NewDayNewHope_

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#45 március 15, 2019, 19:19:00, BaXee
Al Arabi Doha - Al-Gharafa
Qatar Stars League
15 Mar 2019, 17:25


Olyan sok mindent nem fűznék hozzá, 6. a 9. helyezett ellen. A hazaiak edzője Heimir Hallgrimsson azt nyilatkozta, hogy céljük a top 4, amire elég reális esélyük is van. Al-Gharafa szebb napokat is élt, Németh Krisztián egykori csapata, nagyobb név Vladimir Weiss és az öreg Sneijder aki megtalálható még. Formájukat tekintve a vendégek elég pocsék időszakot élnek, utolsó 5 meccsen 1 árva pont 3 rúgott és 16 kapott gól, ami barátok közt (nem a Mátyás Király téri) is kevés illetve sok. Az Al Arabi viszont 12 pontot szerzett az elérhető 15ből és 11-7es arányt produkált. Ami viszont a legfontosabb, hogy megszerezték a Swansea-tól kölcsönbe Wilfried Bony-t, aki februárban csatlakozott és már 3 meccsen 4 gólt szerzett (1-1-2). Nem kizárt, hogy ma is folytatja a termelést és segíthet elérni a hőn áhított top4-et.

Al Arabi Doha góljainak száma - Felett 1.5 @1.90
1-2
Bony 3' ill Alaaeldin 7', Bony 73'

#46 március 16, 2019, 09:56:04, BaXee
Formula 1
Australian Grand Prix Qualification
16 Mar 2019, 07:00

Na egy kis F1, bár nem igazán értek hozzá és elég dögunalmas is volt az elmúlt években, de azért mindig bízik benne az ember, hogy na majd most. Néhány szösszenet kvalira, ami megtetszett.

Free Practice1 / Free Practice2

Nem tudom, hogy mennyire altatott a merci a tesztek alatt, az tény hogy P2-ben szarrá vertek mindenkit majd 1 másodperc, lehet a többiek vettek most vissza picit, ki tudja. Azt viszont tudom hogy 2014 óta Hamiltoné itt a pole Melbourne-ben és ha ez a mercedes megint ilyen jó, akkor simán meglehet a következő.

A kvalifikáció nyertese - Lewis Hamilton @2.60


Na ezeket viszont full nem értem, de rohadtul tetszenek. Adott egy szuper tehetséges fiatal aki az idei év egyik legjobb autójában fog ülni, ami nem jelenti automatikusan azt, hogy tapasztaltabb versenyzőket már az első időmérőn megalázzon. Bottas, oké hogy másodhegedűs, de azért az eredményt hozza és mindig ott van Hamilton seggében. Nem hiszem, hogy ilyen kurvagyorsan felvenné a fonalat és már már szorongatná a merciket. Ez vagy egy baszottnagy ajándék vagy valamit nagyon elnéztem.
(Még Verstappent is ide lehetne rakni 2.25ért, de a merci azért elvileg "biztosabb")

Ki végez előrébb az időmérőn? C. Leclerc (1:23.673 FP1) - V. Bottas (1:22.648 FP2) - V. Bottas @2.15



A végére pedig egy easymoney odds. Kimit mindenki ismeri, ott van a topcsapatok mögött az Alfával, Antonio most ízlelgeti megint az F1-et jópár év után.

Ki végez előrébb az időmérőn? A. Giovinazzi (1:24.293 FP2)  - K. Raikkonen (1:23.572 FP2) - K. Raikkonen @1.20


#47 március 16, 2019, 17:54:34, BaXee
Al Sailiya - Al-Sadd
Qatar Stars League
16 Mar 2019, 15:00
Tabella / Góllövőlista

Folytatom az égetést az olajosoknál, tegnapi Al Arabi meccs, az öreg Mohamed Salah, na nem az egyiptomi, kapufa, minden ziccert kihagyott amit lehetett, na sebaj. Al Sadd bl meccset játszott hétközben, Al Sailiya 2 hete pihen, bár ez engem most nem zavar, Duhail a nyakukban, úgyhogy nem nagyon van hely a hátradőlésnek. A góllövőlista első 5 helyezettjéből 4 ebben a két csapatban játszik, Bounedjah és Afif ketten berámoltak már 56 gólt, van csapat ami a felét se rúgta meg ennek eddig a bajnokságban. Úgy hogy nem marad más választás be kell párat rámolni. Talán Xavi is felépült és akár a padról beszállva néhány asszisztot is kioszthat ma. Saddnak tartani kell a 4 pontos előnyt, Sailiya-t tegnapi Al Rayyan győzelem letaszította a dobogóról és bl selejtező helyről, így motíváció híjján ők se maradtak. Jöhetne egy parádé.

