Sorozatok

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Daredevil
Vége a harmadik évadnak és a sorozatnak is. Kicsit meglepett pár napja, mikor bejelentették a kaszát, de valahol várható volt, mivel sorra dobta a Netflix a marveles sorozatokat. Gondolom köze van ehhez a Disney streamnek is, akik jövőre kezdenek. Nem valószínű, hogy ott folytatódik a sorozat és azt is megkockáztatom, hogy a Jessica Jones is kap egy kaszát (harmadik évadot már forgatják, szóval utána), ahogyan a Defenders és a Punisher is. Kicsit sajnálom a DD-t, mert ez volt az egyik legjobb szuperhősös sorozat, harmadik évad újra minőséget szállított. Kicsit későn kezdtem bele, sok időm nem volt rá, de így végiggondolva, kapott befejezést is. Aki úgy gondolná, hogy érdemes 40 részt karácsonykor sorozatozni a meleg szobában és valami pörgős akciót nézne, az vágjon bele. Csalódást azért érzek, mert a Gotham is elköszön jövőre, nem szeretem már a szuperhősös dolgokat, de ezek még tudtak újat mutatni és minőséget szállítani, nélkülük üres lesz ez a szegmens. Az egészre (három évad) én adnék egy 8,5/10.

Narcos
Mexikóba tette át székhelyét a sorozat és mielőtt kezdett volna, már akkor sem éreztem azt a "hűűdevárom" feelinget. Néztem az előzeteseket, próbáltam hangolódni, Diego Luna jó színész, de mégis az volt az érzésem, hogy nem lesz elég karakteres. Valahol be is igazolódott a sejtésem, mert az előző évad szereplőihez (Moura, Pascal stb.) senki sem ért fel. Kevesebb volt a dokus rész is (nekem legalábbis úgy tűnt), valahogy nem volt meg a varázs. Ugyanakkor voltak olyan részek, amiért megéri megnézni, mert visszahozott valamit a régiből.  ;) A helyzet az, hogy szerintem pont a második évad lehet jobb, ezt vetíti előre az első évad zárása. Ha nem a kolumbiai elődhöz hasonlítjuk, akkor viszont ez egy jó munka, tisztességes és minőségi sorozat. (8/10)

Nem is rossz így év elejére:
Luther 5. évad, kezdés: Január 1. (négy rész, négy egymást követő napon), előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=zltvWcctE6g&t=2s
True Detective 3. évad, kezdés: január 13. (Mahershala Ali a főszereplő, bőven volt rá idő, minőségi cuccnak néz ki), előzetes: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=btoZfxs0pE0
The Grand Tour 3. évad, kezdés: Január 18., előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=-7USlC956z8
Gotham 5. évad, kezdés: január 3. (befejező évad, elvileg lesz benne minden, Batman stb.), promo: https://www.youtube.com/watch?v=J1QWAnG4gu8
Projekt Blue Book  1. évad, kezdés: január 8. (UFÓ-s sztori), előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=U4EmfM9isHo
Brooklyn Nine-Nine 6. évad, kezdés: január 10. (elvileg záró évad, reméljük kap még egy szezont), előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=GnD_WQmWp3Y
I Am The Night 1. évad, kezdés: január 28. (próbát mindenképp megér a trailer alapján), előzetes: https://www.youtube.com/watch?v=KcknCCOlH-E

Tegnap a darts vb-n a kozonseg soraiban mar volt piros ruhas, Dali maszkos nezo.. ::) :D



Luther:
Idris Elba kapcsán felmerül bennem az, hogy csak Luther szerepében egy zseni vagy amúgy is? Láttam jó pár filmjét, de ebben mindig kiemelkedőt alakít, mintha neki írták volna az egészet. Ő elviszi a hátán a sorozatot, de már fokozatosan gyengül az összkép. Kicsit magasra tették a mércét az elején, mostani évad pedig nem igazán ütötte meg azoknak a szintjét. Inkább már csak nosztalgia nekem ez a sorozat, de annak ez a négy rész tökéletes volt.

