csacsa44 naplója

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


március 26, 2010, 07:10:04, csacsa44
Sziasztok!

Elkezdem én is / a napló vezetést /..

Sok sikert mindenkinek!  :beerchug:




Sziasztok!

Röviden lekarmolok pár sort, hogy mi is a pite. Kb. 1,5-2 éve kezdtem az online pókert természetesen freeroll versenyekkel. Előtte valamennyire ismertem már ezt a játékot, hiszen "sráckoromban" sokat jártunk a haverokkal kocsmázni, ott pedig nagy barát volt a játékgép, a gyümölcsöstől az "amerikai pókerig", minden. Jó sokat lehetett bukni, aztán azt a pitiáner néhányszori nyereményt meg eltapsikolni az éjszaka alatt. De jó is volt! ;D Szóval freeroll versenyeken indultam, mit ne mondjak meg kellett szokni azt a sok szaros all in-t, amiket ott nyomtak. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem az, hogy x hónap után rendszeresen ott tudtam lenni a 10-20-30 környékén, amiről azt gondoltam, hogy elég jó egy olyan versenyen, ahol több száz, több ezer induló van. Közben olvasgattam itt az org-on történő dolgokat, pl. Várda eredményeit, a chat-es beszélgetéseket, és pókeres topikokat, mindent, ami volt. Szóval, úgy döntöttem, hogy freeroll kuka, go SNG, abból is a 6 fős 10-20-50 centes, majd lett belőle duplázós, 1-2 dolláros beugróval. Pár hónapot játszottam ezt a játékot, és nem buktam semmit, nyereményem volt úgy 8-10000 ft.-. Az is inkább a duplázós játékkal jött. Most azt mondhatom, hogy nullán vagyok, amit én pozítiv dolognak tartok, mert nem buktam szét az agyam, bár azzal anélkül is gondok vannak állítólag..  ;D Szóval, megy az SNG, én meg mondom magamnak, hogy fejleszteni kéne a dolgokat, mer csak az idő megy, aszt 0 forinttal megőszülök zsugával a kezemben, az meg nem lenne jó, mert Csenge lányom kitagadna. Elkezdtem könyveket olvasgatni, tanulgatni. Mindenkinek köszi, aki közbenjárt, hogy könyveket olvasgathassak!  ;)  ;D Na, azóta többször előfordult velem, hogy befizettem a pókeres számlámra, persze nem kell itt nagy összegekre gondolni, fél és 1 millió között volt. Csak vicceltem, pár ezer forint. Ettől függetlenül is azt mondhatom, hogy úgy összeségében kb. nullán vagyok, de megmondom a frankót, hogy a könyvek rendesen bezavartak. Próbálom helyretenni a gondolataim, és nagyon abba az irányba megyek, hogy ugyanazt a játékot kell játszanom, mint a kezdetekkor, és azt a játékot fejleszteni, de csak azt. Ez az én véleményem, ha esetleg valaki másként látja, akkor legyen oly kedves és írja meg a véleményét, hogy ne kelljen odamennem na, egy sörrel.. ;)

Nem is tudom, hogy mikor játszottam utoljára freerollt, talán még az .org szervezte játékban, de az elmúlt 2-3 napban több helyen is indultam, hát SNG után marha nehéz volt visszamenni, ill. az könnyű volt, csak játszani volt nehéz a sok gyíkarcú között. Pl. volt egy magyar gyerek, neve: Geci17. Az a játék során nem derült ki, hogy ő most egy kis ge.i vagy nagy ge.i, de hogy az, az biztos. ;D

Most azon gondolkozom, hogy mitévő legyek. Játszak továbbra is SNG-t, abból is melyiket, a duplázósat, vagy nem azt, vagy esetleg induljak 2-3 dolcsis versenyeken, fogalmam sincs.

Most itt tartok, remélem, hogy hamarosan tovább léphetek egy picit, majd meglátjuk, hogy mi lesz a helyes út. Vagy mondjátok ki az igazat, hogy "öregem, hokizni menjél te, ne pókerezni"! ;D

Írjatok nyugodtan, szívesen várom a véleményeket!

Sok szerencsét kívánok Mindenkinek!

csacsa

U.i.: ezt tényleg rövid lett, mehetek fodrászhoz, lenőtt a melír..  :D

Szia!

