Rob is elkezdi

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában


#45 április 08, 2010, 14:52:55, Rob Agibaf
Sziasztok!

Régen jelentkeztem  már, játszottam közben persze - maradtam a betfairen - 10 centes alapon szorgoskodtam, és persze olvastam, tanultam szorgalmasan. Közben be-beültem cash asztalokhoz is és a bankrollom mára elérte a 18 dollárt!!!

Semmi többszörös, vagy ilyesmi, de úgy gondoltam, hogy ennél az összegnél fogom először megpróbálni a $2.50+0.25-ös szitengót. Az elsőt végigremegte a lábam, követtem is el hibákat, de szerencsére az ellenfelek nem tudtak komoly tőkét kovácsolni belőlük és végül harmadik helyre értem oda!  Szívesen vennék véleményeket a záróhendemről, de azt hiszem, hogy sor, flösshúzóval és két overcarddal (én egyébként magasabb pocket párra tettem az ellenfelet) vállalható volt a push.

***** Betfair Poker Hand History for Game 680763298 *****
NL Texas Hold'em $2.50 Buy-in + $0.25 Entry Fee, Level:9 Blinds(300/600-50 ante) - Thursday, April 08, 10:42:17 GMT 2010
$2.50+$0.25 NL Hold'em #4003226
Table 1 9-max (Real Money)
Seat 6 is the button
Total number of active players : 3
Seat 2: peamister ( 6,106.25 )
Seat 6: guille2117 ( 7,013.75 )
Seat 7: Robigaf ( 4,880 )
Tourney Level:9 Blinds(300/600-50 ante)
peamister posts ante [50]
guille2117 posts ante [50]
Robigaf posts ante [50]
Robigaf posts small blind [300]
peamister posts big blind [600]
** Dealing down cards **
Dealt to Robigaf [ 8h, Ah ]
guille2117 folds
Robigaf raises to [1,400]
peamister calls [800]
** Dealing Flop ** [ Jc, Kh, Jh ]
Robigaf checks
peamister goes all-in
peamister bets [4,656.25]
Robigaf calls [3,430]
Robigaf goes all-in
Returning uncalled bet [1,226.25] to peamister
** Showdown **
peamister shows [ 7s, 7h ]
Robigaf shows [ 8h, Ah ]
** Dealing Turn ** [ 5c ]
** Dealing River ** [ 7c ]
** Hand Conclusion **
peamister wins 9,810 from main pot with full house, Sevens full of Jacks
************  Game 680763298 ends  ************


Azóta lejátszottam a másodikat is, amelyet meg is nyertem!!! Korai lenne persze még bármit leszűrni, de talán nem lógok ki erről a szintről sem...


"Szívesen vennék véleményeket a záróhendemről, de azt hiszem, hogy sor, flösshúzóval és két overcarddal (én egyébként magasabb pocket párra tettem az ellenfelet) vállalható volt a push."

Biztos, hogy ez az a hand? Nem pusholtál, hanem AI-t calloltál, nem látok két overcardot, sőt a straightdrawt sem.

EDIT: egyébként jó újra olvasni a naplódat, remélem folytatod rendszeresebben. A 18$-hoz grat, de a cashgame-el vigyázni! A 2.5$-os sitekre meg bőven jó vagy, a múltkor is írtad, hogy nem sokkal jobb itt sem a mezőny.

#47 április 08, 2010, 15:42:31, Rob Agibaf
Ok, a terminológia nincs a helyén. Megadható volt-é? Nutflössdraw, backdoor straight lehetőség és A vagy 8-as pár is nyerő lehetett volna. Ugye flopon kellett dönteni, én úgy 9-es párra tettem a játékost...

Idézetet írta: th3PR0j3ct0r Dátum április 08, 2010, 15:15:01


EDIT: egyébként jó újra olvasni a naplódat, remélem folytatod rendszeresebben. A 18$-hoz grat, de a cashgame-el vigyázni! A 2.5$-os sitekre meg bőven jó vagy, a múltkor is írtad, hogy nem sokkal jobb itt sem a mezőny.

