Csak egy kis politika...

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


agyarisztánban minden lehetséges, :)
Fekete hópárduc  :redchug:
Már várom a nyári hőség szezont, jegesmédvével
A balcsin meg Delfingot... :beerchug:

@sunik29
Egyetlen egy érvet mondj ami alapján egy külföldön született és Magyarországot képeslapról látó személy jogosult lenne arra hogy eldöntse (leadja voksát pontosabban) hogy az országon belüliek mekkora szarban éljenek a köv. 4 évben? A "mind magyarok vagyunk" az nem érv. Azt csak a gép dobta.

Idézetet írta: TiB Dátum január 13, 2022, 22:12:26Szerintem a választójog korlátozása nem annyira jó ötlet. Egyrészt meglehetősen sokáig küzdött érte az emberiség, hogy ne legyen korlátozva. Másrészt ezzel egy kiválasztott réteg mondaná meg a többségnek, hogyan éljen, csak azért, mert iskolában előrébb jutott.

Nem értek egyet ezzel TiB. Sajnos amíg 5 kilo krumplikkal és egy túrósrétessel, vagy egy stampóval szavazati voksot lehet összegereblyézni addig ezzel nem értek egyet. Nemrég volt egy projektem Nógrád megyében Karancsalján. Döbbenettel és sajnálattal néztem, hogy milyen emberek laknak ott. Fogalmuk sincs semmiről, azt csinálják, arra szavaznak, amit a Józsi mond (polgármester), mert ő jót akar, és lesz segély. Na már most elég csak annyit tenni, hogy Józsit jól megkenjük (a maga szintjén) és máris szabályosan megvan a falu nagyrésze. Szerinteted miért olyan erős a vidéken a Fidesz, és a nagyvárosokban meg folyamatosan buknak? Igenis rengeteg múlik az iskolázottságon, hogy mennyire látja át az ember a folyamatokat, van tisztában a politikai helyzettel.

És ez pont jó is a kormánypártnak. Nem hiába esik szét oktatás. Nem gondolkodó emberekre van szükség, hanem bégető nyájra. Ajánlom Orwell könyveit, az Állatfarmot és az 1984et mindenképp!

Egyébként most ez tűnhet úgyis, hogy azért írom ezt, mert MZP párti vagyok. Francot. Egy másik topikban írtam, hogy én áprilisban úgy megyek el szavazni, hogy megpróbálom azt behúzni, ami az én nézeteim szerint a kisebbik rossz. Egyszerűen ma Magyarországon nincs jó választás. Van egy maffia-kormányunk, illetve egy totális csőd ellenzék...

Remélem nem beleállásként fogadod a kommentem, hanem egy amolyan baráti vita jegyében született hozzászólásként! Örülök az eszmecserének, mert érdekel ki hogy látja az aktuális helyzetet stb. Lehet totálisan én ülök háttal a lovon! :D

Értem a társadalmi problémát, amire utalsz, de szerintem a választójog korlátozásával nem oldjuk meg, mert nem csak a választásoknál van jelen. Rövid távon jobb lenne elérni büntetésekkel, hogy a szerényebb képességű réteget senki ne akarja kihasználni, hosszú távon pedig az oktatást kell fejleszteni és elérni, hogy ne lehessen senkit egy stampóval rávenni szavazásra.

Más szemszögből nézzük a problémát :)

IdézetÉrtem a társadalmi problémát, amire utalsz, de szerintem a választójog korlátozásával nem oldjuk meg, mert nem csak a választásoknál van jelen. Rövid távon jobb lenne elérni büntetésekkel, hogy a szerényebb képességű réteget senki ne akarja kihasználni, hosszú távon pedig az oktatást kell fejleszteni és elérni, hogy ne lehessen senkit egy stampóval rávenni szavazásra.

