Te mit változtatnál a labdarúgáson?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mitől lehetne jobb a foci?

Tegnap azt kérdeztem, hogy mikor néztetek utoljára végig teljes egészében egy focimeccset, mobil nyomkodás, facebook, twitter nézegetés nélkül. Azt gondolom, hogy persze a világ is megváltozott, de a labdarúgás nem változik ehhez mérten, ezért jön az újabb kérdésem, hogy neked, személy szerint mitől lenne izgalmasabb a játék, hogy a teljes figyelmed lekösse?

Én ezeket változtatnám a labdarúgáson:

- rövidebb meccsek, 60 percesek félórás játékrészekkel
- eggyel kevesebb játékos mindkét csapatban
- a 0:0-s eredmény mínusz egy pontot mindkét csapat számára

Te miben módosítanál?

Idézetet írta: TiB Dátum december 11, 2019, 14:40:45
Mitől lehetne jobb a foci?

Tegnap azt kérdeztem, hogy mikor néztetek utoljára végig teljes egészében egy focimeccset, mobil nyomkodás, facebook, twitter nézegetés nélkül. Azt gondolom, hogy persze a világ is megváltozott, de a labdarúgás nem változik ehhez mérten, ezért jön az újabb kérdésem, hogy neked, személy szerint mitől lenne izgalmasabb a játék, hogy a teljes figyelmed lekösse?

Én ezeket változtatnám a labdarúgáson:

- rövidebb meccsek, 60 percesek félórás játékrészekkel
- eggyel kevesebb játékos mindkét csapatban
- a 0:0-s eredmény mínusz egy pontot mindkét csapat számára

Te miben módosítanál?

A 0-0-okkal tényleg csinálhatnának valamit, annál undorítóbb nem nagyon van.

Kieséses meccseken (EB-k, VB-k stb. kieséses szakasza) a hosszabbítás után én nem büntetőt rúgatnék, hanem hasonlóan a tegnap a bet365 topikban tárgyalt fogadási formához, ahol csapat teljesítményre lehet fogadni, a meccs előzményeinek alapján kijönne egy pontozás, hogy pl. les ennyi büntetőpontot ér, szabadrúgás annyi büntetőpontot, sárga, piros lap amannyit (jó sokat) stb., és akinek kevesebb pontja van, az jutna tovább.
Így talán kevesebb lenne a szabálytalanság, talán (talán...) jobban ügyelnének a meccs közben a játékosok, és nem az igazságtalan 11-eseken múlna a végén majd a továbbjutás.

Idézetet írta: flamman Dátum december 11, 2019, 15:17:52
Így talán kevesebb lenne a szabálytalanság, talán (talán...) jobban ügyelnének a meccs közben a játékosok, és nem az igazságtalan 11-eseken múlna a végén majd a továbbjutás.
Szerintem ez inkabb nepszerubbe tenne a szineszkedest meg a mueseseket amibol mar igy is sok van.

Idézetet írta: junglefever Dátum december 11, 2019, 15:31:23
Szerintem ez inkabb nepszerubbe tenne a szineszkedest meg a mueseseket amibol mar igy is sok van.

Lehet, de ezeket is ki lehet már szűrni a videóbíróval.

Én értem @flamman ötletét és van benne ráció szerintem. Viszont én valahogy az üresjáratokat venném ki a meccsből, meg hogy egy csapat ne érje be azzal, hogy döntetlenre játsszon. Nyerni akarjon mindenki, a támadás legyen előtérben, persze nem fejetlenül 6-8 gólos meccseken, csak sokszor azt érzem, hogy egy-egy csapat nem is akar gólt szerezni, miközben erről szól a labdarúgás.

A 0-0-s döntetlenek kapcsán @flamman ötlete tetszik, de én máshogy csinálnám: kapura tartó vagy kaput eltaláló lövéseket pontoznám a mérkőzésen. Mondjuk az is lehet, elég lenne csak a kaput eltalálót értékelni, bár annál is kialakulhat döntetlen.. Így hiába a 0-0, az egyik csapat többet lő kapura, ő kapna 2 pontot a mérkőzésért, míg a másik csak egy pontot vagy nullát (ezt még nem döntöttem el  ;D).

