A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


Van pár ismerősöm akik nem vették fel az oltást megvárom hogy alakul sorsuk és annak függvényében veszem fel a harmadikat, vagy nem.

Nem az oltás kapcsán, a teljes járványkezelés ügyén tippelem, hogy ez már kőkemény politika, választással a fókuszban a kormány részéről. Nem az indokolt, szakmai irányelvek, hanem a szavazók körében népszerű döntések fognak születni, ami végtelenül szomorú. Nem volt elég 30 ezer halott, hogy ezt félretegye a tisztelt ház.

Idézetet írta: sleve Dátum október 28, 2021, 18:01:59
Van pár ismerősöm akik nem vették fel az oltást megvárom hogy alakul sorsuk és annak függvényében veszem fel a harmadikat, vagy nem.

Ezt kifejtenéd bővebben?

#1398 október 28, 2021, 19:33:21, TiB
Idézetet írta: curpy82 Dátum október 28, 2021, 19:06:24
Ezt kifejtenéd bővebben?

Szerintem úgy érti, hogy ő már túl van két oltáson, de vannak ismerősei, akiknek eddig egy oltása sem volt. Ha ők nem kapják el a betegséget továbbra sem, oltatlanul a következő időszakban, feleslegesnek tűnhet a harmadik oltás slevenek.

"A kormány döntése értelmében a munkaadók előírhatják a koronavírus elleni védőoltást a munkavégzés feltételeként, ha a dolgozók biztonsága ezt kívánja - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtöki Kormányinfón.

Ezt az állam, mint munkaadó is érvényesíteni fogja, az önkormányzatoknál pedig a polgármester dönthet az oltás előírásáról - tette hozzá."

Ez finoman szólva érdekes. Kíváncsi vagyok mi lesz ??? Egy tüzesen oltáspárti polgármester elrendeli, aztán lehetnek követői; ugyanígy a multik. Vagy a termelés visszaesése miatt nem mernék meglépni az esetleges elbocsátásokat? Vagy éppen annak védelmében igen? Sok itt a kérdés; ilyen szempontból egyáltalán nem bánom, hogy van védettségi kártyám, ami nem az egészségemet, hanem most már a munkámat védi..

Én azt mondtam, hogy csak abban az esetben oltatok, ha az ember megélhetése múlik rajta. Ez már az a helyzet(lenne). Mivel azonban 4 hónapja munkanélküli vagyok, így még kitartok eképp év végéig. Szerény számításom szerint dec 31-ig így a hazai oltottak száma 7.5-7.7 millió lesz már. Ez akárhogy nézem nyájimmunitás közeli állapot. Nyájimmunitásnál meg ugyebár minden korlátozás megszűnik. Egyébként hogy is volt az a szöveg kedves Disznófejű? "A magyar ember gyomra nem veszi be a kötelező oltást"
Remélem az utolsó óraátállítás következik számotokra, mint Kormánypárt-utolsó senkiháziak. Ti nem csak reggel, délben, meg este hazudtok, hanem evés, szarás és alvás közben is!

Azért ez így kemény lesz, ha félévente kell majd egy dupla lövés, az évente 4.
2021 van, elképzelek 2027-ben egy párbeszédet:

-Szevasz, megkaptad már a huszonnyolcadikat?
- Ááá nem, az asszony volt a múlt héten a huszonhetedikért, nekem jövő szerdán adják majd, de a huszonnyolcadikkal kivárok, hátha bejön a bangladesi mutáns addig.


Háááát, röviden annyit tudok hozzáfűzni, hogy egy nagy lófaszt.

Idézetet írta: zbking Dátum október 29, 2021, 07:33:50
Azért ez így kemény lesz, ha félévente kell majd egy dupla lövés, az évente 4.
2021 van, elképzelek 2027-ben egy párbeszédet:

-Szevasz, megkaptad már a huszonnyolcadikat?
- Ááá nem, az asszony volt a múlt héten a huszonhetedikért, nekem jövő szerdán adják majd, de a huszonnyolcadikkal kivárok, hátha bejön a bangladesi mutáns addig.


Háááát, röviden annyit tudok hozzáfűzni, hogy egy nagy lófaszt.
Én félek a tűtől konkrétan azon kevesekhez tartozok aki ha tűt lát elájul és úgy kell összekukázni a padlóról... :laugh: :laugh:
Gondolhatjátok hogy mekkora hercehurca volt nekem ez a 2 oltás is,nem szeretnék félévente szívni ezzel...

Idézetet írta: curpy82 Dátum október 28, 2021, 23:13:06
Szerény számításom szerint dec 31-ig így a hazai oltottak száma 7.5-7.7 millió lesz már. Ez akárhogy nézem nyájimmunitás közeli állapot.

Nekem az a véleményem, hogy mivel az oltás védelme x idő után lejár, így sajnos ilyen szám esetén sem beszélhetünk nyájimmunitásról. Túl nagy lesz már a szórás, hogy ki ekkor kapta, ki meg akkor.

Reméljük, hogy nem a zbking által már viccnek sem nevezhető forgatókönyv szerint alakul az élet és valami tutit kitalálnak a tudósok :); ha pedig szopatták a világok, akkor most már lassan befejezik :P

Sok jót nem lehet ebben a témában írni, de mint oltott annak kicsit örülök, hogy lassan talán az az oltásellenes érv ki fog kopni a netes fröcsögésből, hogy ez csak egy gyorsan legyártott kísérleti kotyvalék. Öregszik már az oltás is :crazy:

Idézetet írta: szalist Dátum október 29, 2021, 08:06:20
Én félek a tűtől konkrétan azon kevesekhez tartozok aki ha tűt lát elájul és úgy kell összekukázni a padlóról... :laugh: :laugh:
Gondolhatjátok hogy mekkora hercehurca volt nekem ez a 2 oltás is,nem szeretnék félévente szívni ezzel...

Nekem sem volt a kedvencem, aztán elszakadt a bokaszalagom, kaptam gipszet és véralvadásgátlót kellett szúrnom minden nap magamba. A végén már annyira simán ment hogy csak szimplán belevágtam ahol értem ;D Ha egyszer lesz szabad 6 heted, próbáld ki, a saját esküvődre is tök vicces így bemenni, és nekem elég volt hozzá egy 4 centi magas lépcső, meg lehet részeg voltam, de ez csak pletyka.

@Latzka!
Nem érzel valami ellentmondást abban amit írsz? Mérleg egyik serpenyőjében: oltásellenesek ne mondják, hogy ez egy kísérleti vakcina. Másik serpenyő: ne legyen zbkingnek igaza, hogy félévente ismételni kelljen. Ez az én olvasatomban, ha nem lenne kísérleti, akkor minek kell félévente ismételni? Én rég voltam ugyan gyerek, meg nem is emlékszem rá, de anyám biztos nem hordott félévente a védőnőhöz kanyaró, rubeola és Hepatitis elleni védőoltásra.

Idézetet írta: curpy82 Dátum október 29, 2021, 09:59:02
@Latzka!
Nem érzel valami ellentmondást abban amit írsz? Mérleg egyik serpenyőjében: oltásellenesek ne mondják, hogy ez egy kísérleti vakcina. Másik serpenyő: ne legyen zbkingnek igaza, hogy félévente ismételni kelljen. Ez az én olvasatomban, ha nem lenne kísérleti, akkor minek kell félévente ismételni? Én rég voltam ugyan gyerek, meg nem is emlékszem rá, de anyám biztos nem hordott félévente a védőnőhöz kanyaró, rubeola és Hepatitis elleni védőoltásra.

Inkább kérdőjeleket érzek, mindenben; nem találom a 100%-osan igaz dolgokat ???

Attól még az én olvasatomban nem kísérleti kotyvalék, hogy jelenleg olyan 6-8 hónapra ad védettséget. Értem a kanyaró, rubeola, hepatitis példáidat, de maga az a tény, hogy a tudomány jelenlegi állása szerint bizonyos vírus ellen nem 'örökké jó' az oltás, az szerintem megemészhető. Rossz, de emészthető.
Aki Afrikába utazik, azt hiszem előtte kap vagy 2 oltást (nem tudom pontosan, hogy mire). De, ha pár év múlva újra utazik, akkor vajon kell-e ismételni?! Orvos tudna válaszolni, de ha ott igen a válasz akkor véleményem szerint elfogadnánk azt zokszó nélkül.


