Rob is elkezdi

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


Mostmár készséggel elhiszem, hogy létezik tökéletes nő, illetve, hogy a jeti sem beltenyésztett nepáliak fantáziaszüleménye csupán!


És, hogy milyen kicsin múlik: az asztalnál jónéhány sitout volt, amikor átültem és nagystack bőszen rabolgatta mindenki vakját, ami bepöccentett. Normál esetben nem próbálnám meg J5-tel védeni a vakomat...

Ez szép, már nekem is volt háromszor.  :beerchug:   :great:

Volt már jobb is. Betfair 11 centes SNG négy asztalon: 2 db harmadik hely: 8 cent minusz  :(

A royal flush mindig is oriasi dolog lesz, mindegy miota jatszol, vagy mennyi hand van mogotted, a royalra mindig is emlekezni fogsz. Tegnapi MTT-n kor AK-val beemeltem preflop, amit sokan tartottak. flopra leesett a royal flushom. ovatos check, de mindenki checkelt mogottem. turnre jott egy A, remeltem valakin segit. hivtam egy keveset(480as potba 60at), mindenki dob... nembaj, jo volt latni:))) megmutattam a lapomat, oriasi nh-k, es ezutan tiszteltek a hivasaim. K2vel rabolgattam:))

lesz ez jobb is:)) nem lehet mindig pozitivba zarni, 11centes alapon 8 cent az semmiseg, meg egy bi se:) lazan visszahozod. a tobbasztalos jatek pedig csak gyakorlas kerdese, majd belejossz. nekem pl mar unalmas csak egy asztalon jatszani:))

Grat a Royalhoz :great: És tényleg ez mindig nagy dolog, még nekem sajna nem volt szerencsém, csak így tovább :cya:

#36 március 09, 2010, 17:55:02, Rob Agibaf
Mai mérleg betfairen: 10 db tizenegycentes SNG (kétszer négy és egyszer két asztalon), egy első, négy második és három harmadik hely, profit: 97 cent  :ok:

A kétasztalos játék is négyasztalosnak indult, csak a második asztalnál elakadt a procedura lévén, hogy tévedésből a 11 centes pot limit omahára neveztem be, ami után nem nyitottam új asztalt gondolván, hogy alaposabb odafigyelést igényel az a játék, amit sohasem játszottam még azelőtt.  :D  Az ott elért második helyre különösen büszke vagyok!!!

#37 március 10, 2010, 11:57:54, Rob Agibaf
Nehéz szülés volt ez. Hat 11 centes betfair játszma (négy asztalos rotációban), egy első és egy második hely és már azt is bravúrnak tartom, hogy nem lett minuszos a buli (6 cent profit).

Öt KK-ból egyet sikerült lehozni, kétszer AA-val néztem farkasszemet preflop, egyszer látszólag veszélytelen flopon mutattak egy ötös szettet, egyszer pedig dobtam az ellenfelek és a hívások tükrében.

Három parti ment úgy le az elején, hogy nem értem pénzbe és ez bizony nem segített, hogy megfelelő döntéseket hozzak a folytatásban, így jobbnak láttam áttérni egy ultrafeszes játékra (én ellen-tiltnek hívom) és most ez be is jött...

Akarok majd mutatni egy handet - már ha megtalálom, mert már nem emlékszem melyik partiban volt -  amivel kapcsolatban kíváncsi vagyok a véleményetekre.

#38 március 10, 2010, 11:56:48, Rob Agibaf
Na erről van szó, most ne menjünk bele abba, hogy kellett volna-e flop előtt emelni, itt filozófiák találkoznak, az enyém szerint az AT ötödik szinten még pozícióból is csak limp-lap. A kérdésem a kialakult szituációban a river-játékra vonatkozik.