Ha úgy érzed, hogy az SNG vagy a DoN megy, akkor azt kell erőltetni. Legalábbis szerintem.

Melyik könyvet olvastad ami összezavart?

Mindenképp azt a játékot kell erőltetni amiben jobbnak érzed magad.

A freerollokra nem szabad sok időt pazarolni....

Próbáltad már a heads-up játékot? Én mostanában ezt játszom elég jó mutatóval, kopp,kopp,kopp  ;)
Ja és persze kis nevezési díjú versenyeket 2-3 naponta egyet.

Idézetet írta: gigazo Dátum március 26, 2010, 21:12:19
Melyik könyvet olvastad ami összezavart?

Mindenképp azt a játékot kell erőltetni amiben jobbnak érzed magad.

A freerollokra nem szabad sok időt pazarolni....

Próbáltad már a heads-up játékot? Én mostanában ezt játszom elég jó mutatóval, kopp,kopp,kopp  ;)
Ja és persze kis nevezési díjú versenyeket 2-3 naponta egyet.

Pl. David Sklansky és Dan Harrington könyveiből is olvastam, de egyiket se tudtam betűről betűre végigolvasni. Talán azért, mert kevésbé tudom megemészteni, feldolgozni az ott leírtakat. Nem tudom. De mondjuk hiába olvasok egy versenystratégiát, mikor SNG-t játszok..
A freerollt én sem szeretném erőltetni, viszont tervezem, hogy beülök egy 2-3 dolláros versenyre, és gondoltam a freeroll jó lesz egy kis edzésnek a rengeteg 6 fős SNG után. Heads-up játékot még nem játszottam, de ami késik nem múlik.



Sok szerencsét csacsa:)

Könyvekhez annyit szólnék, hogy kell idő, mire az ember megemészti, és aki elsőre felfog MINDENT, az zseni, vagy űrlény:D
Én pl mai napig félévente átolvasom a könyveimet, biztos ami biztos alapon. Ez általában sűrű lapozgatással telik, "Tudom, tudom, tudom, ezt is tudom" alapon, de azért mégis csak számít. Úgy gondolom mindig sorba kell haladni, ha egy új dolgot tanulunk. Amikor elkezdtem olvasgatni a póker könyveket (Óóóó azok a régi szép idők:D), mindig úgy tanultam meg, hogy először a legfontosabbnak tartott dolgokat véstem bele az agyamba, ilyen pl a banki oddshoz mért move-ok, aztán mentem mindig egy-két lépcsőfokot feljebb, pl, hogy mire figyeljek az asztalnál. Rögös, de izgalmas út a póker kitanulása, és a legszebb az egészben, hogy sosincs vége:)

Amelyik könyvet mindenképp ajánlanék neked, az a Gus Hansen: Nyílt lapokkal. Leírja egyik nagyversenyének összes leosztását, amiben részt vett, kielemezve, mit miért tett. Két dolog miatt jó.
1, Nagyon izgalmas, leginkább regénynek nevezném. Nagyon sokszor olvastam el, mert jól ír, és tetszik a játéka. Ugyanígy voltak vele a haverjaim is, akiknek kölcsönadtam. Reggel mikor találkoztunk, táskás szemmel néznek rám, és csak ennyit mondtak: "Hajnali kettőkor még a könyvet olvastam. Bazdmeg, nem mondtad, hogy ennyire jó".
2, Akármennyire őrűlt játékot játszik Hansen, mégis minden lépése mögött ott van a logikus gondolkodás. Ha tévében néztem volna a versenyt, azt mondtam volna, hogy egy szerencsés őrűlt, de már látom a logikát. Ez volt életem első pókerkönyve amit olvastam, és kb 150%-al javította a játékomat.

Nah befejezem én is az esti írást, mert holnaptól vizsgaidőszakom van, és rá kéne pihenni:)

Fiúk!

Köszönöm szépen a véleményeket, van mit csipegetnem belőlük!  ;)  :beerchug:

Még nem döntöttem el, hogy hogyan tovább, de mindenképpen ki fogok próbálni mindent, hogy legyen viszonyítási alapom.

