Rezsidémon elleni harc (Pozzato)

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Ürességel telítődött meg rengeteg hülyegyerek, lényegtelen semmitmondással telnek az évek
Csak a póz, csak az ego, ezek az új elvek, érzéstelenítettve lett az igazság érzet
Önimádó, képmutató, simulékony szolga lelkek, pont az ilyen jellemekre épül fel a rendszer
Ne szólj szám, nem fáj fejem, igy lett mára fideszisztán Európa szemete

https://www.youtube.com/watch?v=YvpUc_oA4QY


Ha már New York, akkor ---> Cosmic Gate: New York City Sunset Set

Jól kitalálták ezt a naplementés dolgot és persze a zene is :great:

https://www.youtube.com/watch?v=95eCxDuDIRA

Ez is nagy (hallgattam múltkor), mostanában egyre többen csinálják ezt a naplementés dolgot, szerintem jó ötlet. Lehet volt már (és épp Te linkelted  8)), de például Deborah De Luca csinált tavaly hasonlót Nápolyban, az azóta már bontásra ítélt Scampiánál, mely a Gomorra helyszínéül szolgált.
https://www.youtube.com/watch?v=RQLoZKaCQfA&t=318s

Női időfutam-vb: Marlen Reusser nyer

Megérzés csak, mindenesetre tegnap még 2.30 volt a szorzó, most egyik irodában 1.90-re esett (még el lehet kapni 2.10-ért). A lényeg: ez a flamand pálya szeles, hideg és hosszú. Hosszú egyenesek vannak, itt egy alacsonyabb termetű versenyző nem biztos, hogy jól fog járni. Annemiek van Vleuten kiváló versenyző, rutinos (38 éves), megnyerte a tokiói olimpián az időfutamot. Forma rendben, de ez a táv 30 km (nem 22 km, mint Tokióban volt), ráadásul ez a pálya sík, ellentétben az olimpiával. A holland versenyző mindössze alacsony és pehelysúlyú (168 cm és 62 kg), míg Reusser egy jóval nagyobb versenyző. Nőknél nem igazán használatos a wattszörny kifejezés, de rá igaz lehet (180 cm és 70 kg). Megnyerte pár napja az Európa-bajnokságot, míg az olimpián egy számára kevésbé kedvező pályán lett második van Vleuten mögött. Azt mondom, hogy 2.00 feletti szorzón egy próbát megér, mert a realitás az lenne, hogy 1.70-ért adják a svájci győzelmét.

Ez annyira mellément, mint Griezmann helyzetei bármikor a Barcában.  ;D Mondjuk van Vleuten megelőzve, Reusser második, de a másik holland nyert végül, akinek szintén a testi adottságaiból fakadóan (magasság és súly) feküdt ez a szeles pálya.

Idézetet írta: Pozzato Dátum szeptember 20, 2021, 11:47:08
Női időfutam-vb: Marlen Reusser nyer

Mai csapatidőfutam "vegyesváltó", aminek a lényege az alábbi videóban
https://www.youtube.com/watch?v=fJxZOEW04nQ


Szerintem ez egy eléggé izgalmas verseny, sok-sok variáció, fogadási szempontból is érdekes. A mérvadó itt jelen esetben nem a férfiak teljesítménye, hanem a nőké. Ott vannak óriási differenciák. Hiába van neked három jó férfi kronósod, ha a nők gyengék (USA), de ha már van két top5-ös női időfutamos versenyződ, akkor közepes férfi időfutamosokkal is felveheted a versenyt a legjobbakkal és a dobogós lehetsz (Hollandia). Pár hete az Eb-t az olaszok nyerték, erősödött a csapat, mert De Marchit váltották Affinire. Miért a németek a favoritok? Tony Martin miatt. Az öreg visszavonul, utolsó nagy versenye, így a létező legjobb váltót rakták össze neki. Ez tényleg erős, szerintem itt nüanszok dönthetnek köztük. A hollandok ereje abban rejlik, hogy képesek csapatként jól szerepelni. A női részleg nagyon erős, de a férfi sem annyival rosszabb a többieknél. A svájciak lehetnek a sötét ló, mert a férfi részleg nagyon erős, nőknél ott van Reusser, de két gyengébb női versenyzőjük van még. Ott azon múlik minden, hogy Reusser tempóját tudják-e tartani. Ha igen, akkor dobogósok.