***** Betfair Poker Hand History for Game 664871108 *****
NL Texas Hold'em $0.10 Buy-in + $0.01 Entry Fee, Level:5 Blinds(75/150-(no ante))
Rookie SNG $0.11 NL Hold'em #3908783
Table 1 9-max (Real Money)
Seat 9 is the button
Total number of active players : 6
Seat 1: traymh36 ( 1,290.50 )
Seat 3: LguardLowe ( 1,140 )
Seat 4: wlad0 ( 2,545.50 )
Seat 5: auld scrote ( 5,011.50 )
Seat 8: sawa 1 ( 4,115 )
Seat 9: Robigaf ( 3,897.50 )
Tourney Level:5 Blinds(75/150-(no ante))
traymh36 posts small blind [75]
LguardLowe posts big blind [150]
** Dealing down cards **
Dealt to Robigaf [ Ac, Tc ]
wlad0 folds
auld scrote folds
sawa 1 folds
Robigaf calls [150]
traymh36 calls [75]
LguardLowe folds
** Dealing Flop ** [ Jc, 5d, As ]
traymh36 checks
Robigaf checks
** Dealing Turn ** [ 4c ]
traymh36 checks
Robigaf bets [150]
traymh36 calls [150]
** Dealing River ** [ 2d ]
traymh36 checks
Robigaf checks
** Showdown **
traymh36 shows [ Ad, 5h ] two pair, Aces and Fives
Robigaf mucks [ Ac, Tc ]
** Hand Conclusion **
traymh36 wins 750 from main pot with two pair, Aces and Fives
************  Game 664871108 ends  ************



Ászpár verhető kickerrel floppon csekk-csekk, majd minraise megadás turnön. A megadás sokmindent jelenthet ilyenkor, de megfontolt, feszes ellenfelemet A-alacsony kickerre tettem, ami jelenthetett turnre esett párt, vagy turnre
kialakult lyuksort, mindkettő indokolhatja a lassú játékot, persze mint kiderült már flopon megvolt a két párja. A riveren nem jött a value-bet, ezért 80-90%-ig biztos voltam benne, hogy két párral nézek szembe (A4).

Kérdés: van-e értelme ebben a szituációban egy value-betnek látszó blöffel megpróbálni elvinni az egyébként egész jó kis kasszát, vagy jó eséllyel kapnánk megadást, esetleg reraise-t az orcánkba?

Én elcsekkoltam a feljebb részletezett körülmények miatt (jó stackem volt és már semmi kedvem nem volt hazárdírozni).

#39 március 10, 2010, 14:42:35, Rob Agibaf
Újabb négyasztalos, mostmár három helyezéssel: egy első, egy második és egy harmadik hely, 46 cent profit!    :great:

El ne kiabáljam, egész jól megy összességében a dolog, épülget a bankroll is, persze még csak centes szinten. Ami örömteli: figyelgettem a betfairen, hogy a három, illetve ötdolláros szittengókon semmivel nem ülnek jobb játékosok, mint a tizenegy centesen, tehát talán ha már lesz annyi pénzem, hogy felmerészkedjek (nem egyhamar persze, mert még épphogy megvan az egy beülőm a háromdollárosra), akkor ott is lehet keresnivalóm.

Okulásnak egy hand, hogy így is ki lehet esni bubble-on, aki megrendített, egy hiperaggresszív pöcs, egyszer már feldupláztam róla, és csak az alkalomra vártam, hogy újra megtehessem. Az idő eljött, simán rámtolta, ahogy vártam, aztán mégis én távoztam az asztaltól üres kézzel... Ahogy TJ mester írja: "Felépíted a legjobb csapdát, végigjátszod tökéletesen a handet és néha mégis veszítesz. És semmit sem tehetsz ellene..."

Csacsa én alighanem ezt az idézetet vésném a topikodba...



***** Betfair Poker Hand History for Game 664937653 *****
NL Texas Hold'em $0.10 Buy-in + $0.01 Entry Fee, Level:3 Blinds(25/50-(no ante))
Rookie SNG $0.11 NL Hold'em #3909159
Table 1 9-max (Real Money)
Seat 7 is the button
Total number of active players : 4
Seat 5: veidarrr ( 6,950 )
Seat 6: gooops ( 4,440 )
Seat 7: laure133 ( 3,155 )
Seat 9: Robigaf ( 3,455 )
Tourney Level:3 Blinds(25/50-(no ante))
Robigaf posts small blind [25]
veidarrr posts big blind [50]
** Dealing down cards **
Dealt to Robigaf [ Ac, Jh ]
gooops folds
laure133 raises to [175]
Robigaf calls [150]
veidarrr folds
** Dealing Flop ** [ 4d, 5c, Js ]
Robigaf checks
laure133 goes all-in
laure133 bets [2,980]
Robigaf calls [2,980]
** Showdown **
laure133 shows [ 7c, Qh ]
Robigaf shows [ Ac, Jh ]
** Dealing Turn ** [ Qc ]
** Dealing River ** [ 8d ]
** Hand Conclusion **
laure133 wins 6,360 from main pot with a pair of Queens
************  Game 664937653 ends  ************