Azért jobb. A múltkori versenyen nagyon ostobán játszottak, de ez most nem volt így... Megnézegettem néhány ellenfelet a scope-on és nagyjából az én szintem, páran pedig erősebbek. Az asztalnál konkrétan két embernél éreztem, hogy jobb, mint én, egyikük nem ért pénzbe, a másik szerintem meg is nyerte, bár nem voltam ott végig.

Érdekes hand, leírom, hogy én hogy gondolkoznék:

1. A preflop emelésed tiszta sor, viszont megadott, innentől kezdve tényleg érdekes a dolog. Nálam az a tendencia, hogy közepes párral már ráborítom az ellenfélre hasonló szituban, viszont ilyen J10, KJ, K10 szerű handekkel általában csak megadom, mert azokat elég sűrűn fogják dominálni, viszont a dobás az megintcsak túl erős... Ha súlyozni akarom a dolgokat, akkor a range 70%-át fogja kitenni ilyen zsuga, a másik 30%-ban legyen nála PP, vagy valamilyen monster, amit lassabban jtászik meg.

2. Ebből kiindulva a flop valószínűleg eltalálhatta a range-e nagy részét. Két zsuga ellen vagy éppencsak jó, a PP és a total blöffök ellen. Elpasszoltad, ő rádtolta, ami ugye ezesetben overbet. Innentől kezdve nálam erősödik a blöff és az alacsony/közepes PP-k valószínűsége, úgyhogy akár meg lehet ejteni a herocallt.

3. ICM alapján viszont valószínűleg -EV-s a megadás, ebben nagyon nem vagyok jártas, de úgy gondolom, hogy ez nem lehet profitábilis megadás ICM alapján.

#50 április 09, 2010, 10:00:09, Rob Agibaf
Egy újabb próbálkozás a $2.75+0.25 szinten: kőkemény küzdelemben újabb első hely. Amikor felmentem már öten ültek az asztalnál, ami ritkaság ebben a napszakban, gondoltam amíg várok, leülök egy cash asztalhoz 2/4c szintre 2 dollárral. Mire a szitengó asztal összeállt kábé 10 perc múlva már $4.35-öm volt hála két jókedvű adakozónak, szóval mondhatni megvolt a beülőm a sitre. Nem kezdődött különösebben jól a dolog, lapsivatag, próbáltam pozícióból limpelgetni, ki is vittem egy-egy kisebb kasszát, de épp csak a szintentartáshoz volt elég. Aztán egyszer nagyvakban 64o, button megad, SB dob. Floppon két hatos meg egy király. Check-check, turn 9-es. Turnon value raise - call. River még egy kilences. Éreztem, hogy a csávó kilencesre callolt turnön, de már annyi volt a kasszában, hogy nem tudtam nem megadni az emelését. Mutat: Q9o.

Ezer alá gyengültem, ami ekkor már kevesebb volt, mint 10BB. Izzadságszagú rabláshadjáratot indítottam, szerencsére volt néhány high blind limper az asztalnál, ami segített, hogy tartósan 12-15BB-n tartsam a stacket. Lap persze még mindig semmi.

Így csúsztam be shortstackként a bubble-ra, ahol viszont már pofátlanul rabolgattam (27o pl) és ennek  eredményeként (200/400-nál jártunk ekkor) észrevétlenül ott találtam magam CL pozícióban. És ekkor mintegy jutalomként az addigi keservekért érkezett egy KK amivel könnyedén calloltam a második helyen álló allinjét preflop.

Brutális chipelőnyömet pedig már nem tudtam elcseszni...


És még annyit hagy tegyek hozzá: ebből a partiból megtapasztaltam, hogy passzív asztalnál milyen brutális ereje van egy re-steal all-innek. Ezt kétszer bemutattam 100/200-on és onnantól mindenki tele gatyával játszott ellenem.

MOSHMAN RULEZ!!!

Két újabb próbálkozás a 2.50-es szinten, összesen 5-nél járok: 3 első és 2 harmadik hely.  :great: