A koronavírus és hatásai

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában



Európa-szerte komolyabb intézkedések kerültek bevezetésre, nálunk eddig ez nem mondható el. És ezt a témát most nem a vírus, hanem mentalitás, lelki szemszögéből közelíteném meg. Az elmúlt 2 napban már rengeteg vitát, beszólást, csipkelődést láttam a közösségi médiában (ez hamarosan kijön majd az utcára is); el sem tudom képzelni, hogy itt mekkora vihar és mocskolódás lenne, ha azokat a szigorúbb szankciókat vezetnék be, melyeket máshol. (Az oltottak és oltatlanok szegregálásra gondolok)

#1592 november 19, 2021, 09:24:44, Milán
@Latzka hozzászólásához csak egy pár példát hoznék, ami pl. Erdélyben érvényes jelenleg, és most tekintsünk el attól, hogy ez mennyire van betartva vagy sem:

- kötelező maszkviselés úgy külső, mint belső térben
- suli, ovi csak akkor működik, ha a személyzet legalább 60%-a be van oltva (s ez a teljes személyzetre vonatkozik, nem csak a pedagógusokra)
- akinek nincs oltási igazolása, negatív teszt, vagy nem tudja bebizonyítani, hogy átesett a betegségen az elmúlt időszakban az elméletileg csak gyógyszertárba, valamint élelmiszerboltba mehet be, DE pl. ha az élelmiszerbolt egy plázán belül van, akkor oda már nem léphet be

Személyes tapasztalat: beléptem egy könyvesboltba (nem plázában), s pár lépés után hallottam az alkalmazottat, hogy engem szólít, s kéri az igazolást, de ugyanúgy a gumisnál is ha biztonságos téli abroncsokat szeretnél, akkor előbb fel kell mutatnod.

Gyakorlatilag (na jó: elméletileg) aki nincs beoltva az: munka + élelmiszerbolt + otthon (még az adót sem lehet kifizetni, mondjuk az nem baj)

Idézetet írta: Sound Dátum november 17, 2021, 20:06:58
Jó az emberiségnek ez az átalakulás/elszigetelődés/bezárás?

Szerintem is fontos kérdéseket feszegettél Sound, amikre az idő adhatja meg a választ. Ez az elszigetelődés szerintem nem lesz jó, de be fog következni. Én szeretek random ismeretlenekkel is beszélgetni, kár hogy kivész majd az életünkből ez szépen lassan.

Én úgy látom, hogy az elszigetelődést, akármennyire is pont az a neve, közösségi oldal, Zuckerberg már elkezdte a Facebookkal. Nem átmegyek a szomszédhoz, hanem ráírok, nem elmondom a lánynak, hogy tetszik, hanem emojival nyitok nála stb. és Zuckerberg minden lépése még inkább az elszigetelődés felé megy, a Meta egy még újabb szint lesz. Már 2014-ben megvette az Oculust, ami virtuális valósággal foglalkozik, egyébként király VR-szemüvegeket fejlesztettek ki, de ők még talán csak játékra, Zuckerberg az egész világot be akarja rakni a virtuális térbe. Az a baj, hogy a világ pedig önként fog besétálni.

Swinger klubok még nyitva vannak egyenlőre (kell az oltási igazolvány), úgyhogy mindenki élvezze az életet amíg lehet! :beerchug: :beerchug: :beerchug:


Eléggé Breaking News:

Ausztria: 2022. február 1-jétől törvényben rögzítik, hogy kötelező beadni a koronavírus-elleni védőoltást. Ha sikerül végigvinni ezt az intézkedést, akkor Ausztria lesz az első olyan ország a világon, ahol széles körben kötelező lesz a koronavírus elleni oltás, nem csak azoknak, akiknél nagy a kockázat a víruskitettség szempontjából.


Idézetet írta: Latzka Dátum november 19, 2021, 12:24:01
Eléggé Breaking News:

Ausztria: 2022. február 1-jétől törvényben rögzítik, hogy kötelező beadni a koronavírus-elleni védőoltást. Ha sikerül végigvinni ezt az intézkedést, akkor Ausztria lesz az első olyan ország a világon, ahol széles körben kötelező lesz a koronavírus elleni oltás, nem csak azoknak, akiknél nagy a kockázat a víruskitettség szempontjából.

Hát...bár korábban volt szó arról, hogy az osztrák intézkedéseket másolja a magyar kormány, azt a február 1-jei dolgot biztosan nem fogják. Hatalmas nagy öngól lenne.

Idézetet írta: Milán Dátum november 19, 2021, 13:17:13
Hát...bár korábban volt szó arról, hogy az osztrák intézkedéseket másolja a magyar kormány, azt a február 1-jei dolgot biztosan nem fogják. Hatalmas nagy öngól lenne.

Legalábbis választások előtt biztos nem, nyerünk 2-3 hónapot.  ;)

Idézetet írta: gerry Dátum november 19, 2021, 10:09:42
Swinger klubok még nyitva vannak egyenlőre (kell az oltási igazolvány), úgyhogy mindenki élvezze az életet amíg lehet! :beerchug: :beerchug: :beerchug:
Megyek is majd ha kapok kupont az oltás miatt mint osztrákba :D

Így vagy úgy, de mind meghalunk! :2guns: :2guns: :2guns:


#1601 november 19, 2021, 20:47:07, csabax
Idézetet írta: curpy82 Dátum november 19, 2021, 11:18:20
Felettébb érdekes cikk ???
https://24.hu/tudomany/2021/11/19/koronavirus-gyerekek-negyedik-hullam-gibraltar/

Szerintem ez is olyasmi, mint egyéb másik: nézőpont kérdése, hogy érdekes-e vagy nem érdekes, hanem egy a nagyon sok másik közül.
Például nálam az az érdekes, hogy korábban mennyire dicsekedkedtek az illetékesek azzal, hogy az mRNS vakcinákat mennyire könnyedén, mennyire gyorsan és mennyire rövid idő alatt lehet "igazítani" a fő mutációkhoz.
Ám ehhez képest jelenleg már a koronavírus 4.0-nál tartunk, de még egyelőre nem olvashattam arról híreket, hogy a fő koronavírus-mutációkhoz "igazították" volna bármelyik mRNS vakcinát.

