Okosságok, meglátások és egyéb hülyeségek a 2018-as foci vb idejére

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Sziasztok!

Ezt a naplót a vb idejére nyitottam; melyben hol a megérzéses, hol a kicsit utánanézett, statisztikára alapuló tippjeim lesznek vezetve.
Minden meccsre egy tipp.

Sok sikert mindenkinek!

Argentína-Horvátország
D-csoport
2018.06.21. 20:00 Nizsnyij-Novgorod

Tipp: Horvátország +0,75
Odds: 1,57
Eredmény: 0-3

Mindkét csapat meccsét láttam. Messiék egyáltalán nem voltak meggyőzőek, még akkor se ha egy egész meccsen beállt busz ellen eleve nehéz játszani (Izland). Nagyon Messire épül az argentín válogatott és ez sokszor megbosszúlja magát. Ha neki se megy, akkor az egész csapatnak se.
Tizit hibázott, passzokat rontott, lövései gyérek voltak, nagyon nincs itt mostanában fejben.
Valami nagyon hiányzik ebből a kék mezes csapatból.

Ezzel szemben a horvátok majdhogynem örömfocit toltak Nigéria ellen, akik ellen szintén nem volt könnyű eleinte. Nagyon pofásan játszottak a déli szomszédok.

Igazság szerint ha nem láttam volna a két esti csapat meccsét, akkor is megérzésre azt mondtam volna, hogy Argentína maximum csak X-re jó a horvátok ellen. De ugye az ördög nem alszik, támogassuk meg a tippet egy kis ázsiai hendivel.
Ha nyernek Modricék jók vagyunk, ha X szintén, ha 1-gyel zúgnak akkor is a tét fele vissza.
Nem hiszem, hogy Messiék 2-vel mennének, aztán persze ki tudja...  ;D

Nigéria-Izland
D-csoport
2018.06.22. 17:00 Volgográd

Tipp: Összes elkövetett szabálytalanság 25,5 felett
Odds: 1,60
Eredmény: 19 db

Nigéria simán kikapott a horvátok ellen, Izland pedig meglepetésre döntetlent játszott az argentínokkal (bár utólag már nem olyan nagy meglepetés... ;D). Mindkét csapatnak nagyon kellenek a pontok, parázs meccsre van szerintem kilátás.

Nigéria azt a játékot fogja hozni szerintem amit a horvátok ellen tolt, Izland bár még mindig a védekezésre fogja helyezni hangsúlyt, de itt már nem lesz elég 90 percig beparkolni a buszt a kapu elé. Ha akarnak valamit, muszáj lesz egy kicsit jobban kitámadni.

Azt mindkét csapatról tudjuk, hogy sose tartoztak a labdazsonglőr kategóriába. Nigéria masszív afrikai csapat, az afrikai csapatokhoz illő kőkemény védekezéssel, ugyanakkor egész fürge, néhol pofás, kombinatív támadójátékkal. Izland meg maga a kőkemény sziklafal, a szótárban a beton védelem mellett biztos Izland neve szerepel.

Minden adott egy jó, ám szabálytalanságokban gazdag meccshez. Szerintem Nigéria többet fog támadni, ami a tipp szempontjából amiatt jó, hogy gyorsabbak, könnyebben vezetnek kontrákat, Izland rengeteget fogja faultolni őket. Meg hát ugye a játékukban eleve mindig ott van a rengeteg szabálytalanság esélye.
Szerintem nem lesz az az agyonbekkelős, brusztolós meccs, de a faultok száma magas lesz.

Brazília-Costa Rica
E-csoport
2018.06.22. 14:00 Szentpétervár

Tipp: Gólok száma - ázsiai 2 felett
Odds: 1,42
Eredmény: 0-2

Bevallom őszintén, hogy csak Brazília meccsét láttam, Costa Ricáét nem. De ahogy visszanéztem a helyzeteket és azt az egy gólt, nem sok mindenről maradtam le szerintem.

Volt egy megérzésem a brazil-svájci meccs előtt, mégpedig hogy Neymárék szenvedni fognak, de hogy ennyire azt nem gondoltam volna. Vezetést szereztek majd szépen, ügyesen elbohóckodták a meccset. Ez most nem fog beleférni.

Nagy a nyomás rajtuk az biztos. A sajtó és a közvélemény hatalmas elvárásokat támaszott Neymárék felé, ideje valamit mutatni is. Szerintem ma duplán odateszik magukat a sárga mezesek, egy újabb blama nem fér bele.

Ha nem is lesz gólzápor, de 3 gól simán benne van a meccsben. A brazilok jók lesznek kb. 2-3 gólra és hátha Costa Rica is talál egyet valahogy. Számomra a 2 gól alap, de 3 is benne van. De ugye mint múltkor, a szerencsejáték kisördöge sosem alszik, biztosítsuk be kicsit egy ázsiai goal line-nal.

Szerbia-Svájc
E-csoport
2018.06.22. 20:00 Kalinyingrád

Tipp: Semmit se tegyél erre a meccsre!
Odds: 1,00
Eredmény: Nyertes

Viccen kívül gyerekek, én még nem éreztem egy meccset se ennyire haszontalannak. Egyszerűen semmilyen megérzésem nincs rá, se lapok, se gólok, se szögletek, se faultok, se ázsiai hendi terén. Ez a meccs egy sötét ló, egy vakfolt. Akkora off ez a meccs, mint ház.
Ahogy az a meccs Spf előzetesében elhangzott minimum 3 sör kell erre a meccsre, de inkább 4... vagy 5...
Egy szó mint száz, kerüljétek ezt a meccset.

Idézetet írta: benedek185 Dátum június 22, 2018, 13:03:34
Szerbia-Svájc
E-csoport
2018.06.22. 20:00 Kalinyingrád

Tipp: Semmit se tegyél erre a meccsre!
Odds: 1,00
Eredmény: Nyertes

Viccen kívül gyerekek, én még nem éreztem egy meccset se ennyire haszontalannak. Egyszerűen semmilyen megérzésem nincs rá, se lapok, se gólok, se szögletek, se faultok, se ázsiai hendi terén. Ez a meccs egy sötét ló, egy vakfolt. Akkora off ez a meccs, mint ház.
Ahogy az a meccs Spf előzetesében elhangzott minimum 3 sör kell erre a meccsre, de inkább 4... vagy 5...
Egy szó mint száz, kerüljétek ezt a meccset.

Ez a legjobb tipp.  ;)

Én valahogy látom magam előtt, ahogyan Brych magasba emeli a piros lapot. Igazi köcsög középpályások, provokatőr támadók, egy kis apróval 5.00-ös odds mellett szerintem megéri rámenni a pirosra. Ill. ha Schar játszik, akkor ott simán jöhet egy öngól is. Mondjuk jó 500-500 Ft-tal meg lehet kínálni, ha már úgy is nézi az ember  :D

Idézetet írta: oakland23 Dátum június 22, 2018, 13:33:53
Én valahogy látom magam előtt, ahogyan Brych magasba emeli a piros lapot. Igazi köcsög középpályások, provokatőr támadók, egy kis apróval 5.00-ös odds mellett szerintem megéri rámenni a pirosra. Ill. ha Schar játszik, akkor ott simán jöhet egy öngól is. Mondjuk jó 500-500 Ft-tal meg lehet kínálni, ha már úgy is nézi az ember  :D

Van benne valami!  :)

Én még azon agyaltam, ha nagyon agresszív, sok szabálytalansággal (fetrengések, ápolások) teli első félidő lesz, érdemes a 3 vagy több perces hosszabbítást megrakni 1. félidőre 3,75-ért (persze apróval). Amúgyis azt vettem észre, hogy mostanában mintha a sporik sokkal többet hosszabbítanának a meccseken az előző vébékhez és ebékhez képest. Régebben a félidőig 1-2 perc extra volt, mostanában egyre gyakrabban kitolják 3-4 percre is. Aztán persze ki tudja.

Idézetet írta: benedek185 Dátum június 22, 2018, 11:56:04
Brazília-Costa Rica
E-csoport
2018.06.22. 14:00 Szentpétervár

Tipp: Gólok száma - ázsiai 2 felett
Odds: 1,42
Eredmény: 0-2

Bevallom őszintén, hogy csak Brazília meccsét láttam, Costa Ricáét nem. De ahogy visszanéztem a helyzeteket és azt az egy gólt, nem sok mindenről maradtam le szerintem.

Volt egy megérzésem a brazil-svájci meccs előtt, mégpedig hogy Neymárék szenvedni fognak, de hogy ennyire azt nem gondoltam volna. Vezetést szereztek majd szépen, ügyesen elbohóckodták a meccset. Ez most nem fog beleférni.

Nagy a nyomás rajtuk az biztos. A sajtó és a közvélemény hatalmas elvárásokat támaszott Neymárék felé, ideje valamit mutatni is. Szerintem ma duplán odateszik magukat a sárga mezesek, egy újabb blama nem fér bele.

Ha nem is lesz gólzápor, de 3 gól simán benne van a meccsben. A brazilok jók lesznek kb. 2-3 gólra és hátha Costa Rica is talál egyet valahogy. Számomra a 2 gól alap, de 3 is benne van. De ugye mint múltkor, a szerencsejáték kisördöge sosem alszik, biztosítsuk be kicsit egy ázsiai goal line-nal.

