Aranylabda 2021

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Aranylabda 2021: Szerinted ki lesz a nyertes?

Lionel Messi
7 (24.1%)
Robert Lewandowski
20 (69%)
más
2 (6.9%)

Összes szavazó: 27

Szavazás lezárva: november 25, 2021, 19:33:04

Egy Lewa vs. Messi szavazást kiírhatnátok, kíváncsi vagyok mi jönne ki 8)

Idézetet írta: Latzka Dátum október 06, 2021, 20:21:29
Egy Lewa vs. Messi szavazást kiírhatnátok, kíváncsi vagyok mi jönne ki 8)

Megtörtént.  :)

#17 október 07, 2021, 13:03:42, zsivany20
Idézetet írta: MessiÁs Dátum október 06, 2021, 18:00:07
Lewandowski folyamatosan jutattja ki a valogatottat az ebre es 18ban a vbre. Eleg megneznei a selejtezokon hany golt rugott. A hatan vitte ki a csapatot. Ennel tobbet nem igen tehet egy olyan nemzetben ahol pl nincs valamire valo klubcsapat. Nem is emlekszem mikor volt pl bl csapata a lengyeleknek. Ha volt is az elmult idoben akkor az olyasmi veletlen es ritka lehet mint a Fradi.

Vagy mit kene tennie Lewanak a valogatottban hogy ne hozzak fel allandoan hogy hat de a valogatottal semmit se nyer..? 122meccs 69gol azert nem rossz..

Vagy hogy lehet egy befejező csatartol számonkérni hogy nem ad annyi assistot mint Messi? Mindenki aki latott Barca meccset tavaly meg elotte lathatta hogy mukodott a Barca. Ha Messi elmozgott es kerte a labdat akkor mindenki azonnal passzolt neki, legyen az 1meteres pocizes vagy 20meteres lőtt passz.. meg akkor is neki passzoltak ha esetleg Griezman jobb helyzetben volt. Gyakorlatilag a labda nala volt a tamadasok 100%ban. Meg jo hogy adott vagy 30golpasszt az egesz szezonban, minden golt megsem lohetett ő. Lewandowski meg a vilag legjobb befejező csatára. Evek ota. Fejjel, mindket labbal eletveszelyes, 16oson kivulrol is kepes golt loni, sot egyenileg is kialakit maganak helyzetet.

Messi szamomra az etalon, a legjobb. De nyert mar annyi Aranylabdat, hogy neki mar mindegy. Ez jar Lewandowskinak es jar a Bayernnek 2013utan. Ha Modric, Owen meg Cannavaro aranylabdas lett akkor muszaj ezt Lewanak adni hogy legyen az egesznek ertelme.


Es tudom hogy ez egy egyszezonos dij, de tavaly nem adtak oda, pedig kellett volna. Ostoba indokkal lefujtak, epp ezert kene 2evet nezni. Es akkor nem lenne kerdes.

Ez nem így működik, hogy "jár neki"...  :) Remek befejező csatár, erre tökéletes díj az Aranycipő...  ;)