Gólok száma - Felett 3.5 @1.80
0-2
Bounedjah 18' Afif 84'

#48 március 17, 2019, 08:38:27, BaXee
Formula 1
Australian Grand Prix
17 Mar 2019, 06:10

Nos lement az időmérő és van egy rossz hírem az F1 kedvelőinek, ugyanaz lesz valószínűleg továbbra is, mint eddig. Q1-ben még örültem magamnak meg élveztem, hogy mi ez a tűzijáték, de helyre került minden Q3-ra és borzalom ez a mercedes megint. Félévente van egy futam ami élvezhető, az is amiatt mert leszakad az eső vagy kell hozzá egy baku-i pálya. Lassan már felhőgenerátorokat kell a Liberty Mediás srácoknak a pályák mellé építeni, hogy meglegyen a random faktor. Na mindegy. Futamra is kukázok valamit, mert lassan anélkül tényleg nem lehet nézni. Adott egy Williams ami bűnrossz, nagyon le vannak maradva, majdhogynem a 107%-ot se ért ek az időmérőn, de ott lesznek a rajtrácson. Nem igazán zárnám ki annak az esélyét, hogy műszaki hiba csúszik a szezonnyitóra. Kubica azt nyilatkozta, hogy alig van alkatrészük és nagyon nehéz vezetni az autót. Ezek mellé párosul, hogy Kubica köztudottan egy kézzel vezet a balesetéből adódóan és jó néhány éve nem volt igazi "forgalomban". Másik pilóta George Russel aki a Formula 2 győztes és azért itt még elég tejfeles szájúnak számít, ez egy másik kategória hibalehetősége bőven benne van. Mindent összevetve az, hogy nem fejezi be mindkét Williams nekem elég csinos kis odds.
Kiegészítés: azt el is felejtettem, hogy Kubica oda is csapta a kocsit, amiből kapott egy jobb hátsó defektet, szóval az autó beállítása se lehet épp optimális.

Mindkét autó helyezéssel ér célba? - Williams - NEM @1.45


Be kell, hogy valljam én Kubica 2011 februári balesete után nem is néztem forma 1-et, nem találtam magamnak olyan személyt aki miatt érdemes lett volna néznem.
Ma nem tudtam nézni az időmérőt munka miatt, csak az eredményeket nézem most. Sajnálattal tapasztalom, hogy Kubica a csapattársától is majd 2 másodperccel marad el, az élmezőnytől 6-tal(ez nem lenne gond, hisz nem egy mezőnyverő autó a Williams). Ezt az 1:26-os időt hány körrel sikerült összehozni, vagy a defekt miatt nem tudott többet menni?

#50 március 16, 2019, 15:17:56, BaXee
Idézetet írta: AStRa Dátum március 16, 2019, 15:11:33
Be kell, hogy valljam én Kubica 2011 februári balesete után nem is néztem forma 1-et, nem találtam magamnak olyan személyt aki miatt érdemes lett volna néznem.
Ma nem tudtam nézni az időmérőt munka miatt, csak az eredményeket nézem most. Sajnálattal tapasztalom, hogy Kubica a csapattársától is majd 2 másodperccel marad el, az élmezőnytől 6-tal(ez nem lenne gond, hisz nem egy mezőnyverő autó a Williams). Ezt az 1:26-os időt hány körrel sikerült összehozni, vagy a defekt miatt nem tudott többet menni?

8 kört sikerült mennie, szóval nem azon múlt.. Ennyi van ebben sajnos idén..Nem lepődnék meg, ha 2-3 hónap után le is váltanák sajnos. Ezeket a gépeket nem lehet egy kézzel irányítani ilyen terhelések mellett, az hogy 2-3 másodpercekkel meg le legyen maradva a legjobb idővel, bohócot kár csinálnia magából.

Idézetet írta: BaXee Dátum március 16, 2019, 15:15:19
8 kört sikerült mennie, szóval nem azon múlt.. Ennyi van ebben sajnos idén..Nem lepődnék meg, ha 2-3 hónap után le is váltanák sajnos. Ezeket a gépeket nem lehet egy kézzel irányítani ilyen terhelések mellett, az hogy 2-3 másodpercekkel meg le legyen maradva a legjobb idővel, bohócot kár csinálnia magából.

Pedig egy kört még mindig könnyebb össze rakni, mint másfél órán keresztül koncentrálni. Sajnálom nagyon.

#52 március 20, 2019, 09:28:08, BaXee
Nacional Potosi (Bol) - Zulia (Ven)
Copa Sudamericana
20 Mar 2019, 01:30


Egy kis egzotik futball avagy a dél-amerikai európa liga ötletelés, de végül vmi cézár féle csokor lesz belőle. A venezuela-i Zulia debütáló meccsére készül, természetesen bolíviai érdekeltség is van, akkor jövök én is. Maracaibo Zulia városa 6 méterrel van a tengerszint felett, ők most felmennek ~4000 méterre labdázni egy kicsit. Nem vagyok egy akklimatizáló expert, de ahogy eddig tapasztaltam, sok csapatnak beletörik ebbe a bicskája. Természetesen nem egyik napról a másikra utaznak oda, tudtommal vasárnap indultak előbb Santa Cruz az állomás 400 méteren majd Sucre kb ~2800 méteren és itt maradnak, majd meccs előtt utaznak oda pár órával. Utánanéztem egy jó 150km, durván 3 óra utazást írt Sucre és Potosí között, nem biztos, hogy kellemes egy oxigénhiányos focimeccs előtt. Nacional Potosí meg van táltosodva, vezetik az aperturát veretlenül hétvégén a Club Destroyer-t verték 7-2-re. Úgy remélem tartják a formát a hazaiak és a venezuelaiak talán egy félidőt ellen tudnak állni, majd a második félidőre megtörnek és kijön rajtuk a megváltozott környezet és be lesznek darálva. Oda-vissza vágós találkozó, emiatt biztos defenzívebbek lesznek a "handikep" miatt, ami gyengíti a tippet, aztán majd kiderül.


Nacional Potosi góljai - Felett 3.5 @2.75
Nacional Potosi góljai - Felett 4.5 @5.50
Második félidő góljainak száma - Felett 1.5 @1.72
Második félidő góljainak száma - Felett 2.5 @3.40
Második félidő góljainak száma - Felett 3.5 @8.00
0-1
Moya 93'

#53 március 29, 2019, 20:26:09, BaXee
Tianjin Teda - Guangzhou R&F
China - Super League
29 Mar 2019, 12:35

Na végre vége a válogatott csodáknak és jöhet az égetés. Röviden az R&F-ben játszik a CSL egyik legjobb játékosa, név szerint Eran Zahavi. Amióta ide érkezett meghatározó játékosa a csapatnak és elég jól is megy neki. Már idén is szórt hármat két meccs alatt. Most jön válogatott szünetből ahol legutóbbi meccsükön 4-2re verték Ausztráit, ebből mesterhármassal vette ki a részét. Nagyon jó formában van és szerintem nem a Teda az, aki megállíthatná a gólszerzésben. A rá kínált oddsnál én több esélyt látok, hogy ma gólt szerez, szóval nekem ez value.


Bármikor gólt szerez - Eran Zahavi @2.05
4-3
Mirahmetjan 20',Xie 27',Johnathan 53',Acheampong 93' ill. Gui Hong 40',Zahavi 84',Dembele 86'

#54 április 01, 2019, 11:32:56, BaXee
Formula 1
Bahrein Grand Prix Qualification
30 Mar 2019, 16:00

Nem igazán bírom ki tipp nélkül az időmérőt se, nem is tartom annyira erősnek, de ez van. Nem igazán megy eddig a Renaultnál az ausztrálnak, hazai nagydíjat fel is kellett adni, most erre a nagydíjra új autót is kapott. A német (ty Ghazsybá) elég stabilan hozza, amit ebből a kocsiból ki lehet, igazából nem gondoltam, hogy nem veri szarrá Daniel, de ez betudható most még a gondoknak is. Nekem egy kicsit olyan érzésem van, hogy Ricciardo már szarik az egészbe, csak el van azt kész. Még ezt mellékesen hozzáteszem, bár annyira nem idevágó, a kommentátorok beszélték az ausztrál nagydíjon történt első szárnyának leszakadását, hogy lement a pályáról a rajtnál és a kis bevezető út ami a boxba vezet, annál lévő kis bucka okozta. Tehát, hogyha körbesétálja a pályát akkor ezt lehet elkerülhette volna, de 2014 óta már nem csinálja. Nos ezzel ellentétben Vettel a mai napig megteszi a mérnökeivel. Ilyeneken látszik szerintem, hogy ki mit is akar. Na lassan jön az FP3 (13:00), ha akad valami csemege, majd támadok.