Más szemszögből nézzük a problémát :)

Ezzel egyetértek teljesen, csak szerintem a hozzászólásod alapján kissé naivan látod a dolgot. Az oktatást nemhogy fejlesztenék, hanem esik szét. Eddig is óriási probléma volt a szakos tanárok hiánya, most meg pláne, hogy kötelezővé tették nekik az oltást...szóval az a forgatókönyv, amit szeretnél - és én is - nem látszik megvalósulni. Sőt..ellenkezőleg. :(

Melyik a rosszabb ember, akit rávesznek arra hogy hogyan szavazzon, vagy aki rávesz embereket hogy rá szavazzon?

Önmagad védelmében akarod szabályozni a választójogot, vagy a hátrányos helyzetűek érdekében tennéd?

Tisztában vagyok a jelenlegi helyzettel, szerintem ez nem naivitás, hanem én nagyobbat álmodnék. Rajtunk, embereken múlik minden, a csalás miatti szavazójog korlátozása egy toldozás-foltozás. Nekem olyan, mint mikor egy sok helyen lyukas medencét akarunk beragasztani. Nálam jobb döntés egy teljesen új medencéért küzdeni :) Mindenki szomorú a jelenlegi helyzetért, és borúsan látja a jövőt, de tenni kell ellene és akkor más lesz, minden más csak beletörődés.

Mindenki védelmében, még azokéban is, aki sajnos nem áll azon az értelmi szinten, hogy megértse ennek az egésznek a fontosságát.

Megértem, amit írsz TiB, de tényleg ebben a témában másképp látjuk. Én sajnos a Te általad felvázolt dolgot jelenleg ebben az országban egyfajta utópiának látom. Kívánom, hogy valósuljon meg az új medence. Viszont a jelen körülmények között én továbbra is életkorhoz és iskolázottsághoz, és Adminnal egyetértve állandó tartózkodási helyhez kötném a voksolási lehetőséget. Radikálisnak hangzik a dolog tudom, de 200-zal száguld az ország egy szakadék felé. Kellene egy vészfék elég sok területen.

Az eddigi ötleteitek alapján, 18 év felett, 65 év alatt lehet szavazni, ha vettél legalább egy kenyeret, befizettél már valamilyen adót, van érettségid, Magyarországon laksz bizonyíthatóan.

Nem paródizálom, eddig kb ez jött össze a korlátozásra.

IdézetAz eddigi ötleteitek alapján, 18 év felett, 65 év alatt lehet szavazni, ha vettél legalább egy kenyeret, befizettél már valamilyen adót, van érettségid, Magyarországon laksz bizonyíthatóan.

Nem paródizálom, eddig kb ez jött össze a korlátozásra.

Szerencsére megnyugodhat mindenki. A jelenlegi helyzetben egy 87 éves, kognitív képességei jelentős részét elveszítő személy fogja eldönteni, hogy az elmúlt években születettek jövője mi legyen. Eddig is így volt, láttuk mi lett belőle. Magyarország előre megy, nem hátra!

Idézetet írta: TiB Dátum január 14, 2022, 09:22:51Az eddigi ötleteitek alapján, 18 év felett, 65 év alatt lehet szavazni, ha vettél legalább egy kenyeret, befizettél már valamilyen adót, van érettségid, Magyarországon laksz bizonyíthatóan.

Nem paródizálom, eddig kb ez jött össze a korlátozásra.

Jó ez tényleg komikus így összeszedve...:D viszont én a saját nézetemet továbbra is tartom, miszerint a mai magyar, szavazásra jogosult társadalom egy része nem érett arra, hogy felelőssegteljes, nézetei szerint átgondolt, észérvekkel alátámasztott döntést hozzon.

Olvastam is elemzéseket, hogy a 87 évesek tömeges voksolása miatt van rossz helyzetben az ország. Szakértők szerint 59 évesen veszítjük el a szavazásra való agyi képességünk. Ferge Zsuzsa amúgy köszöni szépen, 90 évesen okosabb mindegyikünknél :)

Az SZJA-visszatérítés is a zsák krumpli esete, mert egy jómódúnak nem elég a zsák krumpli, nagyobb csontot kell neki dobni. Vagy aki teheti közülünk, ő nem kérte? Kiállt az elveiért, és lemondott a neki szánt SZJA-krumpliról? Ha olyan válaszol, akinek ez nem jár, biztosan találunk olyan bújtatott formájú krumplit, ami viszont igen, és vígan felvette.