Az első postolt handről a véleményem:

Tudom, hogy nem a preflop játékra vagy kíváncsi, de a riveren a megoldás a preflop játékodból fog eredni.
A10-ed van és dealer vagy, dobtak előtted. Emelni kell... Figy, ha nem emelsz, saját magadat hozod szar helyzetbe. Egyrészt emelni kell, mert jó pozícióban vagy jó lappal, másrészt pedig lazán stealelhetsz. Amennyiben nem teszed meg, nem fogod tudni, hogy hol vagy a partiban, arról nem is beszélve, hogy a kisvak rádlimpelhet, kb bármelyik suited connectorral, de nem is biztos, hogy suitednek kell lennie... Innentől kezdve pedig egy A magas boardon, két kisebb-közepes lappal már nagoyn nehéz helyzetben leszel egy A10 szerű lappal.

Onnantól kezdve, hogy preflop és postflop így játszottál, sztem a valuebet egy ilyen J5A42 boardon nagoyn határeset. Elég ritkán fognak elpasszolni riveren kétpárt, vagy olyan lapot ami itt megver, viszont kifizetni sem fognak, max egy gyenge A-al, vagy egy J-vel, az A10 pedig elég jó egy showdownhoz és a stacked miatt nem voltál rákényszerítve, hogy itt valuebetelj.

Egyébként ebben a konkrét leosztásban jól jártál, hogy ennyire passzívan játszottál, de hosszútávon az ilyen mértékű passzivitás halálra van ítélve sztem, főleg magasabb téteken és más termekben, pl stars/tilt. Azt pedig, hogy mennyire gáz, hogyha valaki passzív, azt pl az is tükrözi, hogy a Moshman féle SNG könyv külön fejezetet szán a passzív játékosok kihasználására.

Azt is hozzáteszem, hogy ez csak az én véleményem, valószínűleg egy jó játékos hülyére röhögi magát a hsz-en, de sztem még mindig jobb, ha aggresszíven játszol ilyen helyzetben, mint ha ennyire passzívan.

Korrekten haladsz egyébként, majd ha már az 5$-os SNGket támadod, írhatnál valamit arról, hogy milyen a BF mezőny, mert mostanában sztem sok sitet fogok tolni és érdekelne, hogy milyen az ottani állomány.

GL

Idézetet írta: Rob Agibaf Dátum március 10, 2010, 14:33:49
Újabb négyasztalos, mostmár három helyezéssel: egy első, egy második és egy harmadik hely, 46 cent profit!    :great:

El ne kiabáljam, egész jól megy összességében a dolog, épülget a bankroll is, persze még csak centes szinten. Ami örömteli: figyelgettem a betfairen, hogy a három, illetve ötdolláros szittengókon semmivel nem ülnek jobb játékosok, mint a tizenegy centesen, tehát talán ha már lesz annyi pénzem, hogy felmerészkedjek (nem egyhamar persze, mert még épphogy megvan az egy beülőm a háromdollárosra), akkor ott is lehet keresnivalóm.

Okulásnak egy hand, hogy így is ki lehet esni bubble-on, aki megrendített, egy hiperaggresszív pöcs, egyszer már feldupláztam róla, és csak az alkalomra vártam, hogy újra megtehessem. Az idő eljött, simán rámtolta, ahogy vártam, aztán mégis én távoztam az asztaltól üres kézzel... Ahogy TJ mester írja: "Felépíted a legjobb csapdát, végigjátszod tökéletesen a handet és néha mégis veszítesz. És semmit sem tehetsz ellene..."

Csacsa én alighanem ezt az idézetet vésném a topikodba...