Nekem mégis a legérdekesebb párosítás az a brit vs. belga. Papíron sima brit, nekik kéne előrébb végezniük, de a belga váltó egyrészt hazai pályán van, másrészt érdekes összetétel. Valószínűleg tudhatnak valamit a belgák, mert míg a britek papíron a legjobb női kronós váltót hozták el, addig a belgák variáltak. A britek gondja az, hogy hiába jobb a nőknél a Hendersen - Lowden - Barnes trió, de rendkívül alacsony és könnyű versenyzők. Ezen a pályán szétfújhatja őket a szél, sok gondjuk lehet a nagyobb tempónál, hogy ne essen szét a szor. A belgáknál három nagyobb darab versenyző van, akik elsősorban pavés egynaposokon jók, így jobban bírják a szeles részeket. Normális körülmények között, nem képesek hatalmas tempóra, de ha lesz oldalszél (vagy szembeszél), akkor az nekik fog kedvezni. A belga és brit férfi csapat között is nagyok a különbségek. A britek egy stabil csapatot hoztak el, Bigham - Dowsett - Archibald trió jó formában, de egyikük sem top20-as kronós a világon. A belgáknál ott van Campenaerts, aki szinte csak erre a versenyre készült (és a mezőnyversenyre), illetve az Eb-n óriásit dolgozó Hermans. Utóbbi egy nagyobb termetű bringás, aki képes jó kronóra, de őt az "árnyékolás" miatt hozták. A végére maradt Lampaert, aki egy gép, imádja az ilyen szeles versenyeket, top kronós.

Úgy vélem, hogy 2.40-ért nehéz ezt kihagyni, ha nem jön, hát nem jön, de ez value. Ha más nem, akkor legalább ez a linkelt zene jó lesz:
https://www.youtube.com/watch?v=B7bhXpsnKxA&


Idézetet írta: Latzka Dátum október 05, 2021, 14:24:24
Ez a mix nálam a NY-inál is ütősebb :great:

https://www.youtube.com/watch?v=xBWsdwi3D0o

Oda lett téve megint Korolova kisasszonytól.  :ok:  Nyugodtan jöhetnek még ilyen jóságok a naplóba. Én most leragadtam egy régebbi Lost Frequencies mixnél. Múltkor tettél egy muzsikát tőle, érdekes, hogy már ő is 27 éves. Ugyanúgy megdöbbentem ezen is, mint Oliver Heldens 26 évén. Emlékszem, hogy utóbbinál még ott voltam a "rajtnál", mikor a Heeldep Radio még csak a #001-nél tartott... Azóta pedig már 7 év eltelt, közelít az 400 felvételhez, öreg vagyok.  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=SX2r5xfuHKo&t=1368s


Ha gond, hogy ideteszem, akkor átmehetünk a zene topikba is ;D

Bagossy 2? ??? Jó hangja van, nekem tetszik.

https://www.youtube.com/watch?v=0ElyzQ5TeCA

Jól tetted, új zene téma.  ;D Megmondom őszintén, nem hallottam még, de az biztos, hogy jó hangja van és a szöveg is oda lett téve.  :ok:  A YouTuve oldalsávból utána ezt a zenét a dobta be, kis retro (meg GTA zene).
https://www.youtube.com/watch?v=u02tycroA30


Annak ellenére, hogy ezen játékok remastered verziója nemsokára érkezik, következő időszakban lehet majd engem inkább ez foglal le: Humankind.
https://www.youtube.com/watch?v=MfoxDRAL81Q


Aki szeretne egy minőségi játékot, kis gondolkodás, világépítés, annak érdemes lehet kipróbálnia. Rosszat még nem igazán hallottam/olvastam róla. Ha pedig sportfogadás, akkor holnap Il Lombardia, ami egyfelől könnyű terep, másfelől meg rendkívül nehéz. Könnyű azért, mert az év végi olasz egynaposok logikusan épülnek fel: 3-4 ProSeries verseny, majd utána jön a Lombardia. A 3-4 ProSeries versenyből már lehet következtetni, ki milyen formában van. Megmondom őszintén, fejből nem is nagyon emlékszem olyanra, aki úgy nyert volna Lombardiát az elmúlt 5-6 évben (leszámítva a tavalyi csonka szezont), hogy előtte a Milano-Torino + Giro del'Emilia + Tre Vallesine hármasból, legalább az egyiken ne végzett volna top3-ban.