Egy ismerősömet megkérdezték, hogy nem akarja beoltatni magát; erre azt felelte, hogy: "nem akar meghalni"
Az ilyen sarkos vélemények azért számomra bosszantóak :redchug:

Utolsó sorral egyetértek.
Annyira viszont senki se legyen naív, hogy lesz olyan vakcina, ami akár 5 évre megfelelő védelmet biztosít. Egyszerűen az nem jó a fejeseknek. Jobb nekik, ha ezalatt az öt év alatt mindenkit beoltanak évente kétszer, hisz az 10 alkalom. Az az igazi lóvé.

#1408 október 29, 2021, 10:56:37, zbking
Ami fontos, hogy ebben a témában aztán végképp megértőnek kell lenni a "másik oldallal". Én maximális elfogadom azt is, aki felveszi a 64.Pfizert is, és azzal is, aki nem szeretne oltást. Ha az oltott emberek nem fertőznének, akkor egy picit kevésbé lennék elfogadó, hiszen akkor tényleg megoldás lehetne az oltás, hogy véget vessünk ennek, de sajna ez most nem ilyen.

Én egyébként most éppen a kettő csoport között vagyok. Kaptam 2 Modernát áprilisban, de azóta annyi infó jött, hogy teljesen elbizonytalanodtam.

Karikó Katalin is elismerte, hogy 5 éves távlatban nem tudjuk, hogy milyen hatása lesz ennek a technológiának, ahhoz még kellett volna 5-10-év. Nyilván nem  arra gondolok, amit írnak páran, hogy meghalunk az oltástól, de hogy 5 év múlva mi lesz az immunrendszerünkkel, azt jelenleg senki nem tudja. Az egérkísérletekben nem nagyon maradt életben állat, de ugye elvileg lehet, hogy ez se gond. Aztán persze az is benne van, hogy semmi gond nem lesz, és akkor mindenképpen az oltás a jó döntés.

Másik dilemma: ha igaz az, amit Nyunyóka néni mondott, akkor a 30 ezer halottból ténylegesen párezer halt meg Covid maitt. Nyilván ha édesanyám köztük lenne, másképp látnám, de influenzában is meghaltak ennél többen minden évben. Ezért buziság, hogy a Csúti cigányék minden adattól elzárnak minket, könnyebb lenne dönteni.

Harmadik dilemma: ismerős orvosmenedzser. (orvosnak szervez műtéteket, koordinál, stb.). Rengeteg sebész, professzor nem oltatta be magát. Bazzeg, ők aztán tényleg képben vannak hozzám képest is, miért tesznek ilyet? A Cigány felesége miért nem oltatta be magát? (Lévai Anikó nincs beoltva)

Ha sok ilyen mozaik összejön, teljesen elbizonytalanodik az ember.

Basszus, olvasom, hogy az 5 éveseket is oltani akarják. Basszus, ez is a másik irányba löki az embert, hogy ez szimpla üzlet, mert baszki, egy 5 éves aztán tényleg nincs veszélyben, 18 év alattiakkal nem is foglalkoznék, átmegy rajtuk szerencsére a vírus. Egy 5 éves mennyi oltást fog kapni, 70 éves koráig 65*4=260-at, vagy mi a fasz? Ez faszság.

Szóval én most nem tudom, mi a jó, egyelőre a harmadik oltással kivárok én is, és a család is, aztán majd kiderül, hogy mi lesz.

#1409 október 29, 2021, 11:24:44, Alk
Értem, hogy ha kötelező lenne az oltás, az jó eséllyel csökkentené a Fidesz szavazóinak számát, de a felelősség áthárítása a munkaadókra mégis milyen szóval illethető? Ha már valaki előírja az oltást, az legyen a kormány a szaktanácsadók ajánlásával, ne egy mezei vállalkozó.

Ha bármilyen eszmével azonosulni tudok az életben, az az emberek szabad rendelkezése a saját életük fölött. Ha ez nem teljesül, akkor se egy vállalkozó határozzon egy ilyen kérdésben.

A munkaerőhiánnyal küszködő szektorokban valószínűleg kevesebb ilyen döntés lesz.

Aztán szerintem ahhoz is egy egoista f*sznak kell lenni, hogy munkaadóként így rendelkezzen egy ember egy másik felett.

Amúgy meg nem kell miniszterelnöknek lenni, ha képtelenek vagyunk vállalni a felelősséget.