Úszás

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Nézzük a jó oldalát ennek a botrányocskának. Végre jön hsz ebbe a topikba is, mert különben a kutya nem írt volna ide az olimpiáig ;D

Máshol is ez a helyzet, Katinka oldalán megpezsdült az élet. Pusztán érdekességként hoztam fel, nem vájkálok a pénztárcájában, nem zavar, stb mantra.

Idézetet írta: TiB Dátum február 13, 2016, 11:38:37
Nézzük a jó oldalát ennek a botrányocskának. Végre jön hsz ebbe a topikba is, mert különben a kutya nem írt volna ide az olimpiáig ;D

Máshol is ez a helyzet, Katinka oldalán megpezsdült az élet. Pusztán érdekességként hoztam fel, nem vájkálok a pénztárcájában, nem zavar, stb mantra.

Jól jön az Iron Lady brandnek is  :ok:

Ahogy telik az idő és jönnek az adalékok az ügyhöz, annál jobban sodródok Katinkáék felé. Okosan csinálják, mert minimumon kommunikálnak, így a szövetség emberei saját magukat fürdetik a sárban addig is.
Szerintem a teljes igazságot soha nem tudjuk meg. Abból amit tudhatunk, meg nekem az derül ki, hogy faszául félre van magyarázva itt több minden. Néhány évtized múlva a kommunikációt hallgatók tankönyvében "A csúsztatás" tétel alatt ebből az ügyből lesznek a példának kiragadva...
Az hogy nem írták alá az ominózus szerződést nekem teljesen érthető. Ha nekem azt mondaná a főnököm, hogy csak akkor kapok új műszert,gépet, akármilyen eszközt a munkámhoz, ha a céget reklámozó honlap, plakát, vagy akármi "arca" leszek, s ezt írásba is adom, hát kurva ideges lennék, ha tudom, hogy én vagyok a "szekér húzó élmunkások" egyike! De kurvára ideges! Pláne ha az új eszköz még elengedhetetlenül szükséges is lenne a hatékonyság fenntartásához!
Erre mi van lekommunikálva: kevés volt a 12 millió, nem írták alá.  ;D Vicc.
Azt se feledjük el, hogy a szövetség mondott ezt, aztán mondott azt, aztán az még sem úgy volt... Gyakorlatilag maga alá csinált és most benne toporog a fehér szőnyeges nappali közepén.
Szerintem az is érthető, hogy nem állnak Katinkáék mellé a társak. Gyárfásék nagyon erősek. Betonba vannak ágyazva. Ráadásul eredményeik vannak, hisz sokkal jobb helyzetet teremtettek az úszásnak ma Magyarországon. Az itt szocializálódott versenyző azt mondja: "Basszus: előreléptünk 10-es skálán 3-ról hétre, talán még jövőm is van az úszás után egy-két szponzornál, vagy máshol, miért emeljem ki a hiányokat? Inkább örülök a plusznak!" Katinka viszont -Frodóval együtt- igazi versenyző típus az életben is, nyerni akarnak, előrébb lépni akarnak és hálátlan módon ugyan, de nem azt nézik mennyivel előrébb vagyunk, hanem, hogy mire van még szükség.
Mindehhez gondolom még hozzájön egy rakás személyi ellentét, a csomó értelmetlen beosztású funkcionárius megtűrése, satöbbi. Naná, hogy teli van a tökük!

Idézetet írta: szumos Dátum február 13, 2016, 11:54:03
Pláne ha az új eszköz még elengedhetetlenül szükséges is lenne a hatékonyság fenntartásához!

A témára reagálok, szóval nem ellened írom szumos :) Afelett valamiért elsiklik a nép, hogy például a nekem nagyon szimpatikus Sós Csaba elmondta, hogy mindig megvizsgálta a kéréseiket, és ha olyat kértek, aminek volt realitása(!), azt teljesítette, mert a szövetségnek van pénze. Katinka úszó, Sós szakember. Viszont a napi szintű felkészítéshez nem kell űrtechnológiás videórendszer, még Amerikában sem. Persze használják, kiemeleznek vele, értsétek jól a napi szintűt. Tudom hogy ő is a régi rendszernek van titulálva, meg mondjon le, meg eljárt felette az idő mert már 59 éves, meg csak amerikai edzőt a magyar úszásba. Ez az én bajon ezzel a vitával, hogy a Katinka védők is pontosan ugyanazt csinálják, mint a szövetségiek ( ;D ), hajtják a saját igazuk, általánosítanak, és az ő oldaluk is megdöntethetetlen. Magyarország minden téren dualista gondolkodású, politika, foci, minden téren. Tudat alatt az értékrendedhez közel oldalt választasz, aztán szemellenző fel, és irány a net sztyeppéje a hónod alá csapott billentyűzettel.