Követtem az eddigi olasz egynaposokat (említett hármas + Coppa Bernocchi), amiből az alábbiakra következtettem:
- Primoz Roglic a legerősebb a mezőnyben, csúcsformában van, mivel az idei Lombardia a legnehezebb (hosszabb emelkedők), ezért egyértelműen favorit
- A Quick Step három kapitánnyal megy neki (Alaphilippe, Almeida és Evenepoel), ez pedig tudjuk, hogy nem mindig vezet jóra. Evenepoel Roglic ellen súlytalan, így a QS egyik taktikája, hogy Evenepoel hosszút nyit (20-30 km-es támadás), amire menni kell Roglának. Bramati (sportigazgató) is mondta, több kártyájuk van, de azért eléggé kötött a helyzet: Almeida a legerősebb ilyen körülmények között, Alaphilippe esetében sok függ attól, kibírja-e a vb után ezeket az emelkedőket. Ha igen, akkor lehet esélye a sprintben...
- A Jumbo-Visma és a Quick Step a legjobb formában lévő csapat, mellettük még az UAE és az Israel volt kiemelkedő. Előbbinél Pogacar a vezér, Hirschi a segítője. Elvileg Poginak fekszik a verseny, de azért a forma messze van a TdF-es állapottól. Az Israel érdekes lehet, nagyon elkapták a szezon végét, Négy versenyzőjük is jó formában: Woods, Martin, De Marchi és Hermans. Közülük Woods lehet az, akinek ez fekszik.

Ha mondani kéne egy top3-at, akkor Roglic, Almeida és egy Israel, esetleg Pogacar. Amiben így lehet érték: Almeida top3 (3.75), Woods top3 (7.00), de még akadnak jó H2H fogadások is.

Lombardia
Tadej Pogacar és Valter Attila, le a kalappal (Atinak 12. hely, egyszerűen zseniális!). Amit mentek, az nagyon brutál volt, szlovén szétszakította a mezőnyt, utána meg hiába dolgozott a Quick Step, semmit sem értek el. Két ember hibázott óriásit: Roglic és Alaphilippe. Nyerhették volna a versenyt, de eltaktikázták, Bramati szerintem a csapatkocsiban agyvérzést kapott, hogy a Masnada - Alaphilippe páros ebből a szituból nem tudott semmit sem kihozni. Gyakorlatilag 30-35 km-t egyedül dolgozott Pogacar, de ez nem jelent semmit, ha nem savasodsz el a hajrában és későn nyitsz, akkor tudsz nyerni.
Elemzés: Érdemes megnézni a Flandria és a Lombardia végét. Mindkét esetben hasonló taktikával dolgozott a Quick Step: a legerősebb emberrel menni, tenni a kereket, megvárni, hogy hulla legyen, hajrában lesprintelni. A Flandrián azért működött a dolog, mert Mathieu van der Poel taktikailag nincsen azon a szinten, hogy be tudjon fejezni egy ilyen versenyt. A videóból jól látható, hogy 225 méterrel a vége előtt indított Asgreen ellen. Teljesen felesleges volt, hiszen ahogyan a Pogacar - Masnada páros esetében, itt sem a Quick Step versenyzője volt a robbanékony. A Flandrián 150-nél már Asgreen MVDP mellett volt, de csak 75-nél tudta megelőzni. Gyakorlatilag, ha MVDP 100 méterrel a cél előtt indít, ahogyan Pogacar, akkor nyert volna. Valószínűleg Pogacar tisztában volt ezzel a taktikával, illetve azzal is, hogy Masnada nem fog hosszút nyitni. Itt hibázott a Quick Step, mert átadta az irányítást a szlovénnak. Masnadának mindenáron lószolnia kellett volna, minimum kétszer az utolsó 3 km-en belül. Egyszer volt egy halvány kísérlete, de az csak 5 méterig tartott.

Magyar válogatott
Az egyáltalán nem szimpatikus, hogy most mindent ráfognak Rossira, hogy rajta ment el az egész, mert ez nem így van. Olyan gátló tényezők voltak, minthogy az albánok 11 játékossal játszottak... Miért zavartak meg bennünek ezzel? Miért nem lehetett 5-6 játékossal pályára lépniük? Ez a nagy egyenlőség mindenhol, hogy már ezek is ugyanannyian akarnak lenni a pályán, mint a magyarok... legközelebb mi lesz? Letérdelnek meccs előtt, hogy a szép gyepünket tönkretegyék?