"Vagy mit kene tennie Lewanak a valogatottban hogy ne hozzak fel allandoan hogy hat de a valogatottal semmit se nyer..." <-- Szerintem is hülyeség azt felhozni, Messi akkor is toronymagasan az év legjobbja lenne, ha nem nyerték volna meg a Copát! Az meg hogy Lewa a válogatottban minden második meccsén betalál, valóban szép stat... de befejező csatárként egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy Aranylabdás legyen... legalábbis ahogyan ő eredményes. Mert eredményes, ezt nem szabad vitatni, de a befejezésein kívül nem tudunk semmi mást említeni a neve mellé (na nem mintha az nem lenne fontos), nem készít elő, nem "varázsol"! De nézzük meg akik támadóként elnyerték ezt a címet, milyen játékosok voltak a két gigász előtt... Van Basten, Stoichkov, Ronaldo (BRA), Weah, Rivaldo, Kaká... basszus, igazi varázslók... akikről nem az van meg, hogy mutogatják a statisztikájukat, hogy nézd meg ennyi meg ennyi gólt lőtt, ez rohadt sok bizony! Nem, náluk beugrik egy kép egyből az embernek... Stoichkov megkerülős cselei és lefordulásai, Kaka lendülete és cselezőkészsége, R9 fenomén volt, Van Basten ollózásai és esernyő cselei, Rivaldo szabadrúgás bombái, ollózásai és cselei... Weah szólói... vagy régebbről az igazi zsenik, mint Platini, Cruyff, Papin, Albert, Best és társaik... sorolhatnánk.. Valahogy nálam Lewa más kategória. Hihetetlenül érzi a kaput, de nekem nem egy ekkora zseni, mint akik ezt a címet korábban elnyerték (mondjuk nekem Cannavaro és Modric is nagyon kilóg a sorból például). Lewa gólmennyisége valóban megsüvegelendő... de nem ugrik be egy varázslata sem, egy igazán jellegzetes dolog sem vele kapcsolatban.. szép volt a mester 5-ös a Wolfsburg ellen*, meg minden... de nekem Ő nem az a penge, akiknek ezt a díjat kapni kéne... Egy sikeres, eredményes támadó akinek a sok munkája beért és egy szezononként 100-nál több gólt termelő együttes első számú támadója.


*na nem mintha a mester 5-ös idén lett volna.

Ha gól alapján ítélik oda, akkor ideje visszakérni Lev Jasintól az Aranylabdáját, mert karrierje alatt egyetlen gólt sem rúgott.

¯\_(ツ)_/¯

Nálam egyértelmű Lewa, nem is kérdés, pedig szeretem Leót.

Idézetet írta: zbking Dátum október 07, 2021, 13:38:35
Nálam egyértelmű Lewa, nem is kérdés, pedig szeretem Leót.

A 2021-es teljesítményére adnád oda, vagy a 2020-asra!?

Megrogzott Barca drukker vagy. Le a szemellenzovel..

Messi semmit nem nyert klubszinten. Bl es bajnoksag kudarc..

De ha pusztan az egyéni kepessegeket nezzuk akkor minden evben odaadhatnank Messinek a dijat, mert nyilvan o a legjobb amig aktiv. Meg a PSGben is o a legjobb, hiaba nem csinalt eddig kvazi semmit Parizsban. Hisz rosszabb jatekos nem lett csak mert egy ketezer kmrel arrebb futballozik.


Néhány eve az szamitott hany golt rugtak Ronaldoek egy szezonban, Modricnal meg hogy megnyert majdnem mindent..

Nost hirtelen amikor ipari mennyisegben lovi a golokat Lewa nem szamit. Erdekes..


Zsivan, mar vagy ketszer kihangsulyoztad hogy eves teljesitmenyre adjak. Mindenki tudja. Inkabb azt mond meg tavaly miert nem adtak oda Lewanak? Lehetett volna online is szavazni, raadasul az osszes bajnoksagot, kupat es nemzetkozi kupat befejeztek.. Azt kvazi elloptak tole.  Ha megkapja, nyugodtan lehetne Messinek adni iden. De igy akkor kitoroljuk a 2020as szezont? Nevetseges az egesz dij.



Ismetlem magam, adjuk minden evben Messinek, visszamenoleg is, ugy is o a legjobb tobb mint 10eve..

A siker sikert szül, de vajon az eddigi sikereket díjazzák vagy a valósidejű teljesítményt?

Ki volt az év legjobb labdarúgója és miért nem kapott Nobel-díjat Karikó Katalin? Mi köze van a kettőnek egymáshoz? Olvasd tovább


Idézetet írta: MessiÁs Dátum október 07, 2021, 15:10:50
Megrogzott Barca drukker vagy. Le a szemellenzovel..

Messi semmit nem nyert klubszinten. Bl es bajnoksag kudarc..

