La Liga 2019/20

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: TiB Dátum január 27, 2020, 11:31:11
Köszönöm, hogy kikerested. Nekem már az is gyanús, hogy egy fordulóban van két gól nélküli döntetlen, szeretem és követem jó ideje a spanyol focit, másodosztályt is, de ez azért elég ritka. Sőt, szokott bennem ilyen lenni, hogy ha a forduló első meccse gól nélküli döntetlen, akkor már nem lesz több, tehát agyalhatok overeken. Persze tudom, hogy különböző minden meccs, szóval ez gyenge indok.
Fogalkoztam régebben ilyennel, mert engem is érdekelt, logikus lenne, ugyanakkor meglepődtem rajta, hogy mennyire más eredmény jött ki, mint amit vártam. Ha lesz időm és energiám írok erről, mert igaz nem túl nagy minta alapján (ha jól emlékszem 5 nagy ligából elemeztem olyan 3-3 szezont), de nem a várt eredmény jött ki. Még érdekesebb, ha szimplán csak a döntetlenek kapcsán vagyunk így, ugyanis az agyunk a logika szerint azt mondatja, hogy az előző fordulóban volt 5 döntetlen, akkor most épp az ellenkezője lesz egy átlagban 25%-os "döntetlenező" ligában, ahol 10 mérkőzés van egy fordulóban. Ha lehet ilyet mondani, akkor "elvileg" egy döntetlen sem kéne, hogy legyen, de mivel a megoszlás másként működik, ezért vannak "forróbb" időszakok, amikor mondjuk zsinórban van 3-4 forduló, amikor termelnek a 40 meccsből egy 40%-os arányt, míg mondjuk 8-10 forduló korábban szintén volt egy hasonló, csak épp számunkra negatív kimenetelű periódus, amikor csak 12% volt ez az arány. Az agyunk azonban ezeket már kevésbé raktározza el, csak a közelmúltra koncentrál, az él élénkebben a fejünkben, így ha nem nézünk utána minden fordulóban alaposan a megoszlásnak, akkor ilyen téren gondban lehetünk és simán csődölhetünk, ha olyan stratégiánk van, amely tétemeléssel a döntetlenekre fogad.

Érdekességként itt a LaLiga tavalyi éve, ahol a döntetlenek átlaga: 28,95%
Ez magasnak mondható, mert manapság már inkább ez a 25% körüli átlag van. Azért látható a lenti képen, hogy a megoszlás nem egyenletes, de az nem is várható el.
Szóval, ha mondjuk az előző fordulóban átlag feletti vagy alatti döntetlen volt, akkor közel sem biztos, hogy most fordul a kocka.
Lesz visszaesés, ahogyan azt a 19-22. fordulók közötti időszak mutatja, meg ahogyan 26-28-ig. Azonban itt sokan gondolhattak mondjuk arra a 26. fordulóban, nem volt döntetlen, jöhet most belőle 3-4 minimum. Közbe beesett két darab, de ott van a 36. forduló, ahol szintén nem volt, utána pedig csak egy, majd jött négy. Aki ilyen típusú statisztikai alapon való fogadásra adja a fejét, annak szerintem érdemes nézni egy hosszabb távot és nagyobb varianciát, nem csak 10-20, hanem akár 200-300 meccset is, mert úgy érződik jobban az ingadozás.
További érdekesség, hogy a 4:4-es döntetlenből kettő volt a szezon során: 15. és a 30. fordulóban.

Szöglet, Valladolid módra

A Real Valladolid a Levante ellenében húzott egy merészet a spanyol bajnokságban, sok edző és játékos tanulhatna tőlük, hogyan kell a tökéletes szögletet elvégezni. Olvasd tovább



Paco Alcacer -> Villarreal

Mondjuk ez nekem eleg meglepo, bar mostanaban nem kovetem annyira a focit, de ennel szerintem sokkal komolyabb jatekos Alcacer...

Szerintem lehet azért, mert sérülékeny. Egyrészt onnan tudom, mert a Villarreal szereti a sérülteket ;D nemám, másrészt meg 2018-ban három, 2019-ben négy sérülése volt.

#80 január 30, 2020, 20:27:11, Pozzato
Idézetet írta: peshark Dátum január 30, 2020, 18:41:22
Paco Alcacer -> Villarreal

Mondjuk ez nekem eleg meglepo, bar mostanaban nem kovetem annyira a focit, de ennel szerintem sokkal komolyabb jatekos Alcacer...
Idén "komolyabb" céljai vannak a Dortmundnak, illetve a jövőt is építik (szokásos módon), plusz eléggé sok tényező közbeszólt, ami kedvezőtlen volt Alcacer számára:
- Thomas Delaney megsérült az ősz folyamán, kiderült, hogy súlyosabb, mint azt előzetesen gondolták, így kell a pótlás, mert ő és Witsel kiváló szűrők voltak középen
- Közben felmerült, hogy megszerezhetik szotyiért Haalandot, szóval kellett a norvég, de náluk azért szigorúbb a költségvetés, valakitől meg kellett válni emiatt
- Középen így maradt elől a Reus - Haaland páros, illetve mögöttük még Götze is olykor (ha egészséges..), papíron megvannak, Paco Alcacer pedig azért jött el Barcelonából, mert nem akart padozni
- Haaland nem azért jött, hogy üljön Favre mellett, plusz ilyen játékost vétek elpocsékolni, világsztár lehet és óriásit szakíthat belőle a Dortmund
- Felmerült Delaney pótlása, elsősorban Emre Can személyében, akiért 25 milla körül kért a Juventus
- Paco Alcacer elvágyódott Haaland érkezésével, jött a Villarreal ajánlata, akik okkal keresték a spanyol támadót, ráadásul kezdő tagságot ajánlva
- A Villarreal ugyanis elpasszolta azt a Toko Ekambit, aki nem akart náluk játszani, visszament a francia ligába, ráadásul az OL-hez (végre nagyobb csapat), mert Depay megsérült, ki kell hagynia az év hátralévő részét
- Toko Ekambi > Lyon, kellett a Villarrealnak csatár, mert Moreno és Cazorla viszi eddig a prímet, előbbitől többet vártak, kell még egy hatékony támadó
- Paco Alcacer aláírt 23 millióért a Villarrealhoz, miközben Emre Can átigzolását a Juventusból Dortmundba most jelentik be, aki 22 millióért érkezett.

Az egész sztori tehát két sérülésből (Depay és Delaney), illetve egy "akciós" ajánlatból indult. Dortmund így kihozta az üzletet számukra tökéletesre, vettek egy tökéletes felépítésű és technikás támadót, elpasszoltak egy sérülékeny és mentálisan is labilis játékost, ráadásul még a sérült vkp-t is pótolták.

FC Barcelona - Levante

Ez egy remek match up a Barca számára, hogy kijöjjön a gödörből, és mutasson valamit abból, amire igazán képes.

oakland23 írását és tippjét itt olvashatod!

Vége a Barcelona idényének?

Luis Suárez és Ousmane Dembélé megsérült, Lionel Messi lehet a következő? Olvasd tovább


LaLiga: Kaptak egy kis pihenőt

Pénteken egy Valencia - Atlético Madrid? Jöhet! Olvasd tovább


LaLiga: Menekülés a győzelembe

Rengeteg a sérüléssel bajlódó játékos a Barcelonánál, mihez kezdenek? Olvasd tovább


Azért az gyönyörű, hogy a Barcelona 18 millió euróért (!!  ;D), leigazolta a dán gyereket. Martin Braithwaite, rá nem gondoltam volna, jöhetett volna Stuani vagy Ángel, de sikerült leigazolni ezt a srácot. Pazar. Van épp elég botrány, erre ezt a szerencsétlent még elhozzák. Mondjuk ezzel megkapta élete lehetőségét Braithwaite, hiszen Fati nem bír végig egy szezont, simán benne van, hogy kezdő lesz több alkalommal is. A vezetőség folyamatosan csinálja a hülyeséget, tavaly elküldték a brazilt, akit bosszúból vittek el a Roma elől (Malcom), pedig most óriási szükség lett volna rá. Én azon lepődnék meg, ha a BL-ben továbbjutna a csapat, bajnokságban meg tartanák a második helyet. Művészet, hogy ilyen ótvar szezon után még nem állunk mondjuk az 5. vagy 6. helyen. Borzasztóan gyenge a játék, de ami ennél is durvább: Messi szerinem most a leggyengébb, kihagyott meccseket, mégis vezeti a góllövőlistát. Nem is értem, arra leszek kíváncsi, mikor unja ezt meg, hogy évek óta játszik egy ilyen csapatban, ahol a vezetőség elszúrt mindent és kilátástalan a helyzet. Későn jön az a bizonyos elnökválasztás, addigra Bartomeu és társai szétlopják a klubot. Olyan szinten eltaposták az eddigi értékeket, hogy arra már szavak sincsenek.

