Atlétika

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Atlétika, Gyémánt liga: Máris újabb verseny!

Máris újabb állomásához érkezett a Gyémánt liga. A pénteki kiváló dohai versenynap után, most Kínába látogat a mezőny. Shanghai ad otthont a vasárnapi viadalnak, ahol megnézhetjük Bondarenko és Barshim csatáját magasugrásban, illetve Kirani James - LaShawn Merritt párharcot 400 méteren. Ütős kis vasárnapnak nézünk elébe.

Előzetest ide kattintva olvashatjátok!

Világvége!

DHP és Gulyás kommentál az M4-en.

Amennyi hülyeséget múltkor is összehordott Gulyás, hát az mindennek a legalja.  ;D

Londoni maraton: Rekorddal gyõzhet az etióp legenda

Vasárnap 37. alkalommal kerül megrendezésre a londoni maraton, amely története egészen 1981-ig nyúik vissza. Kiemelkedõ az indulók létszáma és a pénzdíjazás is, így minden évben nagy érdeklõdés övezi ezt a maratonit. Tovább ITT!



A két órán belüli rekord 25 mp-en múlt. Ahogy az várható volt Kipchoge bírta végig. Desisa és Tadesse nem volt sehol, ami inkább utóbbitól meglepő, mert azt hittem, hogy azért tovább bírja. Reális esélye csak Kipchogének lenne a 2 órán belüli rekordra, de sztem neki is max ilyen 4-5%.

Nike mondjuk így sem járt rosszul, mert a marketingje nagy volt a dolognak, de úgy látszik, az ember még nem képes 2 órán belüli maratonra. Talán Bekelével kiegészülve némi sansz nyílna rá Kipchogének.

Ha ilyen "mesterséges" körülmények között futnának rendszeresen maratonokat, szerintem pár éven belül simán meglenne a 2 órán belüli idő.
Valószínűleg van ebben annyi pénz, hogy egyszer újra megpróbálják majd.

Mondjuk ez már inkább hasonlít egy tudományos emberkísérlethez, mint a sporthoz: se nézők, se verseny, ugyanakkor a feltételek optimalizáltak, ami igazságtalan is a versenyen leggyorsabbakkal szemben.
Ennyi erővel minden versenyszámban lehetne ilyen fullos edzéseket tartani, ahol nem hivatalos rekordok születhetnének.

Persze, egyértelműen igazságtalan a versenyen elért eredményekkel szemben. Ezért nem is fogadták el a világrekordnak az időt, amivel célba értek. Ez amolyan képes-e az ember erre kísérlet volt.
A Nike amúgy is ezt egy marketingfogásnak is szánta (sőt szerintem inkább annak). El tudnak majd passzolni egy rakás cipőt, amilyen fajtában ugye most futották a rekordkísérletet.

Lehet, ha sokat gyakorolnának ilyen körülmények között, akkor előbb vagy utóbb, de összejönne a rekord. Kipchoge most van az egyik legjobb formában, talán még pár évig kitart nála ez az állapot.

Kíváncsi lennék, hasonló cipőben Usain Boltra 100 méteren a maximálisan megengedhető hátszéllel (mesterségen ezt is megoldanák), hogy mire lenne képes csúcsformában. A világ harmadik legjobb idejét, 9.69-et szélcsendben futotta anno.


Idézetet írta: Pozzato Dátum május 06, 2017, 14:06:54

Kíváncsi lennék, hasonló cipőben Usain Boltra 100 méteren a maximálisan megengedhető hátszéllel (mesterségen ezt is megoldanák), hogy mire lenne képes csúcsformában. A világ harmadik legjobb idejét, 9.69-et szélcsendben futotta anno.


Hú, azt megnézném én is.. :D A világ leggyorsabb embere, aki anno utálta az edzéseket és csak krikettezni akart, tuti bemenne 9.5 alá fénykorában...

Idézetet írta: peshark Dátum május 06, 2017, 14:24:32
Hú, azt megnézném én is.. :D A világ leggyorsabb embere, aki anno utálta az edzéseket és csak krikettezni akart, tuti bemenne 9.5 alá fénykorában...

9.58-at tudott 0.9-es hátszélnél, egy kettesnél szerintem simán menne neki 9.40-es idő is, sőt lehet 9.30 is. Persze ez csak találgatás, ha végigfutja maxon és nem lazázik az utolsó 5-10 méteren, akkor képes lehetne egy hatalmas időre. 

Ja igen, az is kellene hozzá, hogy ne besétáljon a végén hanem megnyomja. Bár nem tudom most tudna-e még olyat menni, mint mikor megfutotta a 100 WR-t..

Tavaly Rióban úgy futott 9.80-at, hogy eléggé rosszul rajtolt és szinte szélcsend volt. Nála ez már szinte hagyomány, hogy borzalmas jön ki a gépből. Ha elkap egy jó rajtot, plusz mesterségesen csinálnak kettes hátszelet, akkor szerintem képes lenne még 30 évesen is 9.50-en belül futni. Adottságai megvannak hozzá, igaz prime évein már túl van (általában 22-27 év között vannak a csúcson a sprinterek), de megfelelő előkészületek után összejöhetne ez szerintem.

Kár, hogy ezt anno nem próbálták meg, mert biztos nagy felhajtás lett volna belőle.

Gyémánt Liga: Jön az "Egynapos Olimpia"

Utolsó előtti állomásához érkezett a Gyémánt Liga sorozat. Csütörtökön Zürich látja vendégül az atlétikai mezőny színe-javát. A Weltklasse Zürich hagyományosan a legendás Letzigrund stadionban kerül megrendezésre, ahol mindig teltház fogadja a versenyzőket. A szezon 14 Gyémánt Liga eseménye közül ez az egyik legpatinásabb, nem véletlenül kapta az "Egynapos Olimpia" becenevet. Tovább ITT!


Kérek egy kis segítséget!

Van-e olyan fogadási iroda, amelyik arra ajánl fogadást, hogy megdől-e avagy nem a világcsúcs a vasárnapi Berlin Maratonon?

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 23, 2017, 15:08:05
Kérek egy kis segítséget!

Van-e olyan fogadási iroda, amelyik arra ajánl fogadást, hogy megdől-e avagy nem a világcsúcs a vasárnapi Berlin Maratonon?
Ha jól emlékszem, akkor a Sportingbet.

Idézetet írta: csabax Dátum szeptember 23, 2017, 15:08:05
Kérek egy kis segítséget!

Van-e olyan fogadási iroda, amelyik arra ajánl fogadást, hogy megdől-e avagy nem a világcsúcs a vasárnapi Berlin Maratonon?

Skybet-en is van, de megegyezik a szorzó Kipchoge győzelmével. Futott már 2:00:25-öt is (ezt nem hivatalos világcsúcsnak is tartják), és jó eséllyel ha megdől a rekord, akkor az az Ő futásának az eredménye lesz. Fél perc faragást várnak a sráctól, de ennek ellenére én úgy gondolom, hogy több érték van a győzelmében, mint a rekord megdöntésében.