Idézetet írta: TiB Dátum január 14, 2022, 10:14:25Olvastam is elemzéseket, hogy a 87 évesek tömeges voksolása miatt van rossz helyzetben az ország. Szakértők szerint 59 évesen veszítjük el a szavazásra való agyi képességünk. Ferge Zsuzsa amúgy köszöni szépen, 90 évesen okosabb mindegyikünknél :)

Az SZJA-visszatérítés is a zsák krumpli esete, mert egy jómódúnak nem elég a zsák krumpli, nagyobb csontot kell neki dobni. Vagy aki teheti közülünk, ő nem kérte? Kiállt az elveiért, és lemondott a neki szánt SZJA-krumpliról? Ha olyan válaszol, akinek ez nem jár, biztosan találunk olyan bújtatott formájú krumplit, ami viszont igen, és vígan felvette.

Idézetet írta: TiB Dátum január 14, 2022, 10:14:25Olvastam is elemzéseket, hogy a 87 évesek tömeges voksolása miatt van rossz helyzetben az ország. Szakértők szerint 59 évesen veszítjük el a szavazásra való agyi képességünk. Ferge Zsuzsa amúgy köszöni szépen, 90 évesen okosabb mindegyikünknél :)

Az SZJA-visszatérítés is a zsák krumpli esete, mert egy jómódúnak nem elég a zsák krumpli, nagyobb csontot kell neki dobni. Vagy aki teheti közülünk, ő nem kérte? Kiállt az elveiért, és lemondott a neki szánt SZJA-krumpliról? Ha olyan válaszol, akinek ez nem jár, biztosan találunk olyan bújtatott formájú krumplit, ami viszont igen, és vígan felvette.

Akkor én kivétel vagyok! :D egyébként annyira átlátszó ez a pénzszórás (szja, nyugdíj stb.). Aztán majd kamatostul szedik vissza, ha kormányon maradnak. Ha meg nem, akkor oldja meg a köv. kormány azt a méretű államháztartás-hiányt, amit ők elszórtak a kampány során.

#762 január 14, 2022, 10:32:24, Pozzato
Azért azzal legyünk tisztában, hogy az oktatást leépíteni könnyebb, mintsem a nulláról elkezdeni felépíteni. Utóbbi esetében kell először egy generáció, akit kinevelnek és megfelelő tanári képzést kapnak (ez minimum 5, de inkább 10-15 év). Majd ezek a tanárok kezdhetik oktatni az új nézetek alapján a diákokat. Azok a diákok felnőnek, de ebben az esetben is néhány százezer szavazóról beszélünk. Ennek a hatása 20-30 év múlva mutatkozna meg, de még akkor is simán lehet dominálni a régi választási elv miatt. Az, hogy tényleg egy felelősségteljes és gondolkodó társadalom legyen Magyarországon, minimum 40-50 év kell (addigra lenne a mostani 10 évesből 60 éves stb.), de lehet még keveset is mondtam, hiszen akkor még a 65+ korosztály mindig jelentős hányadát képviselné a társadalomnak.

És akkor még olyan dolgokba nem mentem bele, mintsem, hogy a szülési kedv egy idő után meg fog állni, hiába lesz bármilyen állami támogatás. A nők még inkább önállóak lesznek, egyre többeket fog érdekelni a karrier, nem akarnak majd 2-3 gyereket, mert rájönnek, hogy ez a kezdeti sok támogatás egy hatalmas átverés. Ergo ez szintén annak kedvezhet, hogy mondjuk egy 2060-as választáson, hiába lesz megújult oktatási rendszer, mivel a régi rendszerben felnövekedett 65+ éveseket ugyanúgy behülyíthetik, mint a mostaniakat, mert a jelentős hányaduk pont abban az elavult rendszerben tanult, ráadásul a többségük napi szinten hallgatta a mantrát. Ebből pedig megint összehozható egy 30-40%, ami mit eredményezhet? Kétharmadot...