***** Betfair Poker Hand History for Game 664937653 *****
NL Texas Hold'em $0.10 Buy-in + $0.01 Entry Fee, Level:3 Blinds(25/50-(no ante))
Rookie SNG $0.11 NL Hold'em #3909159
Table 1 9-max (Real Money)
Seat 7 is the button
Total number of active players : 4
Seat 5: veidarrr ( 6,950 )
Seat 6: gooops ( 4,440 )
Seat 7: laure133 ( 3,155 )
Seat 9: Robigaf ( 3,455 )
Tourney Level:3 Blinds(25/50-(no ante))
Robigaf posts small blind [25]
veidarrr posts big blind [50]
** Dealing down cards **
Dealt to Robigaf [ Ac, Jh ]
gooops folds
laure133 raises to [175]
Robigaf calls [150]
veidarrr folds
** Dealing Flop ** [ 4d, 5c, Js ]
Robigaf checks
laure133 goes all-in
laure133 bets [2,980]
Robigaf calls [2,980]
** Showdown **
laure133 shows [ 7c, Qh ]
Robigaf shows [ Ac, Jh ]
** Dealing Turn ** [ Qc ]
** Dealing River ** [ 8d ]
** Hand Conclusion **
laure133 wins 6,360 from main pot with a pair of Queens
************  Game 664937653 ends  ************





Szia Rob!

Bemásoltam az idézetet a "helyére"!  :ok:

A fenti játékkal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy flop után nem lett volna szerencsésebb emelned?

#42 március 11, 2010, 16:17:08, Rob Agibaf
Olvastam én is Moshmant, lehet, hogy magasabb beülőkön majd újra előveszem, ahol most vagyok, ott arra jó, hogy tízből nyolcszor negyedik-ötödik legyek.

Idézetet írta: csacsa44 Dátum március 11, 2010, 00:39:39

A fenti játékkal kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy flop után nem lett volna szerencsésebb emelned?


Miután csak limpeltem az A10-zel, kész voltam rá, hogy elengedjem, ezért nem emeltem flopon, vártam az akciót. Végeredmény szempontjából mindegy, mert már ott volt a két pár, nyilván kapok egy reraise-t, vagy rosszabb esetben egy callt, ami nem könnyítette volna meg, hogy bemérjem, milyen lapja lehet. Egyébként ezt a versenyt speciel megnyertem, a kérdésem csak arra vonatkozott, hogy eldob-e két párt valaki riveren.


#44 március 12, 2010, 08:22:29, Rob Agibaf
Átruccantam ma kicsit az Everestre (lazán hangzik, nem? mintha a Csóványos nem lenne elég kihívás... :) ), ott is lehet pénz nélkül szitengózni, idegőrlő fix limit négy asztalon összezsugáztam kilenc centet, amivel már el lehet indulni 4+1 centes no limiten, az ott szerzett második hely pedig már lehetővé tette, hogy három asztalon játsszam a következő szériát, az azt követőt pedig már négyen.

Az összmérleg: 8 beülő, 2db első, 1 második és 3 harmadik hely, és máris van 45 centem!

Még nem döntöttem el de jó eséllyel át is pártolok ide mert:

- egy-két percenként összeáll egy asztal

- a vakok ugyanúgy nyolcpercesek, viszont a szintek nem emelkednek olyan meredeken, mint a betfairen

- szinte minden asztalnál van 2-3 all in bajnok, akik mindig kimákolnak egy-két embert, mielőtt szétosztanánk a zsetonjaikat. Hála nekik jelentősen megemelkedik a beülő értéke

- a bankrollépítés lépcsőfokai kidolgozottabbak. Amíg betfairen a tizenegycentes versenyek után a háromdollárosok jönnek (most nem beszélek a turbóversenyekről, mert azokat nem nekem találták ki), itt az ötcentest követi a tizenegy, a huszonhét, majd az ötvenötcentes, asszem nem kell ecsetelgetni az előnyöket...

- nem baszom el lóversenyre a bankrollt

Hátrány, hogy külön excelt fájlt kell majd nyitni, ha jegyzetelni akarom az ellenfeleket, egy-kettőt azért megnéztem sharkscope-on, hajmeresztő, hogy emberek mennyit tudnak veszteni és mégsem hagyják abba...

Na ennyit mára.   :cya: