Game-Set-Match

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Babos Tímea edzőt vált

    Budapest, 2018. szeptember 13., csütörtök - A továbbiakban nem Thomas Drouet irányítja a teniszező Babos Tímea edzésmunkáját.


    A 25 éves magyar játékos a Facebook-oldalán megjelent csütörtöki közleményben emlékeztet rá, hogy közel öt évig, 2014 tavasza óta dolgozott együtt a monacói szakemberrel.
    "Nehéz szavakba önteni, sőt, lehetetlen összefoglalni az elmúlt 175 hetet, amit Thomasszal együtt töltöttünk. Szeretném megköszönni Neki a kitartását, a munkabírását és legfőképpen azt, hogy mindig hitt bennem" - fogalmazott a páros világranglistát vezető Babos.
    Hozzátette, a 35 esztendős edzővel sok mindenen mentek keresztül, és bár a sok nevetés és öröm mellett "olykor voltak könnyek is", minden helyzetet együtt, igazi csapatként éltek meg.
    Kiemelte, Drouet irányításával lett belőle top 25-ös játékos, páros világelső, és ugyancsak az ő edzésmunkájának köszönhetően nyerte meg pályafutása első felnőtt páros Grand Slam-bajnoki címét idén Ausztráliában.
    "Büszke vagyok a közös munkánkra, az eredményeinkre és az őszinteségen alapuló kapcsolatunkra, de eljött a váltás ideje. Közös megegyezéssel és fájó szívvel döntöttünk úgy, hogy le kell zárni ezt a szép és sikeres időszakot" - írta a soproni teniszező, aki szerint ebben a helyzetben is előre kell néznie, mert még bőven vannak megvalósítatlan céljai.
    Thomas Drouet közleményben reagált tanítványa szavaira, ebben megköszönte az elmúlt évek munkáját.
    Babos Drouet irányításával három egyéni WTA-tornagyőzelme (2018 Tajvan, 2017 Budapest, 2015 Tajvan) mellett öt alkalommal volt finalista, míg párosban 11-szer ünnepelhetett. Addigi legnagyobb sikereként tavaly év végén a cseh Andrea Hlavackovával megnyerte a páros világbajnokságot.
    Legjobb Grand Slam-szereplései is a monacói edzőhöz kötődnek: egyéniben a 2016-os US Openen a harmadik fordulóig jutott, míg idén az Australian Openen - Kristina Mladenovic párjaként - győzni tudott, és további három alkalommal (2014-ben Mladenoviccsal Wimbledonban, 2016-ban Jaroszlava Svedovával ugyancsak Wimbledonban, 2018-ban a US Openen Mladenoviccsal) volt finalista. Vegyes párosban két GS-döntőt játszhatott (2015 Wimbledon, Alexander Peya, 2018 Australian Open, Rohan Bopanna oldalán).
    Az egyéni világranglistán pályafutása legjobbjaként 2016 szeptemberében a 25. volt, míg párosban jelenleg is ranglistavezető.
    Azt egyelőre nem tudni, ki lesz a magyar játékos új edzője.

forrás: MTI

Vajon mennyire lehet igaz az a hír, miszerint Maria Sarapova azért mondta le a 2018. évi további tenisztornákról a részvételt, mert állapotos?

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 18, 2018, 14:02:54
Vajon mennyire lehet igaz az a hír, miszerint Maria Sarapova azért mondta le a 2018. évi további tenisztornákról a részvételt, mert állapotos?

Épp ma láttam tőle egy videót a facebookján, hogy milyen edzést csinál. Ahogy az óriás medicinlabdát dobálja a falhoz, abból nem úgy tűnik hogy állapotos lenne.

Gyűlnek a sztárok a Laver Kupára!

Immár másodjára kerül megrendezésre az ausztrál Rod Laver tiszteletére elnevezett torna, amelyen a világ legjobbjai vesznek részt a férfi teniszvilágból.

Olvasd tovább


Döntő szettben minden fogadásnál eljut Nishikori 40-ig, 2 kivételével mindnél volt BL-ja, egyszer 0-40 is volt, aztán amikor az idióta Bachinger jut bréklabdához, azonnal ki is használja (ami egyben ML is volt).................... Na hogyne, csak a szokásos...

Idézetet írta: Greipel Dátum szeptember 22, 2018, 18:08:37
Döntő szettben minden fogadásnál eljut Nishikori 40-ig, 2 kivételével mindnél volt BL-ja, egyszer 0-40 is volt, aztán amikor az idióta Bachinger jut bréklabdához, azonnal ki is használja (ami egyben ML is volt).................... Na hogyne, csak a szokásos...

Egyszer fogadtam Nishikorira, talan 2 eve Garroson Gasquet ellen vmi 1,5 kornyeken, koze nem volt a meccshez, talan egy szettet meg fogott, de eselye nem volt meg megszoritani sem a franciat, elotte meg ugy jatszott mint az alom...

