Ilyet lehet egy sportolónak?

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Szerinted igaza volt LeBronnak?

Igen, jó hogy kivitték a szurkolókat
7 (28%)
Nem, inkább kosárlabdázzon
18 (72%)

Összes szavazó: 23

Dönthet úgy LeBron James (vagy más sztársportoló), hogy kidobat szurkolókat a meccsről?

Nyilván mondhattak rasszista dolgokat, vagy olyat, ami nem tetszett LeBronnak, viszont ilyen tényleg előfordulhat? Ronaldo menjen végig a lelátón, és mutogassa végig, akik épp szidták? Amerika mégsem annyira a szabadok országa :(

https://youtu.be/6SlvpxPIFzA

Még csak nem is hazai pályán történt, a Pacers meg simán hagyta. LeBron a rögtönítélő bizottság is egyben :bash:

Legyünk őszinték: LeBronnak elvileg pályán sem kellett volna lennie, ha tényleg a szabályoknak megfelelően járnak el az NBA-ben. Az, ahogyan leütötte a detroiti játékost pár napja, azok alapján kellett volna kapnia 3-5 meccset minimum.

A szurkolók elvileg azt kiabálták neki, hogy a gyerekeid bárcsak meghalnának. Egyértelmű, hogy nem szabad ilyeneket kívánni (ugyanakkor elég csak arra gondolni, amiket Spike Lee csinált a Gardenben...  Ott semmi retorzió nem volt). Hogyan jutottunk el idáig, hogy James esetében egyre több az atrocitás? Nézzük meg kicsit jobban az erkölcsi bajnokot. Mit mondott ez a jó ember 7 hónappal ezelőtt: "te vagy a következő". Ezt egy rendőrnek írta egy lövöldözés kapcsán, gyakorlatilag életveszélyesen megfenyegette őt. Mi lett az ügyből? Semmi. James levette az Insta-posztot, nem történt semmi. LeBron James pár napja ezt művelte:
Idézetet írta: Pozzato Dátum november 23, 2021, 11:26:15
Az elmúlt másfél nap a LeBron - Stewart "ütközetről" szólt az NBA-ben (meg szerintem Amerikában is). Az esetről röviden: LeBron sunyi módon (és szándékosan) könyökkel odavert egyet a Detroit játékosának, akinek felszakadt a szemöldöke, illetve ezek után Stewart elégtételt akart venni, Ludas Matyi módjára, háromszor akarta visszaadni, úgy kellett őt mindenkinek lefogni (szó szerint, mert a taggal nem volt bírás, NFL-ben nagyon értékelnének ilyen játékosokat). Mindezek után ma kiderült, hogy LeBron egy, míg Stewart két meccsre szóló eltiltást kap.

https://www.youtube.com/watch?v=rIMw4mPRz6Y&


Kétségtelen, hogy LeBron bocsánatot kért utána, de még az edzője is elmondta, hogy ez szándékos volt. Mit lát egy 12 éves gyerek, aki NBA-t néz? Azt, hogy teljesen normális, ha sunyi szemétláda módjára odaversz egyet a másiknak, haverok meg a liga úgyis megvéd téged. Mert mi megy most a sajtóban? Az, hogy Stewart egy állat, dühkezelési problémái vannak. Igen, nehéz volt őt lefogni, ez egyszer biztos, de kérdem én, hogyan reagáltak volna az emberek, ha valaki szándékosan sérülést akar nekik okozni? Én az alábbi csináltam volna: engedtem volna a revansot, nem kell közéjük állni, LeBron és Stewart dolga, rendezzék el. Tudom, ez a mostani PC-világban nem jó, de az sem jó, hogy valakit bevédenek egy aljas húzás után. LeBron egy puhapöcs, semmi több, akinek fogalma sincsen, hogyan kell viselkedni (ezt már többször bizonyította a médiában is). Valószínűleg azért is állt oda mindenki, mert tudták: Stewart szétkapná őt, mint Floki a lábtörlőt. Tudom, The Malice at the Palace évforduló, de ezzel megint azt érték el, hogy a Király rájött: nekem mindent szabad.

