Eurovíziós Dalfesztivál 2019

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Miért esett ki Pápai Joci?

Töröknek nézték.
2 (25%)
Rosszul énekelt.
0 (0%)
Gyenge volt a dala.
3 (37.5%)
Magyarországra nem szívesen szavaz Európa.
3 (37.5%)

Összes szavazó: 8

Eurovíziós Dalfesztivál 2019

A 2019-es Eurovíziós Dalfesztivál lesz a hatvannegyedik Eurovíziós Dalfesztivál. Izraelben rendezik meg, mivel a 2018-as Eurovíziós Dalfesztivált az izraeli Netta Toy című dala nyerte. Ez lesz a harmadik alkalom, hogy a dalfesztivált Izraelben rendezik meg, viszont az első, hogy azon belül Tel-Avivban.

Első elődöntő: 2019. május 14.
Második elődöntő: 2019. május 16.
Döntő: 2019. május 18.


Wikipédia | Hivatalos oldal | Youtube

Fogadj az ausztrál selejtezőre!

Az Unibetnél lehetőségünk van az ausztrál indulóra tippelni, az Egyéb - Nem Sport / Ausztrália / Zene kategórián belül.

Szorzók alapján favoritok:

Electric Fields - 2000 and Whatever - odds: 3.00 - ♫ youtube link
Sheppard - On My Way - odds: 3.00 - ♫ youtube link
Kate Miller-Heidke - Zero Gravity - odds: 3.50 - ♫ youtube link

A teljes kínálatot az irodánál találod. Van tipped mire bukik a kenguruk népe?



Melodi Grand Prix 2019

Egy zenei verseny, melynek keretén belül a közönség és a zsűrik kiválasztják, hogy ki képviselje Norvégiát a 2019-es Eurovíziós Dalfesztiválon, Tel-Avivban. Az Unibetnél fogadhatunk is a nyertesre, az Egyéb - Nem Sport / Norvégia / Melodi Grand Prix kategórián belül. Szorzók alapján a favorit a KEiiNO együttes, Spirit in the Sky című számukkal (itt meghallgathatod).

Fogadási kínálat:

KEiiNO  1.40
Kjetil Mørland  6.00
Adrian Jørgensen  7.50
Chris Medina  15.00
D'Sound  20.00
Erlend Bratland  20.00
Hank Von Hell  20.00
Anna-Lisa Kumoji  25.00
Ingrid Berg Mehus  25.00
Carina Dahl  30.00


Visszatérő előadók

Pápai Joci második alkalommal térhet vissza a versenyre, de vannak rajta kívül is néhányan, akik már korábban is részt vettek. Az alábbi táblázatban látható is a névsor, mely nem tartalmaz olyanokat, akik háttérénekesként, vokalistaként szerepeltek. A litván Jurij Veklenko például vokalistaként már kétszer is ott volt az Eurovízió színpadán, 2013-ban és 2015-ben. Ezúttal viszont már ő képviseli Litvániát, Run with the Lions című dalával.


Eurovíziós dalfesztivál: Fogadnál az én apámra?

Pápai József ha már Izraelben van, tett egy kis zarándok kitérőt. "El sem hiszem, hogy ugyanazon az úton jártam, ahol egykor Jézus. Sokkolóak ezek az élmények! Szinte megelevenedett előttem Jézus Krisztus" - mondta az énekes. Tovább


Megint mondhatjátok, hogy geci vagyok, de régóta foglalkoztat ez a kérdés: Izrael mióta Európa?

Értem én, hogy a dalfesztiválon van meghívott is (Ausztrália), de Izrael úgy szerepel mintha tagja lenne. 

Idézetet írta: Milan Dátum május 13, 2019, 13:33:41
Megint mondhatjátok, hogy geci vagyok, de régóta foglalkoztat ez a kérdés: Izrael mióta Európa?

Értem én, hogy a dalfesztiválon van meghívott is (Ausztrália), de Izrael úgy szerepel mintha tagja lenne.

Miért?  Oroszország Európa? Törökország Európa? Kazahsztán, Azerbajdzsán, Grúzia Európa?

Idézetet írta: todika Dátum május 13, 2019, 20:43:32
Miért?  Oroszország Európa? Törökország Európa? Kazahsztán, Azerbajdzsán, Grúzia Európa?

Igen, ha még csak részben is.

Idézetet írta: Milan Dátum május 13, 2019, 13:33:41
Megint mondhatjátok, hogy geci vagyok, de régóta foglalkoztat ez a kérdés: Izrael mióta Európa?
- Mióta?
- Már jó ideje.
- Miért?
- Politikai okokból.

Kazahsztántól egy köpésre van Kína, szóval jó példa todikától. De nem földrajzi alapon szerveződik ez a fesztivál, hanem az Európai Műsorsugárzók Uniója alapján. Ha akarna, Libanon, Tunézia, vagy épp Egyiptom is elindulhatna, mert tagjai a szervezetnek. 1980-ban így vehetett például részt Marokkó.

Idézetet írta: TiB Dátum május 14, 2019, 07:02:48
Kazahsztántól egy köpésre van Kína, szóval jó példa todikától. De nem földrajzi alapon szerveződik ez a fesztivál, hanem az Európai Műsorsugárzók Uniója alapján. Ha akarna, Libanon, Tunézia, vagy épp Egyiptom is elindulhatna, mert tagjai a szervezetnek. 1980-ban így vehetett például részt Marokkó.

Jogos, de van európai része is, ellenben Izraelnek nincs.

Köszönöm a felvilágosítást, TiB.  :ok:

#14 május 14, 2019, 15:48:28, oakland23
Hagyjuk a földrajzot és a politikát, még ha ezt nehéz nem felhozni az Eurovízió esetén.

Én délelőtt meghallgattam az első elődöntő dalait (kétszer  ;D), de nem lettem okosabb.

Szubjektív, kinek mi tetszik, de nekem a belga dal bejön, egyszerű, a tavalyi litván Leva dalához hasonlít hangulatban, kellemes, lágy, ha lemegy 10-szer egymás után sem unom meg. Szerintem 1,55-ért a továbbjutása value, de ahogy nézem itt a belga dalokat az elmúlt évekből, ha továbbjutott a belga dal, akkor jó eséllyel top10-be is került a végén, erre most 8-as odds van bet365-ön.

Amit még remélek, és gondolkodom, hogy meg kéne tenni, hogy Ausztrálai idén nem lesz top10-es. Erre 2,75-öt az unibet, nem hiszem, hogy ez a macskanyávogás bejön valakinek, talán még a szakmai zsűrinek sem. Bár a zsűrinél Ausztrália segge rendre ki van nyalva, szóval félek, hogy a zsűri túlértékeli, így a nézői szavazatok nélkül is meglesz a top10...

Joci előző alkalommal az első elődöntőben 2. lett, most a top3-ra az unibet 5.00-ös szorzót fizet, és elég gyenge a mezőny, szóval akár meg is érhet egy próbát. Az mondjuk rejtély, az origo hogy lett anno 2. de akkor ezek alapján a faterom is lehet top3-as, bár erre magam sem tennék.

2. elődöntőből örmény tj 1,60 körül fizet, top10-ük 8-as odds, ők még szavazatokat is hajlandóak vásárolni, bundázni, de maga a dal is elég jó, nekem csalódás lenne, ha nem lenne döntős az örmény dal.

Valakinek valami tuti???