Játszottam ma egyet, ez amolyan próbajáték volt, mielőtt beülnék 2-3 dolláros versenyekre. Jól éreztem magam, bár nem sikerült FT-re kerülnöm, de azért a fizetős hely meglett.  :)


Szép volt, grat.  :beerchug:

Én a kis fieldű versenyeket ajánlanám, olyan túl sok időt sem vesz igénybe, kicsi a szórás, több sikerélmény. Ha a starson akarsz indulni, akkor sztem 2-4$-os 18-27-36-45-90-180 playeres siteket érdemes tolni. DoN-okat én annyira nem javasolnám, főleg nem starson. 1$-osokból az életben nem lesz BR, felette pedig csak 5$-os van, ahol azért már van 1-2 reg is. Mondjuk ezt csak az mondatja velem, hogy én nagyon nem tudok DoN-ozni  ;D . Ettől függetlenül persze vannak nagoyn jó DoN játékosok, tehát el lehet jutni egy magasabb szintre, de sokan azt hiszik, hogy ez egyszerűbb játék/sokkal kevesebb tanulást igényel, pedig nem. Nagyon sok időt kell befektetni ahhoz, hogy valaki jó DoN játékos legyen. Én, ha választani kéne, akkor kb így rangsorolnám a lehetőségeket: MTT max 180 player>SNG>DoN>CG> nagy fieldű MTT-k.

Ha esetleg érdekelnek ezek a 90/180 playeres sitek, akkor itt egy jó leírás, Shaun Deeb készítette, aki az elmúlt pár évben az egyik legjobb online játékos:
http://forumserver.twoplustwo.com/23/mtt-strategy/shauns-beginners-guide-180s-827/

GL

Idézetet írta: th3PR0j3ct0r Dátum március 29, 2010, 20:29:49
Szép volt, grat.  :beerchug:

Én a kis fieldű versenyeket ajánlanám, olyan túl sok időt sem vesz igénybe, kicsi a szórás, több sikerélmény. Ha a starson akarsz indulni, akkor sztem 2-4$-os 18-27-36-45-90-180 playeres siteket érdemes tolni. DoN-okat én annyira nem javasolnám, főleg nem starson. 1$-osokból az életben nem lesz BR, felette pedig csak 5$-os van, ahol azért már van 1-2 reg is. Mondjuk ezt csak az mondatja velem, hogy én nagyon nem tudok DoN-ozni  ;D . Ettől függetlenül persze vannak nagoyn jó DoN játékosok, tehát el lehet jutni egy magasabb szintre, de sokan azt hiszik, hogy ez egyszerűbb játék/sokkal kevesebb tanulást igényel, pedig nem. Nagyon sok időt kell befektetni ahhoz, hogy valaki jó DoN játékos legyen. Én, ha választani kéne, akkor kb így rangsorolnám a lehetőségeket: MTT max 180 player>SNG>DoN>CG> nagy fieldű MTT-k.

Ha esetleg érdekelnek ezek a 90/180 playeres sitek, akkor itt egy jó leírás, Shaun Deeb készítette, aki az elmúlt pár évben az egyik legjobb online játékos:
http://forumserver.twoplustwo.com/23/mtt-strategy/shauns-beginners-guide-180s-827/

GL

Köszönöm szépen a véleményed és a linket!  :beerchug:

A hozzászólások és a saját érzéseim alapján az általad felvázolt lehetőségek szerint fogok játszani, azaz: MTT max 180 player>SNG, stop. Ki fogom próbálni a heads-up és CG játékot is, hogy legyen fogalmam róluk, de elsősorban a kisebb MTT versenyekbe fektetek több energiát. Az elkövetkező napokban lesz időm játszani, meglátjuk mire megyek, de természetesen tudom, hogy marha sok játék kell ahhoz, hogy napról napra eredményesebb legyek.

Mégegyszer köszönöm Nektek a javaslatokat, véleményeket!  :beerchug:

Ez egy kicsit "hosszabb" létszámú verseny volt, de azért játszottam egyet, és jól is esett. Sokat kell még melózni ahhoz, hogy valaki rendszeresen FT-re kerüljön...

Meglesz az az FT előbb vagy utóbb, de inkább előbb legyen. Csak így tovább!

Idézetet írta: gyurma79 Dátum március 31, 2010, 14:45:24
Meglesz az az FT előbb vagy utóbb, de inkább előbb legyen. Csak így tovább!

Köszi gyurma:beerchug: