Kerékpár fogadások

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában


#600 augusztus 13, 2018, 22:11:49, Pozzato
Fabio Jakobsen. Írtam róla a Quick-Step kapcsán, hogy ő a jövő egyik sprintertehetsége Hodeg és Gaviria mellett. Tévedtem. Ő már megérkezett a jelenbe.

Embertelen, hogy mit művelnek náluk. Remélem, hogy Barnából is kihozzák a legtöbbet. Szóval ma Binck Bank Tour:
https://www.youtube.com/watch?v=uAJ0aGUiBI4

Hogy a mezőnyre is vessünk egy pillantást:
Marcel Kittel, Caleb Ewan, Dylan Groenewegen, Magnus Cort Nielsen, Michael Matthews stb.

Ez így összesen 35 GT szakaszgyőzelem (többsége sprint) és ebből a 21 Tour de France-on.

Jött a 21 éves Jakobsen, 200-al a véget előtt nyitott egy hosszút, mögötte az egész mezőnyt, de őt ez nem foglalkoztatta és nyomott egy kristoffot. Azért van töke a srácnak, mögötte Groenewegen (aki amúgy a Touron oktatott), meg Kittel, de ki se tudtak bújni.

Nem tudom, mit kapnak a belgáknál, de ez valami hihetetlen, amit idén csinálnak. Az 54 szakaszgyőzelemből 28 WT versenyen!


Mai tippem BinckBank Tour 2. szakaszra ami egy 12.7 km-es sík ITT

Schachmann vs Pedersen 1.80 bet365
Két dolog miatt próbálom meg igazából a németet, az egyik ahogy idén megy ITT-n, legutóbb az EB-n pár napja pl. 3. lett, nagyon sokat fejlődött és a rövid táv id kedvező lehet neki.
A másik indok vicces, de a Quick-Stepben teker és tényleg azt gondolom hogy ez idén úgy néz ki előny:-) Érdemes megnézni ennek a csapatnak a versenyzőit hogy szerepelnek minden egyes versenyen. Durván jól ahogy fentebb Pozzato is írta.

Idézetet írta: firgabácsi Dátum augusztus 14, 2018, 11:48:11
Mai tippem BinckBank Tour 2. szakaszra ami egy 12.7 km-es sík ITT

Schachmann vs Pedersen 1.80 bet365
Két dolog miatt próbálom meg igazából a németet, az egyik ahogy idén megy ITT-n, legutóbb az EB-n pár napja pl. 3. lett, nagyon sokat fejlődött és a rövid táv id kedvező lehet neki.
A másik indok vicces, de a Quick-Stepben teker és tényleg azt gondolom hogy ez idén úgy néz ki előny:-) Érdemes megnézni ennek a csapatnak a versenyzőit hogy szerepelnek minden egyes versenyen. Durván jól ahogy fentebb Pozzato is írta.

5. Schachmann 0:14:30
18. Pedersen 0:14:42

8)

Bacsika a papucsban milyen lazan betekert a siofoki befuton.... ;D

Szóval egy hét és Vuelta. Ma a Quick-Step megint egy WT versenyt, megint Viviani (idén 16 siker, ebből 7 WT versenyen). Nézegettem is a spanyol kört, mert hallottam, hogy Viviani oda is megy. 4-5 sprintereknek kedvezőbb etap lesz (ebből 2-3 a klasszikus hajrá), ami szokás szerint nem sok, de itt nem is ez a cél. Szóval egy Sabatini-Morkov-Serry vonattal támad majd az olasz. Sabatini most a hamburgi körön is jól hozta őt fel a hajrá előtt. Ellenfelei: Peter Sagan (elengedte szerintem az idei vb-t), Trentin (jó formában az Eb-győztes) és Nacer Bouhanni. Utóbbit nem tudom milyen állapotban van, ahogyan Nizzolót sem. Ez így elsőre nagyon 3 Viviani szakaszgyőzelemnek néz ki.

