Sakk

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Carlsen a Világbajnoki trófeával:


Elhunyt Sax Gyula nagymester, sakkolimpiai bajnok, kétszeres sakkolimpiai ezüstérmes, kétszeres világbajnokjelölt, kétszeres magyar bajnok. :'(

RIP


Nyugodjék Békében! :(

Isten nyugosztalja, Portisch Lajos mellett ő volt a másik kedvencem még amikor sakkoztam.

Isten Nyugosztalja :( 

2014 Candidates Tournament

Round 11 – 26 March 2014
Dmitry Andreikin (4½)   Shakhriyar Mamedyarov (5)   ½–½
Veselin Topalov (4)   Sergey Karjakin (5)   ½–½
Peter Svidler (5)   Levon Aronian (5½)   ½–½
Vladimir Kramnik (4½)   Viswanathan Anand (6½)   ½–½


Tipszmikszen kívül lehet valahol fogadni online a Carlsen-Anand partikra, vagy úgy általában sakkra? Nem értem, BET365-ön még a karácsonyi hóesésre is lehet tippelni, de sakkra nem...  :uglystupid2:

Mai győzelmével Magnus Carlsen kétszeres világbajnok!


#40 november 12, 2016, 09:40:32, slices
Elkezdődött a 2016-s sakk világbajnoki döntő, New Yorkban, a Fulton Market épületében. A 2 résztvevő, a 2013 óta címvédő világbajnok Magnus Carlsen és Szergej Karjakin között. Előzetesen a címvédőt esélyesebbnek tartják.
Egymás ellen 21 klasszikus játszmát váltottak eddig, 16 döntetlen mellett Carlsen 4:1-re vezet. Rapidban is Carlsen a jobb, öt döntetlen mellett 14:7 a javára. Utóbbinak akkor van igazán jelentősége, ha a 12 klasszikus parti után 6:6 az állás.

Pénteken lezajlott az első parti, döntetlenül végződött. Első 2-3 partira az elemzők tapogatózó összecsapást várnak döntetlenekkel. Kiderül ki húzza meg a váratlant legelőször. Az 1 játék a 42. lépésben döntetlennel zárult.

Én úgy gondolom, hogy a norvég világbajnok nem fog tapogatózni és egyből támadólag lép fel a 2. partiban, hiába egy idősek majdnem (25-26 év) a tapasztalat mellette szól, én arra teszek, hogy egy elhúzódó partiban fog lezárulni ez.

2. partiban Carlsen  a világos
a világos lépéseinek száma 43,5 felett @ 1,80

#41 november 12, 2016, 09:44:23, slices
 A dönci @ 1,38, a Carlsen győzelem @4.75, Karjakin @7,0


A páros mérkőzés összdíjazása a Financial Times értesülése szerint 1.1 millió euró. A döntő fő szakkommentátora Polgár Judit.

Ezt hol raktad cimbora?

#43 november 12, 2016, 09:49:22, slices
Idézetet írta: bitang Dátum november 12, 2016, 09:42:17
Ezt hol raktad cimbora?

Unibet

GL

Ui: bwinen a dönci több, de ott csak 44.5 a vége

Köszi. (Ettől féltem.) 

" A 600 fő befogadására alkalmas teremben a legolcsóbb jegy 75 dollárba kerül, a jegyek mintegy harmada a legdrágább, 3 ezer dolláros kategóriába tartozik."  :D

"Az AGON az élő közvetítésért díjat kér, ez már a moszkvai világbajnok-jelölti verseny idején is nagy vitákat váltott ki. A közvetítésnek jelentősek a költségei, számosan a szupernagymesterek közül jogosnak vélik a díjfizetést, sakkrajongók millióinak pedig bosszúságot okoz, értetlenséget vált ki. Az előfizetés 15 dollár, egyéb versenyekkel együtt 45 dollárt kérnek, s közben már 10 százalékos kedvezményt is adtak. Nagy kérdés, hogy miként tudják majd megakadályozni, hogy egyes weblapokon ne jelenjenek meg a játszmák"  :D

Fischer mosolyog a föld alatt..

pl. itt: https://chess24.com/en/wcc2016

"Jó hangulatú sajtótájékoztató vezette be a nagy érdeklődéssel várt világbajnoki döntőt. A címvédő Magnus Carlsen dicsérte kihívójának, Szergej Karjakinnak a rugalmas védekezési képességét, nem rejtette véka alá elképzelését: ,,addig fogom ütni, amíg fel nem döntöm" – válaszolta egy kérdésre. Nem értette, hogy miért firtatják, hogy ki a világ legjobb sakkozója, ez három héten belül dől el."   8)