Black Monday:
Véletlenül fedeztem fel, böngésztem a videótárat és ott volt, mint premier. Nem is nagyon volt promózva sehol (vagy csak én voltam figyelmetlen), de összességében nem volt rossz az a fél óra. Don Cheadle szerintem extra, fogalmam sincsen, hogy milyen irányba megy majd el a sztori, de az biztos, hogy 2-3 rész erejéig még tuti maradok, mert érdekel. A lényeg, hogy egy egyetemista srác bekerül a Wall Streetre egy évvel a nagy égés előtt, mint akinek van egy tuti algoritmusa és egyből a nagy Mo-nál köt ki (pilot csattanója azért nem lesz rossz). Zenék szerintem nagyot dobnak a hangulaton, van egy feelingje az egésznek.
https://www.youtube.com/watch?v=KslyoAcF4PM

Deadly Class
Jól kezdődött a pilot, akkora gond nem is volt vele összességében, de valami hiányzik belőle. Talán egy markáns szereplő, de a SyFy sorozatainak nem is ez az erőssége, hanem az elborultság (elég csak a Happy-re gondolni). Ebbe is vannak hasonló dolgok, harcjelenetek nem egy Into the Badlands, de nem rossz.
Ami miatt maradok, az a Russo brothers, akik készítették a sorozatot. Nekik közük volt a Communityhez, illetve jó hír lehet a szuperhős rajongóknak, hogy ők rendezték az Amerika Kapitánya filmeket és az Avengers Infinity War-t és az Endgame-t. Van egy hontalan srác, akit felkarol egy szervezet, akik hasonlóan problémás gyerekekből faragnak gyilkológépeket. 
https://www.youtube.com/watch?v=j_V5jQgdS9U

Drága Örökösök

Néhány rész után azt hisztem nem maradok erre a magyar sorozatra. Az a bajom vele, hogy minden olyan mű és mesterkélt, már maga a település is, mintha egy díszlet lenne. A szereplők/színészek vidékiesek próbálnak lenni, de egy falusi disznóvágáson nem voltak még, az héccentség. A vidéki feeling átadása inkább erőlködés, és átlátszó, nem magával ragadó, amilyennek lennie kellene. Egyébként kliséboltban jártak a készítők, nagy meglepetés nem igazán várható, a falusi vonal adná el az egészet, de az meg ugye nem jó. Azért kimentettem a kedvenc pillanatom, íme:


Ray Donovan (SPOILER!):
Szerencsére lesz hetedik évad, pedig már párszor úgy éreztem az évek alatt, hogy csak megszokásból nézem Ray sztoriját. Voltak hullámvölgyek, kiváló és borzalmas részek is. Aztán jött a mostani évad és azt kell, hogy mondjam, nagyon jót tett a sorozatnak a környezetváltás és Abby halála. Ez az évad végre túllendült az Abby-kérdéskörön, új impulzusok jöttek be.
Nagyon örülök neki, hogy minden szereplő megkapta a maga játékidejét, nem vittek senkit sem túlzásba, nem vergődtek egy témán 8-10 részen át. Pörgősebb volt ez az évad és ki kell jelentenem, hogy a legerősebb is.
Kellett várni hat évadot, mire a Ray Donovan eljutott az elit kategóriába, de ez jól látható a jelenlegi pontszámokból is. Az IMDB-n 8.3 alatti rész nem is volt, minimum 250 szavazó alapján, utolsó három rész pedig összehozott így saccra egy 9.3-as átlagot. Én ettől függetlenül a záró epizóddal nem vagyok elégett. Az első 4 perc a visszaemlékezés után tökéletes volt. Olyan groteszk volt az egész, ahogyan Smithy készen van a hulláktól, amilyen lazán Bridge kezeli a helyzetet, beletörődve az életébe. De számomra az évad legjobb szereplő egy "újonc" volt. A kb 75 éves Sandy néni olyan alakítást tett le az asztalra, hogy mindig elfogott a röhögést. Ivott, füvezett, közben osztotta azt észt, ha kellett,láncfűrésszel darabolt embereket, nem pörgött rá a témákra, zseniális volt. A lezárás viszont kicsit lassú volt, eltúlzott, de az előtte való részek folytonos pörgése, bőven kárpótlást nyújt. Ray bizonyította, hogy ő is ember, vannak érzései és segítséget kell kérnie, mert képtelen úrrá lenni a helyzetén. Számomra ez egy 9/10-es évad.

True Detective (3. évad):
A második évad egy zsák trágya volt, de most kezdenek visszatalálni az alapokhoz. Talán túlságosan is. Az első évadra próbálnak hajazni, szinte minden tekintetben (ami nem feltétlenül baj), de remélem nem fogják túlzásba vinni. Számomra Mahershala Ali ott van a legtehetségesebb színészek sorában, bízom benne, hogy nem lesz ez rossz évad, kezdés szép alapokat rakott le, körítés is tetszik, sztori is érdekes.