Mi történt ezek után? Mindössze egyetlen meccset kapott, majd az Indiana meccs után háborgott, hogy merték őt eltiltani. Ez egy f*szfej, semmi több, akinél nemhogy a GOAT-státusznak, de még a top5-nek sem kéne felmerülnie. Ha nincs Wade és Riley, ott zokogna bajnoki címek nélkül. Ha ez lett volna az első ilyen eset, akkor azt mondom, hogy rendben van, szegény LeBron. Amiket viszont művel, az már eléggé sok embernél kiveri a biztosítékot, aki követi a ligát.

Erre szavaztam: Igen, jó hogy kivitték a szurkolókat

Erre alapoztam ezt: "A szurkolók elvileg azt kiabálták neki, hogy a gyerekeid bárcsak meghalnának."

Fiatal, gazdag csicskagyerekek azt hiszik nekik mindent lehet?! :bash: Szóval ebben az esetben is biztosan volt egy LeBron-hatás, hogy ez végül így megtörténhetett (a kivezénylésük), de szerintem ez így volt helyes és így kellene lennie, ha egy csapat 10. játékosát inzultálják ilyen módon.

A témát akarom tovább vinni, nem személyeskedésnek szánom még véletlenül se, de nekem rémlik olyan, hogy akár Liverpool, akár Manchester United, akár bármelyik angol szurkolótábor azt kántálta, hogy Adebayor apja elefántokat mos, az anyja meg egy k*rva, de egy csomó eszembe jut. Persze vannak viccesnek mondottak, de Özil se hinném, hogy nevetett azon, hogy a szeme lesen van.

Szóval nem az amerikai fiatalok sajátja a dolog, és akkor adódik a kérdés, hogy az a két ember ki lett vezetve, akkor őket is ki kellett volna rakni? Itt lent a videóban, elég sokan vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=q7gxlW9d9tc

Szerintem más a szituáció.

A foci esetében egy tömeg van, nincs 'arcuk'. Egy ilyen közegben könnyebben megy át állatba az ember, egyik generálja a másikat és kialakul az amit linkeltél. Természetesen egyáltalán nem tartom helyesnek ezt a viselkedést. És hogy mit tennék velük? Lehet, hogy semmit, hiszen az FA sem tett, mert ezeket a meccseket sem szakították félbe. Nem vagyok jártas ilyen mélységig az angol fociban, talán azért nincs ilyen retorzió, mert az angolok örülnek annak, hogy 'csak' szájkarate van és nem pedig a régi bunyós török-zúzok huliganizmus.

Egy kosármeccs nekem más. Azért oda inkább szórakozni megy az ember, mint sem szurkolni, közelről látni az olyan sztárokat, mint LeBron; legalábbis az első sorba tutira. A játékosokhoz állati közel vannak, a meccs alatt kialakul a szemkontaktus, a játékosok látják az egyént, nem úgy mint foci esetében, ahol csak egy massza a tömeg. Itt volt lehetősége lépnie, tennie valamit Jamesnek, hiszen konkretizálni tudta azokat a személyeket, akik a gyerekeit szidták. Ha a helyébe lettem voltam, egészen biztos, hogy ugyanígy cselekedtem volna!

Miller nem ment oda a bíróhoz rinyálni, Miller tökös gyerek.
https://www.youtube.com/watch?v=b7nEXYAvU2Y

Ne lehessen azt mondani, hogy csak régen voltak fasza gyerekek, az általam kevésbé kedvelt Trae Young sem olyan anyuci szoknyája mögé bújkálós srác
https://www.youtube.com/watch?v=gXPhb1HthNk

A videóban olyan is van, hogy Gerrard kapja az ívet kb egy méterről, ki is néz, hogy ki szidja a feleségét. De elindulok a gondolatmeneten, ha az egész stadion skandálja, hogy LeBron "akármi", az úgy már belefért volna, hiszen masszát képeztek volna az arcok.

"Nem zavar, ha utálnak engem az emberek, mert ez juttat előbbre. Ez számomra nem egy probléma, inkább motiváció" - Cristiano Ronaldo.

Nem jutunk dülőre, de itt a különbség.