A büntetés, mint megoldás? Legyünk reálisak, amikor egy olyan országban élünk, ahol a kamupártok ellen 8-10 évig mennek ügyek, ott majd bárkit megbüntetnek azért, mert kapott 5 kg krumplit? Ki fogja ezeket ellenőrizni? Azért jutott ide a társadalom, mert ez a választási rendszer. Ha változást akarnak az emberek záros határidőn belül, akkor drasztikus lépések kellenek. Ideológiai szempontból nagyon szép az oktatás megreformálása (és szükséges is), de a dolgot menetét csak erre (és a büntetésre) bízni nem kifizetődő és közel sem biztos, hogy beválik.

Félreértés ne essék, én maximálisan támogatom az oktatás fejlesztését, nagyon örülnék, ha intelligens emberekkel lenne tele az ország, de ez nem megy egyik pillanatról a másikra. Az pedig, hogy minél tovább marad ez a helyzet, óriási lenyomatot fog hagyni a társadalmon, már így is erősen kérdéses, hogy ebből fel lehet-e épülni? Az ötlet maga jó, hogy az oktatás megreformálása, de ezt úgy kéne, hogy először szavazati jog reform, utána oktatás. A kettő együtt eredményezné hosszabb távon, hogy fejlődő társadalom jöjjön létre.

Azért mondom ezt, mert így összességében az itthonra adózó (és dolgozó) emberek dönthetnének a jövőről, mindezt megspékelve azzal, hogy megfelelő oktatást kaptak az iskolákban, így felelős döntést hoznának. Az idősek jelentős része így már nem is feltétlenül akar majd szavazni, hiszen megfelelő kezekben van a haza, olyanokéban, akik gondoskodnak róluk anélkül, hogy krumplit kéne osztogatni. Ez a mindenkori kormánynak is könnyebbség lenne, hiszen fejlődő társadalom van, nem kell a választás előtti évben halom pénzt osztani a szavazatokért cserébe, hanem annyi a feladat, hogy megfelelően kell vezetni az országot.

Amíg viszont van egy jelentős réteg, akiknek a havi apanázsát a mindenkori kormány fizeti, akiknél elég 13. havi nyugdíj és béremeléssel játszani, addig nem lesz változás.

#763 január 14, 2022, 10:49:49, Alk
IdézetAz SZJA-visszatérítés is a zsák krumpli esete, mert egy jómódúnak nem elég a zsák krumpli, nagyobb csontot kell neki dobni. Vagy aki teheti közülünk, ő nem kérte? Kiállt az elveiért, és lemondott a neki szánt SZJA-krumpliról? Ha olyan válaszol, akinek ez nem jár, biztosan találunk olyan bújtatott formájú krumplit, ami viszont igen, és vígan felvette.

Jelen!

34 éves egyedülálló, gyermektelen, nem kisebbségi férfiként egy csodálatos légüres térben mozgok a támogatások univerzumában. Fizetek mindent, az adóm arra megy, hogy beszálljak a családosok lakásvásárlásába, nem gond, mint ahogy az sem, hogy én meg majd vehetek 35 milláért házat.

Egyébként el lehet, és el is kell fogadni, amit "adnak", de ettől még nem kell eladni magunkat. A legtöbb, amit "kaptam", az 360 eft munkanélküli segély volt, amikor hazaköltöztem. De ha hozzám is záporoznának a támogatások, akkor sem szavaznék rájuk.

Tehát akkor azt mondjátok, mi meg tudjuk mondani mi a jó politikai választás, egy érettségi nélküli, becsületes szalagmunkásnak. Sok ilyen van, tőlük is elvennétek a szavazati jogot, tehát hogy önmaguk dönthessenek.

Miért nem azt büntetjük, aki vissza akar élni a szavazással? Ha ez akkora gond, miért törődünk bele? Mert jelen állapotban ti is, én is, meg a többi átlagember is beletörődött, és nem a valódi gonoszra mérges, hanem a stampóért szavazóra, az idős emberre, arra aki nem fizet adót, mert fekete munka jut csak neki.