F1 - Pit Stop

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Idézetet írta: inter08 Dátum március 04, 2012, 00:44:47
Számomra hihetlen, hogy Schumi aki régen a Ferrarinál egymaga állította be az autóját meg segített a fejlesztésben ennyire nem tud most segíteni a Mercinek. Ferrarinál meg mióta elment Brawn,Todt,Schumacher trió egy töketlen brigád lett az egész csapat és idén se fogják megszorítani se a Red Bull de még a Mclarent sem, még talán a Lotus és a Force India be is érte őket..
A fejlesztésekkel úgy haladni mint régen, szinte lehetetlen. Egyrészt akkor voltak még sima tesztek, nagyjából amikor eszébe jutott a csapatnak, akkor fogta magát, és kiment tesztelni a pályára. A Ferrari esetében ez főleg könnyű volt, mivel ott volt Fiorano, aminek minden pontját ismerték a mérnökök, és minden kis változás hatását egyből észlelték a kocsin. Még most ha elmennek Barcelonába, és pl a tavalyinál rosszabbul tapad a kocsi, akkor nem tudják, hogy az új gumi, a kocsi beállításai, az új szárnyak, a koszosabb pálya vagy csak simán a hidegebb idő miatt nincs meg a kellő tapadás. Szóval a teszttilalom óta már nem olyan könnyű csiszolni a kocsin.


Ez jó! :great: ;D

...és nem is lenne hülyeség! Massa másképp már sosem lesz a mezőny elején, Perez viszont odatenné magát cefetül az biztos.
Igazából csak azt nem értem, hogy mi a francért kell még mindig Massa a Ferrarinak? Megér annyit a lóvé amit esetleg hoz, hogy így szénné égessék magukat?  :redchug: kb. 15 (vagy több) jobb pilóta van jelenleg a mezőnyben.

Jobb formában lévő, de nem jobb pilóták... Massát amúgy a csapat is rendesen kicsinálta, tavaly amikor magára talált és kezdett régi önmagára hasonlítani, és végre versenyt nyerhetett volna, akkor jött a csapatutasítás, hogy engedje el azt a patkány spanyolt.... na ezzel rendesen megforgatták a kést a brazilban. Pedig egy futamgyőzelem azért jót tett volna az önbizalmának...

Én azt nem értem, hogy a Perez minek menne a csotrogány Ferrarihoz? értem én, hogy nagy csapat, de azzal a géppel csak hulladék eredményeket fog elérni. ;D

Idézetet írta: Cesc18 Dátum április 01, 2012, 16:59:30
Jobb formában lévő, de nem jobb pilóták... Massát amúgy a csapat is rendesen kicsinálta, tavaly amikor magára talált és kezdett régi önmagára hasonlítani, és végre versenyt nyerhetett volna, akkor jött a csapatutasítás, hogy engedje el azt a patkány spanyolt.... na ezzel rendesen megforgatták a kést a brazilban. Pedig egy futamgyőzelem azért jót tett volna az önbizalmának...

Én azt nem értem, hogy a Perez minek menne a csotrogány Ferrarihoz? értem én, hogy nagy csapat, de azzal a géppel csak hulladék eredményeket fog elérni. ;D

Szerintem már jobbak is..... A balesete óta nem önmaga és már soha nem is lesz. Amúgy pedig mindegy mi volt, idén biztos nem nyomják el egy ekkora talicskában nincs miért elnyomni.

A McLaren Mercedes Forma-1-es csapat bejelentése szerint Sergio Pérez aláírt hozzájuk a 2013-as szezonra, Lewis Hamilton pedig a Mercedes GP-nél folytatja pályafutását.

A McLaren lezárta az utóbbi hetek találgatásait, és bejelentette, hogy szerződtette Sergio Pérezt a a Saubertől a következő idényre, méghozzá a Mercedeshez távozó Lewis Hamilton helyére.

A mexikói versenyzőt sokan a Ferrarival hozták kapcsolatba, de Luca di Montezemolo, a vörösök elnöke többször is kijelentette, hogy nem látja elég tapasztaltnak, így nem nagyon tartanak rá igényt, a McLaren pedig lecsapott a lehetőségre.

"Néhány hónapja már figyeltük a fejlődését, és most már a Vodafone McLaren Mercedes csapat tagja lett" - mondta Pérezről Martin Whitmarsh csapatfőnök.

"Őt Jenson Butonnal társítva nagyon széles alapokat építünk ki magunknak versenyzői téren. Jenson a technikai sportok egyik legnagyszerűbb nagykövete, Sergio pedig még mindig fejleszti képességeinek palettáját. Biztosak vagyunk benne, hogy nem csak tehetséges és gyors, hanem tanulni és fejlődni is akar."

A versenyző természetesen szintén elégedett volt új szerződésével, és elmondta, hogy hatalmas megtiszteltetés számára a McLaren csapatának tagja lenni.

Sergio Pérez 2011 óta versenyez a Forma-1-ben, a Sauber pilótájaként az előző szezont 14 ponttal a 16. helyen zárta, idén viszont már háromszor is a dobogóra került, és 14 futam után 66 egységgel a 9. pozícióban áll.

A Mercedes hivatalosan a pénteki nap folyamán jelenti be, hogy szerződtette Lewis Hamiltont - és egyúttal azt is, hogy Michael Schumacher nem folytatja náluk a pályafutását. Azt egyelőre még nem tudni, hogy a hétszeres világbajnok visszavonul vagy új csapatot próbál magának keresni.