Cseh választás
Kezdem érteni, miért nem hívta meg Putyin az orosz választások előtt Orbánt magához. Babis megtette, ki is kapott. Mondjuk őt ez nem zavarja, azt mondta, hogy Zeman (helyi Áder János) úgyis neki ad lehetőséget a kormányalakításra. Zeman meg ugye nincsen csúcsformában (rövid időn belül ez a második ilyen eset, hogy megbetegedik), szóval simán benne van, hogy nem teszi ki magát mindenféle bonyodalomnak, tutira megy, aztán pont emiatt jöhet majd népharag. Cseheknél meg simán lehet ilyen is, hogy nem az alakít kormányt, aki nyer, hanem aki nagyobb haver. Ennyi erővel felesleges választást is kiírni.  ;D

Mély gondolataim mára.
A Kétfarkú Kutyapárt ott lesz-e jövőre a parlamentben?
Ha az ellenzék így bohóckodik, akkor a Dobrev-Orbán duó helyett, jövőre szerintem már csak poénból is sokan leszavaznak rájuk. Nehogy aztán megnyerjék a választásokat, volt már hasonlóra példa, hogy viccpárt nyert. Remélem adnák rá szorzót, hogy bekerülnek, mert 2.00 felett már bőven van benne érték.

Muzsika
Azért Harold Faltermeyer zenéi még a mai napig ütősek. Ma lehet jobban járok a három résszel, mint az angol-magyarral (Netflix meg HBO igazán feltehetne jóval több retro filmet a kínálatba, így nem kéne mindig a tékába menni...).
https://www.youtube.com/watch?v=-WTMaEpMa78

Kezdjük Dezső Andrással, aki most megint felkapott lett (vagy még mindig az  ;D), mert megjelent az új könyve (Fedősztori). A harmadik mű rövid időn belül, első kettőnél kissé hiányoltam a még mélyebb utalásokat, de úgy gondolom, hogy akit már így is megkeresett a nemzetbiztonság, illetve nincsen bivalyerős érve/indoka, az nem fog kockáztatni a magasabb eladások miatt. Így is vannak a könyveiben olyan dolgok, amik érdekes, legújabb alkotásban olyan, ami nagyot szól. A Partizán készített vele egy interjút, szerintem minőségi lett.
https://21.szazadkiado.hu/index.php?route=product/list&keyword=dezs%C5%91%20andr%C3%A1s&description=0

https://www.youtube.com/watch?v=OvU463kclrQ&


A következő videó Herendi Gábor új filmje, melyben annyi az áthallás, hogy szó szerint mindenre kell majd figyelni a 28 perc során. Már a trailer is zseniális, film is megtekinthető ellenérték fejében:
https://bunosvaros.hu/
Úgy vélem, hogy a szereposztás sem véletlen (Thuróczy Szabolcs és Lengyel Tamás), ez tényleg egy rendszerkritika. Zseniális szövegek vannak benne.  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=as0Jqj-1d4g


Elkanyarodva a politikától, térjünk rá a focira, mert a még mindig underrated csatorna, a Balón készített egy újabb zseniális videót, gyakorlatilag egy dokumentumfilmet:
https://www.youtube.com/watch?v=Txq3deLszz8

Ez az Interről szól, de volt nekik a Bayern felemelkedéséről, Juventus 12 évéről (87-99), Barcelonáról (96-06) és a Real Madridról (00-06), de még nyugodtan lehetne sorolni. Jó kis csatorna ez, de még mindig csak 30 ezer feliratkozójuk van.
A végére pedig egy kis zene, mellé egy gyönyörű táj, ahol nem lehet végig csak a zenét hallgatni, legalábbis nekem nem ment, videót is néznem kellett.
https://www.youtube.com/watch?v=RvRhUHTV_8k&t=626s



Gomorra
Visszatértek az utolsó évaddal (szokásos 10 rész), elérhető az HBO GO-n (magyar felirattal), illetve a videótékában is. L'Immortale, azaz Ciro Di Marzio visszatért, külön szenteltek neki egy alapozó részt a kettőből. Kissé erőltetett volt nekem (főleg a film után), de mivel Ciro karakteréről van szó, ezért szerintem ezt mindenki elnézi majd. Ilyen, mikor egy misztikumban tartott személy "túlnő" a sorozaton. Összességében szerintem alapozásnak jó volt a két rész, ha jól láttam, akkor heti két rész lesz, így valószínűleg az ünnepek előtt végzünk is a sorozattal. Fogalmam sincs, hová fog kifutni Ciro és Gennaro küzdelme, de akadnak majd meglepetések, ebben biztos vagyok. Abban igaza volt szerintem Cirónak, hogy Genny olyan, mint egy sértett kisgyerek.

Dexter
Visszatért mindenki sorozatgyilkosa. Floridából irány a hidegbe, szerintem ez jót tett a sorozatnak. A téli részek több izgalmas jelenetet tartogatnak a későbbiekre is. Jelenleg 9.1-es értékelésnél tart a sorozat (11k szavazó), de szerintem a végére olyan 8.6 környékén fog beállni. Ahhoz, hogy ennél lejjebb menjen, nagyon el kell szúrnia a készítőknek. Vannak izgalmas mellékszálak is, Michael C. Hall pedig olyan, mintha mindig is egy sorozatgyilkos lett volna. Rendkívül jól hozz a szerepet, az pedig szerintem külön pozitívum, hogy akik mondjuk nem látták az első nyolc évadot, azoknak sem kell aggódni, simán nézhetik a mostanitól is.

Rittenhouse-ítélet
Nézzük szimplán a tényeket. Adott egy 17 éves fiatal srác, aki Illinois államban él. Szélsőjobbos csoportok tagjaival beszélget, majd magához rakad egy félautomata fegyvert és egy másik államba utazik (Wisconsin), ahol a bírósági ítélet szerint önvédelemből megölt két embert, egyet pedig megsebesített. Szerintem sokan nem vennének magukhoz félautomata fegyvert semmilyen esetben sem, ráadásul nem utaznának egy másik államba egy tüntetésre, lehet innen kellett volna kezdeni a bíróságnak a döntést az ítélet ügyében...

Wahorn és a szavak ereje
Wahorn András megtapasztalhatta, hogy milyen az, mikor egyik pillanatban istenít mindenki a visszamaradott gondolkodásod miatt, majd ugyanezért mindenki gyűlöl. Puzsér Róbert is megosztó ember, de most értékeltem benne, hogy végre fel mert szólalni Wahorn meglátásaival kapcsolatban és elítélte.

Városháza-gate
A rohadt libsi baloldal, akik eladták volna a Városházát! A sztori középpontjában most már Bajnai Gordon és Gansperger Gyula áll. Az egyik cikkben ez szerepel: "Ezután az üzletember a hagyományosan balliberális kötődésű Wallis Zrt.-hez került." Tény és való, hogy Gansperger Gyula azt a Bajnai Gordont váltotta a cég élén, aki később Gyurcsány embereként került hatalomra, de arról sem árt megfeledkezni, hogy a Wallis Zrt.-ben ebben az időszakban olyan személyek kaptak helyet, mint a Fideszhez ezer szállal kötődő Fürjes Balázs, de elég csak Veres Tiborra gondolni, mint Wallis-vezérre, akivel még az Orbán-kormány is üzletelt. Bajnai Gordon, bizony, Gyurcsány-embere, akinek mindamellett közös cége volt (van?) a Fidesz egyik ideológiai vezetőjével, Schmidt Máriával.

Érdekes a magyar politika... Voltak trükkös esetek, ilyen az a bizonyos 2006-os októberi zavargás, ahol Gergényi Péter rendőrfőkapitány volt, akinek döntéseit rengetegen kritizálták (elsősorban a Fidesz tagjai szólaltak fel hevesen). Idézet egy cikkből: "A keddi Magyar Nemzet hozta nyilvánosságra azt a korábban titkosított jelentést, amely az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) fegyelmi osztályán készült a rendőri vezetők által 2006 szeptemberében elkövetett jogsértésekről. A lap birtokába került dokumentum bűncselekmények és fegyelmi vétségek sorát tartalmazza, amelyeket a rendőrség vezetői a Magyar Televízió székházának ostromakor elkövettek. Eszerint például felvethető Gergényi Péter volt budapesti rendőrfőkapitány fegyelmi felelőssége, amiért annak idején késve, öt perccel éjfél előtt rendelte el a főkapitányság személyi állományának riadóját. A jelentés a Gyurcsány-kormány idején titkos minősítést kapott és bekerült az irattárba, csak a közelmúltban küldték el a 2006-os események kivizsgálására felkért miniszterelnöki megbízottnak, illetve a jogsértéseket feltáró parlamenti szakbizottságnak."

Amikor 2010-ben Pintér Sándort beiktatták második ciklusára belügyminiszterként, rögtön ezzel nyitott: "Gergényi Péter nem hibázott a 2006-os utcai oszlatásoknál." Képzeljük el, annak a pártnak a prominens tagja mondta ezt, akik azóta nap mint nap mondják a 2006-os rendőri erőszakot. Furcsa egy kicsit, nem? Miért mondta ezt Pintér Sándor és hol kapott Gergényi Péter a 2006-os eset után? Nem fogjátok kitalálni.  ;D Az Admiral Tours Hungary Utazásszervező Kft.-nél. Kinek az utazási irodája volt ez? Pintér Sándor. Pintérnek 60%-os részesedése volt, Gergényinek 30%. So sweet.

Bár én nem értek hozzá, de a politika mókás.