De ha pusztan az egyéni kepessegeket nezzuk akkor minden evben odaadhatnank Messinek a dijat, mert nyilvan o a legjobb amig aktiv. Meg a PSGben is o a legjobb, hiaba nem csinalt eddig kvazi semmit Parizsban. Hisz rosszabb jatekos nem lett csak mert egy ketezer kmrel arrebb futballozik.


Néhány eve az szamitott hany golt rugtak Ronaldoek egy szezonban, Modricnal meg hogy megnyert majdnem mindent..

Nost hirtelen amikor ipari mennyisegben lovi a golokat Lewa nem szamit. Erdekes..


Zsivan, mar vagy ketszer kihangsulyoztad hogy eves teljesitmenyre adjak. Mindenki tudja. Inkabb azt mond meg tavaly miert nem adtak oda Lewanak? Lehetett volna online is szavazni, raadasul az osszes bajnoksagot, kupat es nemzetkozi kupat befejeztek.. Azt kvazi elloptak tole.  Ha megkapja, nyugodtan lehetne Messinek adni iden. De igy akkor kitoroljuk a 2020as szezont? Nevetseges az egesz dij.



Ismetlem magam, adjuk minden evben Messinek, visszamenoleg is, ugy is o a legjobb tobb mint 10eve..

Többször is ellentmondásba kerülsz magaddal... direkt hangsúlyozom, hogy szerintem nem kéne, hogy bármi köze legyen a megnyert címekhez az Aranylabdának... hisz így most keresnünk kéne mondvacsinált nyerteseket... így kerül szóba pl Jorginho meg Kante... akiknek köze nincs a címhez, csak felkapták a nevüket, mert épp beleesnek egy olyan halmazba, amikor a klub és a válogatott is ér el eredményeket... Ettől függetlenül közük nincs egy ilyen díjhoz...

A gólokra visszatérve... Amikor van két kimagasló teljesítmény, mondjuk pl amikor CR-nek is jó szezonjai voltak (nem csak eredményes!), meg Messinek is, na ott két jól teljesítő játékos között lehet perdöntő a gól vagy a gól+assist mutató. De amikor egy játékos azon kívül nem csinál mást, hogy egy rekordbajnok csapat 130 gólos szezonja során szerez 44 gólt mondjuk, akkor szerintem nem ez a cím kéne, hogy a nevével szóba kerüljön... sokkal inkább az Aranycipő szól erről... És ez klubhovatartozástól független tény. Ahogy az is tény, hogy Barcás vagyok.. meg az is, hogy Messi már Párizsban futballozik. És az is, hogy sosem akarnám, hogy egy ilyen olajmágnás csapatnak valaha aranylabdás játékosa legyen, de sajnos vagy nem sajnos, idén ez olyan egyértelmű, mint a sicc... Akkor is az lenne, ha egyik játékos sem nyert volna egyetlen címet sem, de ha ez számítana, akkor még abban is jobban állna Messi... Copa America és Copa del Rey... ráadásul mindkét tornán MVP lett...

Na mindegy... tavaly sokkal inkább adható lett volna Lewának ha befejezik a szezont érdemben, bár nekem ő sosem lesz az a szint, akinek az Aranylabdások között kéne díszelegnie (no tudom, már így is van pár ilyen játékos a listán... )., viszont ez elég gyerekes, hogy ha tavaly nem adták, akkor adják oda most, hiába nem ő volt a legjobb...  :)

Spanyol kupa.. hagyjad mar. Egy vicc. A honi kupak semmit nem ernek. A copa meg egy vicc amikor 2evente rendezik vagy epp egmas utani evekben. Egy olyan bajnoksag ahol 2olyan csapat van akik ha vbr nyernenek senki se kialtana meglepetest. Euban meg van 8 legalabb. Ennyit er a Copa..