Voltak ugyan pozitívumok az elmúlt évekből, de összességében szerintem érezte mindenki, hogy valami nincsen rendben. Hasonlít ez az időszak Joan Gaspart elnökségére. Gaspart érkezésével elveszett minden koncepció, szerintem Bartomeu mellett ott van a legrosszabb elnök címért folytatott versenyben. Gaspart is kimaxolta a dolgokat rendesen, hiszen pár napra rá, hogy elnök lett, eladta Luis Figót (Rivaldo is elment ingyen 2002-ben..), jött egy halom pénzért Marc Overmars, Gerard López és Emmanuel Petit, illetve a legendás kapus, Dutruel.  ;D Utánuk olyan klasszisok érkeztek, mint Geovanni vagy Christanval.

Ez a mostani időszak is hasonló, igazi megőrülések vannak, de vajon meddig tart még? Leigazolt Bartomeu egy halom játékost, akinek a többségét nem is akarták a csapaton belül, több sportágban is szórták a pénzt, de a tehetséges fiatalokat nem akarták megtartani. Valószínűleg jön majd Victor Font, plusz egy van egy olyan érzésem, hogy lesz itt egy elnökbuktató kiesés/lemorzsolódás is. Laporta korszaka is így kezdődött 2003-ban, utána meg tudjuk, hogy mi lett. Font egy esetleges győzelme mellé hozná Xavit is, Puyol is a klubhoz kerülne, de valószínűsíteném Guardiolát is előbb vagy utóbb, amolyan sportigazgatói vagy utánpótlás szerepkörben. Luxusnak tűnhet, de volt erről szó.

A csapattal kapcsolatban, ha nem lett volna Messi az elmúlt években, akkor úgy állna a helyzet, mint 2002-2003 környékén, amikor 6. helyen volt a Barca és csak vergődtek (évközi elnökváltás kellett a 6. helyhez is).

LaLiga: Szétesett a Valencia?

Sérülések okozhatnak gondot Celadesék számára.  Olvasd tovább


Megnyugodhatnak a Barca fanok, hisz megérkezett az új labdazsonglőrjük..  ::) ;D ;D ;D

https://twitter.com/ESPNFC/status/1230858505474670594

Idézetet írta: peshark Dátum február 21, 2020, 16:32:02
Megnyugodhatnak a Barca fanok, hisz megérkezett az új labdazsonglőrjük..  ::) ;D ;D ;D

https://twitter.com/ESPNFC/status/1230858505474670594

Ha rúg 10 gólt, akkor mindegy hogy tud-e dekázgatni vagy sem. Mondjuk az érdekes kérdés, hogy miért trükközget, ha nem tud lámpalázasan. Mert ugye nyilván csinált már rainbowt, különben meg sem próbálta volna.

Egyébként az ilyen bemutatások olyanok, mint mikor új fóka érkezik az állatkertbe :D Nézzétek itt van Freddie, a labdával ügyesen bánik, kap is egy halat.

Idézetet írta: TiB Dátum február 22, 2020, 06:15:25
Ha rúg 10 gólt, akkor mindegy hogy tud-e dekázgatni vagy sem. Mondjuk az érdekes kérdés, hogy miért trükközget, ha nem tud lámpalázasan. Mert ugye nyilván csinált már rainbowt, különben meg sem próbálta volna.

Egyébként az ilyen bemutatások olyanok, mint mikor új fóka érkezik az állatkertbe :D Nézzétek itt van Freddie, a labdával ügyesen bánik, kap is egy halat.

Alatta meg ott van az a rész is, ahol simán elbánik a labdával. Klikkbéjt, madőrfakőrsz!