Hali!
Igazából nem tudom hogy jó helyt teszem e fel a kérdést, de az lenne a kérdésem, hogy nem e tudja valaki melyik fogadóirodánál lehet arra fogadni teniszbe, hogy hány meccslabdára lesz szükség a meccs megnyeréséhez. Régebben láttam már valamelyik fogadóirodánál, de már nem tudom, hogy hol :D

A regi bwin feluleten biztosan volt ilyen opcio.

Újabb WTA-tornát nyert a 20 éves Aryna Sabalenka.
Hát...
Az lehet a helyzet, hogy bármennyire is tehetséges a kiscsaj, azért én továbbra is kíváncsi lennék a doppingtesztje eredményére.

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 29, 2018, 14:30:51
Újabb WTA-tornát nyert a 20 éves Aryna Sabalenka.
Hát...
Az lehet a helyzet, hogy bármennyire is tehetséges a kiscsaj, azért én továbbra is kíváncsi lennék a doppingtesztje eredményére.

A testfelepitese akar gyanus is lehet, de mivel feherorosz, sztem mar lebukott volna ha saras. Brutal a csaj, nem csak eroben, de fejben is rohadt kemeny lett az elso tornagyozelme ota. Mar nem is lehet minden meccset overre venni  :-\

Amugy toled mar masodjara olvasom ezt, pont toled, aki odavan a bicajert, ahol meg a szerelok is doppingolnak  ;D

Idézetet írta: alexthebest Dátum szeptember 29, 2018, 17:11:12
A testfelepitese akar gyanus is lehet, de mivel feherorosz, sztem mar lebukott volna ha saras. Brutal a csaj, nem csak eroben, de fejben is rohadt kemeny lett az elso tornagyozelme ota. Mar nem is lehet minden meccset overre venni  :-\

Amugy toled mar masodjara olvasom ezt, pont toled, aki odavan a bicajert, ahol meg a szerelok is doppingolnak  ;D
Nagyon egyszerű a magyarázat, hogy nálam mi a különbség a kerékpársport és a tenisz között. És ez meglehet, hogy a külső emberek számára akár némileg furcsa is lehet, de nálam viszont immár nagyon régóta majdnem tényként van kezelve az a dolog, hogy míg a kerékpársportban meglehetősen sokan doppingolnak, addig a teniszben - egyelőre - még csak kevesen.
Ennek megfelelően a kerékpársport eseményeket elsősorban nem a sportteljesítmények miatt nézem, hanem azért, mert régóta tetszik ez a sportág. És a kedvenceim közé tartozik. Természetesen időközben, éppen a rengeteg doppingeset miatt, kénytelen voltam megszokni azt, hogy egészségügyileg nekem nem érdemes mérgelődnöm ezek az amúgy is tőlem független dolgok miatt, hanem sokkal inkább érdemes a teljes kerékpársportot a még viszonylag doppingmentesnek tartott sportágaktól teljesen külön kezelnem. A kerékpáros események kapcsán szerintem felesleges és értelmetlen nekem azon mérgelődnöm, hogy aznap éppen kik doppingoltak jobban és "toltak jobb szert". Gondolkozzon ilyesmiken az, aki akar, mert én tutira nem fogok!
A teniszből azért példálozom immár másodszor ezzel a Sabalenkával, mert a teniszt - egyelőre - még nem tartom a doppingtól annyira "uralt" sportágnak, hogy a kerékpársporthoz hasonlóan már a teniszt is külön kelljen kezelnem a többi sportágtól.
Mint írtam: meglehet, hogy tényleg tehetséges ez a 20 éves Aryna Sabalenka, de azért én továbbra is kíváncsi lennék a doppingtesztje eredményére.

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 29, 2018, 14:30:51
Újabb WTA-tornát nyert a 20 éves Aryna Sabalenka.
Hát...
Az lehet a helyzet, hogy bármennyire is tehetséges a kiscsaj, azért én továbbra is kíváncsi lennék a doppingtesztje eredményére.

Szerinted még soha nem volt dopping ellenőrzésen?

Novak Djokovic világelső lesz az idén?

Két fogadási lehetőséget ajánl az Unibet fogadóiroda Novak esélyeit illetően. Tovább


1xbeten underdog volt Wang, ennek ellenére eddig úgy tűnik, h kioszt egy bicajt Ostapenkonak (most 6-0, 5*-0 az állás). Mi lehet a lett lánnyal? Ha emlékeim nem csalnak, Hingis az edzője Jelena-nak, legutoljára amikor láttam játszani, egy elég erős szervajátékkal rendelkező és fogadóként aggro játékosról volt szó. Mi történhetett vele? Alex, vélemény?