A hírek szerint a Mercedes egyébként kevesebb pénzt kínált Hamiltonnak, mint a McLaren, de nagyon komoly fejlesztésekre tett ígéreteket 2014-re, amikor új váz- és motorépítési szabályok lépnek majd életbe a Forma-1-ben.

63.hu

A Forma-1 történetének legsikeresebb versenyzője, Michael Schumacher visszavonul az év végén, jelentette be Suzukában, a hétvégi nagydíj helyszínén.

Ez lesz a német pilóta második nyugdíjba menetele, 2006 év végén egyszer már elbúcsúzott a mezőnytől, majd 2009-ben visszatért a Mercedes GP csapatával. Akkor három évre szerződött, de az év végén lejáró szerződést már nem hosszabbították meg, mint ismeretes, Nico Rosberg csapattársa jövőre Lewis Hamilton lesz.

,,Alapjában véve úgy döntöttem, hogy visszavonulok az év végén. Bár még mindig képesnek érzem magam arra, hogy versenyre keljek a legjobb pilótákkal, akik körülöttem vannak, egy bizonyos ponton akkor is el kell köszönni, és ezt fogom tenni az idény végén – ezúttal talán örökre" – kezdte Michael Schumacher élete egyik legfontosabb sajtótájékoztatóját."

,,Ez nem az én stílusom, hogy úgy csináljak valamit, hogy már nem érzem 100%-osnak. Az elmúlt hónapokban nem voltam benne biztos, hogy még mindig meg van a szükséges motivációm és energiám" – mondta el Schumacher, akitől a Mercedes így búcsúzik a Twitter közösségi portálon: ,,Ideje búcsúzni...a csapat nevében köszönjük, hogy velünk töltötted az elmúlt három évet, hiányozni fogsz nekünk."

formula.hu

Alonso kiesett ma és Vettel megnyerte a versenyt. Már csak 4 pont az előnye. Innen szerintem behúzza Vettel a világbajnokságot. 1.61 az oddds rá bet365-ön ami szerintem ajándék.

Idézetet írta: inter08 Dátum október 07, 2012, 11:15:41
Alonso kiesett ma és Vettel megnyerte a versenyt. Már csak 4 pont az előnye. Innen szerintem behúzza Vettel a világbajnokságot. 1.61 az oddds rá bet365-ön ami szerintem ajándék.

Vettel is fog még nullázni, ebben biztos vagyok! A Ferrari jelenleg megbízhatóbb a Red-Bull-nál, illetve Massa javulása is sokat segíthet Alonsonak. Fernando jobb versenyző és ezt be is fogja bizonyítani!   :)

Vamos ALONSO!   :beerchug:

Idézetet írta: Magikus Dátum október 07, 2012, 13:21:05
Vettel is fog még nullázni, ebben biztos vagyok! A Ferrari jelenleg megbízhatóbb a Red-Bull-nál, illetve Massa javulása is sokat segíthet Alonsonak. Fernando jobb versenyző és ezt be is fogja bizonyítani!   :)

Vamos ALONSO!   :beerchug:

Úgy legyen, de azért sokat sejtető ahogy Alonso nyilatkozik mostanában. Versenyek óta nem lépett előre a Ferrari a Red Bull viszont a mezőny legerősebb autója jelenleg. De tényleg legyen úgy ahogy mondtad jó lenne újra ha egy Ferrari pilóta nyerné a vb-t!  :beerchug:

F1 tabella 2012

1.    S. Vettel    215
2.    F. Alonso    209    
3.    K. Räikkönen    167    
4.    L. Hamilton    153    
5.    M. Webber    152    
6.    J. Button    131    
7.    N. Rosberg    
8.    R. Grosjean    88
9.    F. Massa    81    
10.    S. Perez    66    
11.    K. Kobayashi    50    
12.    N. Hülkenberg    45    
13.    P. di Resta    44    
14.    M. Schumacher    43    
15.    P. Maldonado    33    
16.    B. Senna    25    
17.    J. Vergne    12    
18.    D. Ricciardo    9    
19.    T. Glock    0    
20.    H. Kovalainen    0    
21.    V. Petrov    0    
22.    J. d'Ambrosio             
23.    C. Pic    0    
24.    N. Karthikeyan    0    
25.    P. de la Rosa    0    

Idézetet írta: Magikus Dátum október 07, 2012, 13:21:05
Fernando jobb versenyző és ezt be is fogja bizonyítani!   :)

Vamos ALONSO!   :beerchug:

2010-ben is bebizonyította, igazad van, tényleg jobb versenyző..  ;D

Idézetet írta: csacsa44 Dátum október 18, 2012, 01:50:46
F1 tabella 2012

1.    S. Vettel    215



Még egyszer sem tetted ki, h ki vezet csak most mikor Vettel :D


Idézetet írta: gerry Dátum október 20, 2012, 09:33:28

Még egyszer sem tetted ki, h ki vezet csak most mikor Vettel :D

Mi ebben a furcsa? Ez kivételesen nem Vettel miatt volt, gondoltam a szavazáshoz kiteszem a tabellát is..  ;)

#89 október 23, 2012, 07:42:19, csacsa44
F1 World Champion 2012

Sebastian Vettel    1.30
Fernando Alonso    3.20
Kimi Raikkonen    [fw]101.00[/fw]
Lewis Hamilton    [ex]101.00[/ex]
Mark Webber    101.00


Egy kicsit túlzás az 1,30 Vettelre, még semmi nem dőlt el..