A meccseken túl más dolgokon is változtatnék.
Amerikai mintára a fizetési sapkát vezetném be, amit azzal ötvöznék, hogy nincsen átigazolási díj. Ezzel együtt azt is bevezetném, hogy kötelezően minden csapatban lenne 4-5 darab 21 éven aluli játékos, illetve egy csapatban nem lehetne több, mint 5 idegenlégiós. Hiába uniós állampolgár, nem számítana semmit.

Ezzel limitálva lenne ez a nagy vándorlás, hogy már fiatalok ide-oda mennek százmilliókért, izgalmas lenne a nyári szezon, mivel mondjuk egy Jadon Sancho kapcsán szóba jöhetne egy sor olyan klub is, akik most nem tudnák megfizetni a kivásárlási árát. Ahogyan az NBA-ben, úgy itt is "cserélni" lehetne a fizetéseket, akár több játékost mozgatva. Kiegyenlítettebbek lennének a ligák, nem lenne ekkora szakadék a klubok között.

Reformálnám a kupasorozatokat is.
Klubvilágbajnokság: kiemelt bajnokság, minden évből a kontinensek legjobbjai (minimum 64 csapat), küzdenének egyenes kieséses rendszerben.
Bajnokok Ligája: A 32-es főtábla megmaradna, a kiemelt top 5 ligából maximum 10 csapattal, többi ország is részt vehessen benne.
Európa Liga: 32 csapatos maradna, viszont, akik nem indulhatnak a BL-ben (mondjuk a mostani LaLiga 3. és 4. így járna), azok jönnének ide.
KEK: A 99-ben megszűnt sorozatot feléleszteném, ide jönnének a kupagyőztesek/döntősök.

Az országok bajnokságaiban a résztvevő csapatok számát csökkenteném, ugyanis semmi szükség ennyi fordulóra. Magyarán egy 20 csapatos Premier League lenne mondjuk 16. Kevesebb forduló lenne, viszont remélhetőleg minőségibb mérkőzések.

Ezek a döntések azzal járnának, hogy a tradicionális nagycsapat státusz devalválódna, viszont erősebb lenne a lokális jelenlét. Sokkal jobban építenének az utánpótlásra, nagyobb lehetőséget kapnának a helyi fiatalok. Nem ugyanaz a 10-12 csapat között dőlne a BL, hanem tényleg bárkinek lenne esélye, ezzel nőne a mérkőzésre kilátogató szurkolók száma is. Most keveseket vonz egy Genk - Standard Liege mérkőzésen, de ha adott esetben az egyik oldalon egy Courtois - De Bruyne - Origi - Benteke négyes, míg a másikon egy Lukaku - Mertens - Witsel - Vertonghen kvartett lép pályára, akkor azért az már jobban hangzik. Mondjuk a Genk pont rossz példa volt, mert náluk óriási a lokális jelenlét, de ez köszönhető a klub vezetésének is.

Idézetet írta: Pozzato Dátum december 11, 2019, 16:42:47
Az országok bajnokságaiban a résztvevő csapatok számát csökkenteném, ugyanis semmi szükség ennyi fordulóra. Magyarán egy 20 csapatos Premier League lenne mondjuk 16. Kevesebb forduló lenne, viszont remélhetőleg minőségibb mérkőzések.

Azt érzem, hogy ez a része nem kivitelezhető. A PL-szervezői egyszerűen imádják a durva sorsolást, nem fogják sose elengedni, hogy két ünnep között három forduló lemegy. Teljesen mindegy, hogy a biológia ennek ellent mond, és nem képes a szervezet regenerálódni két-három nap alatt, de az otthon ülő, sört ivő, chipset zabáló briteknek nyomni kell a showt.

Engem a sok időhúzás zavar. Amikor műesés után 5 perc fetrengés meg ápolás. Meg amikor cserénél úgy csinál, mintha nem tudná, hogy neki kell lemenni és elsétál másik irányba, hogy aztán tovább tartson neki lemenni. Sérülésnél és cserénél álljon meg az óra, addíg míg nem indul újra a játék. Tudom, persze, a bíró hosszabbíthat. Csak ez a hosszabbítás sokszor jóval kevesebb , mint ameddíg áll a játék. A másik amikor az utolsó tíz percben a cserékkel húzzák az időt. A játékidő utolsó 10-15 percében csak (komolyabb)sérülés miatt lehessen cserélni.

Legyen megállítva az óra, ha nincs játék.
0-0-ért -1 pont legyen 1 helyett
Egy 5-0-s győzelem többet érjen mint egy 1-0-s, ne legyen az, hogy megvan a vezetés és nincs értelme focizni tovább

A 0:0 büntetése inkább csak a bundameccsek felé vinné a dolgot...
Egy-egy gól mindkét kapuba, aztán mehetne élesben a meccs.