Ebben a témában én még jutottam el a szemellenzőig, egyik oldallal sem szimpatizálok, mert kevés az info hogy dönthessek. Gyárfás például masszív idiótának látszik (ahogy itt beszél például a végén, az bicskanyitogató), csak érdemes többet olvasni Katinka rövid facebook bejegyzéseinél.

Idézetet írta: TiB Dátum február 13, 2016, 12:36:58
A témára reagálok, szóval nem ellened írom szumos :) Afelett valamiért elsiklik a nép, hogy például a nekem nagyon szimpatikus Sós Csaba elmondta, hogy mindig megvizsgálta a kéréseiket, és ha olyat kértek, aminek volt realitása(!), azt teljesítette, mert a szövetségnek van pénze. Katinka úszó, Sós szakember. Viszont a napi szintű felkészítéshez nem kell űrtechnológiás videórendszer, még Amerikában sem. Persze használják, kiemeleznek vele, értsétek jól a napi szintűt. Tudom hogy ő is a régi rendszernek van titulálva, meg mondjon le, meg eljárt felette az idő mert már 59 éves, meg csak amerikai edzőt a magyar úszásba. Ez az én bajon ezzel a vitával, hogy a Katinka védők is pontosan ugyanazt csinálják, mint a szövetségiek ( ;D ), hajtják a saját igazuk, általánosítanak, és az ő oldaluk is megdöntethetetlen. Magyarország minden téren dualista gondolkodású, politika, foci, minden téren. Tudat alatt az értékrendedhez közel oldalt választasz, aztán szemellenző fel, és irány a net sztyeppéje a hónod alá csapott billentyűzettel.

Ebben a témában én még jutottam el a szemellenzőig, egyik oldallal sem szimpatizálok, mert kevés az info hogy dönthessek. Gyárfás például masszív idiótának látszik (ahogy itt beszél például a végén, az bicskanyitogató), csak érdemes többet olvasni Katinka rövid facebook bejegyzéseinél.

Én már eltolódtam egy irányba, de teljesen meggyőzhető vagyok.  ;)
Viszont nem értem, hogy ha korrektül átfolyatták a rendszeren az észrevételeket, kéréseket. Ezt normálisan elbírálták. Ne adj Isten a döntést szakmailag alátámasztva megindokolták. Uram bocsá' írásban, iktatva, akkor miért volt szükség megpróbálni lejáratni őket? Miért kellett sárdobálást kezdeményezni? Miért nem lehetett kiállni a kezdet kezdetén azzal a nyilvánosság elé, hogy "a kéréseket megvizsgáltuk, ezért és ezért ezt a döntést hoztuk, kéretik tudomásul venni, vagy újabb érvekkel alátámasztani." És ezzel ez az egész le lett volna zárva. De semmiképp nem fajult volna eddig a dolog. Nyilván azért nem így alakult az egész mert valószínűleg nem így történt, vagy valami más is van a háttérben.

Ami viszont érdekes, hogy az elején hogy ekézték Gyárfásék Tusupot, aztán jött a váltás és szerintük ő az év edzője nem Dárdai stb.
Ha valaki kicsit is figyeli a médiát és az összefüggéseket rájöhet, hogy melyik fél áll közelebb az igazsághoz. Persze ettől függetlenül mindkettőnek megvan a vaj a füle mögött...
Más példa: Bringában például a legjobb pályakerékpárosunk külföldön kell hogy készüljön, mert itthon nincsenek meg a normális feltételek hozzá. Akkor simán el tudom képzelni, hogy úszásban is lehet valami hasonló.

Idézetet írta: szumos Dátum február 13, 2016, 12:52:10
Nyilván azért nem így alakult az egész mert valószínűleg nem így történt, vagy valami más is van a háttérben.

Na ez az én nagy bajom, hogy Katinka se hazudtolja meg Sóst, és fordítva is simán lehet, hogy Sós hazudik. Itt jön be az információhiány. A lejáratás részében abszolút igazad van, teljesen felesleges volt, de minden nagyhatalom így működik (még Amerikában is), sértetten elnyom, ha ellene szegülsz. Nekem is úgy tűnik, hogy Katinkának van inkább igaza, csak valami hiányzik a történetből. De már többször megfogadtam, hogy inkább elengedem a témát, szóval így is teszek asszem ;D

Oakland, én is megnéztem a wikipédiát.  ;)

"Ötszörös világbajnok magyar gyors- és vegyesúszó, olimpikon. Az első olyan versenyző, aki egy időben tartja a világcsúcsot rövid pályán mindhárom vegyesúszó számban."
"A 2015-ös kazanyi világbajnokságon 2:06,84-es Európa-rekorddal jutott be a 200 m vegyesúszás döntőjébe, ahol új világcsúcs idővel (2:06,12) megtartotta korábbi világbajnoki címét."
"2015 novemberében megnyerte a világkupa összetett értékelését."
"2014 után 2015-ben is Hosszú Katinka lett az év úszója a Nemzetközi Úszószövetségnél."


