Bitcoin

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sajnos annyira nem értek hozzá, hogy tudjam biztosan hogy visszaszerezhető-e a pénz..(tippre nem) Talán lesz valaki más aki jobban vágja.


Szerintem nem jutott el hozzájuk mert te egy olyan bitcoin címre küldtél ami nem létezik.

Mármint rosszul fogalmaztam, a cím létezik de az btct tud fogadni és bitcoin casht nem.

Hogy ilyenkor mi van ha egy címre más crypto megy, passz..  Lehet hogy a pénzed csak "lebeg az éterben valahol"


Azt tanácsolom, facebookon vagy valahol ahol vannak crypto közösségek akik értenek hozzá , náluk érdeklődj, ilyenkor mi van. Lehet e tenni valamit..

Idézetet írta: Profesija Dátum október 02, 2021, 17:08:23
Azt értem, hogy BTCT tud fogadni, mert azt a befizetési módot választottam, de ahová elküldtem ott a Balance-nál az USD előtt BCH szerepel és jelen pillanatban is ott van az én fogadott 40.5  USD-m.

Mindenesetre megfogadtam a tanácsod, csatlakoztam egy privát közösség, bár nem tudom érdemes-e ennyit foglalkozni vele...


Azért van ott BCH a balancenál mert te azt küldtél. Hiába ment az egy BTC címre, gondolom a wallet nem foglalkozik vele hogy az milyen cím amire küldted, csak azt jelzi hogy oda ment BCH.

Idézetet írta: Profesija Dátum október 01, 2021, 13:02:10
Sziasztok!

Nagyon-nagyon kezdő vagyok a témában, ezért abban bízom, hogy lesz itt valaki, aki hozzáértő vagy legalábbis komoly tapasztalattal rendelkezik. Megpróbálom röviden összefoglalni.

Tegnap kénytelen voltam egy kriptovalutás pénztárcát csináltatni, mert egy buki csak oda volt hajlandó kifizetni a nyereményemet. Az angol nyelv sem könnyíti meg a dolgomat, ezért már azt is egyfajta sikernek éltem meg, hogy valahogy sikerült lekérnem a tárcába az összeget, ami meg is érkezett. Mivel nem találtam más lehetőséget, ezért továbbküldtem egy másik bukinak, ahonnan majd "lesz" lehetőségem más módon levenni a későbbiekben. Elvileg 24 óra az átfutási idő, de már több, mint 12 óra eltelt és mivel nekem ez a dolog még nagyon új, kezdek egy kicsit aggódni. Tehát beléptem a fogadóiroda oldalára, majd rámentem a bitcoinos befizetésre és onnan a QR-kódot vagy a link címét kellett átmásolni a kripto tárcába, hogy kinek küldöm az összeget. Nekem az furcsa az egészben, hogy a tárca sem egy e-mailt, sem egy nevet nem tartalmaz, amivel bizonyítani tudnám, hogy én küldtem az összeget. Aztán észrevettem a tárcán belüli tranzakciónál, hogy megjelenik egy block id, amire rákattintva a blockchair/bitcoin-cash oldalára irányított, ahol látni a tranzakciót, illetve a megerősítést, de a BCH mellett dollárban, pedig én a tárcát a BCH mellett euróra állítottam, bár ez szerintem talán nem lehet gond, az irodánál azt írták a főszámlámon euróban kell majd megjelennie. Továbbá a tranzakció részleteinél a fogadóra kattintva megjelenik a Legacy addres format alatt az a cím is, amit az irodától kimásoltam, ahova küldtem. Talán ez lehet az egyetlen bizonyíték, hogy én küldtem az összeget.

Arra vagyok kíváncsi, hogy valamit rosszul csináltam-e, mert a fogadónál a Received és a Confirmed is szerepel az összeggel együtt.

Mondtam, hogy nagyon kezdő vagyok ebben a témában, csak kíváncsi vagyok, hogy van-e mitől tartanom.

Nagyon megköszönném, ha tudna valaki választ adni erre.  :ok:

Szia!

"Nekem az furcsa az egészben, hogy a tárca sem egy e-mailt, sem egy nevet nem tartalmaz, amivel bizonyítani tudnám, hogy én küldtem az összeget." A blokkláncon nincsenek ilyen adatok, de a küldő pénztárca címe és a fogadó pénztárca címe alapján tökéletesen beazonosítható minden tranzakció.

Ami szemet szúrt egyből, hogy az elején bitcoin (btc) befizetést írtál, utána pedig bitcoin casht (bch). A btc és a bch teljesen két külön dolog, egy ideig egy vonalon mozgott a kettő, de teljesen külön vált, külön blokklánca van. Ha csak az árfolyamot, piaci kapitalizációt sbt megnézed, látszik hogy már teljesen különböznek. Ha btc-t küldtél bch tárcára, akkor az nem működik és nem is fog megérkezni a pénz.