Összetett is érdekes lehet.
Sunweb: Kelderman = Iszonyatosan keveset versenyzett idén (sérülések, köztük egy váll), de akkor rendre jól szerepelt. Erősen kérdéses számomra, hogy ilyen kevés kilométerrel a lábában mire megy majd. Akár jól is elsülhet, mert frissebb lesz, mint a többiek.
BMC: Porte = Nekem ő most titkos favorit. Vagy ezen vagy a vb-n nagyot fog menni, szerintem most végre visszakapja azt a sok balszerencsét egy hatalmas adag fortunával.
LottoNL: Kruijswijk = Tour - Vuelta dupla? Bátor. TdF végén jól ment már, de nekem ez így kérdőjeles.
Astana: Miguel Ángel Lopez = Egy ütős csapat (Fuglsang, Bilbao, Cataldo és Fraile egyelőre), egy keveset versenyző López, aki a harmadik hétre kerülhet igazán formában. Nálam top3
Michelton: Yates-tesók = Full homály. Fejben iszonyatosan gyengék, bármikor képesek egy óriási megzuhanásra. Sajnos mind a ketten.
Bahrain: Nibali = Gyerünk cápa! Bízom benne, hogy jól sikerült a felépülés, de nincsenek komolyabb elvárásaim. Ha egy szakaszt nyerne valahogy, az már nagy szó lenne, bár emlékezhetünk rá, hogy Alberto is egy súlyos sérülés után nyert Vueltát.
Trek: Mollema = Oké, lapozzunk. A kéthetes menő. Szerintem menjen rá az egynaposokra (azért bízom benne, hogy valahogy rámcáfol).
Groupama: Pinot = Megint csak azt lehet írni, illik neki az útvonal, de ismerjük már a franciát...
Dimension Data: Meintjes = Giro utáni felkészülése jól ment, ha ő rendben van, akkor ez nála top10-et jelent minimum.
Bora: Majka = Vajon Sagan mellett mennyi lehetőséget kap? Ötletem sincsen, de az tuti, hogy mióta eljött a Tinkofftól, azóta szenved.
Katusha: Zakarin = Amilyen későre volt időzítve nála a Touros forma (utolsó kronón jött be 9. helyre), abból nekem az jön le, hogy ő itt akár még jó is lehet.
Sky: de la Cruz = Mivel Sky-os ez nálam alaphangon top10-et jelent, szóval vele komolyabban számolok. Azért ott lesz a lábában egy Giro, de most megkapta élete esélyét. Élni is fog vele?
Movistar: Valverde - Quintana = Amennyire elvaxolták a francia kört, annyira nem hiszek bennük. Oké, borzasztóan erős csapatuk lesz majd, bedarálhatnak mindenkit, de be is fognak?
EF: Urán = Tour nem jött össze a pavé miatt, a sebastiani egynaposon jó volt, nálam így befér a top5-be.
UAE: Aru - Martin = Szintén teljes homály, mint ahogyan az UAE idei teljesítménye is (10 győzelem, Martin és Kristoff vitte hátán a csapatot).

Nekem ami a top10-et illeti: López, Kelderman, Meintjes, Zakarin, de la Cruz, két Movistaros, Urán és talán Pinot - Porte páros. Az a gond ezzel, hogy ez egy olyan sor, ahol keresve se találhatnánk több balszerencsés versenyzőt. Valaki közülük idén GT-győztes lesz.


Amúgy jövőhéttől Német körverseny, amit csütörtöktől az Eurosport is közvetít. Miért fontos ez? Lesznek jó kis sprintek (vagyis csak kettő), meg hatfős csapatok és izgalmas összetett.
Kittel, Greipel és Cavendish. De ez mindegy is, mert ott lesz Hodeg, aki mindenkit hátba csap majd.  ;D ;D
Összetett: Dumoulin, Thomas, Carapaz és Bardet. Watt vs Akciók.