Escape at Dannemora
Idézetet írta: Pozzato Dátum november 23, 2018, 13:36:53
Nem néztem utána a sztorinak, de a szereplőgárda iszonyatosan erős, belenéztem a pilotba, kicsit lassú, de engem a fényképezés meg a kissé filmes hatás és a színészek megvettek (ha csak az első pár rész erejéig is). Hét részes minisorozat egy szökésről, ha jól láttam magyar felirat is van hozzá.
https://www.youtube.com/watch?v=RVbOjP1Ziec
Ennyit már írtam róla, betegség miatt most volt időm lepörgetni az évadot. Benicio Del Toro szerintem élete egyik legjobb alakítását hozta, de felnőtt hozzá Paul Dano is. Patricia Arquette hihetetlen volt (minden értelemben  ;D), nagyon jó helyre került az a Golden Globe díj idén, tökéletes női főszerep. Ben Stiller rendezése és meglátásai pedig zseniálisak voltak. Én amondó vagyok, hogy maradjon ennél, nem kellenek a szerepek, álljon a kamera másik oldalára. Kezdetben még ugyan hosszú kameraállások jellemezték a jeleneteket, kicsit elnyújtott volt, aztán fokozatosan lendültek bele. Kivetnivaló számomra a képi világ, ami jó lenne, ha ez a sztori a 80-90-es években történt volna, de ez 2015-ben volt. Olyan érzést kelt az emberben az egész, mintha egy 20-30 éves történet lenne, lehet ezzel arra is gondolt Stiller, hogy csinál egy klasszikust, amit 30-40 év múlva is simán lehet fogyasztani. Ez is benne van.

Ha ettől elvonatkoztatunk, akkor olyan történetmesélést kapunk, illetve olyan karakterközpontú alkotást, ami méltán emelkedik ki a mostani minisorozatok világából. Rengeteget számít, mikor és hogyan mesélik el az elítéltek múltját, mert ez átértékeli számunkra a helyzetüket, motivációjukat. Nem csak a három főszereplő nyújt kiemelkedőt, hanem a mellékszereplők is. Ott van például a fegyőr, David Morse. Megbízik egy elítéltben, úgy tekint rá, mintha barátok lennének, de közben próbálja a látszatot fenntartani, ugyanakkor csodálja Del Toro tehetségét. Ott van Eric Lange (Lyle), aki komoly testi átalakuláson ment át (ahogyan Patricia Arquette is), de kiválóan hozza az egyszerű, jóravaló, falusi férj szerepét, aki szereti a nejét és végtelenül naiv.
Összességében ez nekem 8/10, megéri a rászánt időt, sztori is érdekes, valós háttér pedig inkább elgondoztat, hogy ilyenek nem csak a Prison Break-ben történhetnek meg.

Idézetet írta: Pozzato Dátum január 23, 2019, 12:44:18
Escape at DannemoraEnnyit már írtam róla, betegség miatt most volt időm lepörgetni az évadot. Benicio Del Toro szerintem élete egyik legjobb alakítását hozta, de felnőtt hozzá Paul Dano is. Patricia Arquette hihetetlen volt (minden értelemben  ;D), nagyon jó helyre került az a Golden Globe díj idén, tökéletes női főszerep. Ben Stiller rendezése és meglátásai pedig zseniálisak voltak. Én amondó vagyok, hogy maradjon ennél, nem kellenek a szerepek, álljon a kamera másik oldalára. Kezdetben még ugyan hosszú kameraállások jellemezték a jeleneteket, kicsit elnyújtott volt, aztán fokozatosan lendültek bele. Kivetnivaló számomra a képi világ, ami jó lenne, ha ez a sztori a 80-90-es években történt volna, de ez 2015-ben volt. Olyan érzést kelt az emberben az egész, mintha egy 20-30 éves történet lenne, lehet ezzel arra is gondolt Stiller, hogy csinál egy klasszikust, amit 30-40 év múlva is simán lehet fogyasztani. Ez is benne van.

Ha ettől elvonatkoztatunk, akkor olyan történetmesélést kapunk, illetve olyan karakterközpontú alkotást, ami méltán emelkedik ki a mostani minisorozatok világából. Rengeteget számít, mikor és hogyan mesélik el az elítéltek múltját, mert ez átértékeli számunkra a helyzetüket, motivációjukat. Nem csak a három főszereplő nyújt kiemelkedőt, hanem a mellékszereplők is. Ott van például a fegyőr, David Morse. Megbízik egy elítéltben, úgy tekint rá, mintha barátok lennének, de közben próbálja a látszatot fenntartani, ugyanakkor csodálja Del Toro tehetségét. Ott van Eric Lange (Lyle), aki komoly testi átalakuláson ment át (ahogyan Patricia Arquette is), de kiválóan hozza az egyszerű, jóravaló, falusi férj szerepét, aki szereti a nejét és végtelenül naiv.
Összességében ez nekem 8/10, megéri a rászánt időt, sztori is érdekes, valós háttér pedig inkább elgondoztat, hogy ilyenek nem csak a Prison Break-ben történhetnek meg.

Én is nemrég néztem meg ezt az HBO GO-n. Nekem is bejött, csak ajánlani tudom.  ;)

Az HBO GO egyébként nem gyenge kínálatából válogatva most épp a Gomorra-t és a Mosaic-ot nézem, egyikből sem láttam még sokat, de érdekesen indulnak, egyik sem az a sablon sorozat... Meglátjuk, eddig nézős...

Kicsit még az HBO-s gyártásnál maradva, és egy másik minisorozatot ajánlva, lehet már volt téma, de a The Night Of (Aznap éjjel) című 9 részes krimit ne hagyjátok ki!

Trónok harca - 8. évad

Életben marad a szereplő az évad végéig?

Arya Stark  -  Igen 1.55  |  Nem 2.30
Jon Snow  -  Igen 1.50  |  Nem 2.40
Podrick Payne  -  Igen 1.60  |  Nem 2.20
Jaime Lannister  -  Igen 4.50  |  Nem 1.15

További kínálat az Unibetnél az Egyéb - Nem Sport / Globális / Game of Thrones kategóriában!

Leaving Neverland
Nehéz az egész, mert olyan szinten egyoldalú, hogy nem tudsz másra gondolni, minthogy ez mind igaz, közbe olyan jeleket mutatnak a szereplők (beszédeik során), amikből viszont teljesen másra lehet következtetni. Nem szeretnék állást foglalni, az viszont biztos, hogy a téma mellett az időtartama is elborzaszthatja a nézőket a maga négyórás hosszával.

Anya gyilkos kincse
Megtörtént esetet dolgoz fel, de meg kell, hogy mondjam, ez eléggé megviselt. Sztorit még csak röviden sem szeretném leírni, mert eléggé komoly spoiler lenne. Ez a dokumentumfilm, amibe a sztori szereplői elmondják az eseményeket. Megrázó, hogy mik történhetek a világban, hogyan tehetik tönkre egy gyermek és ez által minimum egy, de inkább több ember életét. Ebből a sztoriból készült most sorozat a Hulu által, melynek neve The Act. Szereplőgárda eléggé ütős, Patricia Arquette neve garancia a minőségre és szerintem Dee Dee szerepére kiváló. Egyelőre két rész jött ki a sorozatból, ahhoz hoztam trailert:
https://www.youtube.com/watch?v=Y_5fqDZCjQo

The Fix
Kellett valami pörgős, mégis izgalmas az ABC-nek. Szerintem az alapsztori jó, nem hiába vett részt a létrehozásában Marcia Clarck. Ismerős lehet a neve az O.J. Simpson sztoriban jártasaknak, ugyanis ő volt az ügyész. Az American Crime Story első évadában őt személyesítette meg Sarah Paulson parádésan. Marcia munkája eléggé szembeötlő a sorozaton: van egy híres színész, akinek barátnőjét és annak szeretőjét brutális kegyetlenséggel megölik. Az afroamerikai sztárra terelődik egyből a gyanú, bizonyítékok is ellene szólnak, de az ügyvédje kijátssza a faji-kártyát, amivel megússza a börtönt (eddig full O.J., ugye?). Ezzel kezd a sztori, de itt nincs megállás, ugyanis eltelik nyolc év és a sztár legújabb fiatal barátnőjét holtan találják a parton. Az ügyésznő visszatér, hogy felgöngyölítse az esetet, de felemás fogadtatásban részesül. Érdekel, hogyan oldják meg. Kicsit olyan a sorozat, mely többnek akar tűnni, néhol nagyon jó, aztán jönnek olyan jeleneteket, ahol a fejedet fogod (például a pilot zárása..). Egyelőre ez egy erős közepes, ha lesz rá időm, akkor heti nézős lehet, van benne potenciál.
https://www.youtube.com/watch?v=dkJhX-ccM5k


Extreme Digital meglepett 1+1 honap ingyenes HBO Go-val, mi az amit semmikepp ne hagyjak ki? :D

Idézetet írta: peshark Dátum április 02, 2019, 22:14:56
Extreme Digital meglepett 1+1 honap ingyenes HBO Go-val, mi az amit semmikepp ne hagyjak ki? :D

Castle Rock, Counterpart (Képmás), Misfits (Kívülállók), Patrick Melrose, Billions (Milliárdok nyomában), Westworld, Kilences szám alatt. 404-es dimenzió

Hirtelen ezek ugrottak be...  :D