Az kétségtelen, hogy Európában teljesen más egy kosár vagy focimeccs, ott ilyet nem lehet mondani, hogy a kosármeccs "szórakozás", főleg nem egy török vagy görög ligában (4:20-tól).
https://www.youtube.com/watch?v=cWrSw3X8TRs

Amerika kétségtelen más kávéház, de én azzal értek egyet, amire TiB is utalt, hogy mentalitás kérdése is. Ronaldo is teljesen máshogy áll egy ilyenhez, pedig szerintem a homosexual rigmust hallotta már szerintem tisztán és sokszor a stadionban, ahogyan Balotelli is a majom kifejezést. Az NBA-ben is akadtak olyan játékosok, akiknek beszólogattak, de én azt figyeltem meg, hogy ezek a játékosok korábban (vagy épp azon a meccsen) tettek is érte. Kapott ugyanígy Westbrook is pár éve (azt hiszem, hogy őt kajával akarták megdobni, meg valamit kiabáltak is neki), szóval ez nem egyedi eset. Az általam említett Miller-eset sem a véletlen műve volt, hiszen Reggie Miller is eléggé megosztó személyiség volt, igazi trash talker volt. A kérdés az, hogyan kezeli az adott játékos. Lehetséges, hogy rosszul látom, de például Jordan esetében valószínűleg nem azért mentek ki a meccsre az emberek - és fizettek egy halom pénzt -, hogy az első sorból kiabálják: rohadjon meg a családod! Valószínűleg LeBron kiválthatta valamivel ezt a gyűlöletet (mert nem ez az első eset, ha emlékeim nem csalnak).

De azért LeBron se volt szent a meccsen, ilyen kis kedves ünneplésekkel hergelte a közönséget, amely aztán nem csoda, hogy beszólt neki.



Néhány napja meg szimplán arcon ütötte Stewartot, amiről Pozzato is írt korábban. Nehéz sajnálni ezt a nagyképű GOAT képzelgőt. Egy meccs eltiltás ezért? Röhej.


Idézetet írta: Pozzato Dátum november 25, 2021, 21:21:45
Miller nem ment oda a bíróhoz rinyálni, Miller tökös gyerek.
https://www.youtube.com/watch?v=b7nEXYAvU2Y

Ne lehessen azt mondani, hogy csak régen voltak fasza gyerekek, az általam kevésbé kedvelt Trae Young sem olyan anyuci szoknyája mögé bújkálós srác
https://www.youtube.com/watch?v=gXPhb1HthNk

Ha az a tökösség, hogy fojtogatást mutatunk, akkor valóban tökös Miller... de szerintem így lement annak a szintjére, aki beszólt neki. Arra viszont jó volt neki ez a hergelés,hogy extázisba kerüljön és szárnyaljon :)
(próbáltam kigulizni, hogy mit mondtott neki az ürge, de nem találtam meg)

A másik videot nem értem, mert fogalmam sincs miért alakult ki ilyen ellenséges légkör ekörül az általam ismeretlen Trae Young körül. De az ő reakcióját megértem és elfogadom.

Amit Tib hozott vidit, azon messzemenően gázul viselkedett LeBron, de attól még kitartok amellett, hogy helyesen járt el a gyerekekkel szemben. Most az, hogy nézett volna ki, ha ő is mutogatni kezd nekik vagy visszapofázni hasonló stílusban. Vagy némán tűrnie kellett volna? Továbbra sem hiszem, és nekem nem valami nagy kedvencem LeBron; azt védem ahogyan viselkedett és nem a személyét.

Idézetet írta: TiB Dátum november 25, 2021, 10:01:37
Dönthet úgy LeBron James (vagy más sztársportoló), hogy kidobat szurkolókat a meccsről?

"az első sorban ülőkre külön szabály vonatkozik az NBA-ben"

Ezt most találtam, igaz csak egy facebook komment ;D de szerintem ebben van valami. Ma már nem kezdem el keresgélni, de ez talán kicsit más fénybe helyezi azt ami történt.