Komoly azert, hogy ma a 20-al robogo interpici miatt az egesz mezonynek meg kellett allnia... ;D


Porte nem csak a te favoritod, a bukik szerint is a Vuelta legnagyobb favoritja. Nibalira kíváncsi vagyok milyen állapotban van a sérülése után, valószínűleg az utolsó héten lesz a legjobb formában, rá amúgy is alapból igaz ez, hát még most ebben a helyzetben  :)
Vivianival egyetértek, alapból ha a vonata rendben van és tudja őt hozni a végén akkor gyorsabb Trentinnél egy klasszikus sprintben most, még ha Trentin jó formában is van.

Nem néztem az oddsokat, mikor írtam a hozzászólást, de ez így most meglepett. Gondolkoztam, hogy ki lehet nagyobb szerencsétlenség Porte-nál, talán Poulidor (8 Tour dobogó nulla győzelemmel, nagy nehezen összekapart egy Vuelta sikert, de akkor Julio Jimenez a Tourra koncentrált és nem volt nagy rivális, míg a Touron pont abban a korszakban volt, amikor Anquetil után Merckx következett, közte meg jött Gimondi és Aimar..) vagy Ullrich, bár mindkettőre az vonatkozik, hogy voltak náluk jobbak, nem az, hogy ennyiszer buktak volna.

A Vuelta ilyen adakozó amúgy, mivel Ullrich is nyert ott Poulidor mellett (igaz Ulle nyert Tourt is), de több olyan versenyző is volt, akinek a Tour sosem jött össze, de a spanyol kört behúzták (pár név): Alex Zülle (két TdF 2.), Tony Rominger (TdF 2. hely) vagy Vino (ő is volt Tour dobogós, bár ő inkább segítő volt Ulle mellett sokáig).

Lenne benne ráció, csapat sem tűnik gyengének, útvonal is jó neki. Lehet úgy leszek vele is, mint Thomasszal, hogy nem hiszem el, hogy nyerhet, aztán mégis behúzza.

Kérem, hogy írja már meg valaki, aki követte a BinckBank Tour versenyt, hogy micsoda történt ott, hogy a szlovén Matej Mohoric nyert végül Michael Matthews, Tim Wellens, Maximilian Schachmann, Dylan van Baarle, Greg Van Avermaet, Sören Kragh Andersen, Niki Terpstra és Jasper Stuyven előtt?
Sajna nekem nem volt időm követni az eseményeket, s most az a helyzet van, hogy némileg meglepődtem a végeredmény láttán.

Én tényleg kedvelem Mohoric versenyzési stílusát és egy ideje már csak miatta is követek bizonyos versenyeket, de ezt azért még egyelőre kissé "túlzásnak" tartom, hogy Mohoric többnapos versenyt legyen képes nyerni az előbb említett ellenfelek előtt.

Idézetet írta: csabax Dátum augusztus 20, 2018, 15:57:48
Kérem, hogy írja már meg valaki, aki követte a BinckBank Tour versenyt, hogy micsoda történt ott, hogy a szlovén Matej Mohoric nyert végül Michael Matthews, Tim Wellens, Maximilian Schachmann, Dylan van Baarle, Greg Van Avermaet, Sören Kragh Andersen, Niki Terpstra és Jasper Stuyven előtt?
Sajna nekem nem volt időm követni az eseményeket, s most az a helyzet van, hogy némileg meglepődtem a végeredmény láttán.

Én tényleg kedvelem Mohoric versenyzési stílusát és egy ideje már csak miatta is követek bizonyos versenyeket, de ezt azért még egyelőre kissé "túlzásnak" tartom, hogy Mohoric többnapos versenyt legyen képes nyerni az előbb említett ellenfelek előtt.