Na ott az a kisördög!
Nem láttam a meccset sajnos, de 9 kaput eltaláló lövésből csak 2 gól? Nem gondoltam volna, hogy a végén a 2 gólért is izgulni kell. Így push a tipp, de ez a vb egyre aggasztóbb amúgy. Ennyire gólszegény, unalmas meccseket mint mostanában...
1 max 2 gólos meccsek sora, mindenki védekezik... hol vannak azok a régi látványos, pörgős gólgazdag meccsek?!  :o

Basszus, most nézem, hogy a nigéria-izlandi meccsre fentebb vitték a faultok határát 25,5-ről 27,5-re... így már kicsit neccsebb, de hátha jön.  :angel:
Délelőtt még 25,5 volt.

Hát ez elég messze volt...  :crazy:
Az elképzelés jó volt, na de a valóság persze megint más...
Komolyan mondom mi ez, egy VB meccs faultjai 20 alatt. Egy U10-es meccsen van ennyi legalább...  ;D
Többet vártam a két csapattól, azt hittem agybafőbe rúgják egymást. Ezen a vébén kiigazodni...  :redchug:
Eddig 1 nyertes, 1 push és 1 vesztes tipp.

Belgium-Tunézia
G-csoport
2018.06.23. 14:00 Moszkva

Tipp: Szögletrúgások száma vendég csapatnál 2,5 felett
Odds: 1,64
Eredmény: 2 tunéziai szöglet

Ha egy teljes félidőn át bekkelő Panama képes volt 3 szögletet rúgni, akkor szerintem Tunézia is képes lesz rá. A VB előtt papíron elég gyengének tartották őket, de szerintem közel se annyira fogalmatlan csapat, mint sokan hiszik.

A spanyolok ellen jól játszottak, volt pár szép támadásuk és helyzetük, szervezettek és fegyelmezettek voltak. Eléggé megszenvedtek a hispánok Tunézia ellen.

Bár a múltbeli meccsek statisztikái eléggé mást mondanak, de szerintem meglesz az a 3 tunéziai sarokrúgás. Most valahogy ezt érzem.

Gondolkodtam lapokon, faultokon, gólokon és ázsiai hendin, de valahogy most egyiket se érzem.
1,5 over nem éri meg, 3 gól meg lehet nem is lesz az előző meccsekből kiindulva. Lehet Belgium elintézi egy 2-0-val.
+ 1,5-ös hendi Tunéziára vicc, 2,5-ben pedig már nincs érték. A belgákat pedig nem merem nyeretni hendivel.
A faultok határai is elég érdekesek, közel azonosak mindkét csapatra. Ez is most felejtős.
Kapuralövések? Azt se érzem most.
Szögletek marad, próbacseresznye.  ;D :great:



Áhhh nem lesz itt 3 tunéziai szöglet, bezzeg gól az van... 20 perc alatt 3 is, hihetetlen...  :redchug:
Fél óra alatt nemhogy tunéziai szöglet, maga szöglet se volt... jól haladunk...  :crazy: :great:
Ezt a kiszámíthatatlan, szerencsétlen, pénzlehúzó Vb-t,de komolyan...  ;D ;D ;D

Egy árva tunéziai szöglet hiányzott. Pedig amikor a 66. percben a másodikat rúgták, azért még reménykedtem hátha meglesz. Na mindegy.
És az a vicces, hogy amit nem mertem rakni, az mind jött volna. Belgium simán nyert hendivel, gólok száma is brutál over lett, kapuralövések és faultok is szép számmal voltak. Ez van, így jártam.  :-\


Dél-Korea-Mexikóra nem rakok semmit, maximum 1. félidő 3 vagy több perces hosszabbítást. Azt monstantól minden meccsnél bepróbálom egy kis apróval, hátha beakad. 6-os szorzó azért elég szépen muzsikál, 3-4-5 meccsenként csak pottyan valami. A mostani meccsen pont jött volna.  ::)

Németország-Svédország
F-csoport
2018.06.23. 20:00 Szocsi

Tipp: Lövések hendikep Svédország +11,5
Odds: 1,72
Eredmény: 16-8 (hendikeppel 16-19)

Nyomni fognak a németek ez tuti. Dominálni fogják a meccset rengeteg helyzetet kialakítva, rengeteget lőve. De azért azt kétlem, hogy az összlövések számában 12 lenne közte. Svédország is rengetegszer próbálkozik, Dél-Korea ellen pl. 15-ször vették célba a kaput. Maximum szerintem 8-10 lesz közte.