Ki végez előrébb az időmérőn - Nico Hulkenberg vs. Daniel Ricciardo - Nico Hulkenberg @1.55

#55 április 02, 2019, 15:59:22, BaXee
Ha Noi FC (Vie) - Yangon United (Bur)
AFC Cup
02 Apr 2019, 14:00

Ez csak ilyen signál szerű, semmi extra, nekem tetszik aztán ennyi. Na vietnámi T&T Ha Noi múltkor játszott a kambodzsai Nagaworld ellen ami egy szép 10-0 lett. A Nagaworld megverte ezt a Yangon Unitedet 2-1-re. Két penaldot,piros lapot is kaptak, szóval nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy tiszta meccs volt. Világos persze, hogy a bunda melegágya ez az egész, ennek ellenére, ha egy picit van realitásalapja és hasonló erősséget képviselnek, akkor azért lehet parádé itt is. Néhány hazai gól talán beesik. Ebéd és uzsonna között lehet izgulni egy kis apróért..

0-1  ;D

#56 április 15, 2019, 20:35:07, BaXee
Formula 1
Chinese Grand Prix Qualification
14 Apr 2019, 08:10

Semmi extra, de most megcélzom az Alfákat. Giovinazzi ki se gurult az időmérőre, feltételezhetően motorproblémák miatt. Az első szabadedzést is kihagyta, elvileg rosszul installálták a ferrari motort az autóba. Tehát van munka bőven, idő szorít, hibalehetőség simán benne van és ha elindul is a többi alkatrész kockáztatása miatt inkább visszavonultatják szerintem. A másik, hogy Kimi Q2-ből való kiesése után, ha jól emlékszem panaszkodott az autóra, de nem is ez a fontosabb, hanem hogy 13. pozíció, ami bőven a daráló kategória rajt után.

Mindkét autó helyezéssel ér célba - Alfa Romeo - NEM @2.10

#57 április 21, 2019, 10:27:26, BaXee
Na most nem viszem túlzásba, csak a holnapi szemezgetések.

ATP Monte Carlo - Fognini F. v Nadal R.
Fognini F. @8.50 (1xbet odds, ők jöttek ki először, szoktak mellé lőni, most alá lőttek :D, lehet jobb oddson is fogni(ni))

Nadal-t mindenki ismeri, Grigor oddsot is azt hittem túlzásba vitték, de végül elég reális lett, itt viszont Fognini-n kívül nem tudja nagyon más megfogni szerintem. Tenisze megvan hozzá, attól is függ milyen flegma napot fog ki, egész héten ezt a párosítást vártam. Hajrá Fabio!

La Liga - Celta Vigo v Girona
Bármikor gólt szerez - Iago Aspas @2.15

A Celta a kiesés ellen küzd, múlt héten az ATMA otthonában kaptak ki, de Aspas azt kihagyta sárgák miatt. Aspas nagy Vigo fan, hívták Kínába is bitangnagy pénzért, de ő inkább maradt. Amióta visszajött a sérüléséből 3 meccs alatt 5 gólt szerzett (2-1-2), nagyon jó formában van úgy érzem és a menekülés érdekében mindent meg fog tenni, hogy segítse őket. Girona nem egy vállalhatatlan feladat, ők is a bent maradásért harcolnak, egy középcsapat akinek minden mindegy egyszerűbbé tenné, de a nehezebb utat jobban szeretem.  ;)

#58 április 21, 2019, 19:47:34, BaXee
ATP Monte Carlo - Lajovic D. - Fognini F.
Lajovic D. @2.65

Na egy kicsit visszaosztok a rendszernek:D, Fabio behúzta, ma már nem biztos, hogy hozza a tegnapit, szerintem őt nem igazán érdeklik a tornagyőzelmek, skalpolni jobban szeret.  ;D :D

WTA Istanbul - Stollar F. v Oz I.
Oz I. @6.50

Itt inkább csak a hasamra ütök, hatalmas favorit Fanny, aztán majd meglátjuk mire megy, mindketten szar formában vannak és kutyaütők, Oz picit többet játszott idén ezen a borításon ami kicsit visszahoz abból, hogy elviekben ő a rosszabb teniszező, török, nézők vele lesznek, de szerintem a pillanatnyi forma dönt, hogy hogy mennek ma ki a pályára.

#59 április 22, 2019, 21:36:14, BaXee
WTA Istanbul - Jorovic I. v Sizikova Y.
Sizikova Y. @7.04

Hatalmas hasra ütés 2.0. Semmi infóm nincs róluk, 1. és 2. kvalis kiemelt nyert, valszeg Jorovic lesz az LL, ha valaki visszalép a főtábláról. Nyugodtan kikaphat. Pénzégető semmi más  :D