mint fizetőeszközt)

Egy kérdés: a várható szoros eredmény vajon miért nem tükröződik az oddsokban?

Idézetet írta: benson Dátum szeptember 18, 2014, 15:21:30
Egy kérdés: a várható szoros eredmény vajon miért nem tükröződik az oddsokban?

Jó kérdés. Lehet tudnak valamit.

Idézetet írta: TiB Dátum szeptember 18, 2014, 11:36:48
Az Egyesült Királyság zászlajának lőttek akkor?




Reggel azt hallotam a hírekben,hogy valószínűleg igen...és a kék helyett zöld lesz Wales miatt...de ez még odébb van.

Idézetet írta: benson Dátum szeptember 18, 2014, 15:21:30
Egy kérdés: a várható szoros eredmény vajon miért nem tükröződik az oddsokban?

Mert ez politika, és nem sport. Itt a kis előny is győzelmet jelent.

#194 szeptember 18, 2014, 18:00:16, Knapp


Idézetet írta: benson Dátum szeptember 18, 2014, 15:21:30
Egy kérdés: a várható szoros eredmény vajon miért nem tükröződik az oddsokban?

A fogadók másként látják az esélyeket, mint a közvéleménykutatók.
Nem biztos, hogy nekik van igazuk, de az afrikailajos által fentebb linkelt cikk is arról szól, hogy a "nem"-re ment nagy zseton, a betfair exchange fogadásai alapján 79 százalékos valószínűséggel a ,,Nem" szavazatok lesznek többségben a választáson."

Ha lényegesen több pénz megy az egyik oldalra, akkor tök mindegy, mit gondol az iroda vagy a közvéleménykutató az esélyekről, a fogadók pénze lövi be a szorzókat.