A rekordjait nem másolom be, mert fél oldalt foglalnának. ;D Szerény eredményesség, nem is értem mit ugrál.  ::) :P Amióta ennyire eredményes, azóta tudtommal olimpia még nem volt, adjuk már meg neki az esélyt legalább. :D Ja, és, hogy ő miért nyithatta ki a száját? Hát mert ő már "kabbe pozíció"-ban van".  :redchug:  ;D

Valaki már bemásolta:

https://www.youtube.com/watch?v=cvTQh8r8has

Érdemes ezt elolvasni, honnan indult az egész. A pozitív irányú párbeszédnek az lett a vége, hogy előbb felkínáltak neki egy magasabb összeget, amit még feltételekhez kötöttek. Majd amikor ez nem jött be, jött a lejáratás. 8) Egyébként elgondolkodtató, hogy egy olimpiai 4. hely már nem jelent plusz támogatást, vagy a sokszoros világbajnoki arany... Vagyis a szövetség elvárja a kiemelkedően jó eredményeket, mert kb. olimpiai érem alatt észre sem vesznek, miközben maximum egy közepes szintű felkészülésre adottak a lehetőségek.  ::)

http://www.nemzetisport.hu/uszas/uszas-hosszu-katinka-megis-akkor-mire-van-a-magyar-szovetseg-2457035

Ezzel a gyönyörű mosolygós képpel zárjuk is le az eszmecserét.  ;D

Evés közben néztem fel. Ezt azért vedd figyelembe legközelebb, mikor ilyen durva dolgot posztolsz...  :redchug: Máskor inkább egy bikinis Jakabos szelfit.  :angel: És személyeskedni még el sem kezdtünk...  :'(  :D

Sokan sajnálták anno Kiss Lászlót, hogy jaj csúnya Katinka mit tett vele, remélem most is sajnálják őt.
Rossz vicc ez az egész és az is elgondolkodtató, milyen emberek vannak fontos pozíciókban ebben az országban (is).
Volt róla szó még régebben, hogy Cseh László miért nem szólalt fel úgy ahogyan Katinka tette az úszósportért. Csupán csak azért, mert ő is az úszó szövetség elnökségi tagja....

És új értelmet nyernek Szepesi vádjai. Vajon miért nem tett semmit a molesztálási ügyben? Hisz elvileg tudott róla..
Sportszakmailag becsülöm,de emberileg remélem a pokolban rohad meg.

Idézetet írta: Pozzato Dátum április 06, 2016, 17:13:17
Sokan sajnálták anno Kiss Lászlót, hogy jaj csúnya Katinka mit tett vele, remélem most is sajnálják őt.
Rossz vicc ez az egész és az is elgondolkodtató, milyen emberek vannak fontos pozíciókban ebben az országban (is).
Volt róla szó még régebben, hogy Cseh László miért nem szólalt fel úgy ahogyan Katinka tette az úszósportért. Csupán csak azért, mert ő is az úszó szövetség elnökségi tagja....
És nagyon valószínű, hogy a magyar szövetségi kapitánnyal kapcsolatban ez még csak a kezdet.  :)

Pár nap múlva jön az országos bajnokság, de  mégsem az a fő téma, miért nem indul ott Hosszú Katinka, mert jött hirtelen a Kiss-botrány.
Ez tényleg véletlen egybeesés?
Csak konteózgatok...  :)

Akármi lesz is a vége, a Kiss mellett kiálló úszószövetség tagjait már most érzéketlen pedofilként kezeli a "közvélemény", miközben az úszóknak meg Katinka mutatja meg, hogyan kell beinteni a szövetségnek és tojni a szabályokra.
(Ezek után nehéz lesz megkövetelni a kötelező indulást a többi úszótól.)

Biztos sok szülőnek és gyereknek csinálnak kedvet ezekben a hónapokban az úszáshoz...

1.) Szerintem már nem úszószövetség, hanem megúszószövetség.
2.) Kíváncsi vagyok Egerszegi Krisztina véleményére. Már csak azért is, mert nagyon védte az öreget a Hosszú Katinka-konfliktusban. Most is kedves Laci bácsinak tartja a szövkapot?