Idézetet írta: MessiÁs Dátum október 02, 2021, 14:08:22
Van egy nagyon rossz hírem. Te hibáztál.


BitcoinCasht fizettél egy Bitcoin címre.  A kettő nem ugyanaz.

A BTC vagyis a bitcoin ugye aminek 50k dollár az árfolyama.. A BCH az a bitcoin cash, ennek 500collár körüli.


Írják is hogy bitcoin címre csak btc-t küldj különben elveszik.

Na nekem ezeket a hsz-eket most töltötte be, akkor már megvolt előttem a megoldás, nem akartam okoskodni bocs :D

Úgy lehetne visszaszerezni esetleg, ha megtudnád, a fogadó oldal milyen walletet használ. Azután tudnák esetleg ők egy hosszú folyamaton keresztül visszaszerezni ezt a láncok közötti (cross-chain) tranzakciót. De akkor sem minden esetben... Veszett ügynek látszik így elsőre, mondjuk ha segítőkészek a fogadó oldalon a supportosok, akkor ki lehet belőle valamit hozni esetleg..

Nem magamnak, hanem egy kezdőnek, aki bele akar vágni, milyen utat ajánlotok? Hol olvasson az egészről először, esetleg milyen youtubeost nézzen meg, ha képbe akar kerüpni, aztán hol és hogy kereskedjen? Szerintem nagy segítség lenne, egy tapasztalati alapon összedobott kezdőszett.

Idézetet írta: TiB Dátum november 26, 2021, 17:14:18
Nem magamnak, hanem egy kezdőnek, aki bele akar vágni, milyen utat ajánlotok? Hol olvasson az egészről először, esetleg milyen youtubeost nézzen meg, ha képbe akar kerüpni, aztán hol és hogy kereskedjen? Szerintem nagy segítség lenne, egy tapasztalati alapon összedobott kezdőszett.

Amit tudok btc-ről és társairól azt 90%-ban erről a prohardveres topikból szívtam magamba: https://prohardver.hu/tema/bitcoin_topic/friss.html

Létezik, hogy 4 év alatt tíszeresére nőtt az ára a BTC-nek?
Most elővettem egy régi Samsung Galaxy telefont, mert ki akartam dobni, gondoltam bekapcsolom
már működik e még, taalátam rajta egy BTC Appot, nézem 310Euró nyi pénz van rajta :)) :crazy:
 Megnéztem a historit csak egy tranzakcó van rajta, 2018-ból 30€ feltöltés.. :redchug:  :redchug:

Idézetet írta: Wonder68 Dátum január 10, 2022, 14:10:50Létezik, hogy 4 év alatt tíszeresére nőtt az ára a BTC-nek?
Most elővettem egy régi Samsung Galaxy telefont, mert ki akartam dobni, gondoltam bekapcsolom
már működik e még, taalátam rajta egy BTC Appot, nézem 310Euró nyi pénz van rajta :)) :crazy:
 Megnéztem a historit csak egy tranzakcó van rajta, 2018-ból 30€ feltöltés.. :redchug:  :redchug:
Igen, a jarvany nagyott lokott az arfolyamon. De pont ezert a volatilitasa is sokkal nagyobb lett - lehet megerne varni az eladassal megint mert mostanaban eppen lefele tart a gorbe. Vard meg amig elindul a masik iranyba.

Idézetet írta: junglefever Dátum január 10, 2022, 14:48:17Igen, a jarvany nagyott lokott az arfolyamon. De pont ezert a volatilitasa is sokkal nagyobb lett - lehet megerne varni az eladassal megint mert mostanaban eppen lefele tart a gorbe. Vard meg amig elindul a masik iranyba.
Nem semmi, ez hány százalékos kamatnak felel meg? +300%
A bankok meg adnak 1% éves kamatot.. :noway:

#26 január 10, 2022, 15:39:08, Wonder68
Hú, emlékszem akkoriban volt 2-3ezer dollárom, különböző fogadjunkirodában...
Elég lett volna csak ide feltölteni :D  :D
Azért egy százas QRkódot küldtem, a 22Betre...

Idézetet írta: Wonder68 Dátum január 10, 2022, 14:10:50Létezik, hogy 4 év alatt tíszeresére nőtt az ára a BTC-nek?
Most elővettem egy régi Samsung Galaxy telefont, mert ki akartam dobni, gondoltam bekapcsolom
már működik e még, taalátam rajta egy BTC Appot, nézem 310Euró nyi pénz van rajta :)) :crazy:
 Megnéztem a historit csak egy tranzakcó van rajta, 2018-ból 30€ feltöltés.. :redchug:  :redchug:

Es ennél volt feljebb is több mint 50%kal is.. szal az a 310euro volt majdnem 500is..