Ráadásul a 0:0 nem is minőségjelző alapból, egy kiscsapatnak lehet hatalmas, erőn felüli eredmény is.
Na meg így nagyobb teljesítmény lenne 0:8-ra kikapni (0 pont), mint 0:0-t játszani (-1 pont).
Ezt nem gondoltátok végig...   ;)

Amit én változtatnék:
- 60 perces tiszta játékidő
Innentől nincs időhúzás és nem egy 38 éves harmadikvilágbeli könyvelő dönti el, hogy meddig tart egy vb meccs.

- 11-es nem területi alapon, hanem csak gólhelyzet megakadályozásáért adható
Így lennének szabadrúgások a 16-oson belül, könnyebben befújnák a faultokat és végre ugyanazok a szabályok lennének a 16-oson belüli és mezőnybeli szabálytalanságokra.
Most túl nagy a súlya egy 16-oson belüli ítéletnek, és tényleg igazságtalan, ha egy kifelé cselező játékos meglökéséért, vagy egy labda nélküli szöglet előtti tülekedésért egyből meccsdöntő 11-est adnak, na ezért nem is merik ezeket befújni.


Egyébként a tiszta játékidő és a gólhelyzethez kötött büntető minden komolyabb sportágban megvan, csak a foci butáskodik ezekkel a szabályokkal "hagyománytiszteletből".


Idézetet írta: Knapp Dátum december 11, 2019, 21:16:30
A 0:0 büntetése inkább csak a bundameccsek felé vinné a dolgot...
Egy-egy gól mindkét kapuba, aztán mehetne élesben a meccs.

Ez most nem ellened szól Knapp, sőt nekem is egyből ez ugrott be, hogy ezt hogyan játszanák ki. 1-1 gól, s kész.

Érdekes, hogy mi startból arra gondolunk, hogy ezeket hogyan tudnák kijátszani.  :D

Erre valóban nem gondoltam, hogy ki is játszhatják, és tényleg egy 0:0 lehet hatalmas eredmény is, egy igazi underdog számára. Sőt még az is lehet, hogy egy 0:0 jobb meccs, mint egy 2:2-es eredmény. Nekem a játék alapvető stílusával van gondom, hogy a többség nem nyerni akar, hanem vereséget elkerülni. Valahogy ezt a túltaktikázott, védekezős jelleget venném ki a fociból.

A másik pedig a hosszúsága, a tiszta játékidő sokszor 40-50 perc egy 90 perces meccsen, a többi időben meg nézhetjük, ahogy fetrengenek, kamu ápolást és a többit. Valahogy pörgősebbé tenném, mert a világ is pörgős, manapság már egy 10 perces youtube videóba is beletekernek az emberek, sőt amin kivagyok, van aki gyorsítva néz filmet, tehát mondjuk 1.25-ös sebességgel. Ehhez kellene valahogy a focinak is alkalmazkodni, kevesebb üresjárat, rövidebb játékidő, de az tartalmasabb.

Idézetet írta: TiB Dátum december 12, 2019, 10:02:50
Erre valóban nem gondoltam, hogy ki is játszhatják, és tényleg egy 0:0 lehet hatalmas eredmény is, egy igazi underdog számára. Sőt még az is lehet, hogy egy 0:0 jobb meccs, mint egy 2:2-es eredmény. Nekem a játék alapvető stílusával van gondom, hogy a többség nem nyerni akar, hanem vereséget elkerülni. Valahogy ezt a túltaktikázott, védekezős jelleget venném ki a fociból.


Ezt (az unalmas meccset) talán egy pontrendszerrel ki lehetne küszöbölni. Kapurarúgásokért pontokat adni stb.

Engem a jatekos szineszkedes zavar a legjobban, ertem en az Almok Szinhaza meg stb. De ha a rugby jatekosok komolyabb jatek korulmenyek kozott fel tudnak allni , akkor a napi szinten kemenyen edzet es talan  izmos  testel, plusz rengeteg vitaminnal  taplalt jatekosok , miert jatsztak el a 7dik halalt??, mikozben a lelaton a kisfia nezi a merkozest. Amig ez van, es igazabol sekit nem zavar,  addig nagyon nincs rendben itt semmi.