Az eddig volt főbb koronavírus-mutációk és a jelenleg domináns koronavírus-mutáció:
- alfa (brit variáns) - az én elnevezésem: koronavírus 1.0
- béta (dél-afrikai variáns) - az én elnevezésem: koronavírus 2.0
- gamma (brazil variáns) - az én elnevezésem: koronavírus 3.0
- delta (indiai variáns) - az én elnevezésem: koronavírus 4.0

Jelenleg - ugyebár - leginkább a delta variáns nevezhető dominánsnak.
Vagyis már koronavírus 4.0 van, de még továbbra is csak a koronavírus 1.0 elleni vakcinákkal próbálkoznak a "nagyokosok". Majd pedig amikor már nagyon-nagyon-nagyon sokadjára derül ki, hogy buktáztak és mindössze csak 30-50-70-85 százalék a hatékonyság, akkor előállnak különféle magyarázatokkal és különféle tanulmányokkal.

Például ilyesmikkel:
- 1.) Azért maradhattál szomjas, mert nem bal kézzel emelted szádhoz a vizespoharat, hanem jobb kézzel emelted szádhoz a vizespoharat.
- 2.) Azért maradhattál éhes, mert nem 73 fokos szögben emelted fel a kanalat, hanem csak 69 fokos szögben emelted fel a kanalat.
- Stb.

Deltának is van delta plusz mutációja, avagy 4.1 :)

De amúgy tényleg ezzel dicsekedtek, hogy seperc alatt módositható az oltás. És ez valóban igy lehet. Viszont a gyártási folyamat már nem ilyen gyorsan módositható, mikor egy gyártósor (sőt, nem is egy) rá van állitva (és még a megrendelések csak egy bizonyos százalékát gyártották le). Kaptunk egy szép adag marketingdumát az elején, de a pénz beszél. Nem lesz egyelőre módositott oltás, amig rá tudják fogni az 55% (vagy valami hasonló körüli) fölötti hatékonyságot, azt meg tudja a mostani verzió. Ha mégsem tudná, akkor olyan helyen fognak tanulmány késziteni, ahol kevésbé domináns a delta/delta+. Biztosan kapnak ilyen helyet.


#1604 november 20, 2021, 19:23:09, csabax
Idézetet írta: Latzka Dátum november 19, 2021, 12:24:01
Eléggé Breaking News:
Ausztria: 2022. február 1-jétől törvényben rögzítik, hogy kötelező beadni a koronavírus-elleni védőoltást. Ha sikerül végigvinni ezt az intézkedést, akkor Ausztria lesz az első olyan ország a világon, ahol széles körben kötelező lesz a koronavírus elleni oltás, nem csak azoknak, akiknél nagy a kockázat a víruskitettség szempontjából.

Magyarországtól nyugatabbra demokratikus országok vannak. Ez egyben azt is jelenti, hogy kevésbé populisták a döntéshozók. Természetesen arrafelé is vannak populista politikusok. Szó sincsen arról, hogy "félteni" kellene a nyugatiakat attól, hogy ott nincsen populizmus. Igenis, van, ott is, mint mindenhol máshol is van. Mindössze csakis annyi a különbség Európa keleti és nyugati fele között, hogy Keleten többen vannak a populista politikusok, miközben Nyugaton némileg kevesebben vannak a populista politikusok.

Más szóval: a politikusok Európa nyugati felén jobban betartják saját országuk alkotmányát, mint ahogyan a politikusok Európa keleti felén tartják be saját országuk alkotmányát. Európa keleti felén néhol a politikusok annyira semmibe veszik saját országuk alkotmányát, hogy azt az alkotmányt vagy eltörlik teljesen vagy pedig átnevezik alaptörvénynek és kényük-kedvük szerint úgy átírják, hogy minden esetben nekik legyen kedvező. Néhol pedig azok a pofátlanok még azt is mondják a népnek, hogy kőbe vésték az alaptörvényt, ám ez a kőbe vésés egyáltalán nem akadályozza meg a populista politikusokat abban, hogy újra átírják és újra átírják és újra átírják és újra átírják és újra átírják és újra átírják úgy azt a kőbe vésett alaptörvényt, hogy mindig és minden helyzetben csakis nekik legyen igazuk.

Az általad jelzett eset arról szól, hogy Ausztriában még véletlenül sem populista politikusok kormányoznak, hanem olyanok, akik "komolyan veszik" a saját országuk alkotmányában írtakat és felelősen cselekednek. Mivel abszolút mindegyik demokratikus ország alkotmányában szerepel a népegészségügy KÖTELEZŐ megóvása és az emberek egészségének KÖTELEZŐ megóvása, simán lehet vélelmezni, hogy Ausztria alkotmányában is benne vannak az előbb említettek. És ott még tudatában vannak annak, hogy saját országuk legfőbb törvényében mit jelent a "kötelező" szó.