Annyira erősen nem követtem, de tettem azért rá három betet is:-) Volt pár jó H2H, de igazából csak azért mert ez nem egy top verseny, annyira talán nem figyeltek oda rá a bukik sem.
Legtöbb szakaszról összefoglalókat láttam csak. Rövid verseny volt ez, komoly emelkedők nélkül. Annyi történt lényegében, hogy a 3. szakaszon elengedtek egy 5 emberes szökést amiben benne volt Mohoric is, nem vették őket igazán komolyan és mire  rájöttek a sprinterek csapatai hogy végig is érhetnek túl késő volt. Mohoric ugyan nem nyerte meg azt a szakaszt, de több mint 1 percet adott mindenkinek aki számít, így élre állt összetettben.
Onnan már csak arra figyelt nagyon a hátrelévő szakaszokon, hogy mindig megjöjjön a legelején, a közvetlen élmezőnnyel, szóval hogy komoly időt senki ne tudjon adni neki. Ez össze is jött, bár Matthews nyerte az ucsó szakaszt, Mohoric kapott is némi időt tőle ott, de 5 sec-et megőrzött az előnyéből így megnyerte a versenyt.

Nibali a Vueltáról:
"A successful Vuelta for me would mean being a protagonist in some nice stages as I'm still in a recovery process, it's hard for me to think of the overall classification with so few days of training behind me,"
"Ideally, for me personally, I'd love to win stages in the last week of racing"
Ha nem csak ködösít akkor tényleg annyi, hogy az utolsó héten lesz jó mint mindig is, de nagy dolgokat összetettben ne  várjunk tőle.

Idézetet írta: Pozzato Dátum augusztus 20, 2018, 10:44:52
Lenne benne ráció, csapat sem tűnik gyengének, útvonal is jó neki. Lehet úgy leszek vele is, mint Thomasszal, hogy nem hiszem el, hogy nyerhet, aztán mégis behúzza.

Hát igen, kérdés milyen formában van, de simán megnyerheti. Rettenetesen balszerencsés ember, jövőre jó lenne már látni, hogy mire megy ha végig tud csinálni egy Tourt.
Úgy gondolom most nagyon motivált lehet, a Tourt ugye fel kellett adnia pedig nagyon jó formában volt, azért ment oda hogy megnyerje, előző évben szintén ez történt vele ott. Most nyerhetne egy komoly háromhetest, gondolom mindent meg is fog tenni érte, a csapata jó, ha megfelelően felkészült nyerhet is.

Nibali akkor max egy szakasz az utolsó héten, első ránézésre 19-20. közül valamelyik. Utána 14-15 nappal később vb, szerintem ő már arra tartogatja majd magát.

Anno írtam talán a Tour közben, hogy lehet itt valami nagy meglepetés győzelem, továbbra is ezt érzem. Nekem viszont az évszázad poénjának tűnik, hogy a bet365 szerint a Vuelta két esélyese Porte és Yates. Mi?  ;D Azért így van bőven value: Lopez 11.00, Urán 17.00, Aru 19.00, Kelderman 26.00. Sok finomság van itt. Lehet olyat is, hogy első 10-12 szakaszra fogadunk, cashouttal. Mollema jó lehet így 101.00, Dan Martin 51.00. Sok a kisebb emelkedő és közepes erősségű hegy, plusz a lejtmenet.

Csabax: Ahogyan írta Firga, Mohoric jó szökést csinált (nem vették őket komolyan). Láttam végig az utolsó szakaszt és megvoltam győződve, hogy nem fogja bírni. Mivel ő nem pavés versenyző (életében egyetlen egy macskaköves versenyen sem indult, Strade Bianchi nem nevezhető teljesen ilyennek), ezért eléggé necces volt neki az a záró etap. Tele rövidebb kis falakkal, mint egy mini Flandria. Talán a Bosberg 1 km-es emelkedője volt az, ahol kétszer is leszakadt a körpályázás során. Wellens nagyon erős volt, mint ahogyan Matthews is, de aki megnyerte Mohoricnak ezt a versenyt, az a Quick-Step és Naesen volt. Utóbbi szétszedte a mezőnyt a Bosbergen, Wellens ott kihajtotta magát, míg Stybar szakaszt akart nyerni, ezért elkezdte üldözni Naesent. Ezzel felhozva a többieket a Naesen mögött haladó Matthewsra is. Mohoric a lejtmenetekben ment hatalmasat, emelkedőkön saját tempóban leszakadt, kontrollálta a dolgokat, majd a Denderoordberg elején okosan az élre ment, hogy aztán szépen visszacsorogjon a pavén. Rendkívül jó taktika volt, mivel így pont megmaradt az előnye. Ha nem ezt választja, hanem ott marad a mezőny közepén, veszít.

Én nagyon örülök a sikerének, mert megérdemelte már. Gyakorlatilag csapat nélkül ment (végére csak Pibernik tudta befejezni a BinckBank Tourt, azaz a Bahrainből két versenyző teljesítette a versenyt  ;D), de látszott rajta, hogy nagyon éretten megy. Egész évben ott volt a tűz közelében, voltak nagy szökései, jó támadásai, de WT szinten nem akart jönni a siker. Azért nála még mindig egy u23-as világbajnokról beszélünk, igaz öt éve volt, de akkor 19 évesen oktatta a 22 éveseket. Sok volt neki utána rögtön a WT osztály és a Cannondale borzalmas versenynaptára. Mindenáron Valverdét akartak belőle nevelni, merthogy tuti majd jól bírja a dombokat, ha már világbajnok (el is vitték mindig az LBL-re..). Neki az ilyen Milano-Sanremo, kanadai egynaposok, Plouay és társai valók. Ha ezt megértik, akkor nagyot nyerhetnek vele a Bahrainnél is. Így elnézve a WT naptárat, olyan 7-8 egynaposon simán jó lehetne a versenyek karakterisztikája miatt.

Pozzato és firgabácsi, köszi szépen a válaszokat!
Mohoric versenyzési stílusát ismerve gyanítottam én, hogy valami hasonló történhetett, mint amiről írtatok, ám így már jobban érthető a dolog, ha beszámoló is van. És így most már nagyon valószínűnek tartom, hogy a nála magukat "menőbbeknek" tartók is végleg megjegyezték a Matej Mohoric nevet és egyben nagyon alaposan megtanulták, hogy őt hosszabb távon nem szabad engedni megszökni, mert abból még bajok lehetnek.
Érdemes tudni - és a jelek szerint nyilván ezt nem vették komolyan az ellenfelek -, hogy Mohoric általában nagyon jól teljesít a szökések során, plusz kiváló a lejtmenetekben.
Én például azért szerettem nézni eddig is és nézem majd ezután is - persze, sajna csakis a saját lehetőségeimhez mértem - azokat a kerékpáros versenyeket, amelyekben Matej Mohoric is résztvevő, mert bőven van akciózás és garantáltan eseménydús a dolog. Ez a Mohoric amolyan "egy bolond százat csinál" stílusú csávó a szökések során, és ráadásul majdnem mindig benne van az ilyen-olyan szökésekben, plusz tényleg hatalmasakat szokott menni a lejtmenetekben.
Az az igazság, hogy én nagyon szurkolok ennek a mindössze 23 éves szlovén csávónak, hogy majd a "nagyok" között is tudja "hozni" ezt a teljesítményt! Hiszen ha ez így alakul ezután, akkor ő majd "felrázhatja" a némileg álomra szenderülő kerékpársportot, és ismét izgalmassá és nyílttá tehet majd egyes versenyeket.

Ugyan a nemrég elkezdődött spanyolországi Vuelta jobbára elvonja a figyelmet, azért én érdemesnek tartom megemlíteni, hogy a 23 éves szlovén Matej Mohoric a BinckBank Tour megnyerése után ugyancsak 1. helyezett lett a Deutschland Tour versenyen is.
Sőt, ezen a viadalon az összetettbeli győzelme mellett a pontversenyt is megnyerte, valamint ő kapta meg a legjobb fiatal versenyzőnek járó fehét trikót is.