Gondolom egy Bayern meccset se lattal igy fogalmad sincs Lewarol. Csak azt latod, lott 3golt a Herthanak meg 2t Mainznak. Ez a Bayen Lewa nelkul  sehol se lenne. Eleg megnezni a psg elleni kiesest. Nem csak golokat rug de a golokban aktivan részt vesz, sot a tanadasokban is. Nem olyan mint pl Klose hogy ott all a 16oson belul es berugja vagy befejeli de azon kivul semmi mast nem csinal.


Egyebkent vicc az ervelesed. Tehat a golok csak akkor szamitanak ha van valaki mas akinek kimagaslo szezonja van es csak akkor lehet szamitasba venni. Kulonben meg elegedjen meg az Aranycipovel. 

Idézetet írta: MessiÁs Dátum október 12, 2021, 10:28:44
Spanyol kupa.. hagyjad mar. Egy vicc. A honi kupak semmit nem ernek. A copa meg egy vicc amikor 2evente rendezik vagy epp egmas utani evekben. Egy olyan bajnoksag ahol 2olyan csapat van akik ha vbr nyernenek senki se kialtana meglepetest. Euban meg van 8 legalabb. Ennyit er a Copa..


Gondolom egy Bayern meccset se lattal igy fogalmad sincs Lewarol. Csak azt latod, lott 3golt a Herthanak meg 2t Mainznak. Ez a Bayen Lewa nelkul  sehol se lenne. Eleg megnezni a psg elleni kiesest. Nem csak golokat rug de a golokban aktivan részt vesz, sot a tanadasokban is. Nem olyan mint pl Klose hogy ott all a 16oson belul es berugja vagy befejeli de azon kivul semmi mast nem csinal.


Egyebkent vicc az ervelesed. Tehat a golok csak akkor szamitanak ha van valaki mas akinek kimagaslo szezonja van es csak akkor lehet szamitasba venni. Kulonben meg elegedjen meg az Aranycipovel.

Fenn vagy akadva a kupákon nagyon.. engedd el, vedd úgy, hogy nem nyert semmit Messi és nézd meg a két játékos meccseit...  :) Hányszor avatkozik játékba Lewa, hány kulcspassza van, hány embert vesz le egy egy szituban a góljai mellett... stb stb...

Hát igen, alapvetően ezt nem gólban mérik, szerintem ebben egyetértünk, nem!? Vagy akkor ezt a díjat csak csatár kaphatja? Erre találták ki az Aranycipőt...

És igen, szerintem akkor lehet komolyabban számításba venni, amikor mondjuk több, hasonló teljesítményt nyújtó és hasonlóan eredményes játékos között keresik a mérleg nyelvét... de amikor valaki szinte csak ebben a mutatóban jeleskedik, akkor kár ezen kattogni, hogy de bizony ő a 130 gólból 40et egymaga vert Bielefeld és társainak... de mondjuk igazán komoly meccsen elvétve kap MOTM díjat, mert ha nem gólozik, akkor olyan, mintha ott se lenne... És igen, néztem elég Bayern meccset az elmúlt időszakban... Egy szakmai dolgozatom miatt a Bayern játékáról kellett jegyzeteket csinálnom, így ők az egyetlen német csapat, melynek játékával képben vagyok...  :)



Idézetet írta: TiB Dátum október 16, 2021, 08:24:49
Evra véleménye :icon_confused:

Evra 3 BL-döntőn vehetett részt, ahol a Messi vezette Barcelona volt az ellenfele... Mindhárom alkalommal vesztesként hagyta el a gyepet... érthető a frusztrációja...  :)

Idézetet írta: zsivany20 Dátum október 17, 2021, 16:37:04
Evra 3 BL-döntőn vehetett részt, ahol a Messi vezette Barcelona volt az ellenfele... Mindhárom alkalommal vesztesként hagyta el a gyepet... érthető a frusztrációja...  :)

Én is pont erre gondoltam, hogy adja a poénos figurát, de azért van benne bőven frusztráció, leginkább Messi miatt.