#12 november 25, 2021, 23:09:13, sunik29
Idézetet írta: Pozzato Dátum november 25, 2021, 21:55:16
Az kétségtelen, hogy Európában teljesen más egy kosár vagy focimeccs, ott ilyet nem lehet mondani, hogy a kosármeccs "szórakozás", főleg nem egy török vagy görög ligában (4:20-tól).
https://www.youtube.com/watch?v=cWrSw3X8TRs

Amerika kétségtelen más kávéház, de én azzal értek egyet, amire TiB is utalt, hogy mentalitás kérdése is. Ronaldo is teljesen máshogy áll egy ilyenhez, pedig szerintem a homosexual rigmust hallotta már szerintem tisztán és sokszor a stadionban, ahogyan Balotelli is a majom kifejezést. Az NBA-ben is akadtak olyan játékosok, akiknek beszólogattak, de én azt figyeltem meg, hogy ezek a játékosok korábban (vagy épp azon a meccsen) tettek is érte. Kapott ugyanígy Westbrook is pár éve (azt hiszem, hogy őt kajával akarták megdobni, meg valamit kiabáltak is neki), szóval ez nem egyedi eset. Az általam említett Miller-eset sem a véletlen műve volt, hiszen Reggie Miller is eléggé megosztó személyiség volt, igazi trash talker volt. A kérdés az, hogyan kezeli az adott játékos. Lehetséges, hogy rosszul látom, de például Jordan esetében valószínűleg nem azért mentek ki a meccsre az emberek - és fizettek egy halom pénzt -, hogy az első sorból kiabálják: rohadjon meg a családod! Valószínűleg LeBron kiválthatta valamivel ezt a gyűlöletet (mert nem ez az első eset, ha emlékeim nem csalnak).

Ez a video ütős ! :o: :o:

ooo poustarades, o babas sas, in arianos
putana i omada ke rufianos o laos
mia zoi tha trehete de ginete alios

Idézetet írta: Latzka Dátum november 25, 2021, 22:23:27
Ha az a tökösség, hogy fojtogatást mutatunk, akkor valóban tökös Miller... de szerintem így lement annak a szintjére, aki beszólt neki. Arra viszont jó volt neki ez a hergelés,hogy extázisba kerüljön és szárnyaljon :)
(próbáltam kigulizni, hogy mit mondtott neki az ürge, de nem találtam meg)

Miller-eset
Rövidebb verzió: A fojtogatás itt egy átvitt jelentéssel bír, melynek értelme a következő: ki fog kapni a Knicks, mert Miller egymaga megfojtja őket a tripláival, elolvad az előnyük.
Hosszabb verzió:
1985. június 18.: Ebben az időszakban még másfajta draftrendszer volt, lényege az volt, hogy sorsolás döntött az első helyről, ahol a hét leggyengébbnek ugyanakkora esélye volt (ők azok, akik nem kerültek rájátszásba). Az Indiana Pacers és a New York Knicks sem került rájátszásba, közöttük dőlt el végül az első hely sorsa. Azért is volt kiemelten fontos az első hely, mert óriási tehetség volt a piacon: Patrick Ewing. A sztorit tudjuk: Knicks nyert, Ewing lett a választottjuk, akivel rögtön elkezdődhetett az építkezés. Miért érdekes még ez az év? Ugyanis Ewing érkezésének hatására vett bérletet egy bizonyos Spike Lee (1985-től volt bérletes).

A '90-es évek közepének egyik ikonikus csatája volt a New York Knicks - Indiana Pacers. A '93-as rájátszásban kezdődött mindent, ahol a kezdetektől fogva aprították egymást. A két csapat szurkolói is utálták egymást, gyakorlatilag egy "morális harc" volt ez, hiszen New York képviselte a városiakat (rosszak), míg az Indiana a "falusiakat" (jók). Miller szerint úgy kezdődött, hogy odament a meccs előtt Starkshoz (Knicks hátvédje), hogy lepacsizzon, de Starks csak meredten nézett maga elé. Miller nem értette a szituációt, majd a mérkőzésen elkezdték aprítani a Pacers játékosait.

Szó se róla, Pat Riley (New York Knicks) együttese kemény volt, ha kellett, akkor Millert egy zsákolás után tették padlóra, vagy dobás közben löktek rajta akkorát, hogy padlóra került (elmúlt évek soft ligájában már a Knicks játékosainak 90%-a az öltözőben lett volna.  ;D ), de nem kell félteni Millert sem, volt, hogy eljátszotta, hogy megütötték, hogy személyit kapján a Knicks játékos. A másik dolog, hogy nem felejtette a meccs eleji "pacsizást", így elkezdődött közte és Starks között a trash talk. Maradjunk annyiban, hogy Bird, Garnett és Jordan mellett, bizony Miller volt a trash talk királya. Folyamatosan pofázott, de csak a játékossal (nézők nem érdekelték, egészen az ominózus Spike Lee történetig). Mivel Starks egy hirtelen haragú játékos volt, ezért csak idő kérdése volt, mikor érik be Miller munkája. Végül jött az "ikonikus" jelenet, amikor Starks agya annyira eldurrant, hogy egyik Pacers akció után fogta, és Miller után eredt, majd lefejelte őt. Miller eléggé teátrális mozdulatokkal mutatta, mi történt vele, Starks kiállítás sorsára jutott.

https://www.youtube.com/watch?v=TaayzG7NbOs

Miller rendkívül idegesítő játékos volt, aki folyamatosan pofázott (de csak a játékosokkal), beférkőzött az agyukba (legyen elég annyi, hogy ő volt az a játékos, akinél MJ-nek is elszállt az agya). Az is igaz viszont, hogy a Knicks ellen nem ő kezdte a vitát (mondjuk ez nem meglepő, akkoriban mindenki utálta őket, Knicks a probléma forrása volt ligaszerte, kötözködtek mindenkivel), de ha már így beleálltak Millerbe, akkor nem lépett vissza, hanem visszavágott. Onnantól, hogy ezeket a Knicks és Miller meglépték, elkezdődött a háború. Az Indianát sem kellett félteni, ott is voltak kemény arcok, szóval ez egy igazi ütközetté vált, hogy el tudjuk helyezni, olyan, mintha két Detroit "Bad Boys" Pistons játszott volna egymás ellen (amiket a The Last Dance-ben láttunk).

A következő évben (1993/94) megint összekerültek a rájátszásban, újabb zseniális hét mérkőzésből álló csata, szó szerint háború zajlott. Ez volt az igazi csúcspont (hiába találkoztak egy évvel később is, akkor már az Indiana nyert 4-3-ra), de itt tetőztek az indulatok. Már a második meccsen New Yorkban elkezdte a trash talkot Spike Lee. Az Oscar-díjas filmrendező azt hiszem, hogy pár ember számára ismerős lehet (BlacKkKlansman, Malcolm X, Inside Man, mind a három filmet nagyon ajánlom amúgy, tényleg jók). A csapatok 2-2-vel érkeztek meg a Madison Square Gardenbe, ahol Spike Lee nyomta a sódert végig. Kiabált, hogy Cheryl (Reggie testvére, aki a világ egyik legjobb kosárlabdázója volt, akivel gúnyolódtak Reggie-n), ez kezdetben hatott, Miller nem dobott jól, de "felhozta őt", ahogyan Spike Lee viselkedett. Ennek köszönhetően annyira ideges lett, hogy elkezdte szórni a triplákat, majd utána mutogatott Lee irányába.

Lee vicces figura volt, 30 for 30-ban is elmondta, hogy ő sosem hergelt játékosokat korábban (meg akkor sem), mindenki tudta, hogy hazudik, hiszen ott voltak a videófelvételek, korábban is ezt csinálta, csak Miller személyében emberére akadt. Az biztos, hogy akik ott ülnek a vonal mellett, azoknak "beleszólásuk" van a mérkőzésbe. Gesztusokkal, szöveggel, régebben a liga játékosai ezekre a játékukkal reagáltak, manapság szólnak a bírónak, ha valaki nem tetszik nekik. És, hogy mi történt ezek után Miller és Lee között? Spike Lee elment a hatodik meccsre Indianába, hogy gerjessze a feszültséget...  A sztori pedig szinte minden évben előkerül.

Én nagyjából egyetértek veled Latzka, meggyőztél, ha tényleg a gyerekei halálát kívánták, akkor tenni kell valamit, ez minden határon túlmegy. Jogosnak is nevezhetjük, hogy kivezette őket, bár az a része nem tiszta, hogy idegen pályán hogy mehetett ez ilyen gyorsan és egyszerűen, mármint a művelet, hiszen az a Pacers felségterülete. A focis hasonlat sem állja meg a helyét részemről, azért az más szurkolói hangulat valóban.

Amit viszont nem tudok elengedni, hogy LeBron azt hiszi a liga felett áll, és nem véletlenül hiszi ezt, a liga is aszisztál ehhez. Le merem fogadni, hogy ha ugyanezt megpróbálja valaki más a ligából, nem vezetik ki a nézőket.